خیانت زناشویی یکی از رایج ترین مشکلات در مشاوره ازدواج و خانواده درمانی است. خیانت برای روابط ویرانگر است و می تواند یکی از دشوارترین مشکلات برای درمان باشد.

کشف یا افشای خیانت می تواند برای افراد و روابط ویرانگر باشد و بسیاری از زوجین معتقدند که پس از خیانت ، ادامه زندگی امکانپذیر نمی باشد.

احساس شوک ، عصبانیت ، ناامیدی ، ناباوری ، آسیب پذیری ، احساس گناه و شرم ثبات زندگی روزمره را تهدید می کند و بدست آوردن هر نوع چشم انداز نسبت به شرایط بسیار دشوار است.

لیست موضوعات مشاوره خیانت زناشویی که در ادامه می خوانید

فهرست مطالب

برای دریافت کامل ویدئوها ایمیل خود را وارد کنید تا برای شما ارسال گردد.

خیانت زناشویی چیست؟​

 خیانت به دلایل بیشماری اتفاق می افتد. یک دلیل اصلی ممکن است عدم رضایت از رابطه باشد. یک رابطه موفق اغلب به این معنی است که هر دو نفر احساس ثبات و امنیت می کنند. همچنین اغلب به صمیمیت جسمی و عاطفی نیاز دارد. کمبود در این زمینه ها می تواند رضایت از رابطه را کاهش دهد. عدم رضایت از رابطه می تواند خیانت را بیشتر محتمل کند. odhkj ckha,dd

خیانت همیشه به دلیل عدم رضایت رخ نمی دهد. یک شریک ممکن است بر اساس ناراحتی شخصی وارد یک رابطه شود. آنها ممکن است این کار را برای افزایش اعتماد به نفس یا تقویت نفس انجام دهند. تمایل به یک تجربه جنسی جدید نیز می تواند به یک رابطه با فرد دیگری منجر شود. برخی به دنبال صمیمیت عاطفی رابطه ای را آغاز می کنند.

برخی از دلایل دیگری که ممکن است شخص خیانت کند:

 • عزت نفس پایین
 • پایان دادن به رابطه زناشویی
 • عدم صمیمیت عاطفی
 • اعتیاد به رابطه جنسی
 • افسردگی
خیانت زناشویی چیست؟
خیانت زناشویی فقط شامل خیانت جسمی زن یا شوهر نیست بلکه جنبه های مختلفی دارد

انواع خیانت زناشویی چیست؟

با شنیدن کلمه خیانت احتمالاً به طور خودکار این اصطلاح را با رابطه جنسی مرتبط می کنید. با این حال ، بسیاری از اشکال دیگر خیانت وجود دارد که به طور مداوم رخ می دهد و هیچ ارتباطی با رابطه جنسی ندارد. خیانت می تواند در هر مکان و زمانی رخ دهد.

خیانت شامل خیانت عاطفی – احساسی و خیانت جسمی می باشد.

خیانت عاطفی ، در مقایسه با خیانت جسمی ، می تواند به همان اندازه و احتمالاً صدمه ، درد و رنج بیشتری ایجاد کند. اگر بی وفایی شامل خیانت جسمی و عاطفی باشد ، درد چند برابر می شود.

از آنجا که بسیاری از افراد خیانت را با تماس بدنی مرتبط می دانند ، مهم است که در مورد اشکال مختلف خیانت که در ازدواج وجود دارد آموزش ببینند. در بسیاری از موارد یک عمل به ظاهر بی خطر می تواند منجر به نابودی زندگی شود.

مشاوره خیانت
مشاوره خیانت زن و شوهر می تواند انواع خیانت احساسی ، عاطفی و جسمی را درمان کند

اثرات خیانت بر شریک زندگی​

درمان خیانت زناشویی
خیانت می تواند اثرات بسیار مخربی را بر زندگی زناشویی بگذارد که در صورتی که این مشکل حل نشود می تواند باعث پاشیدن خانواده گردد

خیانت می تواند هر دو طرف رابطه را بسیار تحت تأثیر قرار دهد. این تأثیرات ممکن است به دیگران ، مانند کودکان نیز گسترش یابد.

خیانت یک شریک می تواند تأثیرات شدیدی داشته باشد. خیانت ممکن است بر سلامت جسمی و روانی تأثیر منفی بگذارد. شخصی که همسر او خیانت کرده ممکن است موارد زیر را تجربه کند:

 • اضطراب
 • افسردگی
 • افزایش پریشانی
 • اعتماد به نفس و عزت نفس پایین
 • خود سرزنش یا شرم آور
 • خشم
 • استرس پس از سانحه
 • عملکرد ضعیف در محل کار

افرادی که مورد خیانت زن یا شوهر قرار می گیرند ممکن است رفتارهای پرخطر داشته باشند. این رفتارها می تواند شامل داشتن رابطه جنسی محافظت نشده و افزایش مصرف مواد مخدر یا الکل باشد. پرخوری ، کم خوری و ورزش بیش از حد نیز می تواند از عواقب خیانت باشد.

اگر شریک زندگی شما وارد رابطه جدیدی شده و متوجه خیانت همسر خود شده اید مشاوره خیانت همسر به بازسازی روابط میتواند بسیار موثر باشد. lah,vi odhkj

در حالی که تصور آن دشوار است ، اما بسیاری از زوجین پس از افشای خیانت نه تنها به زندگی خود ادامه میدهند، بلکه در نتیجه روابط خود را بهبود می بخشند. آنها این کار را با درک عمیق تری از یکدیگر ، ایجاد توافق نامه ها و یافتن راه هایی برای بهبود ارتباط خود انجام می دهند. حتی اگر یک زن و شوهر در نهایت تصمیم به پایان دادن به رابطه بگیرند ، مشاور خیانت به آنها کمک می کند تا این کار را به گونه ای انجام دهند که لطمه بیشتری نخورند و زمینه را برای ایجاد روابط سالم در آینده فراهم کنند.

معمول ترین دلیل این که زن و شوهر بعد از خیانت همسر تصمیم به دریافت مشاوره خیانت میگیرند، نگرانی برای فرزندانشان است. به خصوص وقتی بچه ها کوچک هستند ، همسر خیانت دیده ممکن است تصمیم بگیرد که در ازدواج بماند و احساس می کند که او صادقانه توبه می کند و خیانت در آینده نخواهد داشت.

سه مرحله اصلی مشاوره خیانت​

1- مهارت های یادگیری برای عبور از بحران اولیه خیانت:

مشاور به شریک زندگی خیانت شده کمک می کند تا یاد بگیرد چگونه با افکار و احساسات مزاحم رفتار کند و اطلاعات و احساسات جدید را درک کند. برای شریکی که خیانت کرده ، مشاوره می تواند در یادگیری نحوه باز ماندن و عدم دفاع در شرایط فعلی کمک کند تا هر دو نفر بتوانند روی آنچه مهم است تمرکز کنند.

2- درک دلایل خیانت زن و شوهر:

پس از فروپاشی هرج و مرج اولیه ، زن و شوهر توانایی بیشتری در کشف معنای عمیق این خیانت دارند ، چرا این اتفاق افتاده است ، چگونه و چه چیزهایی می توانند از آن بیاموزند. این امر دانستن اینکه چه چیزی برای رابطه امکان پذیر است آسانتر می شود و به زن و شوهر کمک می کند تا انتخاب اغلب دشوار برای ماندن در کنار هم یا جدایی را انجام دهند. حتی اگر یک زن و شوهر تصمیم به جدایی بگیرند ، درک زمینه رابطه می تواند به آنها در یادگیری تجربه و حل روابط دوستانه کمک کند.

3- بازسازی اعتماد درمان خیانت:

هنگامی که زن و شوهر تصمیم بگیرند که می خواهند رابطه خود را دوباره بسازند ، مشاور خیانت  به او کمک می کند تا ابراز پشیمانی یا پشیمانی کند به گونه ای که شریک زندگی دیگر بتواند آن را دریافت کند. همچنین زن و شوهر می توانند نیازها و خواسته های یکدیگر را بهتر درک کنند.

مراحل درمان خیانت زناشویی
درمان خیانت زناشویی سه مرحله اصلی دارد که عبارتند از عبور از بحران ، درک دلایل و بازسازی اعتماد
روش های درمان خیانت زن و شوهر
هفت قدم برای مشاوره خیانت وجود دارد که از جلب اعتماد تا صحبت کردن درباره جزئیات می تواند باشد

هفت قدم برای درمان خیانت زناشویی

برقراری رابطه بعد از خیانت کاری بسیار دشوار است. برای موفقیت در پیشبرد رابطه ، هفت مورد اساسی وجود دارد که باید اتفاق بیفتد:

 1. اعتماد باید دوباره برقرار شود.
 2. زن و شوهر باید درمورد مسائلی که باعث خیانت شده بحث و تبادل نظر کنند.
 3. در بسیاری از موقعیت ها ، ممکن است فردی که خیانت دیده نیاز به دانستن جزئیات روابط خارج از ازدواج داشته باشد. با دانستن اینکه دقیقاً چه اتفاقی افتاده است ، حس کنترل مجدد را به دست می آورد و به وی این احساس را می دهد که می توان برای جلوگیری از بروز مجدد شرایط اقداماتی انجام داد.
 4. شریک خیانت دیده باید احساس کند که مورد علاقه و توجه قرار گرفته و باور دارد که تغییراتی که همسرش ایجاد می کند واقعی است و تلاشی برای صاف کردن اوضاع نیست. lah,vi odhkj ckha,dd
 5. فرد خیانت دیده باید با وسواس خودشان در این ماجرا کنار بیایند. در حقیقت ، اگر فرد نتواند به چیز دیگری فکر کند ، حتی بعد از گذشت مدت زمان قابل توجهی مشکلات اضافی در روابط ممکن است ایجاد شود.
 6. رابطه باید مورد مذاکره و طراحی مجدد قرار گیرد. یعنی شرکا باید الگوهای تعامل خود را به طرز چشمگیری تغییر دهند.
 7. باید در کنار هم زمان و فرصت مهم برای تقسیم خواسته ها ، رویاها ، اختلافات و نگرانی ها وجود داشته باشد.

افرادی که ازدواجشان از خیانت رنج برده است ، اغلب می پرسند ، “آیا همه روابطی که با خیانت روبرو هستند ، نیاز به درمان دارند؟” پاسخ این پرسش “بلی” است.” داشتن یک رابطه مثبت و انجام هفت وظیفه فوق حتی در صورت کمک مشاور خیانت زناشوی دشوار است. عدم کمک یک مشاور زناشویی آموزش دیده ، احتمال بهبودی روابط زناشویی پس از خیانت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

موانع بازسازی روابط بعد از خیانت​

موانع بازسازی روابط بعد خیانت همسر
موانع مختلفی وجود دارند که مانع از بهبود خیانت می شوند مانند کنارنیامدن با این موضوع یا احساس از دست دادن عشق و علاقه

فرایند بازیابی روابط مستلزم تعهد قابل توجه هر دو نفر است ، تعهدی برای انجام کارهای سخت احساسی و رابطه ای. در دوره بعد از خیانت ، ممکن است مواقعی پیش بیاید که شما و همسرتان گیر کرده ، نسبت به آینده اطمینان ندارید و از ادامه زندگی خود مطمئن نیستید.

افزایش آگاهی در مورد موانع بالقوه ای که ممکن است در این زمان دشوار بوجود آیند مهم است ، موانعی که می توانند شما را نسبت به تغییر معنی دار ناامید کنند. موانعی که می تواند شما را وادار به ترک کارهایی کند که می تواند برای ادامه رابطه زناشویی شما مشکل ایجاد کند. در ادامه به موانع بهبودی روابط بین شرکای زندگی پس از افشای خیانت همسر می پردازیم:

1- نمی توانید با خیانت کنار بیایید

درد عاطفی و احساسی عمیقی که پس از کشف یک خیانت رخ می دهد ، فضای کمی برای خوش بینی در مورد زندگی مشترک باقی می گذارد. شما نباید کاملا به آینده زندگیتون بد بین باشید و همچنین باید مراقب باشید که خود را متقاعد نکنید که هرگز نخواهید توانست اعتماد مورد نیاز برای بهبودی را دوباره به دست آورید.

2- احساس خشم و از دست دادن عشق

پس از افشای خیانت احتمالا احساس کنید عشقی که قبلاً وجود داشته است ، از دست رفته است و احساس خشم ، عصبانیت ، ناامیدی و بی اعتمادی شدیدی وجود خواهد داشت که در نتیجه خیانت زناشویی می باشد.

چنانچه تحت تاثیر این احساسات شدید قرار گیرید به این نتیجه می رسید که عشقی که قبلاً نسبت به شریک زندگی خود احساس می کردید دیگر وجود ندارد. توجه داشته باشید همانطور که احساسات خیانت را تجربه می کنید و به تدریج اعتماد دوباره شروع می شود ، احساسات عشق و حساسیت ممکن است دوباره وارد زندگی شوند.

3- زمان کافی برای فرآیند بهبودی روابط ندارید

تمایل به تسریع در روند بازیابی امور کاملاً قابل درک است. شما می خواهید مشکلات و جنجال هرچه سریع تر متوقف شود و آرامش زندگی قبل از خیانت را تجربه کنید.

توجه داشته باشید که ترمیم و بهبودی روابط در زندگی زناشویی پس از اینکه یکی از زوجین خیانت می کند ، نیاز به گذست زمان و تلاش طرفین برای بازسازی مجدد رابطه دارد و نمیتوان زمان خاصی را برای از سرگیری مجدد زندگی زناشویی بدون هیچگونه مشکل را تصور کرد.

4- غرق در گناه و سرزنش کردن خود

در برهه ای از زندگی، بخشش باید رخ دهد. البته این کار به هیچ عنوان اجباری نیست و به روابط عاطفی و احساسی که زوجین قبلا تجربه کرده اند بستگی دارد.  برخی از زوجینی که به هسر خود خیانت نموده اند معمولا دچار عذاب وجدان شده و خودشان را سرزنش می کنند و انتظار دارند که همسرشان آن ها را ببخشند.اما در برخی مواقع فردی که بهش خیانت شده ، به هیچ عنوان نمیتواند با این مسئله کنار بیاید و احساس میکند چنانچه همسر خود را ببخشد احساس گناه می کند و دچار شرم می شود.

توجه داشته باشید که گناه و شرم ، ما را از دیگران دور می کند و به موانعی بالقوه در رشد خود و درک خود برای تحقق بهبود واقعی تبدیل می شود. برای رشد رابطه ، بخشش از خود لازم است.

پاسخ سوالات متداول خیانت زنشویی​

خیانت میتواند یکی از دلایل طلاق باشد ولی زوج های متأهل معمولاً ناسازگاری یا عدم توانایی در برقراری ارتباط را دلیل طلاق خود عنوان می کنند.

برخی از زوجینی كه خیانت را تجربه كرده اند در كنار هم می مانند. با این حال ، این بدان معنا نیست که این زوج ها می توانند روابط خود را التیام بخشیده و اعتماد و تعهد خود را نسبت به یکدیگر بازیابند. در چنین مواردی ، بسیاری از زوجین پس از یک یا چند خیانت با هم می مانند نه به این دلیل که با هم خوشبخت هستند بلکه به دلیل ترس از گزینه دیگر. آنها از تنها بودن ، تأثیر طلاق بر روی فرزندانشان ، پیامدهای مالی و … می ترسند.

بله ، زن و شوهر می توانند خیانت را پشت سر بگذارند. آنها نه تنها می توانند بر آن غلبه کنند تا دیگر تأثیر منفی قابل توجهی بر روابط آنها نداشته باشد ، بلکه می توانند از این طریق برای تحریک آنها در کار بر روی روابطشان استفاده کنند و با این کار رابطه خود را قوی تر و شادتر از گذشته کنند. .

این بدان معنا نیست که زن و شوهر خیانت را فراموش خواهند کرد یا بی اهمیت می شوند. ما به زوج هایی که با آنها کار می کنیم می گوییم که حتی اگر آنها بتوانند از کنار آن عبور کنند ، خیانت همیشه واقعیت زندگی آنها خواهد بود ، درست مثل تاریخ ازدواج ، تولد فرزندان و بحران های سلامتی.

واضح ترین علامت خیانت شوهر یا زن شامل تغییراتی در رفتار او است ، مانند عدم ابراز علاقه خود به شما.

علائم بصری ، جسمی و شهودی وجود دارد. تصاویر بصری شامل رژ لب روی یقه ، یا تغییر در شکل ظاهری و عادت همسرتان است ، در حالی که موارد فیزیکی شامل ایمیل ، پیام کوتاه یا صورتحساب تلفن است و شهودی غرایز شما هستند که به شما می گویند چیزی درست نیست. در هر یک از این موارد مهم است که به حواس و غرایز خود گوش فرا دهید.

اگر با این  سوء ظن ترسناک روبرو هستید ، باید مستقیماً با شریک زندگی خود درمیان بگذارید ، اما نه به شیوه ای متهم کننده و حمله کننده. شما می خواهید بر احساسات و ترس خود ، در مورد اینکه سوءظن شما از کجا ناشی می شود بپردازید.

نحوه گفتگو با شریک زندگی خود ، به ویژه در شرایطی که از نظر عاطفی جریحه دار شده اید ، مهم است. توصیه می کنیم خود را آرام کنید. از شریک زندگی خود بخواهید که به جای متهم کردن ، داد زدن یا سرزنش کردن ، وقت خوبی برای صحبت ، با او بنشینید و آنچه را که متوجه شده اید و به آن مشکوک هستید ، بگویید.

باید بیش از یک بار با شریک زندگی خود مکالمه داشته باشید و در هر حالت ، حتی در صورت مثبت بودن جواب ، آرام باشید. گریه در پاسخ به حقیقت و همچنین احساس بی حسی ، ترس و عصبانیت طبیعی است ، اما سعی کنید گوش دهید ، زیرا مهم است که بدانید غرایز شما درست بوده است.

احتمال اینکه آنها دوباره خیانت کنند بسیار زیاد است ، مگر اینکه آنها مسئولیت آن را به عنوان یک اشتباه بپذیرند و صمیمانه روی خودشان کار کنند و هر دو شریک برای غلبه بر مشکلات موجود در رابطه خود کار کنند. با انجام این نوع کارهای شخصی و رابطه ای ، احتمال اینکه فرد هرگز دیگر خیانت نکند ، به دلیل اینکه دیگر تمایلی برای به خطر انداختن صداقت و روابط خود ندارد ، بیشتر است. و از آنجا که ، در نتیجه انجام این کار ، روابط آنها بسیار قوی خواهد بود و هر دو شریک زندگی در روابط به قدری احساس خوشبختی و دوست داشتن می کنند که هیچ یک از آنها به خیانت دوباره فکر نمیکنند.

پرسش و پاسخ

23 آوریل 2021
کوثر

سلام وقت بخیر خانمی 29 ساله هستم من‌چند ماه عقد کردم همسرم‌ 33 سالشه و بهم‌خیلی ابراز علاقه میکنه ، ما با هم نسبت فامیلی داریم و چند روزه متوجه شدم‌ همسرم با زنی دیگه دوست هستن،خودش هم خبر نداره من از تو گوشیش متوجه شدم یعنی نمیدونه من رمز گوشیشو بلدم .الان‌نمیدونم چیکار کنم؟

23 آوریل 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛جدای از تمام این مسایل سرک کشیدن به وسایل شخصی کار درستی نیست و به هیچ وجه توصیه نمیشه…اما به هر حال شما الان متوجه خیانت شوهرتون و ارتباط ایشون با یک خانم دیگه شده اید ، اون هم فقط حدود دو سه ماه بعد از عقدتون! برای شما سخته که توی این مدت کم فوری این جریان براتون پیش بیاد. حالا نمیدونم که شما دقیقا چی توی گوشی شوهرتون دیدید که اینقدر اطمینان دارید به در ارتباط بودن این دو نفر! خب شما باید در نظر داشته باشید که این ممکنه یک جریان قبل از عقد کردن با شما بوده باشه و الان هم آثارش وجود داره و احتمال داره که شوهرتون در تلاش باشه که کم کم بخواد این رابطه رو تموم کنه و به صفر برسونه.
کار ایشون کار درستی نیست و باید بعد از عقد با شما دیگه احساس تعهد و مسعولیت کنه در قبال شما و این چیزها رو بذاره کنار و به زن و زندگیش بچسبه! تا حالا مجرد بوده و در اختیار خودش بوده اما الان دیگه وضعیت فرق میکنه و باید به طور کلی از گیر و دار اینگونه مسایل رها کنه خودشو و هدفش جلب رضایت با شما باشه و در راه ایجاد عشق و صمیمیت بیشتر با شما گام برداره.
در هر صورت متأسفانه این اتفاق افتاده و حالا که شما این حقیقت رو میدونید ، کار درست اینه که به روی خودتون نیارید و آرام باشین ! یه مقدار با سیاست پیش برین.اگه واقعا میدونین که از برخی جهات بهش توجه نداشتین یا از لحاظ محبت و مسایل احساسی و جنسی در حقش کوتاهی کردین ، از این به بعد بیشتر بهش برسین و ایشون رو جذب خودتون کنید ،تا جایی که براتون مقدوره سعی کنید طبق سلیقه ایشون پیش برین و تمایلاتش رو برآورده کنین ، به ظاهر و زیبایی خودتون بیشتر برسین و شیطنتهاتو بیشتر کنین ، انشاءاله که نتیجه بخش باشه.
باز هم تأکید میکنم ، بنده کار ایشون رو توجیح نمیکنم ، کار ایشون زشت و ناپسند هست اما شما این کارهایی رو که گفتم انجام بدید و بیشتر اهمیت بدید به این نکات ، در راه نجات زندگیت و جلوگیری از کشیده شدن شوهرتون به سمت خیانت و به سمت خانمهای دیگه تلاش کنید و به این روشهایی که گفتم اقدام کنید ، به هر حال بی تأثیر نخواهد بود.
سربلند و سعادتمند باشید

24 آوریل 2021
دلارام

ببخشید من چند وقته به رفتارای شوهرم و زن داداشم شک کردم که شوهرم با زن داداشم درارتباطن..یبارم یه اسکرین از پیاماشون تو گوشیه شوهرم دیدم.. که گفت مال من نیست.. پسر عموم مزاحمش شده.. زن داداشتم بمن گفته که کمکش کنم.. با پسرعموم صحبت کنم و بگم که دیگه مزاحمش نشه.
من باور نکردم اما پذیرفتم…میخاستم برم به بابام بگم.. التماسم کرد که اینکارو نکن.. الکی زندگیه چندتا خونواده رو بهم نریز.. داری اشتباه میکنی.قانعم کرد چیزی به خونوادم و داداشم نگم تا امروز دوباره دیدم به یه نفر پیام داده و اسم هردوشونو فرستاده.. ظاهرا کسیه که دعا میکنه.. یا سرکتاب باز میکنه.. همچین چیزی.. مطمئن شدم از این موضوع…
حالا شما میگین چکار کنم؟ چاره چیه!؟ آیا با پدر و برادرم درمیان بذارم جریان رو؟؟

24 آوریل 2021
مشورت خانه

با سلام خدمت شما؛
بارها تأکید کردم و میکنم که خانمهای عزیز، اینقدر کنجکاوی وحساسیت نشون ندید به این گوشیها و چت کردن آقایون!
وارد شدن در حریم خصوصی ، در هر صورت کار درستی نیست. یه کم حد و حدود نگه دارید! باعث زجر خودتون و شوهرتون نشید , این کارها بنیاد برکن است و پایه های زندگی زناشویی رو سست میکنه و هر آن ممکنه فرو بریره!
عصر تکنولوژی هست ، دوران استفاده از امکانات هست و یک گوشی در این دوره امکانات فراوانی داره که به درستی میشه ازش در راه پیشرفت و زندگی آسان و راحت استفاده کرد. گوشی استفاده ها و امکانات زیادی داره و فقط شما به چشم منفی به این ابزار بسیار کاربردی ، نگاه نکنید!!
چرا همیشه باید کار به قسم خوردن و بگو مگوهای شدید برسه و زندگی به کامتون تلخ بشه!!
الان شما با حدس و گمان و یکسری اطلاعات ناقص میخواید برید موضوعی که کاملا مطمعن نیستید ، بذارید کف دست پدرتون و برادرتون که چی بشه!!
از این جریان چی عایدتون میشه! نهایتا چندتا زندگی رو به هم میریزید! اعصاب خیلیها رو داغون میکنید ، باعث ناراحتی های شدید میشید ، اختلافات آنچنانی بین افراد و بین خانواده ها راه می افتد و در آخر حسرت ها و نابسامانی های فراوانی ایجاد میشود که اصلا به صلاح نیست.
حتی اگر این موضوعات حقیقت داشته باشد ، نباید شما بر ملا بکنید و باعث این همه اختلاف و تشنج اوضاع بشوید!سعی کنید با حوصله و عاقلانه جریان رو بین خود و شوهرتان حل و فصل کنید. لج و لجبازی و بگو مگو آفت زندگی مشترک و برهم زننده است و شما هیچ نتیجه مثبتی را در این زمینه نخواهید گرفت. یه کم به خودتون آرامش بدید ، زود تصمیم نگیرید ، به خود و به شوهرتون وقت و زمان بدید ، با هم بیشتر گفتگو کنید و سعی کنید به هیچوجه اوضاع رو متشنج نکنید و این بحث رو به بیرون از خانه نکشانید که عواقب نا گوار و خطرناکی خواهد داشت. امیدوارم مشکلاتتون به درستی و بدون خشونت حل و فصل بشود.
آرزوی موفقیت برای شما

28 آوریل 2021
saeei

با سلام سوال من این هستش، من بالای 10 سال هست ازدواج کردم ، دوتا بچه دارم ، زندگیم رو خیلی دوست دارم، هیچ مشکلی تو زندگی ندارم ، فقط اینکه شوهرم با زنان و یا دخترا تو فضای مجازی چت می‌کنه ، شاید هم همدیگر رو میبینن نمیدونم چون نمیگه پنهون میکنه ، چندین بار تو گوشیش دیدم بهش پیام دادن بهش گفتم ، گفته نمیشناسم ، حتی چند سال پیش با یه دختره دوست شده بود ،گفتم بهش ولی چیزی نگفت ، بیشتر طرف اونا رو داره تا من، خلاصه من چندین ساله دارم زجر میکشم ، ولی هنوز که هنوزه درست نشده ، مثل همیشه دروغ و پنهونکاری….. من تو زندگی براش چیزی کم نذاشتم الانم بخاطر بچه هام نمیتونم کاری کنم ، خواستم راهنماییم کنید که من چیکار کنم؟ دلم شکسته دیگه بهش اعتماد ندارم.

28 آوریل 2021
مشورت خانه

درود بر شما؛
یالای 10 سال با این آقا زندگی کردین ، دوتا هم بچه حاصل زندگی مشترک شماست که گلهای زندگی شما هستند. چرا زیباییهای زندگی رو نمی بینید و همدیگر رو از عشق و مهر لبریز نمیکنید!؟اینهمه سال بی اعتمادی و تجسس چی نصیبتون شده!! واقعا به چی رسیدید!! جز زجر و رنج و گرفتن آرامش خودتون و همسرتون!؟ شما که توی این همه مدت با وجود همه تجسس ها و چک کردن وسایل شخصی شوهرت باز چیز خاصی ازش ندیدین , جز چند مورد چت کردن های ناشناس که اونم یکطرفه بوده و کلا باز دلیل محکمی دست شما نیومده که بخواین ایشون رو متهم کنین!؟
کاش انرژی و استعداد و توان خودتون رو در راه بهبود روابط و ایجاد صمیمیت با شوهرتون صرف میکردین و قطعا خیلی زودتر به نتیجه مطلوب میرسیدین و زندگیتون شیرین و لذت بخش میشد.نمیخوام از این آقا جانبداری کنم , ایشون هم قطعا مقصر هست که نتونسته اعتماد شما رو جلب کنه و باید سعی در اصلاح خودش بکنه و بیشتر به شما بپردازه و سوء تفاهمات رو از بین ببره .
زندگی مشترک میدان جنگ نیست و شما زندانی همدیگر نیستید که مرتب سعی در چک کردن وسایل شخصی هم و محدود کردن و زیر نظر گرفتن همدیگه داشته باشید. بدبینی رو کنار بذارید و سعی کنید به همدیگه اعتماد کنید. اگر ایشون اعتماد شما رو نسبت به خودش ببینه قطعا سعی بیشتر برای تغییر دادن خودش به سمت خصلتهای مثبت و پسندیده خواهد کرد و شما با خوش بین بودن و دادن حس مثبت به خودت و اعتماد کردن به ایشون , دیگه سعی در تجسس و مرتب چک کردن ایشون نخواهی کرد و به دنبال آن ، خوش اخلاق تر و خنده رو تر و شاداب تر خواهید شد و دقیقا همان چیزی خواهید شد که شوهرتون میپسندد و باعث رضایت و خشنودی ایشون خواهید شد.
خواهشا به جای این کارها ، با اخلاق خوش و ایجاد انگیزه در شوهرتون به تقویت و استحکام زندگی مشترکتون بپردازید و فضای اعتماد رو در محیط خانه ایجاد کنید تا زندگیتون پر از شادمانی و آرامش و لذت بشه.

22 می 2021
رضا

درود بر مشاوران گرامی و سپاس از سایت خوبتون و راهنمایی های دقیق و تأثیر گذارتون.
من مردی 29 ساله هستم , سه ساله عروسی کردم و خانمم 24 سالشه و یک دختر یک ساله هم داریم.
جدیدا متوجه شدم که خانمم با یک آقا از طریق فضای مجازی در ارتباط هست و بحث هاشون هم جنسی بوده ، در چنین شرایطی دیگه خودتون میدونید که آدم چه حالی پیدا میکنه و چقدر از لحاظ روحی روانی به هم میریزه. منم دیگه خون جلوی چشمامو گرفته بود و تا جایی که تونستم خانمم رو به باد کتک گرفتم و حسابی کتکش زدم و مجبورش کردم که بگه چرا این کار رو کرده و بهم خیانت کرده؟؟
خانم جوابش این بود که تو توی این سه سال فقط دو بار تونستی منو ارضاء کنی و منم نیاز داشتم و هیچوقت از عملکردت در مسایل جنسی راضی نبودم و به همین دلیل از طریق فضای مجازی با این آقا چت میکردم و با حرفهایی که با هم میزدیم تحریک میشدم و خودمو ارضاء میکردم.
این جوابی بود که خانمم به من داد و به کلی حالم خرابتر شد. الان مدتیه که خیلی به هم ریخته هستم و دارم عذاب میکشم. خواهش میکنم کمکم کنید که یه کم آروم بشم ، نمیدونم چکار کنم؟

22 می 2021
مشورت خانه

درود بر شما؛
اگه سخنان خانمتون درست باشه که دیگه متأسفانه باید قبول کنین که شما هم مقصر هستید و در حقش کوتاهی کردین و نتونستنی به عنوان مرد زندگیش ، نیازهای جنسی ایشون رو برآورده کنین. البته اشتباهات خود ایشون رو نمیشه نادیده گرفت. ایشون اگه از این لحاظ از عملکرد شما ناراضی بوده ، چرا با شما در این مورد گفتگو نکرده!؟اینجاست که اهمیت گفتگوهای سالم و به جا بین زن و شوهر نمایان میشه. خانم ها و آقایون محترم باید توجه داشته باشند که هر جا لازم دونستن و ضعف یا کوتاهی در شریک زندگیشون دیدن ، خیلی محترمانه و معقولانه در موردش با همسرشون صحبت کنند و مشکل رو از این طریق حل و فصل کنند ، نه اینکه خدای نکرده راههای غیر معقول و نامتعارف رو جستجو کنند و وارد خیانت بشوند و ریشه اصلی مشکل ، همچنان به حال خودش باقی بمونه. هر دو نفر شما مقصر هستید و در حق همدیگه کوتاهی کرده اید و نتونستید به صورت شایسته از عهده مسئولیتهای همسرداری و تعهداتی که نسبت به همدیگه دارید ، بربیایید و به عنوان زن و شوهر , همدیگر رو راضی و خرسند نگه دارید.
در هر صورت این اتفاق افتاده و دیگه با غصه خوردن , چیزی به عقب برنمیگرده. بهتره که آرام باشید ، هر چند سخت هست ولی دیگه کاریه که شده و باید سعی کنید که بر خودتون مسلط باشین و ذهن و فکرتون رو چندان درگیر یک مسأله که رخ داده ، نکنین.باز جای شکرش باقیه که این جریان در حد مجازی بوده و واقعی و به صورت مستقیم نبوده و بجز خودتون هم که هیچکس از این موضوع اطلاع نداره ، قوی باشید و با موضوع کنار بیاید ، اشتباهات خودتونو بپذیرید و از حالا به بعد در صدد جبران بربیاید. گذشته رو فراموش کنید و به خاک بسپارید ، از این به بعد گفتگوهای سالم و سازنده داشته باشید و هر جایی که ناراحتی و دلخوری یا کمبودی از جانب همدیگر حس کردید ، در زمان مناسب و به شکل درست ، دربارش با هم حرف بزنید و در خودتون قابلیت پذیرفتن سخنان معقولانه و انتقادهای مورد قبول رو به وجود بیارید.
بارها اینگونه مسایل و بحث خیانت توسط آقایون اتفاق میفته و بیشتر مواقع توجیح اون ها این هست که کوتاهی از طرف خانم بوده که نتونسته درست حسابی منو راضی کنه!!حالا سعی کنین بپذیرین که این جریان میتونه برای خانمها هم اتفاق بیفته و نیازهای عاطفی و جنسی باید توسط دو طرف به بهترین شکل برآورده بشه که طرفین احساس کمبود نداشته باشند. البته زن و مرد هیچکدام نباید چندان زیاده خواه و حریص باشند که به طرق مختلف سعی در بهانه جویی بکنند و بخواهند خیانت خودشون رو توجیح کنند , بالاخره خویشتن داری و کنترل هم روی غرایز و احساساتشون داشته باشند و نسبت به همدیگه پایبند و متعهد باشند.
در ضمن پرداختن به مسایل عاطفی هم بسیار مهم هست و در روابط بین زن و شوهر ، مسایل عاطفی و مسایل جنسی مکمل یکدیگر هستند و مهمترین و حیاتی ترین موضوع در زندگی مشترک محسوب میشوند. پس نسبت به این قضایا به هیچوجه سستی و کوتاهی نکنید.
موفق و پیروز باشید

23 می 2021
هدی

سلام خسته نباشید به راهنمایی شما من احتیاج دارم من یه دختر 26 ساله هستم ك سه ماهه نامزد كردم چند وقت پیش یه دختری توی اینستا بهم پیام داد و فحش های بدی داد بعد اسكرین شات از پیام خودشو نامزدم فرستاده ك اصلا حرفای خوبی بهم نزده بودن ، من اینو به نامزدم گفتم گفتش كه این پیج فیكه من نیستم به ایدی كه توجه كردم دیدم ایدیش با پیج نامزدم فرق میكنه ولی عكس پیج نامزدم روش بود نامزدم قسم میخورد كه من نیستم ، منم چون قبلا دیده بودم از این مسله كه پیش میاد بهش گیر ندادم گفتم شاید كسی میخاد خرابش كنه بعدش خود دختر كه دید من جوابشو ندادم بلاكم كرد، حالا میگم نكنه با اون دختر در ارتباط بوده باشه به نظرتون بهش گیر بدم یا نه؟ راسیتش خیلی رفیق بازه اگر یه روز پیش من نباشه حتما باید بره پیش دوستاش بهش گفتم قراره در اینده ازدواج كردیمم بری پیش دوستات؟ میگه كه نه تو دوران عقد هفته ای یکبار میرم ولی ازدواج كردیم دیگه نمیرم.

23 می 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛
اینکه رو حساب اسکرین شات بخوای کسی رو محکوم کنی و بهش اتهام بزنی ، که دلیل نمیشه ، چون خیلی راحت میشه اسم و مشخصات شخص دیگری رو جایگزین کرد و ازش عکس گرفت و برای دیگران فرستاد…این دلیل اصلا پذیرفته نیست و سند و مدرک به حساب نمیاد.انسان عاقل روی همچین حسابی نباید به کسی اتهام بزنه و باور بکنه.شما هم بد به دلتون راه ندید و خوشبین باشید ، انشااله که مسئله ای نیست.
اینکه میفرمایید رفیق باز هست و به دوستاش اهمیت میده ، اون باز یک موضوع خارج از بحث زناشویی است و جزء حریم خصوصی ایشون هست ، هر چیزی جای خودشو داره ، نباید مسایل رو با هم قاطی کنید. رفیق جای خودش ، همسر جای خودش ، پدر و مادر جای خودش ، خواهر برادر جای خودش ، فامیل جای خودش و…
اینکه انسان وقتی که همسر اختیار میکنه ، وظایف و تعهداتش بیشتر میشه و باید یه مقدار محدودیت هایی در خودش به وجود بیاره و بیشترین حواس و توجهش رو به همسرش داشته باشه ، این درست هست و باید هم اینگونه باشد ، اما واقعیتش اینه که همسر نمیتونه جای همه ی این ها رو در زندگی برای انسان پر کنه و جوابگوی همه ی نیازهای عاطفی و ارتباطی انسان باشه ، انسان به همه ی این ارتباطات به نوبه خودش نیاز داره و هرکدوم از اینها نقش خودشونو بازی میکنن و جایگاه بخصوص خودشونو دارن.
حالا میشه به خاطر همدیگه و به خاطر تعهدات بیشتر و ایجاد روابط و صمیمیت و جلب اعتماد بیشتر همسر ، روابط دیگر رو کمتر و محدود تر کرد ، اما اینکه انتظار داشته باشید که به کلی روی همه روابط دیگر یا برخی از اونها خط قرمز کشیده بشه و اصلا نباشه ، این دیگه انتظار به حق و به جایی نیست و در خواست درست و منطقی به حساب نمیاد.بهتره که واقع بین تر باشید و زیاد حساسیت به خرج ندید و بیش از حد سخت گیر نباشید و یک جایگاه و حریم خصوصی رو نیز برای شوهرتون نگه دارید.
سربلند و پیروز باشید

23 می 2021
بدری

سلام خسته نباشید
خانمی هستم 27 ساله که به خاطر کاری که چند روز پیش کردم اعصابم خیلی به هم ریخته است.
من بیشتر از ۳ ساله که عروسی کردم اما هیچگاه به شوهرم خیانت نکردم و حتی فکر خیانت هم به سرم نزده.
من چند روز پیش توی خونه تنها بودم و متاسفانه جهت سرگرمی فیلم های مبتذل نگاه کردم که به شدت تحریک شدم ، بعدش خیلی از کرده خودم پشیمون شدم و الان بعد از گذشت چند روز هنوز عذاب وجدان دارم. میخواستم بدونم که آیا خود ارضایی برای کسی که شوهر داره ، خیانت محسوب میشه؟

23 می 2021
مشورت خانه

با سلام خدمت شما؛
همیشه در تنهایی باید از این چیزها بترسی ، احتمال اینکه در تنهایی فکر و ذهن انسان به سمت میل و غریزه جنسی بره و تحریک بشه خیلی زیاده و مناظر و تصاویر شهوت انگیز هر آن ممکنه کار دست آدم بده…میل جنسی یک غریزه بسیار قوی هست که هیچگاه نمیشه اونو دست کم گرفت و اطمینان داشت که بر انسان غلبه نکنه! ، به هر حال نباید در تنهایی خودت فیلمهای تحریک کننده نگاه کنی که با وجود داشتن شوهر به خود ارضایی اقدام کنی.
شما شوهر دارید و باید روابطتون طوری باشه که هر وقت نیاز داشتید و شهوتتون بالا زد ، نیاز همدیگر رو برطرف کنید و اگر هم همسرتون حضور نداشته باشه باید قدرت کنترل خودتون رو داشته باشید تا شوهرتون از راه برسه و بعد اقدام کنید. وقتی که در تنهایی خودت وسوسه میشی و فیلمهای شهوت انگیز نگاه میکنی ،مشخصه که قطعا تحریک و برانگیخته خواهی شد و دلت میخواد که یه جورایی نیاز خودت رو برآورده کنی ، شوهرت هم که حضور نداره و خودت دست به کار میشی و…
اگه بحث خیانت باشه ، بستگی داره که در اون لحظات که با اندام خودت بازی میکنی ، فکر و خیالت پیش چه کسی بوده؟ اگه به شوهرت فکر میکردی و خاطرات جنسی که با اون تجربه کردی رو مرور میکردی ، شاید چندان نشه اسمش رو خیانت گذاشت اما اگر به شخص دیگری فکر کرده باشی و توی ذهن خودت میخواستی که با یک فرد دیگر هم آغوشی داشته باشی ، در این صورت یک خیانت فکری محسوب میشه ، حالا در عمل با شخص خاصی رابطه نداشتی اما همینکه توی فکر و خیال خودت بخوای با یک نفر دیگه وارد رابطه بشی و با اندام خودت بازی کنی و ارضاء هم بشی ، این دیگه خیانت محسوب میشه و اگر این روند ادامه پیدا کنه ، احتمالش زیاد هست که بعدها به خیانت عملی هم تبدیل بشه و شما کم کم تحریک بشی و بخوای این فکر رو به عمل تبدیل کنی که این خیلی خطرناک هست و مسلما یک عمل زشت و ناروا هست.
حالا شما این بار اشتباه کردید و به هر حال در تنهایی خودتون وسوسه شدید و نتونستینن رو خودتو کنترل کنید ، دیگه کاریه که پیش اومده ، زیاد خودتون رو سرزنش نکنید ، ولی سعی کنید دفعات بعدی تکرار نکنیید و در تنهایی و خلوت خودتون سراغ ابزارها و مناظر و صحنه های تحریک پذیر نرین و مشغولیت های فکری و سرگرمیهای سالم دیگری رو برای خودتون جایگزین کنید که ویژگی تحریک پذیری نداشته باشند.
موفق و پیروز باشید

03 ژوئن 2021
نایینی

سؤالی خدمتتان داشتم من با پسری نامزد کردم که احساس می کنم با کسی ارتباط داره خودشون گفتن قبلا رابطه داشته ولی با نامزدی همه را تمام کرده است ولی در این ۸ماه چندبار مچش را گرفتم الان گوشی را رمز گذاشته و خیلی حساس می شه من دست به گوشیش بزنم، خیلی هم با من مهربانه ولی نگرانم
چه طور مطمئن بشم؟

03 ژوئن 2021
مشورت خانه

دوره نامزدی به نوعی دوره آشنایی بیشتر و راستی آزمایی شخصیت نامزد و وعده های اوست. چنانچه خود ایشان گفته قبلا رابطه داشته، بسیار طبیعی است که هنوز پس‌لرزه های این روابط دامن رابطه جدید را بگیرد.
پیشنهاد می کنم فعلا عقد نکنید چنانچه موارد دیگر از بدعهدی را دیدید، در تصمیم خود به ازدواج تجدیدنظر کنید.

05 ژوئن 2021
احمدوند

سلام خسته نباشيد من يك زن ٤٤ساله هستم كه٢٦ساله ازدواج كرديم اخيرن متوجه شدم شوهرم داره بهم خيانت ميكنه بارها مچشو گرفتم بعد از اين كه به شوهرم ميگم شروع ميكنه معذرت خواهی تا اين اخريا صدای ظبط شدشونو شنيدم كه خيلی حالم بد شد فهميدم كه زنه شوهر داره خيلی بهم عشق ميورزيدن وقتی شوهرم فهميد كلی معذرت خواهی كرد و قسم خورد كه ديگه اين كار رو نميكنه و من چون عاشق شوهرمم نميتونم تركش كنم و نميتونم مثل سابق بهش اعتماد كنم لطفااا راهنماييم كنيد

05 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام. توصیه میکنم ارامش خودتون حفظ کنید و صبر پیشه کنید تا بتونید نتیجه درست را بگیرید. جستجو کنید چه عواملی ممکنه زمینه ساز خیانت را برای همسر شما فراهم کند. این عوامل را ازبین ببرید. شرایط ایجاد و افزایش صمیمیت را فراهم کنید. بنابراین باید به نیازها و علایق عمدیگر توجه کنید. تنوع ایحاد کنید و نکته دیگر عذرخواهی ایشان هست که جای خوشحالی است. واگراینکارتکرارشودوشما مچ ایشان رابگیریدونتوانداصلاح کند کم کم بی تفاوت میشودوقبح مسئله می ریزد.
باید از عشق و زندگی و همسر مواظبت کرد اما منطقی. دراین مواقع که یکی اززوجین تکرارخیانت و پشیمان میشود باید زمینه های ورود یکی از زوجین به سلامتشان خاارج از روابط زناشویی بررسی شود. بخاطر کمبود نیازهای عاطفی است یا بخاطر سرد شدن کانون زندگی یا فشار ها ی ناشی از روح وفکر اگرخیانت ایشان سطحی است و عمیق نمیشودوپایبندزندگی است صلاح نیست خیلی به روی ایشان بیاورید
موفق باشید

06 ژوئن 2021
رویا

سلام خوب هستین.حدود چهار ماه پیش همسرم باخانمی به صورت تلفنی در ارتباط بودن من موضوع رو فهمیدم خودشون این موضوع رو بهم گفتن حالا بعد از گذشت چهار ماه من هنوز به ایشون شک دارم دایم تو فکر اینم که نکنه دوباره این کارو انجام بده شب و روز برام نمونده تورو خدا راهنماییم کنید

06 ژوئن 2021
مشورت خانه

باسلام دوست عزیز
اینکه ترس خیانت دروجودشما باشد طبیعی است باوجودشوکی که به شماواردشده اما
اگر واقعا هیچ دلیلی برای شک ندارید و این شک دایما شما را اذیت میکند حتما به روانشناس مراجعه نمایید. البته این مساله نگران کننده نیست ولی باید پیگیری و حل شود. همانطور که جسم شما دچار مشکلاتی میشود ذهن شما هم به دلایلی که میتواند ریشه در نوجوانی یا کودکی و… داشته باشند دچار مشکل شود که به سادگی قابل رفع است.
به این فکر کنید که این کارهای شما او را بیشتر به سمت دور شدن از شما بکشاند و احتمال خطا را زیاد میکتد. خود را مالک او ندانید و به این فکر کنید هر فرد یک حریم شخصی دارد و اجازه دارد خودش تصمیم بگیرد.
برای دوری از سوظن ورزش و مطالعه کنید تا اعصاب و روان شما ارامش بیشتری داشته باشد.

07 ژوئن 2021
حمیدی

شوهرم با گوشی بهم خیانت میکنه چیکار کنم؟؟؟

07 ژوئن 2021
مشورت خانه

دوست عزیز خیانت تلفنی یک زنگ خطر برای شما ست و باید بفکر ارتقای مهارتهای زندگی وهمسرداری نوین باشید وبا اموزش وتوجه به همسرتون شک نکنید که اتفاقات ناخوشایند برای شما وهمسرتون نمی افتد .
اولا تا جای ممکن شرایط زندگی را با تنوع و جذابیت بیشتر همراه نمایید و از طرفی از خود او بپرسید چه کمبودی در زندگی دارد و شما چه میتانید بکنید که ژندگی بهتری داشته باشید. این را بارها از او بپرسید و سعی کنید بفهمید مشکل و نیازش چیست. اگر بازهم این رفتار ادامه پیدا کرد خیلی با ارامش و بدون دعوا و طعنه زدن باو بگویید که کاری که انجام میدهی اخلاقی نیست و مرا عذاب میدهد. سعی کنید احترام اورا حفظ کنید و خیلی سربسته اشاره کنید و از مساله عبور کنید و ببینید در روزهای بعد تکرار میکند یا خیر؟ بیشتر سعی کنید وجدان او را تحت تاثیر قرار دهید تا اینکه بزور جلوگیری کنید. چون او میتواند در پنهانی این رفتار را ادامه دهد.پس بهتر است محبت خود را بیشتر کنید و در صورت ادامه رفتار زشتش هربار صریح تر بخواهید از این کار دست بکشد

08 ژوئن 2021
سپیده

میخواسم بگم که شوهرم بادخترخالش حرف میزنه یعنی خودم اکثرپیاماشون رودیدم خیلی هم به همدیگه وابسته هستند و همدیگه رودوست دارن و منم هروقت به شوهرم میگم باهام دعوامیکنه وتاچندروزباهام حرف نمیزنه

08 ژوئن 2021
مشورت خانه

ریشه مساله در ارتباط نادرست دخترخاله با اوست . بهرحال گفتگوی زیاد بانامحرم و شوخی و خنده باعث مشکلات میشود،که باید از ابتدا مدیریت میکردید و صریحا بهردو نفر تذکر میدادید. اما در حال حاضر باید تا جای ممکن همسرتان را از او دور کنید از طرفی شما یک نیاز همسرتان را برطرف نمیکنید که او اینگونه ان را در دیگران جستجو میکند. سعی کنید ان رفتاری که دوست دارد را در شما ببیند پس تلاش کنید تا هیجان بیشتری نشان دهید و نیاز او را برطرف نمایید. اگر وضعیت بهتر نشد حتما خیلی جدی و صریح باو گوشزد کنید.
تلاش معقولانه وعملکرد درست میتواند این قضیه راکنترل کند و از خیانت زناشویی جلوگیری کند وگیردادن ودرگیرشدن مستقیم جواب معکوس میدهد

08 ژوئن 2021
حیدری

سلام.خوب هستین؟شوهرمن خیلی دروغ میگه و قایم کاری میکنه؟راهنماییم کنین لطفا؟

08 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام پرسشگرعزیز
پنهان کاری آقایان دودلیل میتواند داشته باشد اول حساسیت بیش ازحد زن وعواقب راستگویی ودوم نوع تربیت واختلال شخصیتی
شما هیچ توضیح ومصداقی نیاوردید که بتوان راهکارداد

15 ژوئن 2021
رضاپور

سلام
مدتیه که از ازدواجم ميگذره و شخصی از اقوام بهم پيامک ميزنه و ابراز علاقه ميکنه و توقع توجه داره…
من به همسرم هیچی نگفتم. باید چکار کنم؟

15 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
اين ابراز محبت ها بسيار خطرناک است تنها راه مقابله هم اینست که اجازه ندهید این رابطه ادامه داشته باشد.
اين يکي از راههای نفوذ شيطان است که از طریق عشق های کاذب، زندگيها را نابود میکند.
مرد و زن متاهل، باید بداند که لباس همسرش است باید زيبا کننده همسر و پوشاننده عيوبش باشد.حتی فکر کردن به غیر از همسر،مي تواند خطر آفرين باشد.

25 ژوئن 2021
ربانی

سلام من7ماهی ميشه نامزدی كردم،به نامزدم خيل اعتماد دارم و درعين حال عاشقشم
ولی شكاكم و بدبينم.اين باعث ميشه كه حتی اگه نامزدم با زن برادرشم گرم بگيره من ناراحت بشم،
لطفا راهنماييم كنيد.

25 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام و وقت بخیر
یادتون باشه این دوره دوره آشنایی و شناخت یکدیگره و بنظر می رسه که شما به شدت هیجانی هستید عشق ـ بدبینی!!؟؟
هر دو هیجانهای خطرناکی هستند که می تونه رو شناخت شما از نامزدتون و بالعکس تاثیر منفی بذاره
اگر نامزد شما نفر دیگری را می خواست برای ازدواج به سراغ شما نمی آمد
ولی یادتون باشه حساسیت زیاد شما می تونه اون رو خسته و حتی از ادامه مسیر ناامید و حتی اون رو بیشتر در معرض خطر یا همون مورد اتهام شما قرار بده این بدبینی ها می تونه ریشه در گذشته شماو یا حاصل عزت نفس پایین شما باشه
پیشنهاد میدم تا این موضوع رو حل نکردید
به هیچ وجه عقد نکنید
از یک روانشناس کمک بگیرید.
ممنون از شما

25 ژوئن 2021
نایبی

سلام
من و نامزدم خيلی همديگر رو دوست داريم.
مدتی هست كه ايشون توی كاری هستند كه همكار خانم دارند.
من بهشون اعتماد دارم و حرف هاشون رو باور ميكنم چون از دروغ متنفرهستند.
ولي چيزی كه هست من به دليل ديدن و شنيدن خيانت ها،فكر های منفی خيلی مياد سراغم
چند بار صحبت كرديم .
تا يه مدت خوبه افكارم ولی تا يه حرف ساده ميشه فكرها برميگردن. به دليل اينكه زياد دوستشون دارم حساسيت خاصی دارم ولی تا جایی كه بشه بروز نميدم تا باعث مشكل نشه.
ممنون میشم راهنماییم کنید

25 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام دوست محترم
زمانی که همسر شما حریم را با سایر خانم ها رعایت میکنند و شما به ایشان اعتماد دارید، وجود چنین افکاری ممکن است باعث مشکلات عدیده ی برای شما و همسرتان در زندگی شود و این افکار به شکل وسواس گونه ادامه یافته و در سایر زمینه ها تعمیم یابد،اگر همسر شما بیش از این شاهد ادامه چنین افکاری از جانب شما شوند ممکن است نسبت به شما دچار ناامیدی و بی اعتمادی شوند و تلاش خود را در جهت پبشبرد زندگی بی ثمر بدانند.
اگر شما وقت های آزاد خود را صرف پیگیری کارهای منزل و یا انجام دادن کارهای مورد علاقه خود بگذرانید دیگر فرصتی برای این افکار منفی باقی نمی ماند.
اما اگر باز هم این افکار ادامه یافت بهتر است جهت بررسی دقیق تر این مسئله با روانشناسان ما در ارتباط باشید.

26 ژوئن 2021
نوشین

سلام
با سلام خدمت شما ،بنده خانمی 24 ساله هستم که دردوران دبیرستان عاشق پسری تقریباهم سن خودم شدم که هردو علاقه زیادی بهم داشتیم اما اقدامی ازطرف ایشان صورت نگرفت ومن با یکی از اقوام ازدواج کردم وهمسرم راهم خیلی دوست دارم اما هرموقع من ایشان را جایی میبینم البته خیلی دیر به دیر همدیگرو میبینیم دگرگون میشوم گریه زاری آرام قرار ندارم چند بار خواستم به او زنگ بزنم پیام عاشقانه بدهم که آینده دیگرخودم رو مقصرندانم که چرا هیچ تلاشی نکردم و من دوفرزند پسرهم دارم الان سوالم این است که ایا دریک دل دو دوست میگنجد
آیا میشود من هم همسرم رادوست بدارم وهم عاشق خواستگار دوران دبیرستانی ام باشم ،لطفا خیلی زود به سوالم پاسخ دهید بسیار متشکرم

26 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در زندگی بسیاری از افراد رد پایی از یك ارتباط به فرجام نرسیده مشاهده میشود كه عموما هم نام عشق بر آن گذاشته شده و چون در حد یك تصور باقی میماند در ذهن فرد پررنگ و پررنگ تر خواهد شد ،در حالیكه آنچه كه از آن تعبیر به عشق میشود معمولا احساسی است كه در نتیجه تغییرات هورمونی در فرد ایجاد میشود و بسیار ناپایدار میباشد.
بهتر است در اولین قدم مفهوم واقعی عشق را برای خودتان مشخص كنید چرا كه یكی از مولفه های عشق تلاش برای وصال میباشد كه در مورد فرد مورد نظر شما چنین مولفه ای اصلا وجود نداشته است و از طرف دیگر شما ممكن است در زندگی با همسرتان درگیر تعارضاتی باشید كه البته طبیعی بوده و اختلاف نظر در تمام روابط به چشم میخورد و برای فرار از این وضعیت احساس قبلی را ناخودآگاه برای خودتان پررنگ كرده و چون هیچگونه ارتباطی با آن فرد نداشته اید به غلط تصور میكنید كه چنانچه با ایشان ازدواج كرده بودید هیچ مشكلی در زندگی نداشتید كه این تصور باعث میشود كه به تعبیر غلط شما از عشق جهت بدهد.
توصیه میشود جهت آموزش كنترل هیجانی به یك متخصص مراجعه كرده، از حضور در موقعیتهایی كه آن فرد نیز حضور دارند اجتناب كرده، در جهت ایجاد صمیمیت جدی تر باهمسرتان گام برداشته و از هرگونه اقدام در جهت ارتباط با آن شخص خودداری كنید.
موفق باشید

28 ژوئن 2021
محمدپور

سلام وخسته نباشید خدمت مشاور عزیز،من 30 سالمه وهمسرم 33سالشون هست، دوتا فرزند دارم،، همسرم خیلی دوست دارم، متوجه شدم بهم خیانت، بادختری که بهم خیانت کرده رو هم میشناسم، خیلی داغون شدم، به خاطر بچه هام نمیتونم جدا بشم،، از این طرف هم خیلی دوستش دارم از طرفی هم نمیتونم وجودش تحمل کنم تکلیفم با خودم روشن نیست، حالم خیلی بد ترو خدا یه راهی جلویه پام بزارید، حالم خیلی بد ، خیلی عصبی شدم، فکر و خیال داره منو داغون میکنه، ممنون میشم راهنماییم کنید

28 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام. توصیه میکنم ارامش خودتون حفظ کنید و صبر پیشه کنید تا بتونید نتیجه درست را بگیرید. جستجو کنید چه عواملی ممکنه زمینه ساز خیانت را برای همسر شما فراهم کند. این عوامل را ازبین ببرید. شرایط ایجاد و افزایش صمیمیت را فراهم کنید. بنابراین باید به نیازها و علایق عمدیگر توجه کنید. تنوع ایحاد کنید
درضمن باید زمینه های ورود یکی از زوجین به روابط خارج از روابط زناشویی بررسی شود. بخاطر کمبود نیازهای عاطفی است یا بخاطر سرد شدن کانون زندگی یا فشار ها و مشملات خانوادگی یا بخاطر محیط و شرایط کاری یا زندگی و یا نابالغ بودن شخصیت …..و یا بخاطر فرهنگهای مختلف زوحین هست و شاید هم ناشی از مشکلات شخصیتی است . بنا براین نیاز به بررسی است. پس با یک مشاور این موضوع را در میون بزارید.

28 ژوئن 2021
وثوق

سلام من توگذشتم بایکی رابطه داشتم الان هم من ازدواج کردم هم اون به شوهرم زنگ زده ماروخونشون دعوت کرده چن وقتیه باهاش رفت‌وامد داریم همیشه توذهنمه فک میکنم بیشتر از شوهرم دوسش دارم میترسم زندگیم خراب شه چیکارکنم بعضی وقتاهم پیام میده

28 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
دقت کنید که چه مسیری را در پیش گرفته اید. کمی با ارامش و منطقی و دور از احساستان به مساله نگاه کنید. خواهید فهمید که مورد سوءاستفاده قرار گرفته اید. شخصی با ابراز احساسات پوشالی سالها قلب شما را تسخیر کرده و از شما بدون اینکه بفهمید سوءاستفاده کرده. او اگر ذره ای برای شما ، اینده و عاقبت شما ارزش قایل بود اهمیت بیشتری برای امروز شما قائل بود.
در ضمن بدانید دیر یا زود این موردذهن وحال شما اشکار میشود وشما بشدت در بحران قرار میگیرید.
پس باید با تعقل و درایت باین نتیجه برسید و بپذیرید که سرتان کلاه رفته است. حال برگردیم سر احساس شما، والبته لذت رابطه،. دوست عزیز تمام احساسات و لذت رابطه و… به سادگی با همسر خودتان نیز قابل دستیابی خواهد بود به شرط انکه قبول کنید که میخواهید این رابطه را کنار بگزارید. . میتوانید با فکر به محبتهای واقعی همسرتان که از اعماق قلبش است باو عشق بورزید نه شخصی که فقط بشما مثل یک …. نگاه میکند. دقت کنید. خود را برای لحظه ای جای همسرتان بگذارید. مردی با عشق خالص و امیدوارانه پا به دنیای زناشویی گذاشته و تمام داشته اش را اورده تا شما را خوشبخت نماید. شما با او که کوچکترین تقصیری ندارد چه کردید.موفق باشید

01 جولای 2021
پریا

دوساله شوهرم با خانمی رابطه داره گفته صیغه اش کرده من خییییلی این دوساله اذیت شدم دو تا بچه دارم صبر کردم شاید برگرده اما بعد از دوسال بیشتر هم شده اصلا حس منو درک نمیکنه دائم میگه من از تو کم نزاشتم شرایطم همینه من هم خسته شدم دعوا مون شد اون الان چند شبه رفته خونه نمیاد به همه گفته من بیرونش کردم میخواستم ببینم صلاح هست من الان اسم طلاق بیارم یا نه به هیچ وجه حاضر نیستم دیگه با این شرایطش باها ش زندگی کنم

01 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
در واقع بررسی این سوال به طور دقیق نیاز به مصاحبه و گفتگو با مرد و و همسر شمادارد. چون دست ما از ایشان كوتاه است ناچاریم احتمالات را بررسی كنیم احتمالاتی كه با آن چه در جامعه روی می دهد انطباق دارد. حال كدام مورد یا موارد از این احتمالات در مورد ایشان صدق می كند خدا می داند.
اگرچه اغلب تمایل دارند همه این نوع ازدواج های را به هوسرانی عمدی نسبت دهند ولی همان گونه كه خواهید دید علل مختلف اجتماعی – فرهنگی، روان شناختی، جامعه شناختی، دینی، اقتصادی، فیزیولوژیكی و…دخیل است.
یك: تنوع طلبی و هوسرانی و برخی از اختلالات روان شناختی،
دو: نازا بودن همسر،
سه: انگیزه های مالی،
چهارم: حس ترحم و كمك به دیگری،
پنجم: بیماری جسمی، ذهنی، اختلال جنسی مثل ترس از نزدیکی علت اصلی واژینیسموس و..،
ششم:ناهنجار ندانستن ازدواج موقت
هفتم: عدم تفاهم در زندگی قبلی، و تلاش برای یافتن همدل و فرار از تنهایی،
هشتم: نشوز زن (تمكین نكردن، بیرون رفتن از منزل بدون اذن شوهر و…)
نهم:‌در موارد نادری تشویق و تحریك همسر اول.
دهم: در دسترس نبودن همسر اول: با انگیزه رفع نیاز عاطفی و جنسی و …
اصل و كلیت ازدواج متعدد از نظر شرعی اشكال ندارد و از موارد بالا برخی موارد شرع و عرف پسند است. و برخی موارد نه شرع پسند و نه عرف پسند است و برخی شرع پسند است و عرف خوب نمی داند. به هرحال باید در همه موارد شرع را مقدم داشت. خیلی از خانم ها نگران هستند كه شرع چرا اجازه می دهد. باید به ایشان گفت شرع بدون قید و شرط به هركسی ازدواج متعدد نمی دهد؛ شرع با هوسرانی، ظلم به همسر اول مخالف است و ازدواج متعدد شرع محور به نفع عفت فرد و اجتماع است.

01 جولای 2021
ریحانه

سلام وقتتون بخیر من خانمی 27ساله هستم وحدود 9 سال هم هست ازدواج کردم یک فرزند شش ساله هم دارم .میخواستم بگم شوهرمن خیلی بد دله اصلا نمیزاره ازخونه بیرون برم یا حتی با یه نفر ازهمسایه ها سلام علیک کنم صبح تاشب تنهام .حتی واسه نون خریدهم نمیزاره من برم ،یاحتی روزهای تابستون که روزها بلنده حتی بچمو ببرم بیرون که یه دور بزنیم .اصلا اجازه نمیده یه کلاسی چیزی برم تا سرگرم بشم خودم سنم پایین بود ازدواج کردم وشوهرم هشت سال هم از خودم بزرگتره .ولی به نظر شما چیکارکنم بهتر بشه تا یکم بهتر بشه .

01 جولای 2021
مشورت خانه

باسلام ،احتمالا ایشان دچار بدبینی بیمارگون (اختلال پارا نویید)است که باتستهای روانشناسی قابل تشخیص میباشد،بچه دار نشوید وهر چه سریعتر با روانشناس یا مشاور تماس بگیرید،البته این افراد اغلب مشکل خود را نمیپذیرند.
دوست عزیز اکنون راههای زیادی ندارید چون بعید است او تغییر زیادی بکند. اولا باید حتما با خانواده خودتان مطرح کنید تا تمام مسایل را بدانند و با خانواده او صحبت کنند. ادامه این روند هم به شماو هم فرزندتان اسیب جدی وارد میکند. پس برایش شرط بگذارید تاکوتاه بیاید، اما اگر مسایل لاینحل باشند و این باعث ایجاد مشکلات عصبی برای شما شود و شما علاقه ای به زندگی نداشته باشید برای دخترتان نیز بدتر است. پس بهتر است اول با خانواده در میان بگذارید و بعد از مشورت با انها به راههای دیگر فکر کنید.برای درمان شکاکیت ایشون مراجعه به روان پزشک ضروری به نظر میاد

03 جولای 2021
حیدرزاده

همسرم پنهانی ،زن صیغه ای به منزلمان می آورد چه کار کنم که دیگه این کارو نکنه؟این کارش آرامش رو از من گرفته ودارم دیوونه میشم.من دوتا بچه دارم ، پسرم ده سالشه و دخترم پنج سالشه ،اصلا باورم نمیشه که چطور تونسته به من خیانت کنه وحتی به حریم شخصیمون بیارشون خیلی سخته،نمیدونم چه کار کنم،لطفا راهنماییم کنید.

03 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز شما باید علت را ریشه یابی کنید،ایا رفتار همسر شما از ابتدای زندگی این طور بوده یا جدیدا بوجود امده است؟اگر از ابتدا بوده ،یعنی بحث تنوع طلبی اقایان و اختلالات جنسی….که حتما با سکستراپ مجرب مشورت شود تا درمان صورت گیرد،
اما اگر جدیدا مشکل بوجود امده است،باید ریشه مشکل را پیدا کنید،چه کمبودی از نظر نیاز جنسی و عاطفی از طرف شما وجود دارد که همسر شما در خارج از منزل به دنبال ان میرود…
ودر مرحله اخر باید میزان ناراحتی خود را از این رفتار به او نشان دهید. اما باید خیلی صریح و جدی ولی با لحن خوب باو گوشزد کنید که این رفتار برای شما قابل تحمل نیست و عشق و علاقه شما را کم کم از بین خواهد برد. و در صورت تکرار شما دچار ناراحتی روحی روانی، افسردگی و.. خواهید شد و او مقصر خواهد بود. بی محلی، بی تفاوتی و سکوت در مقابل رفتار بد او می تواند به او نشان دهد که شما چقدر ناراحت هستید. اما سعی کنید تا جای ممکن از گفتگو استفاده نماییید.

06 جولای 2021
جبلی

سلام وقتتون بخیر،با مردی که رو حرف خودش و رو قولی که داده عمل نمیکنه و میزنه زیر حرفش باید چطوری رفتار کرد؟!!

06 جولای 2021
مشورت خانه

بدقولی همسران یکی از اتفاقات شایع و البته کلافه‌کننده است. این وضعیت می‌تواند به دلایل متعددی روی دهد. توجه به دلیل این بدقولی‌ها از آن نظر اهمیت دارد که همسران با وجود تلاش‌های بسیار به‌تنهایی نمی‌توانند به نتیجه‌ی مطلوب دست پیدا کنند و گاهی اوقات تنها کمک‌گرفتن از یک متخصص می‌تواند در این وضعیت تغییری پایدار و محسوس ایجاد کند؛ اما نکته‌ی مهم دیگر، نوع تفسیر ما از بدقولی همسرمان است. این‌که افراد این بدقولی را به چه چیزهایی ربط می‌دهند، می‌تواند به روحیه ما اثرگذارباشد.
غالب افراد بدقول نه از روی بدجنسی و عمد که به دلیل بی‌برنامگی بدقولی می‌کنند. در واقع بسیاری از افراد توان مدیریت چند کار با هم را نداشته و به محض این‌که سرشان شلوغ می‌شود، فراموشی و بدقولی نیز تشدید می‌شود.
عمدتا آقایان بدقول به سه دسته تقسیم می شکنند
گروه اول کسانی که قدرت نه گفتن ندارند و در هرشرایطی اطمینان میدهند
گروه دوم آقایانی هستند که شاغلند نظرشان بسیار شلوغ است و چندکار را نمیتوانند جمع کنند
سوم آقایانی که همزبانی دارند و منتظر عکس العمل هستند و جواب منفی شوهر بداخلاقی بهمراه دارد محافظه میشوند
آنچه که می‌تواند عوارض بدقولی‌‌‌های همسرمان را کاهش دهد، نوع برداشت ما از ماجراست. اگر همسر شما هر از گاهی بدقولی می‌کند، سعی کنید بدقولی او را ابتدا به عواملی موقت و بیرون از او نسبت دهید. به عنوان مثال اگر آخر ماه همسرتان فراموش کرده که خریدی را انجام دهد، موضوع را به درگیری بیش از حد در حساب و کتاب آخر ماه ربط دهید. وخودوبچه هاراآرام کنید وریشه سه مورد بالا را هم پیداکنید

07 جولای 2021
نسترن

سلام خسته نباشید.میخاستم راجب چشم چرونی های همسرم بگم خیلی اذیت میشم. همه میگن من ازاون سرترم ولی خودش که این چیزاحالیش نیست وقتی بیرونیم خودم میبینم داره نگاه میکنه میریم عروسی آرایش میکنم یکبار نمیگه قشنگ شدی ولی من حواسم بهش هست چطور به زنهای دیگه توعروسی نگاه میکنه. خونه که میاییم بهش میگم که چرا اینکارو میکنه منو ناراحت میکنه اونم داد و فریاد که دروغه اشتباه میکنی خیلی لجباز و عصبی آخرشم میشه یه دعوای بزرگ که فقط این وسط دخترام گریه میکنن خودم روحیم داغون میشه. چیکارکنم کمکم کنیدخیلی چشم ناپاکه.

07 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز،رفتارهای همسر شما به صورت عادت در امده است و در واقع عادتی مزمن میباشد که نیاز به کمک و درمان دارد. در درجه اول شما باید به دنبال علت باشید،اگر علت برمیگردد به کمبودهایی که شما گذاشتید باید جبران کنید ،یعنی کمبودهای جنسی و عاطفی همسر خود را پر کنید تا همسر شما کاملا ارضا و اشباع باشد و در خارج از منزل به دنبال نیازش نرود،همچنین زمینه هایی را که باعث انحراف میشود را کمرنگ تر کنید مثلا،ماهواره …مهمانی های نامناسب…شما باید با رفتار خوب و مهربانانه همسر خود را جذب کنید و با روش های متنوع در زمینه سکس ،رابطه تان را لذت بخش کنید …وهمچنین از نظر اعتقادی به همسرتان کمک کنید ،و اما در صورتی که علت این رفتارها ،اختلال جنسی باشد توصیه میکنم که حتما از روانپزشک کمک بگیرید

10 جولای 2021
مرتضوی

سلام خسته نباشید
من ۳۱سالمه یه پسرسه ساله دارم که متوجه شدم همسرم بطورمخفیانه وناشناس به خواهرم پیام میداده وابرازعشق میکرده که بعداینکه فهمیده خواهرم هیچ میلی به اونداردازاومعذرت خواهی کرده ولی خواهرم اونوشناخته بود وبه من گفت.ماپنج ساله ازدواج کردیم وازاول هم وضع مالی خوبی نداشتیم ومن همیشه ملاحظه شوهرم روکردم ولی باتمام این اون بهم خیانت کرد بنظرتون من بااین آدم چطوررفتارکنم خواهرم بهم گفت که هیچی درمورداین موضع به شوهرم نگم ولی نتونستم خودموکنترل کنم وبه طورغیرمستقیم ازش ابرازناراحتی کردم بنظرتون من بایدچیکارکنم؟خواهش میکنم کمکم کنید
ولی به خواهرم گفته که همیشه دوسش داره وبراش مقدسه .دارم دیوونه میشم شب وروزم شده گریه نمیدونم چیکارکنم؟
الان هم نمیدونم تودلش میخوادش یانه چن روزیه مشغول نمازشده.ولی وقتی توچشماش نگاه میکنم هیچ عشقی توچشماش نمیبینم برام تولدگرفت ولی احساس کردم ازروی اینکه من غرنزنم اینکاروکرده

10 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
بهترین راه این است خودتان را باخواهرتان مقایسه کنید چه چیزی درا اوهست که نظراو را جلب کرده. اگرموارد دیگری از همسرتان مبنی برخیانت ندیدید احتمالا برتری در خواهر شما وجود دارد که ذهن ایشان رامشعول کرده. بدون اینکه به روی ایشان بیاورید این موصوع را پیگیری کنید.
سه عامل میتواند نطر همسران رابه اطرافیان فامیل متمایل کند: اول کناررفتن پرده حیا وعفت درخانواده.
دوم اینکه زنان ازدیگران مقابل شوهرانشان تعریف وتمجید میکنند و توجه ندارند بعصی مسائل از اسرار هست و نباید گزارش داد،ازخصوصیات و رفتار و زیبایی و… می گویند.
وسوم برتری که نزدیکان خود خانم به خانم دارند و….
هرسه موردرابررسی کنید و درباره آن مشاوره کنید

10 جولای 2021
golchin

سلام
من شوهرم یک ماه پیش بهم خیانت کرد ولی چون دوستش داشتم نتونستم ترکش کنم وگفت پشیمونه ولی نه دوباره داره خیانت میکنه شوهرم تور میره اونجا هزار جور دختر هست که پیشنهاد دوستی. میده بهش منم هر چی میگم نرو اینجور جا ها به حرفم گوش نمیکنه از موقع که رفته تو یه سره پشت سر هم با این و اون دوست میشه نمیدونم واقعا باید چیکار کنم با خود منم بد رفتاری میکنه خیلی داغونم لطفا کمکم کنید
خانواده شوهرمم زیاد رابطه خوبی باهام ندارن که بهشون بگم خودمم مامان بابام فوت شدن کسی رو ندارم

10 جولای 2021
مشورت خانه

احتمال اولمان این است كه شما با توجه به شرایط موجود اجتماع و خاطرات گذشته تان نسبت به ایشان حساسیت بیش از حد و غیر عادی پیدا كرده اید .حساسیت شما با وضع كنونی جامعه تا حدودی طبیعی است ولی آنچه كه قابل توجه است تاریخچه ایجاد حساسیت شماست . به همسرتان سوءظن نداشته باشید چرا كه سوءظن آفتی خطرناك برای زندگیهای مشترك است كه حتی بسیاری از زندگیهای گرم چندین و چند ساله را به هم می ریزد.
احتمال دوم ما كوتاهی شما و رعایت نكردن برخی از موارد در رفتارهای مابین زن و شوهر است كه سبب ارضاء نشدن همسرتان از شما و در نتیجه توجه به نامحرم است.خواهرم ناچاریم در دنیای هفت رنگی كه آلوده به مفاسد گوناگونی هست زندگی كنیم اما این هنرمندی ما در ایجاد آسایش و آرامش ذهنی است كه باعث خوب زندگی كردن میشود. جا دارد به این موضوع نیز عنایت داشته باشید كه شوهرتان چه انگیزه ای برای برقراری روابط راحت با خانم ها می تواند داشته باشد؟! آیا شوهرتان در روابط خود با شما واقعاً‌ كمبودی احساس می كند كه به دنبال ارضای خود از طریق ارتباط با دیگر خانم ها و یا نگاه كردن به آنهاست ؟
همواره علاقه‌تان را به همسرتان ابراز كنید. به او بگویید كه دوستش دارید و از این كه با او ازدواج كرده‌اید خوشحالید. همچنین این امر را به خود نیز تلقین كنید و به خود بگویید كه همسرتان را دوست دارید. در مقابل از هر گونه منفی بافی در مورد همسرتان خودداری كنید. به این نكته نیز توجه داشته باشید كه خودتان هم به خوبی می‌دانید كه همسرتان شما را دوست دارد و به شما عشق می‌ورزد. واقعیت این است كه بسیاری از مردان كه با زنانی غیراز زنان خود رابطه برقرار میكنند یا به آنها نگاه میكنند از نظر روحی و جسمی توسط همسرانشان ارضاء نمیشوند لذا در زنان دیگر دنبال آنچه كه همسرشان به آنها ابراز نمیكند میگردند. اگر احساس میكنید در این مورد كوتاهی ناخواسته ای از شما سر زده برای حل مشكلتان از همین امروز تلاش كنید و تغییراتی در پوشش و رفتارتان در خانه ایجاد كنید.

22 جولای 2021
ناصحی

با سلام آقایی ۲۹ساله هستم ، چهار ساله با یک دختر ۲۷ساله دوست هستم. توی این مدت دعواها و اختلافات کوچیکی با هم داشتیم اما در کل از همدیگه راضی بودیم. راستش ما روابط جنسی هم کمابیش با هم داشتیم. گرچه توی این مدت مورد مشکوکی ازش ندیدم اما الان که تصمیم گرفتم ازدواج کنم , به ایشون شک پیدا کردم و برام سؤال پیش میاد که وقتی پذیرفته که با من دوست بشه و حتی وارد روابط جنسی بشه ، پس میتونست با اشخاص دیگری هم باشه و… بنابراین گزینه خوبی برای ازدواج نیست و بهتره که با یک نفر دیگه ازدواج کنم. اما از یک طرف هم خاطرات شیرینی که باهاش داشتم رو یادم میاد و طاقت دوری ایشون برام سخت هست و فکر میکنم که اگه باهاش ازدواج نکنم , خیلی دلم براش تنگ بشه. ما همدیگرو دوست داریم اما این افکار به ذهنم میاد و حالم آشفته میشه.
خواهش میکنم مشاوره های لازم رو به من بدید تا دلم آروم بشه و تصمیم درست بگیرم.

22 جولای 2021
مشورت خانه

درود بر شما؛
خب شما الان چهار سال هست که با این خانم در ارتباط هستی و به عنوان دوست در کنار هم بودید و مسلماً تا حدود زیادی شناختهای لازم رو از همدیگر کسب کردید.
الان در جریان باشید که حداقل توی این مدت چهار سال که مدت کمی هم نیست ، شما میدونید که این خانم معشوقه و دوست خود شما بوده و با مرد دیگری در ارتباط نبوده…
شما اگر با خانم دیگری بخوای ازدواج کنی ، مطمعنا از گذشته ی وی بی اطلاع هستی و از کجا معلوم که آن خانم جدید با آقا یا آقایان دیگری در ارتباط نبوده!!
بالاخره نیاز به جنس مخالف و غریزه جنسی و ضرورت دریافت عشق و عاطفه از طرف جنس مخالف ، در همه ی افراد وجود داره و این حقیقت رو نمیشه کتمان کرد. پس بنابر این اگر شخصی این تصورات رو در وجود خودش پرورش بده که فلانی اگر با من نمیبود ، در عوض با فرد دیگری از جنس مخالف ارتباط پیدا میکرد و دوست میشد ، این یک تصور و تفکر و دیدگاه اشتباه و غلط هست. زیرا که انسان نباید چندان خودخواه و بی منطق باشه که واقعیت و طبیعت زندگی رو نفی کنه و همه چیز رو طبق میل و اراده و در تسلط خودش قلمداد کنه و برای دیگران هیچ حق و حقوق و میل و اراده ای قایل نباشه.
اگر شما بخوای اینجوری فکر کنی ، پس ایشون هم باید در مورد شما اینجوری فکر کنه!!
پس شما چگونه به خودت اجازه دادی که چهار سال با این خانم باشی و همه جوره ازش استفاده کنی بعد الان به این فکر کنی که با یک خانم دیگر ازدواج کنی!!
درسته که شما مجبور نیستی که حتما با این خانم ازدواج کنی و میتونی نظرت رو تغییر بدی ، اما در هر صورت دلیل شما غیر موجه و نامعقول هست و به دلایلی که گفته شد ، این طرز فکر و نظر شما منطقی و درست نیست.
در افکار و نظرات خودت بازنگری کن و اگر واقعا میدونی که شما دو نفر با هم تفاهمات لازم رو دارید و عشق و علاقه هم بینتون حاکم هست و مشکل آنچنانی ندارید ، به نظر من بهترین گزینه همین خانم است.
پس شک و تردید رو از خودت دور کن و عاقلانه تصمیم بگیر.
پاینده و تندرست باشید

24 جولای 2021
نگار

سلام وقت بخیر.خواهشا کمکم کنید دارم روانی میشم با شوهرم چندسال دوست بودم و با عشق و سختی تونستیم عقد کنیم الان دوساله ک عقدیم .همه چیز بین ما خوبه براش هیچی کم نذاشتم از عشق و محبت گرفته تا رابطه جنسی.همه جوره تامینش کردم.تا این که یکـ هفته پیش قرار شد یکی از دوستانم به دوستش معرفی کنه برای ازدواج قبلش به من گفت باید امتحانش کنم خیلی مهمه یوقت نامردی نکنه ما خراب بشیم منم پذیرفتم.همون روز دوستم خونه ما دعوت بود که من برای خرید ناهار حدود یه ربع منزل نبودم.بعد متوجه شدم شوهرم به دوستم پیشنهاد رابطه جنسسی داده اما لخت نشده و در حد کمی بوس دوستم شیطنت کرده اما در همین حد بوده.دارم دیوونه میشم اون هیچوقت ازاین کارها نمیکرد بارها با دوستم یا دختر عموم تنها بود هیچ مشکلی پیش نیومد.خواهشا کمکم کنید.

24 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
چه کسی این موضوع را به شمااطلاع داده است؟
دوست یا همسرشما؟ آیا همسرتان به این موضوع اعتراف کرده است .باید حتما تایید همسرتان را به این عملکرد بگیرید.
اگر همسرشما اعتراف به این موضوع کرده یقینا آشنایی ازقبل و تمایلی بوده است چرا که نمیتوان پذیرفت این اتفاق درصورتی انجام شده که نیت معرف شدن این خانم باشد و اگردر این موردتحقیق نکردید میتواند صحت نداشته باشد.

24 جولای 2021
ملیحه

سلام من 32 سالمه و همسرم 4سال از من کوچیکتره حدود 6ماه پیش متوجه رابطه همسرم با خانومی شدم که ایشون هم شوهر داره من با قهر از خونه رفتم و همسرم همون روز با کلی خواهش و توضیح اومد دنبالم من با اینکه میدونستم دروغ میگه اما به خاطر دخترم برگشتم و شوهرم قول داد و قسم خورد که دیگه با اون خانوم رابطه نداره اما امروز متوجه شدم که همچنان با هم در رابطه هستند اینم بگم که همسرم همیشه گوشیشو از من مخفی میکنه و رمزش رو هم به من نمیگه لطفا کمکم کنید من خیلی به دخترم وابستم و شوهرم همیشه میگه ازت میگیرمش اگه جدا شی نمیدونم الان قهر کنم به روی خودم نیارم که اونم نمیشه

24 جولای 2021
مشورت خانه

راهی که برای این افراد وجود دارد این است که اولا ریشه مساله را پیدا کنید و بفهمید چرا به این سمت می رود. شاید دچار کمبودی در زندگی است. پس ابتدا از روش خود در زندگی مطمئن شوید و با جذب او راه را برای خطا ببندید. اما در صورت ادامه می توانید با او با لحن بسیار مناسب صحبت کنید و از او بپرسید آیا در زندگی دچار کمبود است؟ از او بخواهید شما را مطمئن کند که با کسی در ارتباط نیست.
از طرفی به او بفهمانید که همه ی دل مشغولی شما بخاطر دوست داشتن اوست و شما اگر او را دوست نداشتید به دنبال او نبودید که با کسی رابطه ارد یا نه! پس علاقه تان را واضح نشان دهید و از او بخواهید که جلوی دلسردی شما از زندگی را بگیرد و تلاشش را بیشتر کند.
از طرفی تا وقتی از این قضیه مطمئن نشده اید او را متهم نکنید و با بهبود روابط بین خودتان او را از خطا دور نگه دارید. او اگر خطایی در گذشته داشته باید با فراموش کردن آن به او و خودتان کمک کنید تا مساله بهبود یابد. نه اینکه با یاداوری آن برای خودتان راه را برای جبران ببندید و باعث بدتر شدن اوضاع شوید. سعی کنید به هر روز زندگی تان بصورت جدا نگاه کنید و سعی کنید و بهترین روز را برای خود و همسرتان بسازید. مرد وقتی تمام نیازهای روحی و روانی و جسمیش برطرف شود دلیلی برای خیانت نخواهد داشت مگر اینکه بیمار باشد. پس سعی کنید از طرف شما هیچ کمبودی حس نشود.

26 جولای 2021
نقیبی

من چهارساله ازدواج کردم یه بچه دارم شوهرم از اول با یه خانم رابطه داشت هنوزم داره هر چی باهاش حرف میزنم دست ازاین کارش برنمیداره من هیچی براش کم نمی زارم محبت،رسیدگی،ظاهر،شوخی و خنده،احترام ولی متاسفانه فایده نداره خیلی خیلی اذیت میشم خواهش میکنم کمکم کنید چه کار کنم؟

26 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیزدر درجه اول به دنبال پیدا کردن عامل و علت خیانت باشید و سعی کنید زمینه ها را از بین ببرید.
نخستین و مهم ترین علت خیانت، حس تنوع طلبی است که در آقایان بیشتر از خانم ها دیده می شود. از بین رفتن عشق و محبت بین زوج، خودبخود باعث گرایش آنها به دیگری می شود. داشتن انتظارات و رفتارهای غیرمعقول که می توانند در مسایل زناشویی و مادی باشند، بی تفاوتی در هیجان های جنسی از سوی یکی از طرفین و بی تفاوتی هنگام برقراری رابطه زناشویی و عقده های جنسی و رضایت نداشتن از رابطه هم می توانند در بروز خیانت نقش عمده ای داشته باشند.
در بعضی موارد وجود یک بیماری جسمی در همسر انگیزه شروع یک رابطه جدید را به وجود می آورد و گاهی جلب توجه دیگران و خودی نشان دادن از دلایل بروز بی مهری در میان همسران است.سعی کنید به طور شفاف با همسر خود صحبت کنیددر مقابل حرکات غیر اخلاقی او واکنش جدی داشته باشید و مقاومت کنید بگزازید او بفهمد شما چقدر ناراحت می شوید. هر چقدر واکنش جدی تر و پایدارتر داشته باشید اثر بیشتری خواهید گذاشت وگرنه باید تا اخر عمر رفتار او را تحمل نمایید. باید با یک عمل خاص مثلا حرف نزدن بمدت مشخص یا توضیح خواستن یا… به او بفهمانید باید از این کار دست بکشد.
همیشه و در مقابل همه مردان کوتاه امدن و محبت بیش از حد،در مقابل بدرفتاری انها پاسخ مثبتی نمیدهد. گاهی بی توجهی و بی تفاوتی و غرور است که مرد را جذب میکند. البته این لغات باید با دقت و توجه به عمل تبدیل شوند. موفق باشید

26 جولای 2021
ثریا

باعرض سلام و خسته نباشید
با یه اقا پسری که تک فرزند یک سال دوست بودم و قصدشون ازدواج بود و خانواده ایشون در جریان بودن و هیچ مشکلی با هم نداشتیم سالگرد دوستیمون متوجه شدم که از ماه هشتم دوستیمون با هم دانشگاهیش دوست شده و خیانت کرده و ارتباطم رو باهاش به طور کامل قطع کردم و به هیچ عنوان قصد برگشت به رابطه رو ندارم.از اوایل دوستی چون با مادرش با هم صحبت میکردیم و بیرون میرفتیم میگه منو دوست داره و من مثل دخترش هستم و الانم با اینحال که رابطه ما تموم شده ایشون مثل سابق با من تماس میگیرن و هر از گاهی دعوتم میکنن که باهم بریم بیرون میخواستم بدونم ارتباط داشتن با ایشون کار درستی یا باید از ایشون بخوام که دیگه با من تماس نگیرن؟؟

26 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
ارتباط شما با این خانواده بواسطه ارتباط با این آقا بوده و اگراین ارتباط اولیه قطع شده بهتراست ارتباط با خانواده بطور کامل جمع شود.

27 جولای 2021
شیرین

سلام
خسته نباشید.خیلی ممنون به سوالاتجواب میدین.
منو همسرم دوماهه ازدواج کردیم.تلگرام همسرمو نصب کردم رو گوشی خودم با اینکه خودشم میدونه،بهم گفت حذفش کن بعضیا کرم دارن میان پی ویم چیزی میگن توام که حساسی ناراحت میشی.گوش ندادم به حرفش با اینکه میدونستم دوست دختر زیاد داشته.ولی اینم میدونم الان پاکه پاکه.دیروز یکی پیام دادبهش به اسم سحر کنجکاو شدم بدونم کیه،خودمو زدم جای همسرمو جوابشو دادم.که فهمیدم یه پسر 6/7ساله داره،رابطه جنسی ام داشته با همسر من.اینارو که فهمیدم حالم خیلی بدشده از اون روز،و هر وفت رابطه جنسی با همسرم دارم یهو یادم میفته پیامای اون زنه…و همش به خودم میگم واسه قبله این رابطه این دوتا توسرم نمیره نمیدونم چرا.
حالا موندم چطوری از یاد ببرم حرف اون زنه رو…و به همسرم باید بگم یانه!?اصلا باید چیکار کنم؟

27 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز گذشته افراد زمانی پاک خواهند شد که امروزه درسلامت باشند.اگراکنون متعهد به زندگی هست و راحت گوشی در اختیارشما گذاشته، شایسته نیست بدخلقی و به گذشته برگشتن شرایط زندگی کنونی رو بهم بریزید.
سعی کنید اختلافات کنونی راکمتر و با محبت و عشق او را درکمند خود بگیرید چرا که گذشته مردم به خودشان مربوط و توبه راخدا قرارداده تا درمسیر آلودگی شسته شود و انسان پاک گردد.
اینکه شما آبروی ایشان را در طبق گذاشته و…. صحیح نیست. شما میتوانید بهترین زندگی را باکفایت بسازید و سخت میشود زندگی پاک ر اازکسی پیداکرد.

27 جولای 2021
نسیم

سلام خسته نباشید. من جدیدا یه بسته مشکوک ازجیب شوهرم پیداکردم و تابحال سابقه نداشته ببینم ولی ایشون قبول نمیکنه که مال خودشه میگن واسه دوستم خریدم. لطفاراهنماییم کنید.نمیدونم باورکنم چن وقته روهمه چی شکاک شدم.بنظرشما باید بخشید ایشونو و ادامه داد زندگیرو؟

27 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
این بسته زنگ خطرجدی برای شما و زندگیتان است اگر ایشان بپذیرد که تخصصی جلو بروید، یعنی یک آزمایش و زیر نظربودن ودخالت شما درادامه راه شدنی است ومشکلی بوجود نمی آید.
با آرامش راهکاراز کارشناس و مشاور بگیرید و با او همراه باشید،موفق باشید.

27 اکتبر 2021
ساکت

سلامازاینکه وقت می گذارین وبه مشکلات ودردل عزیزانی که به هرنحو گرفتارهستند سپاسگزارم…
بنده ۴۵سال وشغل آزادوخانم بنده ۴۳سال ودبیرودارای یک فرزنددخترهستیم.مدت ۱۴سال هست باهم ازدواج کردیم حدود۴سال بعدازازدواجمان متوجه شدم که ایشان بایکی ازاقوامشان بصورت پیام وتلفنی درارتباط بودن که شوک بسیاربدی بهم واردشدچون خیلی بهشون اعتمادداشتم خانوادش درجریان گذاشتم حدود۳سال زندگیمون جهنم بودهمیشه جنگ ودعوابودتااینکه بااین قضیه کنارآمدیم.امامتاسفانه حدو۴ماه پیش دوباره متوجه شدم بایکی ازهمکارشون تلفنی درارتبط بودکه جنگ ودعوای شدیدبوجودآمدمیخواستیم ازهم جدابشیم ولی بخاطردخترم جدانشدیم هروزجنگ ودعواداریم داغون شدم افسردگی گرفتم درکنارهم هیچ آرامشی نداریم حقیقتاهیچ اعتمادی بهشون ندارم حقیقتادوستشون هم دارم مشکل من این هستش که خودش نمیدونه من چه لطفی درحقشون کردم که طلاق ندادم هیچ وقت حتی بااینکه به برادرشون هم پیامها نشون دادم ولی خودشون انکار میکنن ومیگن شمااشتباه می کنی خودشون به اون راه زدن من موندم وهزاران مشکل وجنگ ودعوا که کارهمیشگی مان شده لطف درحدتوان راهنمایی بفرمایین …بسیارممنونم

27 اکتبر 2021
مشورت خانه

سلام پرسشگرعزیز
اگربرایتان امکان دارد بصورت حضوری یا تلفنی موضوع خودو همسرتان را با مشاوران سامانه بررسی کنیدوبه نتیجه برسید
آیا ارتباط ایشان درحدتلفن بوده وایشان فردمتعهدی است؟
آیاایشان حیای باطنی به اندازه معمول دارد؟
ارتباط کلامی وابرازاحساس شما به ایشان درچه حداست؟
اتاق خواب شماچگونه است ودرخلوت چقدرهمدیگرراراضی میکنید؟
جواب اینها وسوالات بیشترازسوی مشاور شما رابه نتیجه میرساند.
اگردرحدصحبت تلفنی ومجازی است نگرانی ندارددوتکنیک درمان داریم
بهتراست یک مشاورودرمانگرصحبت های ایشان رابشنودوعلائم بالینی داشته باشد درمان میشود

31 اکتبر 2021
ترابی

سلام خسته نباشی من خیلی خیلی شوهرم دوست دارم اونم منو دوست داشت ولی چند وقته با کسی رابط داره بود نبودمنو دخترم براش مهم نیست نه شب میاد خونه نه روز وقتی بهش میکم چرا نمیای ماهم بهت نیاز داریم میکه کاردارم بعد چند بارعکس پیام های دختر تو گوشی شوهرم دیدم تا حرف میزنم میگه به توربطی نداره من چکارمیکنم دوست دارم تو چکارهستی که جواب بدم

خیلی ازحق خودم میگذرم برای این که دخترم اسیب نرسه ولی اون هیچ وقت درک نمیکن براش مهم نیست خیلی بازبون میگیرم که این کارت درست نیست ولی براش مهم نیست که من چی میکم تنها فکرش اون دختر پیام دادنش یابرن بیرون باهم

31 اکتبر 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز روابط شما دچار اسیبها ی متععدی است مانند فردی که درازمایش خونش چندین فاکتور معیوب وبالا وپایید دیده میشود ایا میتوان دریک پیام چند خطی اینهمه مشکلات عمقی را حل کرد؟ اگر خیلی تمایل دارید مشکلاتتان کمتر شود بایدبا همسرتان با مشاور خانواده درمانگر تماس داشته باشید تا اموزشهایی ببینید میتوانم حدس بزنم که رفتار وگفتار شما هم باب میل همسرتان نیست واحتمالا او به شدت نیاز های روانی دارد( از جمله نیاز به تایید) وعلت وابستگی وتوجهش به خانواده اش همین است روابط صمیمانه اصولی دارد که باید بیاموزید وهیچ رابطه ای بی دلیل سرد نمیشود بررسی خطاهای شما درارتباطتان نیازمند مصاحبه حضوری و تلفنی است تا تشخیص درست انجام ودرمان ان پیشنهادشود

چنین ارتباطی که همسرکاملا دل از شما ودخترتان بریده نمیتواند چندان ریشه داربوده باشد . احتمالا علاقه وسنخیت اولیه کمرنگ بوده وعدم تفاهم ونزدیکی فرهنگ ارتباطی شما باعث شده کاملا ازهم فاصله گرفتید که بررسی میشود

02 نوامبر 2021
جبری

سلام خسته نباشید
من الان چهار ساله ازدواج کردم خانومی ۲۵ ساله هستم مادرم بیست سال بیشتره بیماری ام اس داره پدرم خیلی عصبی هستش از نظر مالی هم ضعیف هستن توی زندگی شخصی خودم سختی زیاد کشیدم باشوهرم عاشق همیم اما متاسفانه چهارماه قبل متوجه شدم شوهرم تلفنی بهم خیانت میکنه وتو محیط کارش بااون خانوم اشناشده اما با دعواهایی که راه افتاد قول داده که تکرار نشه و تاحالا چیزی ازشون ندیدم خانوم دکتر پدرم و داداشم که داداشم زن داره تو یه ساختمون زندگی میکنن و باهم خیلی دعوا دارن اصلا سازش ندارن خلاصه من ازبچگی بااسترس بیماری مادرم و هزارچیز دیگه بزرگ شدم بچه آخر هم هستم سه خواهر دیگه دارم که اونا اصلا مسئولیت مادرمو به عهده نمیگیرن فقط منم که نگرانشمو کاری داشته باشه واسش انجام میدم الان مدتیه شدیدا خودبخود بعد از دعوای اخر پدرمو داداشم استرس دارم اصلا میترسمو هراس دارم برم خونه پدرم و از اینکه دوباره همسرم بهم خیانت کنه چون من صددرصد دیگه قبول نمیکنم کلا زندگیم شده استرس فقط دوسدارم بخوابم چون چشممو باز کنم با مشکلات خونوادگی مواجه میشم خیلی حالم بده انگار منبع استرسم خواهش میکنم یه راهنماییم کنید دوسندارم یه مریضی بد بگیرم دوسندارم بچه منم حسرتای منو داشته باشه بااینکه خودم عمل فیبروم سینه انجام دادمو یه غده دیگه هم دارم بخدا صبح و شب استرس از دست دادن مادرو پدرمو دارم حاضرم عمرمو واسشون بدم خواهشا جواب بدید به راهنماییتون احتیاج دارم

02 نوامبر 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز

زمانی که در زندگی زناشویی خیانتی اتفاق می افتد، طرفین معمولا موقعیت را صرفا از دریچه نگاه خود تحلیل می کنند. به عنوان مثال بسیاری از مردها بحث سردمزاجی همسر خود را عنوان می کنند و بسیاری از زنان از عدم توجه و محبت مردان خود شکایت می کنند. اما حقیقت این است که عوامل زیادی در خیانت همسر نقش دارند و در بسیاری از موارد هم فرد قربانی و هم فرد خطاکار در مسئله خیانت نقش دارند. در واقع هر یک کم و بیش در مسئله خیانت سهمی ایفا می کنند. به طور کلی از عوامل اصلی خیانت می توان به عدم عشق ورزی و برآورده کردن نیاز های عاطفی یا احساسی فرد توسط همسر، بی توجهی به نیاز های جنسی همسر، اختلالات روانشناسی، شخصیتی یا رفتاری در فرد خطا کار، خشم نسبت به همسر و انتقام گرفتن از او، تنوع طلبی و ازدواج اجباری اشاره کرد.
اگرخیانت همسردرحدچت وتلفن باشد میتوان با راهکارهایی قطع کرد وایمن بود امامتاسفانه شماروحیه برای تسلط به خود وتدبیربرای جذب همسرندارید

یک فرد سالم از لحاظ شخصیتی در مواجهه با خیانت یا بی‌وفایی همسرش چه رفتاری باید داشته باشد؟

مشاوران و کار‌شناسان خانواده در پاسخ به این سوال معتقدند در وهله اول رفتار منطقی این است که این فرد نباید هیچ تصمیمی بگیرد اما لازم است با مراجعه به یک مشاور و روان‌شناس، خود را تخلیه کند؛ چرا که مشاور او را با شیوه‌های درست تخلیه هیجانی آشنا خواهد کرد که این کار، بسیار مفید است.

دوم، ریشه یابی علت خیانت بسیار ضروری است؛ البته علت‌ها را هم باید در خودش و هم در همسرش جست‌و‌جو کند. نکته مهم آن است که فرد به خود اجازه دهد تا با گذشت زمان، آرام و تخلیه شود و در ضمن راهکارهای خود را با روان‌شناس در میان بگذارد. آنچه که منطقی‌تر و اساسی‌تر است، آن است که این رابطه را بهسازی کند؛ چرا که ممکن است خودش هم، در این خیانت مقصر بوده باشد؛ زیرا خیانت در بیشتر مواقع یک رابطه دو طرفه است و هر یک از زوجین در بروز آن مقصرند

02 نوامبر 2021
شهلا

من ۲۳سالمه پارسال باشوهرم ازدواج کردم که خودم پسندپسندیده خودم بودسه ماه باهم دوست بودیم مشکلی پیش آمدباهم ازدواج کردیم خانوادم بخاطراون دورم کردن باهام حرف نزدن ازهمه کس بخاطرشوهرم دورشدم الان نسبت به هم بدبینه احساس میکنه من باکسیم خیلی نشستم باهاش حرف زدم گفتم من جزتوکسی روندارم هیچوقتم کاری نمیکنم توتنهام بذاری زجرم میده شب روز اصلا برنمیگرده خانه خودمان میگه توباپسرصاحب خانه دوستی جرات ندارم دیوانه شدم میرم تاخیابان برگشت دیوانم میکنه زندگی شده زهرمارم اصلا باهام نزدیکی نمیکنه انگارنه انگارزنشم میگه توبرای من مرده ای

02 نوامبر 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز سبک آشنایی ودوستی وازدواج شما چون شرایط سلامتی نداشته ومسیرصحیحی طی نکرده علاوه براینکه باگذشته وخانواده خودبه راحتی گذشتید وفدای ایشان کردید طبیعتا جایگاه خودرا ازدست داده اید

همین نگرانی که امکان اینکه ازایشان براحتی بگذرید وبافرددیگری پیوندبخورید دغدغه مهم ایشان شده است

یکی ازمهمترین برنامه های شما کم حرف زدن و ازخود دفاع نکردن است

به‌جای اینکه با حرف زدن بخواهید کار‌هایتان را توجیه و اعتماد او را جلب کنید، سعی کنید با رفتار‌هایتان او را به خود مطمئن کنید. اگر می‌خواهید با حرف‌هایتان خود را بهتر از آنچه هستید نشان دهید، باید بگوییم که تضاد میان حرف‌هایتان و آنچه عمل می‌کنید، می‌تواند اوضاع را از این هم پیچیده‌تر کند. اگر هم فکر می‌کنید او شما را آنطور که واقعا هستید نمی‌بیند و باید با حرف زدن و توضیح دادن به او بقبولانید که صادق و مورد اعتمادید، باز هم در اشتباهید. بیش از حد توضیح دادن نه تنها کمکی به بهتر دیده شدن نمی‌کند، بلکه خودش می‌تواند یکی از دلایل شک کردن باشد. پس وفاداری‌تان را در عمل‌تان نشان دهید و مسوولیت قضاوت او را بر عهده خودش بگذارید.
تامدتی دستورات وبرنامه های اورا بدون چون وچرا وتعلل انجام دهید تا اعتماداو جلب شود

07 نوامبر 2021
حیدری

توروخدا میشه کمکم کنید مشکل خیلی بزرگ دارم

بنده هشت سوال ازدواج کردم دارای یک فرزندپسرهستم شوهرم خانوم بازی میکندیک ماه بعداز ازدواج متوجه شدم تاالان ادامه داره هر روزم یک دست کتک میخورم به خدا خسته شدم چون پول مشاوره ندارم موندم

وقتی دو سه سال پیش به پدرش گفتم درجواب گفت پشتش وایستادم این کارا انجام بده

07 نوامبر 2021
مشورت خانه

دوست عزیز حتما باید در این مواقع با بازخورد مناسب باو بفهمانید که این کار برایتان قابل تحمل نیست. البته بهتر بود در اولین بار اینکار را میکردید. نمیگویم با قهر ولی مثلا با چند ساعت حرف نزدن یا سرسنگین بودن یا هر روشی که بنظر خودتان بیشتر او را تحت تاثیر قرار میدهد باو بفهمانید چقدر اینکار باعث آزار شما و کاهش علاقه شما نسبت باو میشود. بهتر است در مواقع خوبی مثلا وقت رابطه ی زناشویی باو بگویید. مثلا در ان مچقع با مهربانی بگویید نمیخواهم این عشقی که بین ماست با این رفتا. تو کمرنگ شود و.. سعی کنید عوامل تحریک کننده عصبانیتش را کمتر کنید ولی در عوض بصورت نا محسوس جبران کا های اشتباهش را از او بخواهید. سعی کنید در لحظه عصبانیت بجای صحبت و مشاجره محل را ترک کنید و ساعتی بعد روال عادی را ادامه دهید..

02 دسامبر 2021
نازنین

دوماه بود که ازدواج کرده بودیم که همسرم بایه دختر که دوسالم از خودش بزرگ تر بود رابطه داشت فهمیدم قهر کردم خونه بابام اومدم قول داد دیگه وتوبه میکنه بعد دوسال بادخترخالش حرف میزد گرفتم بازم گفت توبه میکنم الان عید دختر خالش از تهران مهمون اومده بود خونه پدر شوهرم همش با من دعوا میکنه هرکاری میکنم ایراد میگیره اخرم به منم میگه 114تامهرته 17 سال تولمیکشه بدم موندم چه کارکنم کمکم کنید

02 دسامبر 2021
مشورت خانه

دوست عزیز در این مسایل باید کمی با طمانینه و دقت نظر عمل کنید. بدترین شکل عکس العمل در این مواقع عکس العمل احساسی است. درست است که احساسات شما کمی جریحه دار شده است و شما را محق می دانید اما باید کمی واقع نگر باشید.
هر فردی در شخصیتش مشکلاتی دارد و هیچکس از اشتباه مصون نیست. مهم این است که در مجموع اخلاقیات او را در نظر بگیرید. اگر او را د را ین مدت فردی دیده اید که به شما توج داشته و هدفش خوشبخت کردن شماست. و در این مسیر کوتاهی نمی کند به او کمک کنید تا از این مسایل بیرون بیاید. هیچ وقت نمی توان نسخه ای داد که دیگر خیالتان از این بابت راحت باشد چون همواره همه افراد در معرض این اتفاقات هستند یکی بیشتر و یکی کمتر و این می تواند برای همه اتفاق بیفتد.
به نظر من شما باید همراه و کمک او باشید تا بتواند رفتارش را کنترل کند. از اشتباه او هراس نداشته باشید بلکه به هدف تان فکر کنید. ترس و بی اعتمادی شما او را از شما دور می کند و اتفاقات بدتری در انتظار شما خواهد بود. پس بجای سرزنش از او بخواهید با شما صمیمی تر باشد و خودتان هم سعی کنید بیشتر باو نزدیک شوید و کمبودهایش را جبران کنید. تنوع در زندگی و وقت گذاشتن برای او می تواند به شما کمک کند. حتما محبت و توجهتان را بیشتر کنید و خودتان را از افکار مزاحم خلاص کنید. حتی اگر بازهم دچار خطا شد این مساله را مانند یک بیماری ببینید که کم کم از او دور می شود و نیاز به زمان دارد.