هیچ چیزی بهتر از زندگی با شریکی نیست که دوستش دارید. اما برای اینکه یک رابطه مستحکم بماند ، به سخت کوشی ، تعهد و زوج درمانی نیاز دارد. مواقعی پیش می آید که اختلاف نظرها یا مشاجرات می تواند رابطه شما را از بین ببرد و باعث استرس شما و همسرتان شود و همچنین تفاوت های فردی ، فرهنگی و خانوادگی بین زوجین میتواند به این اختلافات دامن بزند.

برای حفظ یک رابطه قوی که یک عمر به طول می انجامد ، مشاوره زناشویی بهترین گزینه برای کمک به ادامه آن رابطه می باشد. مشاوره زناشویی می تواند به زوجین کمک کند تا رشد کنند و کیفیت روابط خود را ارتقا دهند.

همچنین توصیه می شود در صورتی که نیاز به آموزش زناشویی دارید روی لینک مربوطه کلیک نمایید

عمل زناشویی چیست

کلمات کلیدی: عمل زناشویی چیست , اموزش زناشوی عملی , مشاوره زناشویی , مشاوره در مورد روابط زناشویی , چیکار کنم تا شوهرم دوستم داشته باشه , مشاور زن و شوهر , شوهرم خیلی زود عصبانی میشه , یک رابطه زناشویی موفق , عمل زناشویی چیست , زناشویی چیست , عمل زناشویی چیست؟ , رابطه زناشویی چیست؟ , عکس زناشویی خاص , زناشویی زن بیشتر از کجا حال میکند , زناشویی چیست؟

لیست موضوعات مشاوره زوج درمانی یا مشاوره زناشویی که در ادامه می خوانید

فهرست مطالب

برای دریافت کامل ویدئوهای زوج درمانی یا مشاوره زناشویی ایمیل خود را وارد کنید تا برای شما ارسال گردد.

مشاوره زناشویی چیست؟

مشاوره زناشویی فرآیندی است که در آن یک مشاور حرفه ای شما و همسرتان را از طریق فرایندی هدایت می کند که به شما امکان می دهد تمام جنبه های روابط خود را با جزئیات بررسی کنید. مشاوره اختلافات زناشویی معمولاً برای کمک به زن و شوهر برای مقابله با درگیری و اختلافات استفاده می شود.

زوج درمانی به زوج ها کمک میکند که زندگی مشترکشان را مورد بررسی قرار دهند و تصمیم بگیرند چه تغییراتی لازم است. آنها سعی میکنند سوءتفاهم های دوجانبه، انتظارات غیرمعقول، و تصورات بیان نشده ای که باعث تداوم تعارض میان آن دو میشود را برطرف کنند. lah,vi ckha,dd

مشاوره زناشویی به زوجین کمک می کند تا با مسائل مختلف به بحث و گفتگو بپردازند، از جمله:

 • مشکلات مالی
 • مشکلات عاطفی
 • مشکلات اخلاقی – رفتاری
 • مسائل مربوط به فرزندان
 • مسائل جنسی
 • اعتیاد به مواد مخدر یا الکل
 • خیانت
 • بحث و جدال مکرر
 • فاصله احساسی

استفاده از مشاوره زناشویی چه زمانی ضرورت دارد؟

یک ازدواج خوب به زمان و حوصله نیاز دارد و با مشاوره در مورد روابط زناشویی میتوان بیشتر مشکلاتی که به هر دلیل میان زن و شوهر به وجود می آید را حل کرد.

در اینجا چند دلیل خوب وجود دارد که شما ممکن است به مشاور زناشویی یا زوجین نیاز داشته باشید:

 • شما دیگر توانایی برقراری ارتباط آسان را ندارید.
 • یکی یا هر دوی شما از رابطه سرد شده اید.
 • دیگر نمی توانید اختلافات را حل کنید.
 • شما فقط به خاطر بچه ها کنار هم می مانید.
 • تنها راه حلی که به ذهنتان می رسد جدایی است.
مشاوره زناشویی
مشاوره زناشویی می تواند کمک کند تا مشکلات بین زوجین کمتر شود
زوج درمانی
زوج درمانی با ارائه روش های جدید سبب شناخت بیش تر زوجین از هم شده و در نتیجه کاهش اختلافات می شود.

اهداف مشاوره زناشویی و زوج درمانی

مانند هر نوع درمان یا مشاوره ، هدف معمولاً یکسان است: کمک به فرد در مدیریت یا غلبه بر موانع عاطفی یا روانی زندگی.

هدف اصلی درمان ، افزایش دانش شما در مورد خود ، شریک زندگی و الگوهای تعامل بین شماست.

کاهش تعارض ، تغییر رفتار ، تغییر دادن پاسخ های شما نسبت به رفتار همسرتان ، یافتن راه حل های واقعی و عملی از دیگر اهداف مشاوره زناشویی می باشد.

درمانگران می توانند به شما کمک کنند رابطه شما و همسرتان را با یکدیگر تغییر دهید و الگوهای سالم تری برای مقابله با تعارضات و ارتباطات ایجاد کنید.

در این مشاوره باید درمورد رابطه خود صریح و صادقانه صحبت کنید. ممکن است از شما خواسته شود در مورد موضوعاتی صحبت کنید که ممکن است کمی ناراحت کننده باشد ، اما به شما این امکان را می دهد تا ریشه های برخی مشکلات زناشویی را پیدا کنید.

مزایای مشاوره زناشویی

مزایای مشاوره زناشویی
از مزایای مشاوره زناشویی می توان به جستجوی راه حل مناسب برای مسائل احساسی و ارتباطی اشاره کرد.

شما در طول مشاوره زوج درمانی مهارت های جدید زیادی خواهید آموخت ، از مهارت های ارتباطی گرفته تا روش های بهتر برای کنترل استرس خود. مشاوره زوج درمانی و زناشویی شامل تکنیک هایی است که مسائل احتمالی بین زوجین را برطرف می کند. برخی از رایج ترین آنها موارد زیر است:

 • مسائل ارتباطی: بسیاری از روابط به دلیل کمبود ارتباط بین شرکا از هم می پاشد. سوء تفاهم ها اگر تنها بمانند نیز می توانند مشکل ساز شوند. مشاوره مشکلات زناشویی و ازدواج به دنبال حل این موارد است.
 • مسائل عاطفی: بسیاری از زوجین به دلایلی دیگر قادر به بیان مسائل احساسی نیستند. زوج درمانی می تواند به رفع این مشکل کمک کند. c,[ nvlhkd
 • تفاوت ها: تفاوت ها ، خصوصاً در صورت عدم رسیدگی ، می توانند روابط را از بین ببرند. مشاوره می تواند به زن و شوهر کمک کند قبل از ایجاد مشکلات بیشتر ، این موارد را شناسایی و برطرف کنند.
 • بیان مسائل و بحث درباره آنها: مشاور زناشویی زن و شوهر را تشویق می کند که کاملاً صادق باشند و مسائل خود را بیان کنند. راستگویی برای موفقیت جلسات درمانی ضروری است.
 • اشتراک و درک: بیشتر جلسات درمانی به زوجین این امکان را می دهد که تجربیات خود را بیان کنند. درمانگر همچنین معمولاً به زن و شوهر کمک می کند تا نظرات یکدیگر را درباره چیزهای مختلف درک کنند.
 • جستجوی راه حل: بدون یافتن صحیح راه حل نمی توان به طور کامل به مشکلات پرداخت. یکی از اهداف مشاوره درمانی و ازدواج زوجین یافتن راه حل برای مشکلات است. این کار معمولاً از طریق سازش انجام می شود.
 • افزایش رضایت عاطفی: در طول و بعد از جلسات درمانی ، زوجین میزان رضایت و شادی بیشتری را ابراز می کنند.

با این حال ، مزایای مشاوره زناشویی فقط تا آنجا که زن و شوهر مایل به مشارکت باشند ، خواهد بود. همه زن و شوهرها می توانند از مشاوره حل مشکلات زناشویی استفاده کنند. درمان فقط برای روابط مشکل دار نیست. حتی ازدواج های سالم نیز می توانند از مشاوره بهره مند شوند. اگر می خواهید رابطه شما سالم بماند یا مواردی وجود دارد که می خواهید به آنها بپردازید ، با کارشناسان مشاوره خانواده مشورت خانه در تماس باشید.

تکنیک های زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی در افزایش ارتباطات موثر و تقویت پیوندهای دلبستگی متمرکز هستند.. درمانگران به زوجین کمک می کنند تا پاسخ های عاطفی ، تعاملات و پیوندهای خود را ارزیابی و تقویت کنند. این روش درمانی به زوجین کمک می کند تا با گذشته به آرامش برسند و به سمت آینده حرکت کنند. سایر روش های زوج درمانی عبارتند از:

روش گاتمن: این روش به زوجین (در ازدواج ) کمک می کند تا نزدیکی ، احترام و محبت کلی خود را افزایش دهند.

روایت درمانی: زوجین مسائل درونی شده خود را شناسایی و نامگذاری می کنند ، سپس می توان از چندین زاویه مشاهده کرد و با آنها سازنده کار کرد.

روانشناسی مثبت: درمانگران از این روش برای تأکید بر جنبه های مثبت روابط و افزایش شادی استفاده می کنند.

رابطه درمانی ایماگو: این روش با تلفیق فنون رفتاری و معنوی ، سوالاتی را برای زوجین ایجاد می کند از جمله “چرا همسرتان را انتخاب کردید؟”

تکنیک های زوج درمانی چیست؟
از تکنیک های زوج درمانی می توان به روش روانشناسی مثبت ، روش گاتمن و رابطه درمانی ایماگو اشاره کرد

پرسش و پاسخ سوالات مشاوره زناشویی​

پیشنهاد مشاوره زوجین به همسرتان می تواند باعث ایجاد رعب و وحشت شود ، خصوصاً وقتی که نمی دانید چه واکنشی نشان می دهند. مهمترین نکته این است که انگیزه خود را برای شرکت در جلسات مشاوره زناشویی با صراحت و صداقت کامل به همسرتان بگویید.

هیچگونه سرزنشی متوجه آنها نکنید ، بلکه بگویید که آنها را دوست دارید و به می خواهید در تقویت رابطه زناشویی تلاش کنید. می توانید توضیح دهید که از زوج درمانی می توان به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نیز استفاده کرد. مشاوره زوجین ابزارهای ارزشمندی را برای کمک به حفظ ازدواج طولانی مدت شما ارائه می دهد.

مشاوره زناشویی تلفنی و یا حتی مشاوره زناشویی آنلاین یک راه حل خارق العاده برای زوج هایی است که از مراجعه حضوری امتناع دارند و یا با مشکل تردد و مسافت مواجه هستند. همچنین زوج هایی که مرتباً مسافرت می کنند ، ساعت های طولانی کار می کنند و یا دارای فرزندان کوچک هستند ، مشاوره تلفنی زناشویی مفید خواهد بود.

بسیاری از افراد معتقدند كه فقط زن و شوهری كه در شرف طلاق یا جدا شدن هستند ، باید به زوج درمانی مراجعه می كنند. اما در واقعیت ، همه ازدواج ها می توانند از مشاوره بهره مند شوند. داشتن یک رابطه موفق سخت است و نیاز به نگهداری منظم دارد. هر زوج ، صرف نظر از وضعیت رابطه خود ، می توانند مشاوره را انتخاب کنند. هیچ محدودیتی در اینکه چرا می توانید مشاوره ازدواج را امتحان کنید وجود ندارد. lah,vi c,[ nvlhkd

هر مسئله ای که احساس می کنید خود و همسرتان نمی توانید آن را حل کنید – یا می توانید با دیدگاه آموزش دیده ، عینی و بی طرفانه به آن کمک کنید، می توانید از مشاوره آنلاین زناشویی بهره مند شوید.

مشاوره زوجین مکانی امن برای شما و همسرتان است تا بتوانید مشکلات خود را برطرف کنید و احساساتی را که ممکن است از قبل با آنها ارتباط برقرار نکرده اید ، به اشتراک بگذارید. معمولاً مشاوره مشکلات زناشویی شامل احساسات شدید ، کمی گریه و به احتمال زیاد برخی صداهای بلند است. 

درمانگر شما فضایی را ایجاد می کند که می توانید احساسات و نگرانی های خود را بیان کنید ، در حالی که راه حل های عملی برای بهبود ارتباطات و تکنیک های حل مسئله در آینده در اختیار شما قرار می دهد.

در مشاوره زناشویی حضوری باید بسیار صریح و صادق باشید. نگران فیلتر شدن بیش از حد خود نباشید ، درمانگر شما تلاش می کند فضای امن را برای بیان احساسات شما ایجاد کند. در مورد مشاوره زوجین هیچ قانون سختی وجود ندارد ، فقط باید محترم و صادق باشید ، و هنگامی که صحبت می کنند می توانید به صحبت های درمانگر یا شریک زندگی خود بپردازید.

مشاوره زناشویی در مورد 70٪ زوجینی که با یک مشاور آموزش دیده در ارتباط بوده اند، نتایج مثبتی دارد. تقریباً نیمی از زوج هایی که مشاوره می گیرند می گویند که این امر به آنها کمک کرد تا تمام یا تقریباً همه مشکلات جدی خود را برطرف کنند. کار با یک مشاور آموزش دیده برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن بسیار مهم است. همچنین هنگامی که شما ، همسرتان و مشاورتان صادقانه و صریح با یکدیگر ارتباط برقرار می کنید ، نتایج مثبت نیز بیشتر است.

پرسش و پاسخ

11 آوریل 2021
کاظمی

سلام ، ببخشید ما نزذیک یکساله عروسی کردیم‌ ، حالا‌ شوهرم همش ‌میگه‌ که تو‌ چرا بچه دار نمیشی؟ بعد از چهار ماه رفتم ‌دکتر باردار شدم ‌ولی سقط شد و الان رفتارش بد شده ، یه کم باهام سرد شده ، چکار کنم؟
من‌ نوزده سالمه , شوهرم بیست و نه سالشه ، آشنایی و ازدواجمون هم به این صورت بود که اقوام دور بودن. ‌از طرف خانواده ی ایشون اومدن خواستگاری ، مشکل دیگه نداریم با هم ، ‌‌‌‌فقط الان همین‌مشکل بچه است.

11 آوریل 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما , طبیعیه که اکثر آقایون و همچنین خانمها مدتی بعد از “ازدواج” به صورت طبیعی و غریزی ،دلشون بچه میخواهد ،مخصوصا شوهر شما که سنش یه خورده بالاست و در مرز سی سالگی به سر میبرد. حالا بعضی از آقایون صبرشون بیشتر هست و دلشون میخواد مدتی بعد از ازدواج آزاد باشند و خوش بگذرونن و چندان عجله ای ندارند ، اما بعضیها در این رابطه خیلی عجول هستند ، از جمله شوهر شما که صبر و قرار براش نمونده برای بچه دار شدن…. اما تا این حد بی قراری برای رسیدن به بچه و یا رسیدن به هر چیز دیگر ، خوب نیست و کلا انسان در زندگی باید در مورد هر مساله ای مقداری شکیبایی به خرج بده , چون دنیا پیچ و خم زیاد داره و باید همیشه آمادگی هر اتفاق و هر پیشامدی را داشته باشیم و این نکته را بدانیم که قطار زندگی همیشه آنطوری که ما میخواهیم پیش نمیره و با اوقات تلخی و عصبانیت و فشار آوردن زوری به خودمان و دیگران نمیتونیم چیزی رو عوض کنیم , بعضی وقتها باید تسلیم زندگی شویم و چشم به زمان بدوزیم ببینیم بعدا چه پیش می آید.
اینکه از همین ابتدای زندگی شوهر به شما فشار بیاره برای بچه دار شدن و اینچنین اوقات تلخی کنه و بر علیه شما عصبانی بشه و به زور ازتون بچه بخواهد , این ناعادلانه و غیر منطقی است , بالاخره مشکل هردوتای شماست و همانقدر که او دلش بچه میخواد ، مسلماً شما هم کمتر از او خواهان بچه دار شدن نیستید.اصلا سرزنشی بر شما وارد نیست و گناه شما نیست.
کلا بچه دار نشدن و تشکیل نطفه و جنین تا یکسال طبیعی است و نمیشه گفت واژه نازایی رو به کار برد , شما هم که شکر خدا یکبار حامله شدید و همین دلیل واضحی است که مشکلی برای بچه دار شدن ندارید و به لطف خدا باز هم بار دار خواهید شد. حالا شما چند ماه دیگه صبر کنید و امید داشته باشید به بچه دار شدن , اگر از یکسال و خورده ای گذشت و خبری نشد , از طریق پزشکی حتما پیگیر باشید.
کلا زندگی یعنی صبر و تحمل و برخورد درست و منطقی با مسایل. با شوهرتون هم با خنده و خوشرویی حرف بزنید و متقاعدش کنید که عجله و شتاب و مقصر دانستن شما کار درستی نیست و باید معقولانه با این قضیه برخورد کنه و بهش بفهمونید که نباید شیرینی زندگی زناشویی رو با اینچنین برخوردها و تلخ کامی ها و بی صبری ها خراب کنید.
آرزوی موفقیت برای شما

12 آوریل 2021
مریم

سلام و عرض ادب
بنده خانمی 27 ساله و متاهل هستم. ۵ ساله که عروسی کردم مدتیه که چندان حال خوشی ندارم و همش یا سرم درد میکنه یا دل و رودم یا دندونم یا… زیاد حال وحوصله برام نمونده و در این بین شوهرم وقتی که باهام حرف میزنه یا از چیزی برام تعریف میکنه زیاد حواسم بهش نیست و اونم شدیدا عصبانی میشه و دعوا راه میندازه ، ناخوش بودن و کسالت داشتنم از یه طرف و بداخلاقی های شوهرم هم از طرف دیگر خیلی آزارم میده. بهش میگم که من حال و روز خوشی ندارم و به جای اینکه کنارم باشی و بهم دلداری بدی ، چرا این رفتارها رو باهام میکنی؟؟ میگه تو همیشه مریضی و من دیگه طاقت آه و ناله کردنهای تو رو ندارم ، فقط بلدی خودتو به مریضی بزنی!همیشه خودشو طلبکار میدونه و میگه شوهر داری بلد نیستی و اصلا هوش و حواست به من نیست و بهم توجه نداری!!
دعوا راه میندازه و بعضی وقتها ظرف های شیشه ای رو میشکنه و بهم میگه:چرا هرچی باهات حرف میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیدی و اصلا جوابمو نمیدی؟
جناب مشاور لطفا راهنماییم کنید. آخه من چکار باید بکنم؟ عکس العمل چی باید نشون بدم؟ لطفا کمکم کنید

12 آوریل 2021
مشورت خانه

درود بر شما؛
اگر هر روز و به طور مرتب احساس مریضی و ناخوشی کنین و خیلی طولانی بشه ، متأسفانه شوهرتون بعد از مدتی دیگه ازتون خسته و دلسرد میشه و تکرار مداوم حس بیماری در شما ایشون رو دلزده میکنه. پس بهتره که یه مقدار قویتر عمل کنین و اینقدر ضعف نشون ندین. میدونم که براتون سخته و شوهرتون هم به عنوان نزدیکترین شخص به شما باید مراعات و ملاحظه حال شما رو بکنه و بهتون رسیدگی بیشتری بکنه و صبور و مهربان عمل کنه اما در هر صورت انسان از یک جایی دیگه کم میاره و صبر و تحملش رو از دست میده!!
قاعدتا هم زن و هم مرد به وجود همدیگه نیاز دارند و شایسته است که توجهات لازم رو به همدیگه داشته باشن، زیرا که فلسفه ی ازدواج هم همین است و زن و مرد باید موجب آرامش و خوشحالی هم باشند. وقتی که زن و مرد همدیگر را به عنوان شریک زندگی میپذیرند یعنی از همه لحاظ باید توجهات لازم رو به هم داشته باشند و نسبت به هم کوتاهی نکنند.
وقتی که این آقا با شما حرف میزنه و براتون جریاناتی رو تعریف میکنه ، در واقع این کار بهش لذت میده و شما رو همدم و همراز خودش میدونه و میخواد که خودشو برای شما خالی کنه ، طبیعتا وقتی که صراحتا از طرف شما کم توجهی و بی میلی می بینه ، حس نا امیدی و حقارت بهش دست میده و غرورش شکسته میشه و شما با وجود بیماری و کسالت باید تا اندازه ای به ایشون حق بدین.
در هرصورت شما یه مقدار قوی باشین و سعی کنین موقع حرف زدن ایشون به صورتهای مختلف توجه خودتون رو نشون بدین و حداقل سرتون رو تکون بدین و هر جا لازم بود حرف ایشون رو تأیید یا رد کنید یا لبخند بزنین و خلاصه کاری کنین که ایشون حس کنه دارین به حرفهاش گوش میدین. تمرکزتون رو روی حرفهای ایشون بذارین و توجه بیشتری نشون بدین.
کم توجهی موقع حرف زدن یعنی بی احترامی و همین امر به مرور موجب ایجاد اختلافات سخت و شکافهای عمیق در روابط خواهد شد. امیدوارم که این کم توجهی ها و بی اهمیتی ها به یکدیگر بین هیچ زوجی نباشه و در همه ی رابطه ها توجه و احترام حرف اول رو بزنه.
شادکام باشید

18 آوریل 2021
مرضیه

با سلام بنده یک خانم 23 ساله هستم شوهرم خیلی زود رنج هست و وقتی هم که قهر میکنه به آسونی آشتی نمیکنه و قهر و دلخوریش خیلی طول میکشه…
چند وقت پیش , خواست که رابطه جنسی داشته باشیم اما من خیلی خسته بودم و حالم زیاد مساعد نبود ،به همین خاطر ازش فاصله گرفتم و تمایلی نشون ندادم و در واقع جوابم نه بود اونم سخت عصبانی شد و شروع کرد به پرخاشگری و بد و بیراه گفتن و همون شب جاشو جدا کرد و رفت توی هال خوابید الان یک هفته است که شبها جاشو جدا میندازه و میخوابه و باهام زیاد حرف نمیزنه ، منم وقتی میبینم اینجوریه ، زیاد کاری به کارش ندارم و الان همینجوری موندیم و زندگیمون سرد و بی روح شده ، واقعا دیگه حالم گرفته شده و دارم دیوونه میشم نمیدونم چکار کنم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید

18 آوریل 2021
مشورت خانه

متأسفانه نقش همسرداری رو به درستی انجام ندادنی و در انجام نقش و وظیفه خودتون کوتاهی کردین.زن و مرد در هر شرایطی باید سعی کنند که رضایت همدیگر رو به دست بیارن و باعث دلخوری و دل شکستکی همدیگه نباشند. مردان نسبت به مسایل جنسی بسیار حساس و شکننده هستند ، در هر صورت اون شب وضع شما چندان بحرانی نبوده که نتونی به خواستش تن در بدی و تقاضاشو بپذیری!
مسایل جنسی هم بعضی وقتها در ابتدا ممکنه انسان حال نداشته باشه اما وقتی که وارد جریان بشوند ، کم کم برانگیخته خواهند شد و احساس لذت دست خواهد داد.
به هر جهت نباید این اشتباه رو میکردین و توی این مسایل هیچگاه دست رد به سینه همدیگه نزنید و باعث دلخوری و سرد شدن همدیگه نشوید. حالا هم که دلش رو شکستین ، نذارید بیش از این دلخوری و قهر شما طولانی بشه ، هر چه زودتر دست به کار شین و در آشتی کردن پیش قدم شوید. چون اگه بیش از این طول بکشه تبدیل به فاجعه میشه ، اونوقت دیگه ممکنه جبرانش سخت باشه و شایدم جایی برای جبران باقی نمونه. هیچگاه در آشتی کردن ، دست دست نکنید و غرور نداشته باشید ، این زندگی شماست و شما متعلق به همدیگه هستید ، با مهربانی و محبت باعث لذت و آرامش همدیگه باشید و اجازه ندید افکار منفی و لج و لجبازیها شما رو از هم دور بکنه.
براتون آرزوی موفقیت میکنم.

26 آوریل 2021
roza

با سلام و عرض ادب من یک خانم 23 ساله هستم , شوهرم 25 سالشه و ما تقریبا ۳سالی میشه که ازدواج کردیم ولی توی این مدت بیشتر وقتها با هم قهر هستیم و هیچکدوم هم برای آشتی پیش قدم نمیشیم و همینجوری توی محیط خانه ساکت هستیم و هر کسی کار خودشو میکنه. من منتظر میمونم که شوهرم بیاد سمتم و ایشونم منتظر میمونه که من برم طرفش و در نهایت هیچ کدوم غرورمون اجازه نمیده که قدم پیش بذاریم برای آشتی و کم کم به مرور بعد از یه مدت نسبتا طولانی ,مجبور میشیم با هم حرف بزنیم ولی بازم سر مسایل الکی و بی خودی , بگو مگو پیش میاد و از همدیگه دلخور میشیم و دوباره همون آش و همون کاسه , زندگی ما بیشتر وقتها اینجوری میگذره و همش سرد و بی روح و بدون گفتگو.
من که دیگه از این زندگی مزخرف خسته شدم و حتی فکر طلاق به سرم زده , خواهش میکنم کمک کنید و راهنماییهای لازم رو ارایه بدید. با سپاس

26 آوریل 2021
مشورت خانه

درود بر شما؛
خب مشکل شما بسیار ساده هست و هیچگونه پیچیدگی خاصی وجود نداره. چه معنی داره که توی زندگی مشترک ، یک جر و بحث ساده منجر به قهر و دلخوری طولانی مدت بشه. یک معذرت خواهی ساده و کوتاه ، کار رو تموم میکنه و زندگی رو به کام شما شیرین خواهد کرد و دلخوری خاتمه پیدا میکنه. جر و بحث و اختلاف نظر در همه جا هست ولی نباید اجازه داده بشه که این مسایل ، طولانی بشه و کینه و کدورت به وجود بیاد. در واقع قهر در زندگی مشترک یک پدیده بسیار زشت و بی اساس و خانه برانداز هست که باید به شدت از آن پرهیز کرد.
هیچکس با معذرت خواهی و پیشقدم شدن برای آشتی ، کوچک نخواهد شد , بلکه بزرگوای و انسانیت خودشو نشون میده ، این غرورهای بیجا و بی مورد رو کنار بذارید و هیچوقت نگذارید که دلخوری ها ادامه پیدا کنه. گاهی وقتها حتی این دلخوری ها به قدری بی مورد و بی اساس هست که میشه بعد از چند دقیقه با یک لبخند و گفتگو با طرف مقابل ، به قضیه فیصله داد. ولی متأسفانه بسیاری از افراد با نادانی و ضعف خودشون از کاه کوه میسازند و یک بحث و موضوع بسیار ریز رو تا جایی ادامه میدهند که تبدیل به یک موعظل خطرناک و ویرانگر میشود ، تا جاییکه حتی گاهی دیگه نمیشه جبرانش کرد.
پس لطفا کوتاه آمدن رو ضعف تلقی نکنید و برای شیرین تر شدن زندگی و ایجاد صمیمیت و گرمی در روابط روحیه ی آشتی پذیری و زود فراموشی در دعواها رو داشته باشید تا دنیا به کامتون باشه و در کنار همدیگر از زندگیتون لذت ببرید ، بیشتر وقتها با یک لبخند و یک سخن و جمله ی نرم و لطیف ، کشمکش و بگو مگو پایان میپذیره , پس اینقدر پیچیدش نکنید و شعله کوچک رو در دم خفه کنید و اجازه ندهید که زبانه بکشه. دلتون صاف باشه و منتظر معذرت خواهی و پیشقدم شدن دیگری نباشید , خودتون کار رو یکسره کنید.
شاد و پیروز باشید

29 آوریل 2021
Alireza

سلام وقت بخیر من الان یک ساله ازدواج کردم از موقع ازدواج تا الان یک مشکل دارم که زنم یک چیزی میخواد باید اون باشه مارک همون باشه نمیتونم هیچ وقت نظرشو عوض کنم ویا در گرفتن اون عجله هم داره کم صبره میشه بگن چیکار باید بکنم؟

29 آوریل 2021
مشورت خانه

این دیگه نهایت لجبازیه که یک عادت خیلی بد و شدیدی است ، لجبازی و اصرار ورزیدن بر اینکه حتما باید اون چیزی باشه که من میخوام ، زندگی رو به کام خود و بقیه تلخ میکنیم ، یک حرف بودن و اینکه نظر تغییر نکنه ، رفتار نامناسب و ناشایستی است که متاسفانه نه تنها برای طرف مقابل زجر دهنده و غیر قابل تحمل هست , بلکه خود فرد انجام دهنده هم از این رفتار خودش در عذاب هست و مطمعنا از خودش رضایت نداره.
توصیه بنده به شما این است که تا جایی که میتونین با لحن آرام و با دلیل و منطق ایشون رو راضی کنید که کارش اشتباهه و نباید اینقدر اصرار بورزه که حتما اون چیزی بشه که اون میخواد , اگر اینگونه موفق به تغییر در وی نشدین ، باید مقداری با وی قاطع تر و برنده تر رفتار کنید و بعضی وقتها جلوش بایستید و اگه واقعا شرایط طوری هست که نمیتونید یا براتون سخته چیزی که میخواد رو برآورده کنید ، لازم نیست خودتونو به آب و آتیش بزنید و موظف بدونید که حتما باید شرایط به نفع ایشون تغییر کنه ، با قدرت هر چه تمام تر بهش بفهمونید که باید بپذیره همیشه اون چیزی که میخواد نباید برآورده بشه و بعضی وقتها باید کنار بیاد و شرایط موجود رو بپذیره.
ریشه این رفتارش به احتمال زیاد در خانواده ای هست که بزرگ شده و اونجا زیاد باهاش مقابله نشده و همیشه حرف خودش بوده , به هر حال شما باید اونقدر قوی و برش دار باشید که یک سری عادتها رو ترکش بدین ، همچنین این رفتارش ممکنه ریشه وسواس بودن داشته باشه و ایشون از روی وسواس بگه که حتما باید فلان چیز این شکلی باشه و اگه اونجوری باشه دیگه آخر دنیاست!

02 می 2021
المیرا

با سلام ، من شوهرمو خیلی دوست دارم , میخوام که اونم دوسم داشته باشه , شوهرم کم حوصله است و زود خسته میشه , من براش ناز میکنم , میخوام که بیشتر نازمو بکشه , اما زود خسته میشه , البته میدونم که دوستم داره ولی میخوام که بیشتر اصرار داشته باشه برای وقت گذروندن با من و…
راه حلتون چیه؟

02 می 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛ مردها خیلی هاشون از ناز کشیدن های طولانی خوششون نمیاد و آقایون زیاد حوصله این کارها را ندارند و حتی بعضی وقتها آن را نشانه سردی و بی توجهی خانم ها میدانند و تصورشان این است که شما به آنان علاقه ای نشان نمیدهید و برای نیازهایشان ارزش قایل نیستید و این خود زمینه ای میشود برای فاصله افتادن زوجین. ناز کردن و نه گفتن را کوتاه کنید و مقدار بیشتری دست یافتنی باشید ،بگذارید مرد احساس کند که برای خواسته هایش ارزش قایلید و سخت او را می خواهید ،نگذارید مرد احساس طرد شدن کند ،هر چه باشد مردان دارای غرور زیادی هستند و وای به روزی که احساس کنند غرورشان شکسته شده…ناز کردن و عشوه آمدن باید طوری باشد که مرد متوجه شود “ناز” است و آن را با کم توجهی اشتباه نگیرد.
متاسفانه بسیاری از خانمها اینگونه مسایل را رعایت نمیکنند و مدام در صدد هستند که با نه گفتن ها و دوری گزیدن و به تعویق انداختن و پاسخ ندادن های درست خود و پس زدن های بی مورد و نابخردانه ، مرد زندگیشان را تشنه تر نگه دارند تا مثلا مهم بودن خود را به رخ بکشند ، اما اینگونه رفتارها در بلند مدت باعث سردی و کم میلی مرد شده و نتایج منفی و بسیار بدی در پی خواهد داشت. امیدوارم که به درستی و با ذهنیت باز و تفکرات صحیح و رفتارهای سنجیده ، بتونید رضایت خاطر همدیگر را فراهم کنید و در کنار هم یک زندگی زیبا و عاشقانه و لذت بخش را موجب شوید. برای دستیابی به این مهم باید ابتدا سطح اطلاعات و آگاهی های خود را نسبت به همدیگر افزایش دهید و تفاوتهای جنس مخالف را به درستی بشناسید و در مرحله بعدی به درستی اقدام کنید و عملکرد صحیح و به موقع داشته باشید.

30 می 2021
قانونی

سلام وقتتون بخیر،خواهرمن عقده ایه و همیشه باشوهرش جروبحث داره همش میگ بایدباخانوادت درارتباط نباشی و بهشون زنگ نزنی میگ کلاقیدخانوادتوبزن شوهرشم میگ نمیشه چطور من قیدخانوادموبزنم بیشترروخواهرشوهرش ک مجرده حساسه هرچقدم بهش میگیم گوش نمیکنه؟ توروخداشماراهنمایی کنیدشوهرشم میگ دیگ خسته شدم نمیتونم ادامه بدم خواهر من کلااخلاقش اینجوریه خیلی بداخلاق ولوسه قبولم نمیکنه ک مقصره

30 می 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
خواهرشمابادادن تست متوجه میشودحساسیتی که درارتباط همسرودیگرلن دارد به کدام حال روانی تیشان برمیگردد:
عدم اعتمادبه نفس
پارانویید
وسواس فکری
ناتوانی درارتباط
لازم هست باحضوردرکلینیک وبررسی ومرکردن تست میزان سلامت رادراین چهارمورد ارزیابی وبه نتیجه برسد
واگر به مشاورمراجعه نکند مطمئنا زندگی ایشان دوام نخواهدداشت وصلاح نیست ادامه یابد

30 می 2021
ناصری

سوالی داشتم خدمتتان
۷ساله ازدواج کردم و دختری سه ساله دارم زندگی من خوبه و شوهرم مرا دوست داره ولی ایشان شرطهایی گذاشته مثلا به خاطر یک دعوای کوچک ۴ساله با خانه پدری من حتی یک تلفن هم نداریم من حتی جرات ندارم تماسی بگیرم من به خاطر زندگیم چیزی نگفتم ولی شوهرم می گه با هیچکدام نباید برای همیشه رابطه داشته باشیم من چه کار کنم؟

30 می 2021
مشورت خانه

سازش شما به خاطر نگه‌داری زندگی زناشویی، فراتر از حد انتظار است. چنانچه مسأله بزرگ و دامنه داری در میان نیست پیشنهاد می شود ابتدا از طریق بزرگتر خانواده ایشان زمینه آشتی فراهم کنید، اگر نتیجه نگرفتید شخصا و به تنهایی با هم‌سرتان صحبت کنید و به طور جدی ارتباط با خانواده خودتان را مطالبه کنید، چنانچه همسر شما مخالفت کرد، در جمع خانوادگی ایشان، خیلی رسا و محکم پیام را به همه برسانید و اعتراض کنید، تماس تلفنی را در نزدیک‌ترین زمان ممکن شروع کنید، این حق طبیعی شماست، داشتن رابطه با خانواده اصلی در حد متعادل آن به سلامت روان شما کمک می‌کند،نگران هزینه این کار نباشید. حذف هر کدام از والدین و خانواده اصلی، در طولانی مدت فرسودگی زناشویی به بار می آورد.
جلسه مشاوره خانوادگی با حضور هم‌سرتان حتماً کمک می کند.

02 ژوئن 2021
لیلاز

شوهر من خیلی مرد زحمت کش و خوبی است مرتب در فکر ما یعنی من و دوتا دخترم است اما از اول ازدواج خیلی اهل حرف نیست در این ۸سال یک مورد هم بحث یا ابراز علاقه ای به من نداشته در حالی که من خیلی دوست دارم رابطه ما گرم و احساسی باشه
بارها خواستم به ایشان بگم ولی نشده همش افسوس می خورم که با وجود این که اینقد پاک و خانواده دوست هستش ولی احساسی ندارد به نظر شما چه کار کنم؟

02 ژوئن 2021
مشورت خانه

زندگی زناشویی نتیجه انتظارات ما و پاسخ‌های همسر ماست. یکی از مسایلی که در زندگی زناشویی بایستی مورد توجه باشد، توجه به شخصیت همسر است.
به نظر می رسد همسر شما دارای شخصیتی تا حدی درونگرا و تودار است ولی به نظر می‌رسد خود شما اجتماعی و ابرازگر هستید، اینکه همسر شما به خاطر شخصیتی خاص خیلی احساسی برخورد نمی کند و ابرازگر نیست، یک مسأله است و اینک ایشان عمداً سرد و منزوی باشد(که این طور به نظر نمی رسد) مسأله دیگرست. از طرف دیگر شخصیت‌های برونگرا و اجتماعی انتظارات زیادی در بده و بستان عاطفی از شریک زندگی دارند.
پیشنهاد می شود هم‌سرتان را بپذیرید و برای تشویق هم‌سرتان انتظارات و احساستتان را در میان بگذارید.
آموزش مهارت‌های زندگی هم می تواند کمک کند.

02 ژوئن 2021
حسنی

خواهر کوچک من سه ماهه نامزدی کرده و دو سه هفته اول رابطشون خوب بود الان دو ماهه مرتب دعوا و ساعت ها تلفنی جر و بحث می کنن خواهرم مسایل از پدر و مادرم پنهان می کنه اما نامزد ایشان خیلی حساس و فک می کنم بدگمان باشه خیلی خواهرم را اذیت می کنه روز به روز خواهرم لاغر و ضعیف می شه
حالا خانواده ها در فکر عقد و عروسی هستن چه کار کنیم؟

02 ژوئن 2021
مشورت خانه

زندگی زناشویی تداوم رابطه نامزدها در قبل از ازدواج ست، چنانچه در طی دوره نامزدی، نامزدها روابط خوبی داشته باشند و خانواده ها با هم توافق بر امور داشته باشند، تا حدی می توان گفت زندگی زناشویی بهار خوبی را شروع کرده است. اما چنانچه دوره نامزدی پر آشوب و دعوا باشد نمی تواند نشانه خوبی برای تدوام ازدواج باشد. در هر صورت چنانچه روزهای ناخوش رابطه نامزدی بیش از روزهای محبت باشد، بی شک به دلیل ناهمسانی های شخصیتی نامزدها با همدیگر یا مشکلات شخصیتی یکی از آنها، نیازمند مراجعه به مشاور ازدواج هستند.
در مورد خواهر شما قبل از عقد نیازمند جلسه مشاوره هستند

07 ژوئن 2021
شهرزاد

سلام خسته نباشید من یه سوالی داشتم میخاستم بدونم که این که میگن زن باید اخلاق شوهرشو بلد باشه وبدونه چه طور باهاش برخورد کنه و اینکه همه چیز دست زن واگه زن خوب باشه مرد هم خوب میشه تا چه حد درسته؟و اینکه ایا یه زن میتونه با رفتارش اخلاق شوهرشو عوض کنه؟

07 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام شهرزاد جان
ضرب المثلی هست که میگویندیاشوهرت راقانع کن یاشرمنده
اگررفتاروعملکردشما صحیح وجذاب باشد قانع میشود واگر تنهاصحیح باشدوجذابیتی نداشته باشدتوام باصبوری انجام شود شرمنده وکوتاه میاید
بهترین رفتارگرفتن راهکارهای صحیح ازمشاورمیباشد ومداومت در اعمال صحیح یقینا موثرخواهدبود
بطورکلی زن وشوهرنهایت ۱۵ درصد میتوانند روی هم تاثیرگذارباشند وبقیه تکنیک زندگی قلق ورگ خواب همسرهست که باید باسیاست درکمند همسرآیدوآرام گیرد

08 ژوئن 2021
رحیمه

با سلام خدمت مشاوران عزیز، ببخشید میشه لطف کنید راهنماییم کنید.. شوهرم گوشی منو چک میکنه میگه تو هیچ گرورهی حق نداری باشی بد ببین خیلی بد ببین زیادی سنتیه.من خودم یه خانم مذهبی هستم ولی با این حال شوهرم یه ادم وسواسی برای همه چیز هست خسته شدم از دستش.

08 ژوئن 2021
مشورت خانه

دوست عزیزاولا اینکه احتمالا تازه ازدواج کرده باشید وباید سعه صدر داشته باشید.ونباید نگران باشید .دوما اینکه همسر شما احتمالا نمیداند که با این عمل باعث رنجش شما میشودسعی کنید زیاد حسایت نشان ندهید وبا خوش رویی به ایشان اموزش دهید. حساسیت زیادی شما باعث میشود که ایشان دچار سوتفاهم شوند که چرا شما این اجازه را نمیدهید…بنابراین برای جلوگیری از سوتفاهم حساسیت خود را کم کنید وسعی کنید با مهربانی به ایشان بگویید که من از چک کردن شما میرنجم به این خاطر که احساس میکنم شما به من اعتمادنداریدالبته بعداز گذشت چند وقت ودر صورت تکرار رفتار همسرتان. موفق باشید

13 ژوئن 2021
ناهید

من چیکار می تونم انجام بدم که همسرم به حرف من باشه
البته از اول ازدواجمون تا حالا اصلا با هم بحثی نداشتیم
ممنون

13 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در زندگی زناشوئی مسئله این نیست که چه کسی حرف اول یا آخر را بزند و یا همسرتان به حرف شما گوش کند یا نه!
بلکه شما باید مهارت و توانایی گفتگوی صحیح را کسب کنید تا بتوانید با این اصول تمام خواسته ها ونیازهای معقول خود را با همسرتان در میان بگذارید،که این مسئله موجبات یک رابطه صمیمانه بین شما دو نفر را فراهم می کند.

14 ژوئن 2021
کریمی

سلام مشاور عزیز. شوهر من خیلی با گوشی بازی می کند حتی با بچه های خواهرش هم خیلی بازی می کند و هیچ وقتی برای من نمی گذارد
در ضمن خواهرش هرچه بگوید قبول می کند ولی اگر من همان پیشنهاد را بدهم رد می کندبرای حل این مشکل چه کاری باید انجام دهم.

14 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام و ممنون از همراهی شما
دوست گرامی خیلی از مشکلات با گفتگو حل می شود
بهتر است ابتدا،زمانی که همسرتان شرایط روحی خوبی دارد صادقانه و صمیمانه با او در این مورد صحبت کنید و دلیل این رفتارهایش را از زبان خودش بشنوید و ببنید همسرتان چه نیازها و انتظاراتی از شما دارد و بدون هیچ مقاومی و با تمام وجود انتظارات او را برآورده نمایید سعی کنید بیشتر به او توجه کنید،کمتر انتقاد کنید،از او تعریف کند.
قدم اول را شما بردارید تا کم کم او از شما الگو بگیرد.

14 ژوئن 2021
تیموری

سلام
من 3ماه هست که عقد کردم همسرم مرد بسیار مهربانی هستتند ولی مشکلی که وجود داره این هست که ایشون بابت مسئولیت هاشون خیلی با موبایلشون کار می کنند حتی موقع غذا خوردن این مسئله منو خیلی ناراحت میکنه مسئله بعدی اینکه ایشون حساب دخل و خرجشون رو ندارند به طوری که بعضی وقتا مجبور به قرض کردن می شوند.
لطفا منو راهنمایی کنید

14 ژوئن 2021
مشورت خانه

دوست خوبم سلام
این یک موهبت بزرگ در زندگی شما و همسرت هست که نسبت به هم علاقه مند هستید و می توانید ابراز علاقه کنید شما می توانید از این فضای عاطفی حاکم بر رابطه تان استفاده کنید و خواسته هایتان و نگرانی هایتان را به صورت واضح و صریح در یک موقعیت مناسب بیان کنید.
شما و همسرتان برای یک زندگی موفق نیازمند یک سری مهارتهایی هستید از جمله مهارت گفتگو،مهارت نه گفتن که می توانید با راهنمایی یک مشاور و روانشناس این مهارتها را فرا بگیرید و در زندگیتان به کار ببرید تا یک زندگی لذت بخش و آرام بخش داشته باشید.

15 ژوئن 2021
میثاقی

سلام
من 7ماه هست که ازدواج کردم همسرم سر هر چیزی برای من جبهه می گیره
فکر میکنه اگر اینجوری رفتارکنه من ازش می ترسم
یه بار جلو بقیه به من بی احترامی کرد و گفت تو هر چیزی دخالت نکن و حد خودتو بدون،
من چطوری می تونم اخلاقش رو عوض کنم

15 ژوئن 2021
مشورت خانه

دوست خوبم سلام
در زندگی زناشویی ما قصد عوض کردن یا تربیت کردن کسی رو نداریم
شما و همسرتان فقط نیاز به یک سری مهارتهایی دارید که مهمترین آنها مهارت گفتگو کردن است
شما اگر اصول گفتگو را یاد بگیرید خیلی راحت می توانید تمام مسائل و سوتفاهم ها در زندگی حل کنید.

15 ژوئن 2021
Tina

با سلام
من الان حدود ۷ ماه هست که عقد هستم مشکل اینجاست که من هر وقت ناراحت میشم از دست خانوادم یامشکلی پیش میاد و باشوهرم در میان میزارم و درد دل میکنم شوهرم به خانواده ام میگه و همه چیز رو تعریف میکنه بخاطر همین مسئله من دیگه بهش اعتماد ندارم و نمیتونم دیگه باهاش حرفی رو در میان بزارم یا درد دل کنم و تصمیم گرفتم از این به بعد تو خودم بریزم و یا با دوستام در میان بزارم لطفا راهنماییم کنید.

15 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام دوست گرامی
قطعا زندگی زناشویی نیازمند حفظ حریم و رازداری در مورد مسائل خصوصی آن است و هر زمان این مساله رعایت نشود، افراد به یکدیگر بی اعتماد شده و امنیت آن حریم از بین میرود. این همان مساله ای است که همسر شما نسبت به آن ناآگاه بوده و براساس تصور خود، گمان می کنند که با بیان مستقیم مسائل و مشکلات و دلخوری های شما به خانواده تان قادر خواهند بود به شما کمک کرده و سریعتر مساله را حل کند.
به شما پیشنهاد می کنم بجای فاصله گرفتن و بدین وسیله باور کردن امن نبودن رابطه، در جهت ایجاد اعتماد و امنیت تلاش کنید. در گفتگویی با همسرتان، با استفاده از لحن بیانی که حالت هجومی و موردقضاوت بودن همسرتان را منتقل نکند، تنها انتظارت خود را بیان کرده و احساس خود را از این عملکرد همسرتان بیان کنید و سعی کنید زمینه گفتگو در این راستا را فراهم کنید تا آنجایی که بتوانید به واقعیت دیدگاه همسرتان آگاه شوید، آن را به چالش بکشید و او را متوجه خطای دیدگاهش کنید. در این امر دریافت مشاوره بسیار راهگشا خواهد بود

25 ژوئن 2021
نایبی

سلام خسته نباشین مشاوران عزیز مشورت خانه
نامزد من از وابسته شدن میگه و اینکه نیا به توجه بیشتر من دارد اما زمان هایی که کنارشم حس میکنم حواسش به من نیست یا نگاهش جای دیگه هست
وقتی معترض میشم میگه من حواسم کلا پیش تو هست
اما من از کجا باید بفهمم که حواسش با من هست !!!!

25 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
اولا من متوجه نشدم پرسش کننده خانم هست یا آقا ولی از نوع پرسش احساس میکنم خانم باشه
درجواب باید گفت: یکی از ویژگی های مردان اینه که دوست دارن همه چیز مال خودشان باشه و احاطه داشته باشن بر همه چیز البته این ویژگی در راستای کسب اقتدارشون هست
از طرفی نوع نگاه زن و مرد هم به مقوله دوران نامزدی فرق میکنه
مردان به محض اینکه شما به اونا بله بگید شما رو همسر خودشون میدونن درحالی که شما خانم ها تا شب عروسی هنوز احساس دختر خونه بابا رو دارید
پس همین باعث میشه که مردان دلشون بخواد شما کاملا پیششون باشی در حالی که در دوران نامزدی شما رو دچار تعارض میکنه
از طرفی پرسیدید حالا که من اومدم پیشش چرا احساس میکنم خیلی وقتها حواسش به من نیست
در جواب باید گفت یکی از ویژگی های مردان اینه که در آن واحد به یک چیز متمرکز میشن برخلاف شما که چند کار رو میتونید با هم انجام بدید پس ممکنه شما درکنارشون باشید ولی اون در حال فکر کردن بر روی یک مشکل است پس نمیتونه به شما توجهی که ازش انتظار دارید رو بده
پیشنهاد میکنم در این جا شما مهارت ایجاد گفتگو با مردان یعنی اینکه چگونه یک گفتگوی جذاب رو باهاش ایجاد کنیم رو فرابگیرید تا زمینه توجه به شما فراهم بشه.

26 ژوئن 2021
شوقیان

سلام و خسته نباشید
من 16 ساله که ازدواج کردم و دوتا پسر دارمم و کاملا مستقل هستیم
میخوام شوهرم وقتی از بیرون میاد خونه پسرام روبوس کنه درآغوش بگیره محبتشو بروزکنه بهش گفتم میگه من ازاینجورچیزاخوشم نمیاد
خونواده خودم و شوهرم اینجوری نیستن اگه خوشی یاناراحتی پیش بیاد اصلاایجوررفتارنمیکنن ولی نمیدونم چرا شوهرم اخلاقش اینطوری هست
مثلا در رابطه زناشویی هم اگه نزدیکی دلش بخواد اون موقع ها بوسم میکنه و..بهش گفتم تو وقتی دلت نزدیکی میخواداینطوری هستی دوست دارم همیشه اینطورباشی آقاقهرکرد
دوست دارم اون هم تو مواقع عادی برای ابراز علاقه پیش قدم شه
ممنون میشم راهنمایی ام کنید

26 ژوئن 2021
مشورت خانه

سرکارخانم شوقیان
سلام روز به خیر
ببینید شما نه در خانواده خودت این موارد رو ندیدی و هم خانواده همسرت
این موارد همگی دیداری هستند وقتی من در یک خانواده رشد کنم که این موارد اعمال می شود پس در آینده هم همین مدل رفتار می کنم در خانواده خودم پس شما به عنوان همسر به جای گفتار عملی نشون بده به پسرا بگو ازشون می خواهی در بدو ورود پدر به سمتش بروند بغل و خوش آمد گویی و حتی خود شما بعد از بچه ها همسر رو در آغوش و ببوسید و خسته نباشید و ابراز علاقه که چه خوب دوباره دیدمت …
بچه ها دیداری و شنیداری هستند می بیندد می شنوند و انجام می دهند
در مورد همسرتون، ایشون درون گرا است نشون نمی ده ولی دلیل نمیشه که نیست ، وقتی این موارد رو تکرار کنید هر روز مطمئن باشید همسرتون انجام می دهد
آیا شده یکبار شما پیش قدم برای رابطه جنسسی باشید و با نوازش و بوسیدن شروع کنید
اگر این نوع مدل رفتار کنید می فهمد که چه می خواهی وقتی داره شما رو می بوسه احساست رو بیان کن چقدر کیف می کنم بغلم می کنی می بوسی. این مدل بهتر به خواسته شما پاسخ می دهد تا اینکه بگویید تا می خواهی رابطه داشته باشی این کار رو می کنی با این طرز بیان مرد دل سرد می شود
موفق باشید

26 ژوئن 2021
حسنی

سلام
من 8ماه هست که عقد کردم از روز اول مرتب با همسرم بحث داشتم و دعوا داشتیم یک ماه بعد از عقد بکارتم رو از دست دادم ولی الان هیچ رابطه ایی با هم نداریم
خیلی وقتا با هم تنها هستیم ولی هر وقت می رم طرفش و بغلش می کنیم اون یه طوری از من فاصله می گیره،همش احساس می کنم که رابطه جنسی با من رو دوست نداره
چه کنم چون رابطمون خیلی سرد شده!

26 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام
مشکلی رو که مطرح کردید مساله ی خیلی مهمی است چون دوران عقد اوج احساسات و هیجانات خصوصا هیجانات جنسی به ویژه از سمت آقایان است پس این زنگ خطر رو دست کم نگیرید.
نکته ی بعد اینکه حتما در همین زمان عقد مشکل رو برطرف کنید تا به زندگی مشترکتون کشیده نشه و صرفا به خاطر از دست دادن دوشیزه بودنتون این مسایل رو به بعد واگذار نکنید.
سوم، همون طور که مشکلات و نارضایتی های جنسی باعث اختلاف در زندگی میشه،اختلافات و ناراحتی ها هم باعث عدم میل و علاقه ی جنسی زوجین میشه
و این یک رابطه ی دو طرفه ست. از طرفی شما به دعواها و ناراحتیهاتون اشاره کردید که میتونه یکی از دلایل و شاید تنها علت این بی تفاوتی و بی میلی از سمت همسرتون باشه.
️در آخر پیشنهاد میکنم هر چه سریعتر از طریق مشاوره مشکلتون رو به طور تخصصی برطرف کنید.

01 جولای 2021
سارا

سلام خسته نباشید
شش ساله ازدواج کردم و دختر 5 ساله دارم. شوهرم از ابتدای عروسی خیلی حساس و وسواسی بود به طوری که هر روز جارو برقی میکشید و خونه رو تا دیوارها رو هر روز تمیز میکرد اما با گذشت زمان خیلی بهتر شده. و خیلی کمتر تمیز میکنه. از اوایل عروسی رابطه با دوستام و ممنوع کرد درصورتی که دوستان من همه متاهل و حوزوی هستن. بعد گذشت دوسال رابطه با فامیل من و ممنوع کرد. همش بهانه میاورد که داییت به من اونطور نگاه کرد. عموت اونطور گفت. اما الان یکسالیه که از خونوادم ایراد میگیره. به پدر و مادرم توهین میکنه و بددهنی میکنه و ایراد میگیره و میگه خونه بابات نرو. هفته ای دوساعت کافیه. یا به دخترم میگه چرا اسم اونا رو میاری . من نمیشناسمشون. یا جلو دخترم فحش و ناسزا میده. خیلی روی دخترم تاثیر داره. همه حرفای پدرش و تکرار میکنه و پرخاشگر و بی ادب شده. من عاشق شوهرم و دخترم هستم. اما این اواخر خیلی به جدایی فکر میکنم. رفتار شوهرم برام قابل تحمل نیست. من اینطوری بزرگ نشدم. تو خانواده ما احترام و رفتار مناسب خیلی شرطه. اما رفتار شوهرم روز به روز بدتر میشه. واقعا خسته شدم. اما اینده دخترم برام مهمه. نمیخام با رفتار و شرایط پدرش بزرگ بشه. میشه لطفا کمکم کنیم.

01 جولای 2021
مشورت خانه

سلام،دوست عزیز
در طی این سالها احتمالا شما شناخت خوبی از حساسیتهای همسرتان بدست آورده اید،شما بخوبی میدانید چه چیزهایی برای مادرتان مهم است وشوهرتان چه ارزشها و نقطه حساسه هایی داردوباید این مرزها را حفظ کنید،من فکر میکنم بجای مقصر دانستن آنها شما باید شخصیت خودتان را تقویت کنید،بنظرم میرسد شاید بدلیل کمبود اعتمادبنفس،مدیریت خوبی نداشته ونتوانسته اید درمقابل بی احترامی ایشان حساسیت نشان ندهید.
افرادی که مهارت جراتمندي دارند بارعايت ادب و احترام،اجازه ی چنین قضاوتهایی به خانواده خود وهمسر نمیدهند،تاکید میکنم که با مطالعه و مشاوره،و کلاس…اعتمادبنفس،وابراز وجود،و مدیریت برخودتان را تقویت کنید تا کمتر اذیت شوید،مثلا در جاییکه لازمست بتوانید ظاهر خوبی نشان دهید ،به عنوان مثال به فرزندتان بگویید حتما بابا از پدرومادرم چیزی دیده که عصبانی است ومن خبر ندارم.به ظاهر برایتان مهم نباشد چه میگوید وچه بی احترامی میکند،
در مرحله ی بعد باید به حدود ارتباطتان با مادرتان نظم داده از ارتباط زیادی و نزدیک پرهیز کنید تا حرمت همسر و مادرتان شکسته نشود،بعداز ازدواج حفظ مرزهای خانواده ها از اصول بسیار مهم است،شاید لازم باشد مادرتان خیلی چیزها را ندانند ویا نظرندهند،سعی کنید میزان وابستگی به ایشان را کنترل کرده کاهش دهید،شاید علت حساسيت همسرتان همین وابستگی و گاه تاثیرپذیری شما باشد.
بهترین ومدبرترین زن کسی است که کوچکترین حساسیتی به والدین خود ابراز نکند ونظر همسر خودرا درباره والدین خود بااهمیت نداند وبااین حالت ازادامه این تنش ها وحساسیت ها بابی توجهی جلوگیری کند

01 جولای 2021
صمدپور

سلام مشاور عزیز
ببخشيدمن همسرم يه مدتی است كه مدام به من ميگويد از موقعي كه ازدواج كردم دست و پام بسته شده ديگه مثل زمان مجردی ازاد نيستم دوست دارم تنها باشم …الان هم خيلی ناگهانی شمال رفت
ميخواستم كمكم كنيد چه كار كنم كه ديگه از اين حرفا نزنه ؟
به نظر شما اينكه مانع رفتنش نشدم درست است يا نه؟

01 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
پیشنهاد میکنم روشهای زیر را بکار گیرید تا زندگی لذت بخشی رو تجربه کنید.
۱-سعی کنید علایق و نیازهای همسر خود را بهتر بشناسید. این کار را با پرسشهای گهگاه و دقت در رفتار او در هنگام بیرون رفتن مهمانی سینما و … دریابید.
۲- متناسب با علایقش متنوع باشید. تنوع باید در تمام امور شما جاری باشد. از نوع غذا و لباس پوشیدن گرفته تا نوع تفریحات, رابطه زناشویی , نحوه صحبت و لحن حرف زدن و حتی نحوه استقبال از او در هنگام امدن بخانه. در تمام این امور اگر کمی سلیقه و دقت و حوصله بخرج دهید میتوانید راههای جدیدی بیابید که برای او خوشایندو جذاب باشد.
۳- مطالعه کنید. یکی از روشهای خوب در جذب مرد داشتن اطلاعات بروز و همصحبتی در مسایل مورد علاقه او مثل کار او, سیاست و…است . برای اینکار باید به اندازه کافی مطالعه نمایید تا بتوانید رابطه مناسب و غیر تکراری ایجاد کنید.
۴- اورا سورپرایز کنید. برایش هدیه بخرید و گاهی بدون دلیل برایش جشن دو نفره بگیرید. بگزارید مطمین شود که چقدر برای شما عزیز است.
۵- گاهی بگزارید او به دنبال رضایت شما و جلب نظر شما باشد. گاهی مردان به این نیاز دارند که برای چیزی که دوست دارند تلاش کنند و ان را بدست اورند. به او انگیزه بدهید تا برایتان کاری را به بهترین روش انجام دهد.
۶_با همسرتان صحبت کنید، ذکاوت بیشتری به خرج دهید و لذت هایی را که با دوستانش تجربه می کند شناسایی کنید.در اولین گام، علت اصلی رفتار همسرتان را بیابید. بپذیرید برای درمان همسرتان نیازمند شناخت دلیل و راه‌های ابتلای او به این معزل هستید.
به فکر راه‌های مثبت باشید، مثلا برای اصلاح رفیق‌بازی همسر، هرگز متوسل به روز، اجبار، طعنه، مقایسه، تحقیر، تهدید و… نشوید، برای کمک به وی بهتر است محیط خانواده را امن، شاد و صمیمی کنید تا به او نشان دهید اوضاع خیلی هم وخیم نیست و می‌تواند شرایط خود را تغییر دهد.
در این شرایط مواجهه مستقیم با دوستان دردسرساز نیز نتیجه عکس خواهد داشت، چراکه او دوستانش را بهترین افراد می‌داند، پس شایسته است انرژی خود را صرف جایگزین ساختن و جذاب‌سازی خود و زندگی‌تان کنید. خودتان را علاقه‌مند به ارتباط با دوستان متاهل همسرتان نشان دهید تا با رفت و آمد با آنها بتوانید نظارتی دقیق بر حلقه ارتباطات و چگونگی آنها داشته باشید.
استفاده از جملات مثبت، یکی از مهارت های ارتباط مطلوب است. این را هم بدانید که اگر این مشکل برطرف شد، باید خاطرات آن را در زباله دان تاریخ زندگیتان بیندازید و هیچ وقت نه به آن ها فکر و نه آن روز ها را یادآوری کنید.موفق باشید

03 جولای 2021
هدی

با سلام و خسته نباشید.من 8 سال ازدواج کردم شوهرم چند ساله اخلاقای خاصی پیدا کرده از نظر رفت و اماد کلا نمیخواد با کسی رفت و اماد کنه ادم کینه ایی مدام میگه از این بدم میاد از اون خوشم نمیاد خیلی دادو فریاد میکنه جلوی بقیه رفتار نامعقول داره اخم میکنه تو جمع خیلی با رفتاراش باعث ازارم میشه
جلوی همه سرافکنده شدم نمیدونم چیکار کنم؟ممنون میشم از پاسخگوییتون

03 جولای 2021
مشورت خانه

اختلافات زوجین بر سر رفت و آمد با خانواده دیگری یکی از مسائل شایع و نسبتا معمول در زندگی زناشویی است و کم یا زیاد بین همه خانواده‌ها وجود دارد، اما مهم‌تر از وجود اختلاف، نوع مدیریت و برخورد با این تعارضات است.
اگر همسر ما به خانواده‌مان بدبین است و به آن‌ها سوءظن دارد قدم اول این است که کمی درباره بدبینی و سختگیری او احساس مسئولیت کنیم و از خود بپرسیم آیا گفتار یا رفتاری از جانب خانواده من سر زده که باعث بدگمانی او شده است؟
تعداد زیادی از زوجین از رفت و آمد و برقراری تعاملات مرسوم با خانواده همسرشان خودداری می کنند، در حالی که ممکن است به نظر شما امتناع ورزیدن از این ارتباط، تنها به یک بهانه گیری شباهت داشته باشد.
برای پی بردن به این موضوع باید بررسی کنید که آیا همسرتان برای ارتباط داشتن با دیگران از جمله خانواده و دوستان خود نیز بی انگیزه است یا فقط برای رفت و آمد با خانواده شما مشکل دارد. اگر این مشکل در دیگر ارتباط ها هم دیده می شود، لزوم بهره گیری از مشاوره لازم است.
گاهی اوقات نیز برآورده نشدن برخی توقعات (هرچند غیرمنطقی) باعث ایجاد دلخوری و قطع رابطه می شود. به عنوان مثال ممکن است همسرتان توقع حمایت مالی از خانواده شما داشته باشد، در نظر داشته باشید حتی اگر این توقع را بی جا می دانید باز هم می توانید با گفت وگو این اختلاف و سوءتفاهم را حل و فصل کنید. در کل بهتر است از همسر خود بخواهید تا دلایل این قطع رابطه را بازگو کند و از خدمات مشاوره ای بهره ببرد.

03 جولای 2021
یلدا

من یکبار در زندگیم شکست خوردم و دوباره ازدواج کردم . والان دوباره دارم به مشکل میخورم . من برای شروع خوب میتونم یه مرد و عاشق خودم کنم ولی نمیدونم چرا با رفتارهام اون از خودم سرد میکنم . اعتماد به نفس پایین دارم . خجالتی هستم . خیلی هم زود تحت تاثیر قرار میگیرم . همسر من عاشق و دیونه ی من بود ولی الان ازم خسته شده . از هر چیزی زود ناراحت میشم . توی جر و بحث جواب نمیدم . ولی بعد تیکه میندازم . تورو خدا بگید چکار کنم خودم و از چش نندازم . همسرمو دوست دارم شاید همین دوست داشتن زیاد باعث دل زدگی میشه

03 جولای 2021
مشورت خانه

سلام پرسشگر عزیز
برخلاف جذابیت‌ های جسمی، ایجاد جاذبه احساسی زمان زیادی می‌طلبد. اگر واقعا می‌خواهید رابطه بلند مدتی را با شریک زندگی‌ تان تجربه کنید، باید بسیار صبور باشید و در این راه تلاش زیادی به خرج دهید. در ادامه با هم چند روش را مرور می‌کنیم تا بتوانید با شوهرتان ارتباط عاطفی عمیقی ایجاد کنید:
برای همسرتان شخص قابل اعتمادی باشید، یک زن مهربان باشید، علاقه مندی همسرتان را زیر سوال نبرید، سبک بیان احساسی همسرتان را بشناسید، ارتباطی شفاف و صادقانه برقرار کنید، از به کارگیری تدابیر منفی اجتناب کنید.
جهت دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

06 جولای 2021
رویا

سلام
من دختری ۲۵ ساله ۲ سال است با پسری۲۷ ساله و از خانواده مذهبی ازدواج کرده ام من در طول این دو سال و قبل ازدواج چادری بودم اما اکنون تصمیم گرفتم دیگر چادر سر نکنم همسرم بابت این موضوع مشکلی ندارد، و من با این که چادر سر نمیکنم اما سعی میکنم پوشش موجهی داشته باشم اما با مخالفت خانواده همسرم مواجه شده ام و به من استرس و فشار روحی وارد میشود میخواهم بدانم چطور باید با مخالفت آن ها برخورد کنم

06 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز حجاب حقوق خانواده ها هستند وموضوع شخصی نیست به همین دلیل یکی ازموارد تحقیقات قبل ازازدواج فرهنگ پوشش خانواده است.
اگرشما اطلاع داشتید ازخانواده همسر و با چادر شما را پذیرفته اند حق اینست که شما خلف وعده داشته اید.
اکنون باید باتدبیر مدیریت کنید احساسات خود و خانواده ایشان را بگونه ای که اگر خواسته شما پوششی غیراز چادر است بدون اطلاع خانواده همسرجایی که ارتباط شخصی و همکاری و خانواده خودتان است بدون چادر و جایی که خانواده همسر است به احترام آنان چادر داشته باشید.
چادرو مانتو بحث نیست به این فکرکنید اگر بالعکس بود و باچادر شما را پذیرفته بودند و اکنون بالاجبارباید برمیداشتید و آنان میخواستند به گونه دیگر میشدید غیرمعقول و توهین به شما بود. ما در ازدواج قول و تعهدهامون نشانه وفاداری است

06 جولای 2021
نسیم

سلام من یه مشکل زناشویی دارم میخواستم پاسخ بدید
میخواستم بگم که همسرم همش بامن دعوا میکنه همش سرم داد میزنه همش سرکوفت میزنه همش میگه باتو حال نمیکنم من 16سالمه همسرم 22الان 1ماه هست که ازدواج کردیم

06 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز اینکه شما درعرض یک ماه مشکلات اساسی با همسرتان پیدا کردید عجیب است.
سوال شما نیازمند چندین جلسه مشاوره است و در قالب این متن نمیگنجد. اولین مسئله این است که شما باید به شناخت از همسر خود برسید و متناسب با شخصیت ایشان رفتار کنید.
سعی کنید رسیدگی به ظاهر خود را همیشه داشته باشید. تنوع طلبی را در رابطه با همسرتان رعایت کنید.
برای پایداری زندگیتان،خودتان و همسرتان در جهت معنویات ارتقا دهید و تا میتوانید در زمینه شناخت اقایان اطلاعات خود را بالا ببرید و مطالعه داشته باشید.‌
روی از خود گذشتگی و رفتارهای منفی تان کار کنید و تا میتوانید در جهت محبت و مهربانی و توجه نشان دادن به همسرتان تلاش کنید و همچنین داشتن یک رابطه جنسی عالی و متنوع نیز جز برنامه های همیشگی تان باشد.
.موفق باشید

07 جولای 2021
نرگس

سلام من ۷ سال از زندگی مشترکم میگذره ومن هیچ مشکلی باهمسرم ندارم فقط اینکه هر اتفاقی ک تو خونه میوفته حتی کوچکترین چیزها رو همسرم به مادرش اطلاع میده و من هیچ اطلاعی از کارهای خانواده ایشون ندارم حتی کارهای بزرگ که موجب تحول اون خانواده میشه و این منو اذیت میکنه
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

07 جولای 2021
مشورت خانه

باسلام اینگونه صفات ،منشأ تربیتی داشته و به راحتي قابل اصلاح نیستند،بهتر است از روش نصیحت مستقیم همسرتان دست برداشته، صبورانه برنامه ای دراز مدت برای تغییر ایشان داشته باشید به اينصورت که اولا خودتان الگوی عملی خوبی باشید،ثانیا برای تغییر عمل باید آگاهی فرد را افزایش داد،بسته به شرایط زندگیتان راهی برای رشد اخلاق و اعتقادات آنها فراهم کنید مثلا معاشرت با دوستان و خانواده های بافرهنگ،تشکیل جلسات خانگی سخنرانی،ارسال مطالب آموزنده از طریق شبکه های اجتماعی،مطالعه،مشاوره یا گفتگو و ارتباط با فرهیختگان و علمای اطرافتان.
برای خودتان حد و مرز تعريف کنيد، بيش تر خبرکشی ها عوامل درونی دارند و همسران به خاطر برآورده نشدن توقعات و انتظارات از همسرشان و در برخی موارد نيز به خاطر توانايي نداشتن طرف مقابل در درک خواسته های شان خبرکشی می کنند.

07 جولای 2021
لاله

سلام وقتتون بخیر
یه سوال داشتم ازتون
من یه خانم سی وهفت ساله هستم که نوزده ساله از دواج کردم اونم به اجبار مادرم خودم شوهرم و دوس نداشتم مرد بدی نیست خوبه ولی الان که به این سن رسیدم انگار نیاز بیشتری به محبت داشته باشم احساس کمبود میکنم احتیاج به محبت بیشتری دارم دوس دارم گوش شنوا داشته باشم بتونم باهاش صحبت کنم و احتیاج به تعریف و تمجید بیشتر دارم ولی متاسفانه شوهرم صب میره سرکار شب میاد خونه خسته و مونده لازمه بگم که شوهرم حدودا دوساله قرص اعصاب مصرف میکنه الان ازلحاظ وسواس فکری که گرفته بود کاملا خوب شده اینها همه به کنار اصل مطلب اینجاست که من حس میکنم دارم به راه خطا میرم لطفا راهنماییم کنید که چه کار کنم.

07 جولای 2021
مشورت خانه

در این مساله شما باید سعی کنید در روش زندگیتان تغییرات اساسی ایجاد کنید. روزمرگی مانند غباری روی احساسات و عواطف شما مینشیند و تکرار باعث خستگی و دلزدگی خواهد شد. پس زندگیتان را مدیریت کنید و انگونه که میخواهید بسازید. ایجاد تنوع با چیزهای بسیار ساده و کم هزینه امکانپذیر خواهد بود. سعی کنید علایق همسرتان را بیشتر لحاظ کنید. اولین قدم در این مسیر بازگرداندن شور و نشاط به زندگی است. مردی که برای همسر و نیازهایش وقت کمی میگزارد باید با روشهایی ابتدا به زندگی جذب شود. تنوع در روابط و تغییر در شرایط زندگی کمک خواهد کرد.
دوما با او صحبت کنید. شاید بارها گفته باشید اما نحوه صحبت کردن یک هنر است. در مقابل هرگز انتقاد صرف جوابگو نخواهد بود. سعی کنید از محاسن او بیشتر حرف بزنید و گاهی هم با او در مورد معایبش صحبت کنید. با او مثل دوست برخورد کنید بگذارید روی کمک شما حساب کند. از او بپرسید شما چه کاری میتوانید انجام دهید تا او احساس ارامش بیشتری کند. بگزارید او از نیازهایش بگوید و سپس شما خیلی نرم ولی صریح از نیازتان به محبت بیشتر او و توجه به مساله رابطه جنسی بگویید. از این مساله خجالت نکشید ولی بگویید که چقدر اورا دوست دارید و به کنار او بودن نیاز دارید. برای رابطه ی خود با او زمان مشخصی را تعیین کنید و او و خود را ملزم به رعایت ان کنید. مثلا اگر هر هفته ولی یکساعت انجام میدهید با او قرار بگذارید هر دوهفته اما بمدت سه ساعت اینکار را انجام دهید. این روش برای افراد سرد موثر خواهد بود. اگر همسرتان موافق بود حتما به یک مشاور رجوع کنید.
اگرشما توانمند نباشید زندگی حلال خودرا بسازید مطمئنا از راه ناحلال به کام نخواهید رسید و باعث رسوایی شما خواهد شد.

10 جولای 2021
نارین

سلام خسته نباشید.یکساله ازدواج کردم،خونه پدرم هیچ سخت گیری نبود،همسرم خیلی سخت میگیره همه چیو،تنها نمیزاره برم بیرون،خودشم صبح میره شب میاد شبم خستس دلم نمیاد بگم منو ببر بیرون وقتیم میگم بریم یه دوری بزنیم میگه حوصله داریا ولی نمیدون از بی حوصلکی میگم بریم،همش خونه ام فقط خونه مادرمو خواهرم میرم اونم خودش میبره و خودشم میاره.هیچ برنامه ایم ندارم تو خونه حوصلم سر میره.نه اهل جُک گفتنم تو جمع،نه وقنی خودمون دوتا هستیم نه خیلی حرف میزنم حس میکنم افسرده شدم یکی چیزی میگه همه بلند بلند میخندن ولی من اینطوری نیستم فقط یه لبخنده اونم چون اونا میخندن منم لبخند میزنم.خودمم دوست ندارم اینطوری باشم
دوست دارم بگم بلند بلند بخندم باید چیکار کنم!؟؟ خیلی خیلی دوست دارم پر حرف باشم ولی نمیتونم اعتماد بفنسم کمه

10 جولای 2021
مشورت خانه

با سلام دوست عزیز
تیپ های شخصیتی به دو دسته درون گرا و برون گرا تقسیم می شوند افراد درونگرا تفریحاتی مشخص و بطور معمول انفرادی است دارای برنامه و از تشویش و شلوغی بدور هستند. می توان گفت تیپهای شخصیتی بگونه ای ذاتی هستند یعنی انتظارات چشم گیر نداشته باشید اما با همکاری می توان تا حدی توازن ایجاد کرد که منوط به خواست و همکاری دو جانبه است. با بیان نیازها و انتظارات هر کدام از طرفین تغییراتی در حد توان برای جلب رضایت طرف مقابل در خود ایجاد میکند . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه کتاب ازدواج بدون شکست را پیشنهاد میکنم بخونید.
هرچه دنیای دو فرد و علایقشان و تفکرات و اولویتهایشان در زندگی متفاوت باشد ارتباط و حرفهایشان محدودتر میشود. برای بهبود مساله باید به او نزدیک شوید. از او از ارزوهایش خواسته ها و نیازهایش کار و هدفش و.. بپرسید و از مسایل خودتان برایش بگویید.خاطرانتان را مرور کنید. خودتان و همسرتان را نقد کنید.
ساعتهایی را برای گفتگو تعیین کنید و خود راملزم به ان کنید.
حتما”بیشتر مطالعه کنید”. دانستن مسایل روز سیاسی اقتصادی علمی و… دایره اطلاعات شما را وسیع خواهد کرد.
تنوع و تغییر ایجاد کنید. برای خودتان برنامه های مختلف تنظیم کنید.
هرهفته یک کتاب کوچک و مناسب را انتخاب کنید و هردو ان را مطالعه کنید و اخر هفته در مورد ان باهم حرف بزنید. به هم نامه بنویسید و حرفهایی که بصورت مستقیم نمیتوانید بگویید را در نامه به او بگویید. ازاوهم بخواهید اینکار را انجام دهد.

10 جولای 2021
نگین

سلام خانم مشاور توروخدااا جوابموبدید خیلی بهتون پیام دادم دیگه خسته شدم
من ۲۳سال دارم و۷ماهه باشوهرم عروسی کردم مشکلم جدیدن بوجود اومده شوهربنده سربازهستن ازوقتی سربازی رفتن درهفته۲روز خونه میان و اون دوروز همش منو میبره خونه مامانش اینا تاشب میمونه بعد میایم خونه خودمون که میخابه و بعد ظهراشم بادوستاش میره بیرون .اینقدربهش میگم حوصلم سررفته خسته شدم توخونه یکم بیا منم بیرون ببر اما اصلاانگار نه انگار فقط میگه غرنزن وقتی به اصرار منم بیرون میاد بامن توراه نیم ساعت نشده زنگ میزنه دوستش ک اماده شو دارم میام دنبالت بریم بیرون اون بیرون رفتن برای من کوفت میشه.
دلم ازش شکسته اصلابهم توجه نمیکنه من توخونشون تنهامیمونم اون میره خوش میشه اخه بهش بگمم فایده نداره
دوسم داره مطمینم اما فک میکنم که من مث پروانه دورش میچرخم چرا اینقدر نسبت به من بی تفاوته .چرا تمام زندگیش دوستاش شدن چرا خونوادشو میخاد ببینه درصورتیکه نمیخاد نصف روزوخونه ی خودمون باشیم خوش باشیم من واقعا خسته شدم کمکم کنین

10 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز با همسرتان صحبت کنید، ذکاوت بیشتری به خرج دهید و لذت هایی را که با دوستانش تجربه می کند شناسایی کنید. در اولین گام، علت اصلی رفتار همسرتان را بیابید. بپذیرید برای درمان همسرتان نیازمند شناخت دلیل و راه‌ های ابتلای او به این معضل هستید.
در دومین گام توصیه می‌کنیم رابطه خود با همسرتان را اصلاح کنید، فاصله عاطفی را به حداقل برسانید چه‌ بسا در غیر این صورت هرگز موفق به ترک عادت ناپسند رفیق‌ بازی همسرتان نمی‌شوید. از سوی دیگر، استفاده از جملات امری و دستوری را به حداقل برسانید، اما بکرات از جملات محبت‌ آمیز، اما شوک‌ آور استفاده کنید. مثلا اگر همسرتان دیر به منزل آمد به او نگویید: «تو که همیشه پی رفیق‌ بازی هستی، برو همانجا که بودی»، بهتر است به او بگویید: «نگرانت شده بودم کاش می‌گفتی که دیر می‌ آیی»، این جملات بار عاطفی مثبتی به همراه دارد و باعث می‌شود همسرتان درباره رفتارش بیشتر فکر کند و درباره آن تصمیم جدیدی بگیرد.
در سومین گام به فکر راه‌ های مثبت باشید، مثلا برای اصلاح رفیق‌ بازی همسر، هرگز متوسل به روز، اجبار، طعنه، مقایسه، تحقیر، تهدید و… نشوید، برای کمک به وی بهتر است محیط خانواده را امن، شاد و صمیمی کنید تا به او نشان دهید اوضاع خیلی هم وخیم نیست و می‌تواند شرایط خود را تغییر دهد.
در این شرایط مواجهه مستقیم با دوستان دردسرساز نیز نتیجه عکس خواهد داشت، چراکه او دوستانش را بهترین افراد می‌داند، پس شایسته است انرژی خود را صرف جایگزین ساختن و جذاب‌ سازی خود و زندگی‌ تان کنید. خودتان را علاقه‌ مند به ارتباط با دوستان متاهل همسرتان نشان دهید تا با رفت و آمد با آنها بتوانید نظارتی دقیق بر حلقه ارتباطات و چگونگی آنها داشته باشید.
استفاده از جملات مثبت، یکی از مهارت های ارتباط مطلوب است. این را هم بدانید که اگر این مشکل برطرف شد، باید خاطرات آن را در زباله دان تاریخ زندگیتان بیندازید و هیچ وقت نه به آن ها فکر و نه آن روز ها را یادآوری کنید.موفق باشید

19 جولای 2021
کمالی

سلام و خسته نباشید،
من ۷ سالع ازدواج کردم یک دختره ۵ سالع دارم.. همسرم ۴ ماهه نبورده مادرمو ببینم هرسری ب بهانه های مختلف.هرجور باهاش را میام ولی نمیشه
خسته شدم بقران. از خدا مرگمو ارزو میکنم لعنت ب من ک ازدواج کردم. ۲۲ سالمه کلی پیر شدم.
خاهش میکنم کمکم کنید

19 جولای 2021
مشورت خانه

مشکلات و اختلافات در روابط خانواد‌گی و خویشاوند‌ی د‌ر همه خانواد‌ه‌ها وجود‌ د‌ارد‌ و اصلاً مهم نیست که آن ها د‌ر کجا زند‌گی می‌کنند‌ یا سابقه و پیشینه زند‌گی‌شان د‌ر گذشته چه بود‌ه است بلکه این موضوع به‌ صورت همه‌گیر و جهانی و د‌ر همه خانواد‌ه ‌ها نیز د‌ید‌ه می‌شود‌ و اگر کسی اد‌عا کند‌که د‌ر خانواد‌ه‌‌اش هیچ‌ گونه مشکلی وجود‌ند‌ارد‌، بد‌انید‌ که بزرگترین د‌روغ عمرش را گفته است.
یک اصل مسلم در بین همه اختلافات این است که همواره طرفین دعوا که باهم اختلاف دارند، هر یک به نوبه خود مقصّرند و هیچ وقت نمی توان یک طرف را به کلی مبرّا از خطا و اشتباه دانست و تمام اشتباهات را به گردن طرف دیگر انداخت. البته ممکن است درصد اشتباه و کوتاهی یک طرف کمتر یا بیشتر از طرف دیگر باشد اما در هر صورت هر دو تقصیرکار هستند. در مورد اختلافات خانوادگی و زناشویی شما نیز وضعیت همین طور است یعنی این که هم خانواده ها و هم زن و شوهر اشتباهاتی داشته اند و با ندانم کاری و احیاناً توقعات و انتظارات نابجا و غیر واقع بینانه باعث بروز مشکل و حاد شدن قضیه شده اند.
اگر چه هر مشكلی راه حلی دارد، ولی ارائه راه حل های اصولی در مشكلات و اختلافات خانوادگی شما، منوط به این است كه اطلاعات درستی از همه جوانب آن در دسترس باشد. لذا موكداً پیشنهاد می شود كه با مراجعه به مشاوره خانواده و خانواده درمانگران با تجربه، این مسأله را به طور اساسی پیگیری نمائید، چرا كه در مشاوره بهتر می توان ابعاد قضیه را بررسی کرد و با مواجهه طرفین و خانواده ها، بهتر می توان مشکل را حل نمود و اختلافات را به حداقل رساند.

19 جولای 2021
ریگی

سلام من الان سه ساله که ازدواج کردم یه پسر یک ساله دارم احساس میکنم که از وقتی پسرم اومده توجه شوهرم بهم کمتر شده همه اخلاقیاتش خوبه هر چی بخوام برام میخره هیچی کم و کسر نمیزاره ولی من فقط توجه میخام اون فک میکنه با لباس خریدن و پول خرج کردن اون بی توجهی کم میشه ولی وقتی میاد خونه یا اصلا حرف نمیزنه بهم توجه نمیکنه حرف میزنم و میرم دور و برش میزنه تو ذوقم نمیدونم چیکار کنم خانوم دکتر شما فکر میکنید پای کس دیگه ای در میونه

19 جولای 2021
مشورت خانه

برای احساس بهتر در زندگی، میبایست نقش ناجی رو برای خودتون متضور بشید، و به دور از انتظار از همسرتون از منابع و امکاناتتون برای استقلال عاطیفیتون استفاده کنید و به کارهایی که میتونه به تنهایی منجر به شادیتون بشه، استفاده کنید.
اگرعدم ابرازعاطفی و احساسی جزوشخصیت ایشان است و خانواده ایشان است چاره ای نیست اما اگرقبلا چنین نبوده واکنون به دیگران محبت میکند و ازشما دریغ دارد زنگ خطر است و در این صورت همسرتون رو برای مشاوره با زوج درمانگر متقاعد کنید.

20 جولای 2021
حکمتی

با سلام خانمی هستم متاهل نزدیک به یک سال و نیم هست که عروسی کردم ، شکر خدا من و شوهرم خیلی همدیگر رو دوست داریم و عاشق هم هستیم. توی زندگی ما مشکل آنچنانی وجود نداره و همه چیز تا الان خوب بوده و خوب پیش میره ، شوهرم خیلی آدم خوش اخلاق و آرامی هست اما متاسفانه من گهگاهی عصبانی میشم و یه خورده کج خلقی میکنم و حالت نسبتا پرخاشگرانه ای دارم اما وقتی که لحن آرام و برخورد مهربانانه شوهرمو میبینم زود پشیمون میشم. واقعا میخوام خوب باشم و هیچ موقع مسعله و اتفاق بدی بینمون پیش نیاد و همیشه و در همه حال رابطمون صمیمانه و دوستانه و عشقولانه باقی بمونه بلکه بهتر هم بشه!
من هنوز سنم کمه و حس میکنم زیاد تجربه ندارم برای ابراز دوستی و کلمات محبت آمیز و اقدامات لازم در این زمینه که بیشتر و بهتر به هم نزدیک بشیم و حس بهتری داشته باشیم ، لطفا راهنماییم کنید که چکار باید بکنم؟ چه موقع ابراز احساسات کنم و حرفهای عاشقانه بزنم؟ چکار کنم که همچنان صمیمی بمونیم و یه وقتهای خدای نکرده روابطمون رو به بدی و نابه سامانی نره؟ لطفا هرچی که لازمه برای مستحکم تر شدن روابطمون بهم بگید.

20 جولای 2021
مشورت خانه

سلام خدمت شما؛
عرض کنم خدمت شما ، اول که خوشحالم که شوهرتو دوست داری و عشق بین شما حاکم هست و مشاوره خواستن شما برای این نیست که مشکل خاصی توی زندگیتون باشه یا اینکه گلایه و شکایت داشته باشی و بخوای یه جورایی خودتو خالی کنی و اختلافات و دعواها رو حل و فصل کنی!
الان حرف از عشق است ، حرف از دوستی است ، اینکه روابطتون خوبه و میخواهید که بهتر بشه و همیشه تقویت کنید و قبل از اینکه خدای نکرده مشکلی پیش بیاد , اقدامات لازم رو انجام بدید.
کاش همه رابطه ها اینچنین باشه و مشاوره خواستن های دوستان در این رابطه باشه.
برای داشتن رابطه خوب و لذتبخش ضرورت داره.
فراموش نکنیم که انسانها هم شارژی هستند و همیشه باید با محبت و عاطفه شارژ بشن تا احساس خوبی داشته باشند و حال و هواشون و روحیه و خلق و خوی اونها درست و نرمال باشه و سرمست و سرخوش باشند.
پیوسته شارژ کنید همدیگر رو و نذارید به مرز هشدار برسه!
اما نکته مهمی که لازمه بدونید اینه که مردها وقتی که از یک مسعله و اتفاق ناراحت هستند و یک موضوعی آزارشون میده ، دوست دارن مدتی در لاک خودشون فرو بروند و تنها باشند که دقیقا بر عکس خانمها که وقتی به شدت ناراحت هستند و احساس اندوه دارند میخوان که کسی کنارشون باشه و باهاش درد دل کنند و حرف بزنن تا آروم بشن.
حالا توصیه میکنم برای بهتر شدن روابط ، این نکته رو هم در نظر داشته باشید ، یعنی بعضی وقتها که شوهرتون از یه چیزی خیلی ناراحته و دوست داره که تنها باشه ، اون لحظه رو سعی کن زیاد باهاش حرف نزنی و مزاحم خلوتش نشی و بذاری تو حال خودش باشه.
به معنای واقعی یار و مونس و راز دار و آرامش دهنده ی همدیگه باشید. نیرو و انرژیتونو صرف آرامش دادن به هم کنید ، کمتر غر بزنید ، کج خلقی نکنید ، سعی کنید بیشتر وقتها لبخند به لب داشته باشید و زیاد با هم حرف بزنید و وقایع ریز و درشت رو با خوشرویی برای همدیگه تعریف کنید.
خلاصه باید برای داشتن روابط خوب و لذتبخش تلاشگر باشید و از همه جهات فعالیتهای لازم رو داشته باشید و کوتاهی نکنید.
براتون آرزوی پیروزی خوشبختی میکنم

20 جولای 2021
کرمی

با سلام ، بنده ۱۸ سال سن دارم
تو این چندوقته ۲ تا خواستگار همزمان برام اومده
یکیشون ۳۱سالشه ک وضع مالیش خوبه که خونه ماشین کار داره و پدر مادر بالا سرشه
و اون یکی ۲۵ سالشه ک یه مغازه داره ماهی حدودا ۲ونیم میلیون درمیاره و فقط موتور داره
و پدری هم نداره ک پشتیبانش باشه و مادرشون شاغل هستن
و اعتقاد مذهبی خوبی دارن
حالا به نظر شما فاصله سنی باید چقدر باشه؟
اگه من با فردی ک ۳۱ سالشه ازدواج کنم به خاطر فاصله سنی زیاد به مشکلی بر نمیخوریم؟!
چقدر وضع مالی میتونه مهم باشه در ازدواج؟

20 جولای 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛
دوتا موقعیت ازدواج همزمان با شرایط و موقعیتهای تقریبا متفاوت!
این یکی پول و موقعیت مالی بهتر اما فاصله سنی بالا و آن یکی فاصله سنی کمتر اما موقعیت مالی ضعیف تر!!
هر دوتاشونو مورد بررسی قرار بده و اول معیارها و ملاک های خودتو برای ازدواج توی یک برگه کاغذ بنویس و اولویت بندی کن ، از یک تا ده یا از یک تا هفت ، حالا یک مقدار بیشتر یا کمتر دیگه خودت میدونی ، ولی در کل چون هر کسی از لحاظ شخصیتی ممکنه در اینگونه مسایل با دیگران یکسری تفاوتها داشته باشه و سلایق و ملاکها یک جور نیست ، در اولویت بندی هرکسی شیوه ی خودشو داره ، شما هم اولویتها و سلایق و معیارهای خودتو در نظر بگیر و با توجه به اون گزینه ها ببین که کدومشون به معیارهای شما نزدیک تر هستند و بهتر میتونی با شرایطش کنار بیای!؟
حالا یه نفر می بینی روی سن خیلی حساسه و شاید نتونه با ۱۳سال اختلاف سنی کنار بیاد؟ یک نفر دیگه ممکنه اصلا با این میزان فاصله سنی مشکلی نداشته باشه ، یا یک نفر پول براش مهمتر از ظاهر و قیافه است و بر عکس یک نفر میبینی ظاهر و قیافه براش در اولویته.
اینها همه مهم هستن اما اولویت بندی در افراد مختلف یک طور نیست و هر کسی سلیقه و معیار خودشو داره.
حالا شما اول به خودتون مراجعه کنید ، هم به دلتون و هم به عقلتون و با خودتون کلنجار برید ببینید اولویتهای شما چی هستند؟ و چه چیزی برات مهمتره؟ اما سعی کن در کنار علاقه و احساس قلبی ، عقل و منطق رو هم فراموش نکنی و آینده رو هم در نظر بگیری و تصمیم شما هیجانی و زود گذر نباشه و طوری باشه که تا آخر بتونی پای تصمیمت بمونی.
بله توی این دور و زمونه پول و امکانات و رفاه مهم است و باید در نظر گرفته بشه ، سن و سال و فاصله سنی هم تا حدودی مهمه و باید از یک حدی فراتر نباشه ، چون هم روی طرز فکر ممکنه تأثیر بذاره و به دلیل اینکه انسان در هر دوره زمانی طرز فکر خودشو داره و هم یکسری مسایل دیگر…
در کل میتونم بگم که موقعیت هر دو نفر این آقایون بد نیست و هر دوتاشون به نظر میرسه که بتونن گلیم خودشونو از آب بیرون بکشن و زندگی نسبتا خوبی رو برای شما رقم بزنند ، اما من چون اولویتها و معیارهای شما رو درست نمیدونم و از سلایق و علایق شما بی اطلاع هستم ، این دیگه هنر خودتونه که خوب در این باره فکر کنی و متمرکز بشی و از زوایای مختلف این دو نفر رو مورد بررسی و سنجش قرار بده ، زیاد هم عجله نکن و با حوصله بهترین تصمیم رو بگیر و سعی کن یک انتخاب درست و منطقی داشته باشی که در آینده دچار مشکل نشی.
براتون آرزوی موفقیت و خوشبختی دارم و امیدوارم که درست ترین تصمیم رو بگیری

22 جولای 2021
طهماسبی

درود بر مشاور عزیز
من خانمی ۲۴ساله هستم , دوساله عروسی کردم و شوهرمم ۲۸سالشه.
عیب شوهرم اینه که زیاد ابراز احساسات نمیکنه و محبت خودشو نشون نمیده ، من دلم میخواد همش به زبون بیاره و بهم بگه دوستت دادم و حرفهای عاشقانه بزنه یا زیاد نوازشم کنه و باهام زیاد حرف بزنه یا گاهی برام گل بگیره و با لبخند تقدیمم کنه اما هیچکدوم از این کارها رو درست حسابی انجام نمیده , از لحاظ روابط جنسی خوبه اما ابراز عشق و علاقه و محبت کردن بلد نیست. اینجوری زندگیمون سرد و بی روح شده…
خواهش میکنم بهم بگید که چکار کنم؟ آیا میشه این رفتارش درست بشه و با من گرم بگیره و محبت بیشتر کنه و حرفهای عاشقانه و شاعرانه بزنه؟

22 جولای 2021
مشورت خانه

درود بر شما؛
متأسفانه این فقط عیب شوهر شما نیست و اکثر مردان توی ابراز محبت و عشق ضعیف هستند که بیشتر نتیجه نا آگاهی آنها در این زمینه است. این امر از نظر مردان یک کار بی معنی است و به همین دلیل حوصله و انگیزه ای در این رابطه از خود نشان نمی دهند و اهمیت چندانی براشون نداره.
شما باید این انگیزه رو در مرد زندگیتون ایجاد کنید و کاری کنید عملاً متوجه بشه که ابراز و نشان دادن محبت و علاقه چقدر برای شما مهم و حیاتی است.
اصولا مردان خیلی دوست دارن توسط خانمشون تحسین بشن و مورد قدردانی قرار بگیرند. با قدر دانی از شوهرتون میتونید انرژی و انگیزه لازم رو بهش بدی…
وقتی که شوهر شما یک کار هر چند کوچک برای شما انجام میده یا اینکه ابراز عشق و دوست داشتن میکنه ، میخواد آثار این حرکت یا رفتارشو در شما به وضوح ببینه. مسلما وقتی که با چهره خشک و بی روح شما مواجه بشه , انگیزش رو از دست میده و دیگه تکرار نمیکنه.
پس هر وقت حرکت یا رفتار مثبتی در ایشون دیدی ذوق و شوق از خودت نشون بده و با چهره ای گشاده ازش تشکر و قدردانی کن و مورد تشویق قرار بده تا در ایشون انرژی و انگیزه به وجود بیاد.
هیچگاه نسبت به کارها و رفتارهای مثبت ایشون بی تفاوتی نشون نده و همیشه با لبخند و نگاه کردن یا سرتکان دادن و روی خوش نشان دان , مهر تأیید بر اینگونه رفتارهاش بزن و تحسینش کن.
نگو این چیه خریدی!؟ یا نگو این چه حرفیه یا این چه کاریه!! با تشویق ها و تمجیدهای خودت اونو دلگرم و امیدوار کن که کارش درسته تا دفعات بعدی قویتر و بهتر عمل کنه.
به میزان واکنش شما بستگی داره که ایشون فکر کنه چه کاری یا چه رفتاری برای شما مهم و ارزنده هست و قطعا قدردانی شما ایشون رو به حرکت و جنبش وادار میکنه.
باید به طرق مختلف بهش نشون بدی که ابراز عشق و محبت و دوستی و رفتارهای محبت آمیز ، شما رو به شدت به وجد میاره و در شما طوفان به پا میکنه. اینها رو عملا و در رفتار و کردار خودت بهش نشون بده و با قدردانی و تحسین و تشویق به موقع انگیزه لازم رو بهش بده.
سربلند و شادکام باشید

22 جولای 2021
کوثر

باسلام. همسرم فوق العاده آدم رفیق بازی هست و به خانواده کم اهمیت میده و بیشتر وقتش رو با رفیقهاش میگذرونه.
از سر کار که میاد , بلافاصله از خونه میزنه بیرون و میره پیش رفیقاش و خیلی وقتها تا بعداز نصفه شب خونه نمیاد. بعدش هم اگه بهش اعتراض کنم بد دهنی میکنه و ناسزا میگه.
با این رفتار و کردارش تکلیف من و بچم چی میشه!؟ آیا ما به عنوان خانوادش هیچ حقی نداریم و نباید قسمتی از وقتشو به ما اختصاص بده؟

22 جولای 2021
مشورت خانه

درود بر شما؛
مسلماً کار ایشون درست نیست ، بعد از ازدواج دیگه انسان باید خودشو در قبال زن و فرزند مکلف و موظف بداند و از همه لحاظ بهشون رسیدگی کنه و بیشتر وقتش رو با خانوادش بگذرونه. چون فلسفه ی ازدواج هم همین است…
اما شما هم باید به این نکته توجه داشته باشید که چه چیزی باعث شده که این آقا رفقاشو به شما ترجیح بده!!؟
حتما اونجا پیش رفیق هاش بیشتر از در حضور شما بودن بهش خوش میگذره. باید این حقیقت رو بپذیری.
حالا درسته که ممکن معتاد به رفیق شده باشه و براش سخت باشه که بخواد اونها رو کنار بذاره! اما اگه شما بتونی شرایطی رو فراهم بیاری و اونقدر بهش محبت کنی که پیش شما بیشتر بهش خوش بگذره ، در این صورت شما رو ترجیح خواهد داد و راضی میشه که بیشتر وقتش رو با شما بگذرونه.
اینکه شما بشینی و غصه و حسرت بخوری و یا فقط سرش غر بزنی ، اینها مشکلی رو حل نخواهد کرد و شما رو به جایی نمیرسونه. در عوض شما انرژی خودتو جمع کن و روی این قضیه متمرکز شو که چکار بکنی که توجه و رضایت ایشون رو جلب کنی که به این نتیجه برسه که پیش شما بیشتر احساس شادی و مسرت و سر خوشی میکنه و کاری کنی که به شما اعتیاد پیدا کنه و بودن در کنار شما رو با هیچ چیزی عوض نکنه.
نگو نمیشه و از ناامیدی دم نزن ، قطعا اگه شما سعی خودتو در این زمینه بکنی ، تا حدود زیادی موفق خواهی شد.
اینکه بخوای به سرعت همه چیز درست بشه و هیچ مشکلی پیش نیاد ،این طرز فکر اشتباه هست و برای هر کاری وقت و زمان لازم است و شما باید از یه جایی شروع کنی و صبورانه ادامه بدی تا به نتیجه برسی. بالاخره بی تأثیر نیست و حتی اگه کامل نتونی موفق بشی ، تا حد زیادی میتونی تأثیر مثبت روی ایشون و روی روابطتتون بذاری. پس با اعتماد و حس مثبت شروع کن و اطمینان داشته باش که به نتایج ارزنده ای دست پیدا میکنی.
نقش محبت رو در زندگی دست کم نگیر ، محبت غوغا میکنه و میتونه خار رو هم گل بکنه و خیلی از ناممکن ها رو ممکن کنه.
مردها از گیر دادن و حرف زدن به صورت دستوری به شدت متنفر هستن و این رو برای خودشون ضعف میدونن و ممکنه خیلی از مواقع از روی لجبازی یکسری کارها را انجام بدهند , پس خواهشا لحن سخن گفتن و طرز بیان خودتو تغییر بده و به صورت ملایم تر و احترام آمیز باهاش حرف بزن و از اون ظرافت و لطافت زنانه برای پیشبرد اهدافت استفاده کن.
سربلند و سعادتمند باشید

24 جولای 2021
حلیمه

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
شوهرم عادت داره همیشه جلو تلویزیون بخوابه ومن بارها خواستم که باید کنار من تو اتاق خواب بخوابه ولی توجهی نکرده ببخشید معذرت میخوام فقط مواقعی که به من نیاز داره میاد پیشم من دوست دارم موقعه خواب حریم داشته باشم درضمن اینم بگم من از کنار همسرم خیلی آرامش میگیرم ودوسش دارم کنارم که میخوابه احساس میکنم بهم انرژی مثبت میده به من راهکار بدید چه طور قانع بکنم که با وجود فرزندانمان نیاز به حریم داریم

24 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
در مورد جدا خوابیدن ها با او صحبت کنید و از او بخواهید یک قانون بگذارد و تعدادی از شبها را به خاطر احساس امنیت و آرامش شما کنار شما بخوابد و سایر شبها را می تواند جدا بخوابد سعی کنید با بالا بردن کیفیت این نوع خوابیدن (مثلا صحبتهای مورد علاقه او و براوردن خواسته هایش) او را تشویق نمایید. اگر او با این کار ارامش داشته باشد مطمینا آن را تکرار خواهد کرد. سعی کنید خود را به او تحمیل نکنید بلکه با جذب او و ایجاد علاقه در او او را بخود متمایل کنید.
تنوع در زندگی از نحوه پوشش گرفته تا نحوه ارتباط زناشوئی و خوابیدن و… می تواند در ایجاد انگیزه در مرد کمک کننده باشد. در این بین می توانید گاهی شما به سوی او بروید و کنار او بخوابید. شاید این روش به او بفهماند که شما از کنار او بودن لذت می برید و این حق شماست. پس گهگاه اگر کنار مبل میخوابد شما نیز به کنار او بروید.

24 جولای 2021
nazanin

سلام تورو خدا کمکم کنید.من خانمی ۲۰ساله با چهره ی زیبا ک زیباییم باعث ۱۵سالگی ب اسرار خانوادم ازدواج کنم پسر زحمت کشیه و خیلی دوستم داره روز خاستگاری از ارزوهام وبرنامه های زندگیم گفتم براش اونم خیلی موافق و مشتاق بود ولی همش دروغ بود.میخواد بچه دار بشه کمکم کنید من عاشق شوهرم نیستم وخیلی هم از همسرم سرم ولی اون خیلی زوره هر چی میگه من باید قبول کنم یا چیزی نگم بخدا دلم خیلی شکستست

24 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز،یكی از ویژگی های شاخص همه مردها،‌اقتدارطلبی یا همان غرور مردانه آنها می باشد. البته این خصوصیت به معنای ظلم و اجحاف در حق خانواده نیست بلكه چون مرد،‌مدیر اصلی خانواده می باشد و هر اتفاقی بیفتد یا تصمیم خاصی گرفته شود باید مرد جوابگو باشد،‌ لذا غرور او و مسئولیت شناسی او اجازه نمی دهد به راحتی زیر بار هر تصمیمی برود و حتی اگر تصمیم اشتباهی گرفت شاید سریعاً حاضر به پذیرش اشتباه خود نباشد.
بنابراین توصیه می كنیم در هر كاری ابتدائاً‌ نظر ایشان را جویا شده و بدون اجازه وی اقدامی انجام ندهید و نیز به موقعیت ها و زمان های طرح خواسته و پیشنهادتان توجه نمایید. مثلاً زمان هایی كه ایشان خسته یا عصبانی یا بی حوصله است،‌ موضوعی را كه احتمال مخالفت كردن از سوی شوهرتان می دهید مطرح ننمایید.
باز هم تاكید می كنیم همانگونه كه زن به محبت شوهر نیاز دارد، شوهر نیز تشنه محبت و تایید همسر خود می باشد. ولذا رمز نفوذ زن در قلب شوهر و همراه كردن او با خواسته های خود، محبت و تایید رفتارهای مثبت اوست.

25 جولای 2021
محمدزاده

سلام خسته نباشید.
پسری هستم ۲۳ ساله که ۶ ساله عاشق دختری هستم که الان ۱۹ سالشه و شده همه وجودم دلم میخواد جونمو بهش بدم ، قول و قرارمون برای ازدواج هست و خانواده هامون هم میدونن که چقدر عاشقانه همدیگرو میخوایم اما از یکسری روابط ما خبر ندارن…
من کلا سر کارم با وجود شرایط کار سنگین هیچوقت تو وقت گذاشتن و محبت کردم در حقش کم نمیزارم
ولی عشقم با وجود اینکه کاری نداره
بهم کم توجه هست و سر موضوع های کوچیک دعوهای بزرگ راه مینداره .
مرد دوست داره عشقش بهش توجه کنه اهمیت بده و تو مسایل جنسی کوتاهی نکنه .
الان نزدیک ۱ ساله که با هم رابطه ج/ن/س/ی نداشتیم و میگه دیگه هم تو حق این کار رو نداری! من توی این سنم نیاز دارم بطور شدید
خواهش میکنم راهنماییم کنید .

25 جولای 2021
مشورت خانه

با سلام خدمت شما؛
خیلی خوب و زیباست که از همون سنین نوجوانی ، دو نفر عاشقانه همدیگر را بخواهند و به پای هم بمانند…
عشق شما زیباست وقابل تحسین اما در هر صورت شما به یاد داشته باشید که ما توی کشور ایران زندگی میکنیم و اعتقادات و باورها و فرهنگ و آداب و رسوم خودمون رو داریم ، در هر صورت یک جامعه سنتی هستیم با یکسری پایبندی ها و اعتقادات خاص.
چندان دور از ذهن نیست که این دختر خانم نخواد با شما وارد روابط جنسی بشه ، ایشون قطعا حس میکنه که این روابط نامشروع هست , حالا شما که اینقدر همدیگر رو میخواهید و چندین سال است که عاشق و دلباخته همدیگر هستید و نیت شما هم ازدواج هست , بهتره که دیگه وارد عمل بشید و به همراه خانواده رسماً به خواسگاری ایشون برید و حداقل یک صیغه محرمیت بین شما خوانده بشه که همه در جریان باشند که شما قصدتون جدی هست و میخواید که مال هم باشید , بعد کم کم به یاری خدا دیگر کارهای مربوطه رو هم انجام میدید و عقد رسمی و…
شما هر دو نفرتون الان سن و سالتون کم هست و مطمعنا خیلی از چیزها رو نمیدونید و آگاهی ندارید ، باید آگاهی ها و دانستنی های زیادی را در این باره کسب کنید ، لازمه روابط دوستانه و زندگی مشترک صبر و گذشت هست ، همیشه زندگی طبق میل ما پیش نمیره و ما نباید انتظار داشته باشیم که هر چه که ما میخواهیم همان بشود. شما باید یاد بگیرید و تمرین کنید که بعضی وقتها برخلاف میلتون یه سری چیزها رو بپذیرید و به خاطر حفظ رابطه کوتاه بیاید ، همدیگر رو ببخشید ، از خطاهای هم بگذرید ، بشر جایزالخطاست و همیشه که کارها رو راست نیست و درست پیش نمیره!!
براتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم

25 جولای 2021
اسدی

با سلام سوال من این هستش، من ۱۵سال هست ازدواج کردم ، دو تا بچه دارم ، زندگیم رو خیلی دوست دارم، هیچ مشکلی ندارم تو زندگی، فقط اینکه شوهرم با زنان ویا دخترا تو فضای مجازی چت می‌کنه ، شاید هم همدیگر رو میبینن نمیدونم چون نمیگه پنهون میکنه ، چندین بار تو گوشیش دیدم بهش پیام دادن بهش گفتم ، گفته نمیشناسم ، حتی چند سال پیش با یه دختره دوست شده بود ،گفتم بهش ولی چیزی نگفت ، بیشتر طرف اونا رو داره تا من، خلاصه من ۱۵ساله دارم میکشم ، ولی هنوز که هنوزه درست نشده ، مثل همیشه دروغ وپنهونکاری. من تو زندگی براش چیزی کم نذاشتم الانم بخاطر بچه هام نمیتونم کاری کنم خواستم راهنماییم کنید که من چیکار کنم؟ دلم شکسته دیگه بهش اعتماد ندارم.

25 جولای 2021
مشورت خانه

درود بر شما؛
پانزده سال با این آقا زندگی کردی ، دوتا هم بچه حاصل زندگی مشترک شماست که گلهای زندگی شما هستند.
چرا زیباییهای زندگی رو نمی بینید و همدیگر رو از عشق و مهر لبریز نمیکنید!؟
اینهمه سال بی اعتمادی و تجسس چی نصیبتون شده!! واقعا به چی رسیدید!! جز زجر و رنج و گرفتن آرامش خودتون و همسرتون!؟
شما که توی این همه مدت با وجود همه تجسس ها و چک کردن وسایل شخصی شوهرت باز چیز خاصی ازش ندیدی , جز چند مورد چت کردن های ناشناس که اونم یکطرفه بوده و کلا باز دلیل محکمی دست شما نیومده که بخوای ایشون رو متهم کنی!؟
کاش انرژی و استعداد و توان خودت رو در راه بهبود روابط و ایجاد صمیمیت با شوهرت صرف میکردی و قطعا خیلی زودتر به نتیجه مطلوب میرسیدی و زندگیتون شیرین و لذت بخش میشد…
نمیخوام از این آقا جانبداری کنم , ایشون هم قطعا مقصر هست که نتونسته اعتماد شما رو جلب کنه و باید سعی در اصلاح خودش بکنه و بیشتر به شما بپردازه و سوء تفاهمات رو از بین ببره .
زندگی مشترک میدان جنگ نیست و شما زندانی همدیگر نیستید که مرتب سعی در چک کردن وسایل شخصی هم و محدود کردن و زیر نظر گرفتن همدیگه داشته باشید. بدبینی رو کنار بذارید و سعی کنید به همدیگه اعتماد کنید. اگر ایشون اعتماد شما رو نسبت به خودش ببینه قطعا سعی بیشتر برای تغییر دادن خودش به سمت خصلتهای مثبت و پسندیده خواهد کرد و شما با خوش بین بودن و دادن حس مثبت به خودت و اعتماد کردن به ایشون , دیگه سعی در تجسس و مرتب چک کردن ایشون نخواهی کرد و به دنبال آن ، خوش اخلاق تر و خنده رو تر و شاداب تر خواهی شد و دقیقا همان چیزی خواهی شد که شوهرت میپسندد و باعث رضایت و خشنودی ایشون خواهی شد.
باید بدونی که خنده رو بودن و چهره بشاش داشتن بسیار روی اخلاق و رفتار و حسن نیت شوهر شما تأثیر مثبت خواهد گذاشت و به شدت جذب شما خواهد شد.
قطعا اینگونه رفتارهای فعلی شما چیزی را به نفع شما عوض نخواهد کرد و باعث عصبی تر شدن و نا آرامی و اضطراب و استرس بیشتر خودت و همسرت خواهد شد و فرصت زندگی زیبا و خوش بودن در کنار هم را از شما خواهد ربود و بلای خانمان سوز زندگی شما خواهد گردید.
خواهشا به جای این کارها با اخلاق خوش و ایجا انگیزه در شوهرتون به تقویت و استحکام زندگی مشترکتون بپردازید و فضای اعتماد رو در محیط خانه ایجاد کنید تا زندگیتون پر از شادمانی و آرامش و لذت بشه.
به دلتون بد راه ندید , چیز خاصی از شوهرت ندیدی ، از کاه کوه نسازید و سعی کنید همیشه حس مثبت نسبت به شوهرت و به زندگیت داشته باشی. هر چقدر که بیشتر به جستجو و تجسس برای یافتن سرنخ های خیانت در شوهرت ادامه بدهی ، به روح و جسم خودت فشار وارد میکنی و عذاب بیشتری خواهی کشید. پس به خودت رحم کن و اینقدر سرک نکش و عمر گرانمایه رو اینطوری با رنج دادن خودت و گرفتن آرامش از خودت خراب نکن. هر جا لازم بود با نشستن کنار همدیگه و گفتگوی سالم و منطقی و حفظ احترامات سعی در رفع مشکل کنید.
سربلند و شادکام باشید.

27 جولای 2021
کمالی

سلام
همسرم زن دوم اختیار کرده ومیگه که چون ایشون دوست نداشتند که صیغه موقت باشن به در خواست ایشون عقد دائم کردیم. اول اینکه مگه میتونه بدون اذن من که زن اولشم عقد دائم کنه ؟؟؟
دوم اینکه من میخوام زندگیم رو حفظ کنم در ضمن نمی تونم رفتار شوهرم رو که نسبت به اون خانم داره رو تحمل کنم لطف کنید یه راهکار که هم بتونم آروم باشم وهم به زندگیم ادامه بدم وکمتر ناراحتی ودرگیری با شوهرم داشته باشیم .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

27 جولای 2021
مشورت خانه

سلام پرسشگرعزیز
شماباید باایشان به مصالحه برسید از دوحالت خارج نیست یا باید قانونی پیش بروید و اقدام کنید که بدون اذن شما همسر اختیارکرده و یا به مصالحه برسید که حق و حقوق شما چه ازنظر اقتصادی و چه روانی داده شود.
با همسرت جدی صحبت کنید که دوست دارم زندگیم راحفظ کنم اما نیازبه کمک شمادارم و انچه که شایسته هست عمل کند درغیر اینصورت راه قانونی را طی خواهید کرد.

27 جولای 2021
رضوان

سلام.ممنون بابت سایت خوبتون.
منو همسرم مدت زیادی نیست که ازدواج کردیم ولی رومون بهم باز شده زیاد دعوامون میشه سرچیزایی خیلی الکی همش بحث و دعوا،همسرم خیلی اعصبانیه موقعه ای که عصبی بشه جدوابادمو فوش میده و بدوبیراه میگه بهشون حتی به خواهرام.دوماهه ازدواج کردم ولی اندازه ۱۰سال سختی کشیدمو اذیت شدم و میشم
چیکار باید بکنم؟

27 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز شما مهارت زندگی مشترک را ندارید باید با مطالعه کتب همسرداری و با شناخت تفاوتهای زن و مرد و شرکت در کلاس های اموزش مهارت همسرداری و مهارتهای خاص شوهرتون رو جذب وتلاش کنید که با محبت قلبش رو تسخیر کنید.
بیان تکنبکها و روشهای موثر در ارتباط و مذاکره بسیار مفصل است اما چند روش موثر ۱- شناخت مخاطبتون هست ۲- افزایش اطلاعات در زمینه های مختلف. ۳- اگاهی از جوانب اطلاعاتی که قرار منتقل کنید ‌۴ اعتناد به نفس بالا و یادگیری مهارت ابراز وجود و ارتباط موثر از عواملی است که می تونند به شما کمک کنند . کتابهای مهارتهای زندگی و اینکه خودتونو در موقعیتهای مختلف قرار بدید و خودتونو ارزیابی کنید بسیار کمک کننده است .

28 جولای 2021
حدیثه

سلام من هشت ساله ازدواج کردم. تو این هشت سال موفق نشدم پولی برا خودم پس انداز کنم.اصلا شوهرم دوست نداره بهم پول بده. به سختی و همیشه با دعوا پول میده. مثلا میگم بزار هر سه ماه برم ارایشگاه ابرو بردارم. میگه واجب نیس. خودت بردار. مگه همه زنا میرن ارایشگاه. یا بهش میگم پول بده کلاس ورزش برم. میگه واجب نیس. تو خونه کار کن خودش ورزشه. حتی پول ندارم که یع موقع یه چیز دلم خواست برا خودم بخرم.
حتی راضیم برم سر کار بهم اجازه نمیده.میگه زن باید مطیع شوهرش باشه. جدیدا به جدایی فکر کردم. احساس میکنم تو خونه فقط کلفتم‌ هیچ اختیاری ندارم‌ ببخشید طولانی شد. تو رو خدا راهنماییم کنید. ممنون از سایت مشاوره خوبتون

28 جولای 2021
مشورت خانه

برای رفتار با شوهرانی که بار اقتصادی خانواده بر دوش آن هاست ولی اصلاً خرج کردن به مذاق شان خوش نمی آید، توصیه می شود این مطلب را بخوانید.
حفظ افراطی پول برای آرامش روانی:
اگر بین شما و همسرتان رابطه عاطفی و محبت قلبی برقرار است و در دیگر امور زندگی با هم تفاهم دارید و فقط خساست او شما را آزار می دهد باید توجه داشته باشید که خساست یک مشکل روان شناختی است و ریشه در ناامنی درونی افراد دارد. هر فردی در زندگی به هویتی برای خود نیاز دارد. برای بعضی از افراد پول و دارایی تکیه گاه هویتی به حساب می آید و چنانچه آن را از دست بدهند، دچار احساس ناامنی و اضطراب خواهند شد. به همین دلیل خرج کردن پول برای آن ها به معنای از دست دادن هویت و ابتلا به نیستی است. این اشخاص با جمع کردن و حفظ افراطی و بیمار گونه پول در اصل سعی دارند امنیت و آرامش روانی خود را حفظ کنند.

28 جولای 2021
لاله

همسرم مرد خوبیه و رابطمون باهم خوب وصمیمیه..ولی چون تک پسره ومادرشوهرم همیشه باهاش درددل میکنه..به مادرشوهرم یه جورایی وابستگی داره و همش تلفنی باهم صحبت میکنن و هفته ۲_۳بار قبل یا بعد سرکارش میره پیش مادرش..من خیلی باخودم میگم بالاخره مادرشه..اما خیلی حساس شدم و از مادر شوهرم بدم میاد..البته مادرشوهرم فوق العاده حساس و توقعه و اخلاقای خاص داره اما من خیلی خودمو کنترل میکنم وباهاش کنار میام..ولی الان حالم از رفتاراش بهم میخوره..وجایی که اون باشه دوست ندارم باشم.

28 جولای 2021
مشورت خانه

باسلام پرسشگر عزیز
ارتباط مادر و پسر یک ارتباط عمیق وریشه ایست که ازگذشته تاکنون مورد انتقاد عروس خانواده بوده
این ارتباط در خانواده ای بیشتر دیده میشود که آسیب های جدی ازگذشته بوده ومادر خانواده نیاز به رابطه با پسر دارد تا کمبودهایی که ازهمسر داشته را جبران کند
اگر ارتباط همسرتان با مادرشان تاثیر خاصی ازجمله ناسازگاری او باشما ندارد نگاهتان نگاه نیاز مادر به او باشد نه رقابت و…
اولین توصیه ای که به شما دارم این هست روی خودتون کار کنید تا توانمندتر بشوید. ظرفیتهای روانی خودتونو افزایش بدید. نکته دیگه این هست که توجه کنید مادر همسرتون به همسرتون چی میده .محبت٬ قدرت٬ حمایت…. . بعد با رفتارتونو همسرتونو هدایت کنید به سمت استقلال با کوچکترین رفتاری که حاکی از استقلال فردی هست را تشویق و حمایت کنید. به هیچ عنوان احترام مادر همسرتون زیر سوال نبرید و عصبی نشید. از موارد بسیار بسیار کوچک استفاده کنید نظر همسرتونو بخواید و بخاطر نظر و پیشامدی که بخاطر نظر ایشون بده مورد تشویقش قرار بدید. مسیر یک مقدار سخت است که نیاز به صبر دارد .

29 جولای 2021
مهین

با سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من چهارده سال ازدواج کردم دو پسرم دارم خیلی اخلاق شوهرم بده و اصلا وقتی تو خونه هست احساسش نمیکنم چون بود نبودش برای من فرق نداره واقعا دیگه خسته شدم ازش نه رابطی چیزی با هم داریم همیشه گیر میده به من منم خسته شدم همیشه دعوا میکنم نمیدونم چه کار کنم؟ خیلی بهم کم محلی میکنم یعنی اصلا عشق و علاقه به من نداره همیشه سرش تو گوشیشه. ممنون از راهنمایتون

29 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز شما باید به او نشان دهید که این مساله چقدر میتواند جدی شود. تا وقتی او اهمیت این مساله را متوجه نشود تلاشی برای تغییر نخواهد کرد. بنظر من باید در اولین فرصت کمی جدی تر از او بخواهید تا به مشاورمراجعه کنید. مشاور میتواند اهمیت مساله را برای او مشخص کند. باید به او بگویید که ادامه این روند باعث کاهش احساس شما و در نهایت افسردگی و مشکلات عدیده خواهد شد.
تمام تلاش خود را بکنید تا باو بفهمانید موضوع جدی است. برای این کار شاید بد نباشد بازخورد مساله را گاهی در رفتار شما ببیند.  از طرفی باید سعی کنید این مساله را که تا کنون یادنگرفته کم کم به او یاد دهید و او را از لایه های احساسیش بیرون بکشید. برای این باید کلمات را باو اموزش دهید. مثلا با سوال کردن و جواب بله و خیر شروع کنید و کم کم از او بخواهید بعضی کلمات را بیان کند. سعی کنید روشهای متعددی را پیش بگیرید. در صورت مقاومت حتما به مشاور مراجعه کنید.

29 جولای 2021
ساغر

شوهرم مشکلی که داره نمیتونه نگاهشو در برابر زنان کنترل کند میگه حتی نیت بدی ندارم اما مثل عادت شده نگاه به یه خانم. چکار کنم تا اورا کمک کنم ممنونم از همکاریتون تا اورا از این مشکل نجات بدم ممنون میشوم

29 جولای 2021
مشورت خانه

در حوزه روان شناختی چشم چرانی یکی از انحرافات جنسی است.گاهی چشم چرانی به مرز انحراف جنسی بیمارگونه رسیده است كه نیاز به كمك از روان شناس و روان پزشك دارد.
اگر چشم چرانی افراطی باشد یک بیماری و انحراف جنسی محسوب میشود که در اصطلاح لاتین و آسیب شناسی روانی وایوریسم نام دارد .این افراد به اعتراف خودشان ،از این موضوع رنج می برند و باید در درمان خود بکوشند چون در دراز مدت از این مشکل به ستوه خواهند آمد و زندگی زناشویی آنها نیزبا مشکلات جدی روبرو خواهد شد و نیز به عنوان یک فرد هیز و چشم چران، موقعیت اجتماعی و اعتماد دیگران حتی نزدیکترین افراد و خویشاوندان و دوستان خود را از دست خواهند داد.
راهکارهای همزیستی زنان با مردان چشم چران
1- اگر مشکل انحراف جنسی باشد. باید ترغیب کرد تا از روان شناس و روان پزشک کمک بگیرید.
2- از تذکر رک، همراه با توبیخ، تحقیر و نیش دار اجتناب کنید.
3- از تکنیک انصراف توجه کمک بگیرید. زمانی که با او هستید ذهنش را به بحث هایی مشغول کنید.
4- از نظر ارضای جنسی(چشمی، شنوایی و بویایی….) ارضایش کنید. در منزل مدها، آرایش ها و لباس هایی که دوست دارد را بپوشید. تا بیرون برایش تازگی نداشته باشد.
5- هرگز برای تنبیه او از محرومیت جنسی استفاده نکنید چون آتش او نسبت به نامحرم شعله ور تر می شود.
6- از شیوه مقابله به مثل استفاده نکنید (چشم چرانی شما به نامحرم)

06 آگوست 2021
بهروزی

باسلام خسته نباشید. شوهرم یه برادر ۲۰ساله داره بیشتر وقتشو بر برادرش میزاره انقدر بهش بها میده که من نسبت به برادرشوهرم حساس شدم ازش متنفرم هرچقدر به شوهرم میگم میگه من نسبت به داداشم مسولیت دارم منم دیگه کم اوردم خسته شدم کلا بیشتر وقتشو بر پدر وبرادرش میزاره روزای که خونست ذهنش درگیر توخونه اصلا صحبت نمیکنه کم حرف شده برادرشوهرم گواهینامه نداره شوهرم ماشین میده بهش میبره ۵ساعت بعدمیاره به شوهرم میگم این کارت اشتباه قبول نمیکنه میخواستم ببینم چیکار کنم لطفا کمکم کنید باتشکر

06 آگوست 2021
مشورت خانه

با سلام. استقلال یکی از نیازهای فردی بویژه برای زوجین هست. که حتی در اوایل زندگی توصیه شده فاصله مناسبی بین زوج و منزل پدر و مادر هر کدام از طرفین رعایت شود. حساسیت خودتونو در این مورد کم کنید ‌چراکه این حساسیت باعث شکاف بیشتر روانی وعاطفی بین شما و ایشان خواهد شد.
بعضی مردان تنها باحمایت خود از خانواده احساس بزرگی وبودن وعظمت دارند ومانع شدن ازاین ارتباط و خدمات آنها را افسرده کند.