درمان ترس : ترس یک واکنش احساسی است. یک فرد می تواند در برابر یک تهدید واقعی یا یک تهدید قابل درک واکنش ترسناک نشان دهد. ترس می تواند چیز خوبی باشد زیرا به شما کمک می کند از یک موقعیت بالقوه خطرناک جلوگیری کنید.

شما می توانید از بسیاری چیزها ترس داشته باشید ، از جمله سگ یا پرواز در هواپیما. بعضی از افراد هنگام مقابله با ترس خود دچار واکنش ترس (مانند لرزش یا تعریق) می شوند.

درمان فوبیا : فوبیا پاسخی است به چیزی که تهدید کننده نیست. به همین دلیل است که فوبیا را گاهی ترس های غیر منطقی می نامند. پاسخ آنقدر شدید است که ممکن است در توانایی شما برای عملکرد یا انجام کارهای روزمره تداخل ایجاد کند. صرف فکر کردن در مورد ترس می تواند علائم اضطراب را تحریک کند.

اینکه چه میزان ترس بر زندگی شما تأثیر می گذارد ، اختلال نامیده می شود و این می تواند از خفیف تا شدید باشد. اگر فوبیا داشته باشید ، حتی اگر رو در رو با آن مورد نباشید ، ممکن است به شما واکنش ترس نشان دهد.

فوبیا به دلیل رفتار اجتنابی و واکنش اضطرابی که هنگام قرار گرفتن در معرض جسم یا موقعیت فوبی ایجاد می شود ، اختلال عملکرد یا ناراحتی قابل توجهی ایجاد می کند.

لیست موضوعات مشاوره درمان ترس و فوبیا که در ادامه می خوانید

فهرست مطالب

برای دریافت کامل ویدئوها ایمیل خود را وارد کنید تا برای شما ارسال گردد.

ترس چیست؟

درمان ترس و فوبیا
ترس یکی از اساسی ترین احساسات انسان است و کاملا غریزی می باشد

ترس یکی از اساسی ترین احساسات انسان است. در سیستم عصبی برنامه ریزی شده و مانند غریزه کار می کند. همزمان با تولد، ما به غرایز زنده ماندن مجهز شده ایم که در هنگام احساس خطر، احساس ترس می کنیم.

ترس به محافظت از ما کمک می کند و ما را از خطر هوشیار ساخته و برای مقابله با آن آماده می کند. احساس ترس در بعضی از شرایط بسیار طبیعی و مفید است.

مانند همه احساسات ، ترس نیز بسته به شرایط و شخص می تواند ملایم ، متوسط ​​یا شدید باشد. احساس ترس می تواند مختصر باشد یا طولانی تر باشد.

چرا میترسیم؟

وقتی احساس خطر می کنیم ، مغز بلافاصله واکنش نشان می دهد و سیگنال هایی ارسال می کند که سیستم عصبی را فعال می کنند. این امر باعث واکنشهای جسمی مانند ضربان قلب سریعتر ، تنفس سریع و افزایش فشار خون می شود. برخی از افراد ممکن است احساساتی را در معده ، سر ، قفسه سینه ، پاها یا دستها مشاهده کنند. این احساسات جسمی ترس می تواند خفیف یا شدید باشد.

گاهی اوقات ترس توسط چیزی حیرت انگیز یا غیرمنتظره (مانند صدای بلند) ایجاد می شود ، حتی اگر در واقع خطرناک نباشد. این به این دلیل است که واکنش ترس فوراً فعال می شود، چند ثانیه سریعتر از آنکه قسمت فکری مغز بتواند آنچه اتفاق می افتد را پردازش یا ارزیابی کند. به محض اینکه مغز اطلاعات کافی را دریافت می کند تا متوجه شود هیچ خطری وجود ندارد، واکنش ترس را خاموش می کند.

درمان ترس
ترس سبب واکنش های جسمی مانند افزایش ضربان قلب می شود و به نوعی بدن را آماده نگه می دارد

مردم از چیزها یا موقعیت هایی می ترسند که باعث شود آنها احساس امنیت یا عدم اطمینان نکنند. به عنوان مثال ، کسی که شناگر قوی نیست ممکن است از آب عمیق ترس داشته باشد.

در این حالت درمان ترس مفید است زیرا فرد را به ایمن ماندن هشدار می دهد. شخص می تواند با یادگیری و آموزش شنا بر این ترس غلبه کند.

بسیاری از مردم از سخنرانی در جمع ترس دارند. سخنرانی در کلاس ، سخنرانی در مجلسی یا اجرای نقش در نمایش مدرسه ، صحبت در مقابل دیگران یکی از رایج ترین ترس مردم است.

مردم تمایل دارند از موقعیت ها یا چیزهایی که می ترسند دوری کنند. اما این به آنها كمك نمی كند تا بر ترس غلبه كنند، در حقیقت ، می تواند برعكس باشد. اجتناب از چیزی ترسناک ترس را تقویت می کند و آن را قوی نگه می دارد.

5 عامل محرک ترس

 1. اشیایا موقعیت های خاص خاص (عنکبوت ، مار ، ارتفاع ، پرواز و غیره)
 2. رویدادهای آینده
 3. حوادث خیالی
 4. خطرات واقعی زیست محیطی
 5. عوامل ناشناخته
درمان فوبیا
اشیا یا موقعیت های خاص (عنکبوت ، مار ، ارتفاع ، پرواز و غیره) ، رویدادهای آینده و غیره می توانند سبب ایجاد ترس شوند

ترس در دوران کودکی

دلایل ترس
ترس می تواند یک واکنش طبیعی در برابر احساس عدم اطمینان و آسیب پذیری باشد

ترس های خاصی در دوران کودکی طبیعی است. به این دلیل که ترس می تواند یک واکنش طبیعی در برابر احساس عدم اطمینان و آسیب پذیری باشد و بسیاری از مواردی که کودکان تجربه می کنند جدید و ناشناخته است.

کودکان غالباً از تاریکی ، تنها بودن ، غریبه و هیولا یا موجودات خیالی ترسناک ترس دارند. همانطور که رشد می کنند و یاد می گیرند ، با حمایت بزرگسالان ، اکثر بچه ها قادر به غلبه بر این ترس ها هستند و آنها را پشت سر می گذارند.

بعضی از بچه ها نسبت به ترس حساسیت بیشتری دارند و ممکن است نیاز به زمان زیادی برای غلبه بر آنها داشته باشند. وقتی ترس بیش از سن انتظار وجود دارد ، ممکن است نشانه این باشد که فردی بیش از حد ترسیده ، نگران یا مضطرب است. افرادی که ترس آنها بیش از حد شدید یا طولانی مدت می باشد، ممکن است برای غلبه بر آنها نیاز مشاوره و روانشناسی داشته باشند.

علائم ترس

ترس اغلب شامل علائم جسمی و عاطفی است. هر فرد ممکن است ترس را متفاوت تجربه کند ، اما برخی از علائم و نشانه های رایج عبارتند از:

 • درد قفسه سینه
 • لرز
 • خشکی دهان
 • حالت تهوع
 • ضربان قلب سریع
 • تنگی نفس
 • تعریق
 • لرزیدن
 • ناراحتی معده
علائم ترس
درد قفسه سینه ، لرز ، خشکی دهان ، حالت تهوع ، ضربان قلب سریع ، و غیره از علائم ترس هستند

فوبیا چیست؟

فوبیا چیست؟
فوبیا به عنوان ترس یا اضطراب مداوم (حتی در صورت عدم وجود جسم فوبیک) ، بیش از حد و متناسب با خطر واقعی ناشی از هراس است.

فوبیا نوعی اختلال اضطرابی است که کاملاً متفاوت از ترس طبیعی است. فوبیا به عنوان ترس یا اضطراب مداوم (حتی در صورت عدم وجود جسم فوبیک) ، بیش از حد و متناسب با خطر واقعی ناشی از هراس است.

فوبیا ترس وحشتناک و ناتوان کننده ای از یک شی ، مکان ، موقعیت ، احساس یا حیوان است. فوبیا بارزتر از ترس است. این موارد وقتی ایجاد می شوند که فرد نسبت به یک موقعیت یا شی احساس خطر اغراق آمیز یا غیرواقعی داشته باشد.

فوبیا زمانی اتفاق می افتد که در مدارهای مغزی که پاسخگوی ترس هستند ، اختلال در عملکرد وجود داشته باشد. آنها اشیا یا موقعیت های غیر خطرناک را به عنوان تهدیدهای قریب الوقوع تشخیص داده و ترس و اضطراب بیش از حد را تجربه می کنند.

انواع فوبیا

طیف گسترده ای از اشیا یا موقعیت ها وجود دارد که هر کسی می تواند از آن فوبیا ایجاد کند. اما در درمان فوبیا ، فوبیاها را می توان به 2 دسته اصلی تقسیم کرد:

فوبیای خاص یا ساده

فوبیاهای خاص یا ساده در ترس از یک شی خاص ، حیوان ، موقعیت یا فعالیت خاص میباشد.

آنها اغلب در دوران کودکی یا نوجوانی ایجاد می شوند و ممکن است با افزایش سن شدت آنها کمتر شود.

نمونه های رایج فوبیاهای ساده عبارتند از:

 • فوبیای حیوانی: مانند سگ ، عنکبوت ، مار یا جوندگان
 • فوبیای محیطی: مانند ارتفاع ، آب های عمیق و میکروب ها
 • فوبیای موقعیتی: مانند مراجعه به دندانپزشک یا پرواز
 • فوبیای بدن: مانند خون ، استفراغ یا آمپول زدن
 • ترس های جنسی: مانند اضطراب عملکرد

فوبیای پیچیده

فوبیای پیچیده نسبت به فوبیای ساده ناتوان کننده تر است. آنها معمولاً در بزرگسالی ایجاد می شوند و اغلب با ترس یا اضطراب ریشه دار درمورد یک موقعیت یا شرایط خاص در ارتباط هستند.

 • آگورافوبیا: آگورافوبیا اغلب به عنوان ترس از فضای باز تصور می شود ، اما بسیار پیچیده تر از این است. فرد مبتلا به آگورافوبیا از قرار گرفتن در یک مکان یا موقعیتی که فرار از آن در صورت حمله وحشت ممکن است دشوار باشد ، احساس اضطراب می کند. فرد از موقعیت هایی مانند: تنها بودن، بودن در مکان های شلوغ ، مانند رستوران های شلوغ یا سوپرمارکت ها و مسافرت با حمل و نقل عمومی وحشت می کند. nvlhk t,fdh
 • هراس اجتماعی: هراس اجتماعی ، که به عنوان اختلال اضطراب اجتماعی نیز شناخته می شود ممکن است ناتوان کننده باشد و از انجام کارهای روزمره مانند غذا خوردن در بیرون خانه یا ملاقات با دوستان جلوگیری کند. اگر به هراس اجتماعی مبتلا هستید ، ممکن است از ترس از شرمندگی خود و تحقیر شدن در جمع ، از صحبت در مقابل مردم بترسید.

علائم و نشانه های فوبیا

علائم و نشانه های فوبیا
فوبیا علائم و نشانه های مختلفی مانند علائم جسمی و روانی دارد

علائم فوبیا می تواند از احساس خفیف دلهره و اضطراب تا حمله وحشت کامل باشد. به طور معمول ، هرچه به چیزی که از آن می ترسید نزدیک شوید ، ترس شما بیشتر خواهد شد

علائم جسمی هراس

 • مشکل تنفس
 • درد یا گرفتگی قفسه سینه
 • لرزیدن یا لرزیدن
 • احساس سرگیجه یا سبکی سر
 • معده درد
 • احساس سوزن سوزن شدن
 • تعریق

علائم روانی هراس

 • احساس اضطراب یا وحشت طاقت فرسا
 • احساس نیاز شدید برای فرار کردن
 • احساس “غیر واقعی” بودن یا جدا شدن از خودتان
 • ترس از دست دادن کنترل یا دیوانه شدن
 • احساس اینکه می خواهید بمیرید یا از دنیا بروید
 • برای کنترل ترس احساس ناتوانی می کنید

چه عواملی باعث فوبیا می شوند؟

چه عواملی باعث فوبیا می شوند؟
عوامل بیولوژیکی ، عوامل خانوادگی و غیره از عوامل ایجاد کننده فوبیا هستند

1- تاثیر عوامل بیولوژیکی در فوبیا

مغز دارای مواد شیمیایی ویژه ای است که انتقال دهنده های عصبی نامیده می شوند و پیام هایی را برای کنترل احساس فرد به عقب و جلو می فرستند. سروتونین و دوپامین دو انتقال دهنده عصبی مهم هستند که وقتی از بدن خارج شوند ، می توانند احساس اضطراب ایجاد کنند. nvlhk jvs

2- تاثیر عوامل خانوادگی در فوبیا

اضطراب و ترس می تواند ارثی باشد. همانطور که کودک می تواند موهای قهوه ای ، چشم های سبز والدین را به ارث ببرد ، گرایش آن والدین را نسبت به اضطراب بیش از حد نیز به ارث می برد. علاوه بر این ، اضطراب ممکن است از اعضای خانواده و دیگران که به طور محسوسی در اطراف کودک تحت فشار یا اضطراب هستند ، منتقل شود. به عنوان مثال ، كودكی كه والدین او ترس عظیمی از عنكبوتها دارند ممكن است یاد بگیرد كه از عنكبوت نیز بترسد.

3- تاثیر عوامل محیطی در فوبیا

یک تجربه آسیب زا (مانند طلاق ، بیماری یا مرگ در خانواده) یا حتی فقط یک واقعه مهم زندگی مانند شروع سال تحصیلی جدید نیز ممکن است باعث شروع یک اختلال اضطرابی شود.

درمان ترس و فوبیا

فوبیا و ترس بسیار قابل درمان است و استراتژی ها و درمان های خودیاری می توانند در درمان ترس و درمان فوبیا موثر باشند. کمک به خود همیشه ارزش امتحان کردن را دارد. هرچه بیشتر بتوانید بر روی ترس های خود کار کنید ، احساس کنترل بیشتری خواهید داشت ،  که برای غلبه بر ترس و فوبیا بسیار موثر می باشد. با این حال ، اگر ترس شما آنقدر شدید باشد که باعث حملات هراس یا اضطراب غیرقابل کنترل شود ، حتما بایستی از راهنمایی و پشتیبانی روانشناس یا مشاور بهره مند شوید.

روش های درمان ترس
مشاوره ، روان درمانی ، رفتار درمانی شناختی از جمله روش های درمانی ترس و فوبیا می باشند

صحبت با روانشناس یا روانپزشک اولین قدم مفید در درمان فوبیا است و تقریباً همه فوبیا با موفقیت قابل درمان است و شما خیلی سریع نتیجه را می بینید ، گاهی اوقات در یک تا چهار جلسه مشاوره میتوانید بر ترس خود غلبه کنید.

ترس های ساده را می توان از طریق قرار گرفتن تدریجی در معرض جسم ، حیوان ، مکان یا موقعیتی که باعث ترس و اضطراب می شود ، درمان کرد. این به عنوان درمان حساسیت زدایی یا خودآزمایی شناخته می شود.

درمان فوبیا پیچیده اغلب بیشتر طول می کشد و شامل گفتار درمانی است ، مانند:

 • مشاوره
 • روان درمانی
 • رفتار درمانی شناختی

تکنیک های کنار آمدن با ترس در زندگی روزمره

مراحلی وجود دارد که می توانید برای کنار آمدن با ترس در زندگی روزمره انجام دهید. چنین راهبردهایی بر مدیریت تأثیرات جسمی ، عاطفی و رفتاری ترس متمرکز است. برخی از کارهایی که می توانید انجام دهید شامل موارد زیر است:

 • دریافت حمایت اجتماعی: وجود افراد حامی در زندگی می تواند به شما در مدیریت احساس ترس کمک کند.
 • تمرین ذهن آگاهی: اگرچه همیشه نمی توانید از برخی احساسات جلوگیری کنید ، اما داشتن هوشیاری به شما کمک می کند آنها را مدیریت کنید و افکار منفی را با مفیدتر جایگزین کنید.
 • از تکنیک های مدیریت استرس مانند تنفس عمیق ، آرامش عضلانی پیش رونده و تجسم استفاده کنید.
 • مراقبت از سلامتی: خوب بخورید ، ورزش منظم داشته باشید و خواب کافی داشته باشید.
آموزش غلبه بر ترس
دریافت حمایت اجتماعی ، تمرین ذهن آگاهی ، تکنیک های مدیریت استرس و غیره از تکنیک های غلبه بر ترس هستند

پرسش و پاسخ درمان ترس و فوبیا

روانشناسان غالباً بین ترس و فوبیا تمایز قائل می شوند. ترس یک واکنش احساسی به تهدید واقعی یا درک شده است. فوبیا نوعی اختلال اضطرابی است که کاملاً متفاوت از ترس طبیعی است و اضطرابی که آنها تجربه می کنند آنقدر شدید است که کیفیت زندگی و یا توانایی عملکرد آنها را مختل می کند.

موثرترین راه برای غلبه بر فوبیا ، قرار گرفتن تدریجی و مکرر در معرض آنچه می ترسید به روشی ایمن و کنترل شده است. در طی این فرایند قرار گرفتن در معرض ، شما یاد خواهید گرفت که اضطراب و ترس را از بین ببرید.

اختلال وحشت با دوره های ترس شدید غیرمنتظره و مکرر همراه با علائم جسمی مشخص می شود که ممکن است شامل درد قفسه سینه ، تپش قلب ، تنگی نفس ، سرگیجه یا ناراحتی شکمی باشد.

حملات هراس معمولاً باعث ایجاد احساس غیر واقعی ، ترس از نابودی قریب الوقوع یا ترس از دست دادن کنترل می شوند. حملات وحشت می تواند در هر زمان حتی در هنگام خواب اتفاق بیفتد.

افراد مبتلا به هراس اجتماعی ترس شدیدی از یک یا چند موقعیت اجتماعی یا عملکرد دارند ، از جمله:

 • معرفی شدن به افراد جدید (اعم ازهمتایان یا شخصیتهای معتبر مانند معلمان)
 • تعامل در مهمانی ها یا مجالس دیگر
 • سخنرانی در مقابل دیگران
 • سوال کردن در کلاس یا جلسات کاری
 • بیرون رفتن برای غذا خوردن در رستوران

فوبیا از چند طریق می تواند از نظر احساسی بر زندگی شما تأثیر بگذارد. فوبیا می تواند منزوی کننده باشد. برخی از ترس ها (به ویژه آگورافوبیا) می توانند شما را به اجتناب از موقعیت های اجتماعی سوق دهند.

تقریباً همه فوبیاها با موفقیت قابل درمان است. هراس های ساده را می توان از طریق قرار گرفتن تدریجی در معرض جسم ، حیوان ، مکان یا موقعیتی که باعث ترس و اضطراب می شود ، درمان کرد. این به عنوان درمان حساسیت زدایی یا خودآزمایی شناخته می شود

پرسش و پاسخ

09 ژوئن 2021
پوررجب

سلام عزیزان مشاور،وقت بخیر
من یک سال پیش در جاده تصادف کردیم و ماشین ما اصابت کرد به خاور .البته شکر خدا فقط ماشین اسیب دید و من که دستم شکست و هفت ماه تو کچ بود .البته بجز کنایه هایی شنیدم در این مدت …..ترس از سفر و ماشین نشستن دارم و واقعا فشار بدی بهم میاد میخاستم بدونم راهکاری داره ؟

09 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
بعد از شوکی که به شما براثرحادثه واردشده می بایست به روانپزشک مراجعه میکردید ودارودرمانی دردوره کوتاه مدت وراهکارهایی از مشاور برای برطرف شدن ترس می گرفتید ،باتوجه به گذشت یکسال هرچه دور از فرمان باشید مطمئنا شانس برگشت به حال عادی دشوارترمیشود
از طریق ارتباط با مشاور و کمک ازایشان برای مقابله با این ترس ودرصورت نیاز با نظارت مشاورمشکل سرخوردگی خودراسریعترحل کنید

09 ژوئن 2021
محمدی

سلام خسته نباشید. پدرم دوسال ونیم فوت کرده مادرم شهرستان هستش تنها زندگی میکنه تو خونه ویلای تو شهر اما شب برای خواب توخونش نمیخوابه اول میگفت میترسم جدیدا میگه سه چهار شب خوابم نمیبره طوری شده شب به ناچار میره خونه زن همسایه میخوابه طوری شده که حتی سعی کرده شب بخوابه تو خونش تا صبح بیدار بوده واقعا درموندیم چکار کنیم والان هم نمیتونه بیاد تهران که ببرمش مشاوره یا خودم برم انجا ببرمش

09 ژوئن 2021
مشورت خانه

مراقب باشید رفع ترس ایشان که احتمالا
ترس ازتنهایی
ترس ازخوابیدن
ترس ازتاریکی
نیاز به واکاوی دارد واین فوبیا با فشارو تهدید وتمسخر ودلیل وبرهان حل نخواهد شد وبعضا تشدید میشود
لطفا سعی کنید ایشان با روانشناسان مرکز ما درارتباط باشند تا آرام آرام گره های ترس رااز وجود ایشان بازکند.مدت درمان ایشان تحت نظر مشاور ۶ ماه میباشد.

10 ژوئن 2021
زارع

سلام من مشگلی ک دارم این ک ترسام اذیتم میکنه ترس از دست دادن خانوادم فک میکنم بچم ک میره مهد ی اتفاقی میوفته براش .یا همسرم یا حتی خودم .و اینکه خیلی درگیر گذشتمم

10 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
این ترس شما اگر مداوم باشد و دائما شما را تحت تاثیر قرار دهد حتما باید درمان شود. معمولا این مسایل ریشه روانی دارد که از اتفاقات زندگی شما نشات می گیرد. سعی کنید اولا آرامش را در زندگی خود جاری کنید و از استرس و اتفاقات غیر قابل پیش بینی دوری کنید. حتما توصیه میکنم این مساله را با همسرتان در میان بگذارید و از اوکمک بخواهید. به این فکر کنید که این ترس شما شما را از زندگی با عزیزان و لذت بردن از بودن با آنها دور می کند و نمیگذارد که شما از بئدن با آنها لذت کافی را ببرید. پس این ترس شما خود باعث این مساله شده است. سعی کنید به جای فکر به آینده ای که هنوز نیامده از حال حاضر که در کنار آنها هستید استفاده کنید. سعی کنید زمان بیشتری را با آنها بگذرانید و با یک برنامه منظم زمانهای زیادی را با هم داشته باشید. ارتباط با خدا و کمک خواستن از او و فکر کردن یه این مساله که تمام امور به دست اوست کمی شما را کمک می کند. سعی کنید این مساله را برای خود حل کنید که تا جای ممکن تلاشتان را کرده اید و بقیه مور را توکل کنید و امور رتا به خداوند بسپارید تا بهترین سرنوشت را برای شما رقم بزند. این اعتماد شما به خداوند خیال شما را راحت خواهد کرد.
اگراین ترس ریشه ای است بواسطه شوکی که به شما وارد شده باشد با مشاوران ما در ارتباط باشید.

10 ژوئن 2021
سارا

باسلام وخسته نباشید دخترم نوزده سالشه هنوز شب ها باید چراغ روشن باشه بخوابه،نمیدونم چه کار کنم،میترسه،میدونم مقصر خودم بودم ،توبچه گی مدام میگفتم مواظب باش،از این قبیل حرفها،راهنماییم میفرمایید آیا درمان داره،نگرانم همیشه،استرس اضطراب هم داره با تشکر که وقت گذاشتید

10 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
این حالت ازخوابیدن درشب ۳ علت میتواند داشته باشد
ابتدا صرفا یک عادت باشد وفرزند شما بااین نوردرشب عادت کرده که این حالت طبیعتا به شبکه چشم ایشان آسیب میرساند
واما میتواند دلیل،بدخوابی ایشان باشد افرادی که دیربخواب میروند تاریکی برایشان خوشایندنیست

ترسهای اکتسابی:ترس ممکنه از مادر به کودک سرایت کند و کودک ترس را از مادر خود کسب کند. مادری که به محض مواجه شدن با موقعیتی نامطلوب، جیغ می زندو می لرزد و به لکنت می افتد. ترس خود را به آسانی به کودکش منتقل می کند، مثل ترس از رعد و برق و حشرات. متأسفانه اثر این نوع ترس ممکن است تا مدتها در ذهن کودک باقی بماند.

ترسهای عاطفی: ترس ممکن است به علت هیجانات عاطفی و فشارهای روحی کودک باشد. تنشهای عصبی و عاطفی ابتدا به صورت اضطراب و سرانجام به صورت ترس دائمی در کودک ظاهر می شود. مانند:اضطراب ناشی از دوری پدر و مادر.این حالت عاطفی به صورت ترس از تاریکی و تنهایی ظهور می کند.

14 ژوئن 2021
امیرحسین

سلام من ترس از کروکودیل دارم و وقتی میبینم قلبم شدیداً تند میزنه و دوستانم همیشه عکس های کروکودیل برام میفرستن و به حرفم گوش نمیدن خانواده ام هم میگن خوب میشی و نیازی به دکتر نیست میشه الان که نمیتونم به دکتر بروم راه حل بهم بدهید؟ ممنون

15 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیزم
امیرحسین جان برای آن که درمان فوبیا و ترس شما نسبت به کروکودیل موثر واقع شود، باید نسبت به مسئله خود و عامل ایجاد کننده آن آگاهی پیدا کنید. شرکت در جلسات مشاوره کنترل استرس و متعهد شدن به برنامه درمانی، باعث می‌شود فوبیا حیوانات به راحتی درمان شود.

اولین گام در درمان، تغییر باور غلط در مورد حیوان ایجاد کننده فوبیا است که این تغییر با شناخت درمانی صورت می‌گیرد. در این روش درمانگر به شما کمک خواهد کرد تا خطاهای شناختی و افکار منفی که در ذهن دارید را بشناسید و سپس آن‌ها را تغییر دهید.
برای دریافت مشاوره میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید

26 جولای 2021
sara

سلام من مشگلی ک دارم این ک ترسام اذیتم میکنه ترس از دست دادن خانوادم فک میکنم بچم که میره مهد یه اتفاقی میوفته براش یا همسرم یا حتی خودم و اینکه خیلی درگیر گذشتمم.

26 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
این ترس شما اگر مداوم باشد و دائما شما را تحت تاثیر قرار دهد حتما باید درمان شود. معمولا این مسایل ریشه روانی دارد که از اتفاقات زندگی شما نشات می گیرد. سعی کنید اولا آرامش را در زندگی خود جاری کنید و از استرس و اتفاقات غیر قابل پیش بینی دوری کنید. حتما توصیه میکنم این مساله را با همسرتان در میان بگذارید و از اوکمک بخواهید.
به این فکر کنید که این ترس شما شما را از زندگی با عزیزان و لذت بردن از بودن با آنها دور می کند و نمیگذارد که شما از بودن با آنها لذت کافی را ببرید. پس این ترس شما خود باعث این مساله شده است. سعی کنید به جای فکر به آینده ای که هنوز نیامده از حال حاضر که در کنار آنها هستید استفاده کنید. سعی کنید زمان بیشتری را بر با آنها بگذرانید و با یک برنامه منظم زمانهای زیادی را با هم داشته باشید.
اگر این ترس ریشه ای است بواسطه شوکی که به شما وارد شده باشد با مشاوران سامانه در تماس باشید.

21 سپتامبر 2021
حمید رضا

سلام من ترس از اجتماع دارم خیلی اوضام خرابه خیلی از موقعیت هارو به خاطر این ترس از دست دادم
ترک تحصیل هم کردم خونه نیشنم و پولی هم ندارم برم روانشناس و اینا چند دفعه هم به خودکشی فکر کردم
اگه راهکاری دارید بگید ممنون میشم 🙏🙏🙏😭

03 اکتبر 2021
مشورت خانه

افزایش دانش و ابزارهای زیاد موجود می تواند به شما در مدیریت درمان اختلال اضطراب اجتماعی کمک کند، اما گاهی اوقات کافی نیست. برخی از افراد اضطراب خیلی شدیدی دارند و با وجود همه تلاش ها، ممکن است هنوز با علائم اضطراب، کشمکش داشته باشند. اگر این مورد برای شما نیز صادق است، به شما توصیه می کنیم که به دنبال یک متخصص باشید تا از طریق جلسه ی مشاوره با پزشک خانوادگی، روانشناس یا روانپزشک به شما کمک کند