مسائل جنسی برای ارتقای سلامت جسمی و روانی ، افزایش رضایت زناشویی و جنسی در زوجین بسیار موثر میباشد اما متاسفانه صحبت کردن در مورد مسائل جنسی به اغلب مورد غفلت قرار می گیرد و در جامعه ما نیز صحبت کردن در این حوزه بسیار ناخوشایند ، خجالت آور ، شرم آور و گناه تصور می شود.

عملکـرد جنســی سـالم بـرای ایجـاد لــذت متقابـل بـین زوجین، کمک به تعامل با مشکلات زندگی و در نهایت تجربــه یــک ازدواج شــاد و موفــق ضــروری اســت. رابطـه جنسـی عـاملی بـرای حفـظ سـلامت خانواده است و عملکرد جنسی سالم و رضـایت بخـش، عـاملی مهــم در پیشـگیری از ایجــاد اخـتلالات جنســی است.

متاسـفانه برخـی از مشكلات جنسی بـه دلیـل ناآگـاهی زوجین و همچنین عدم اطلاع رسانی و مشاوره جنسی یا سکس تراپی صـحیح به وجود مـی آیـد.

همچنین توصیه می شود برای آموزش سکس یا انواع پوزیشن ها روی لینک مطلب مربوطه کلیک نمایید.

عوامـل روانـی ، فردی، فرهنگی و روحی در بروز مشکلات جنسی دخیل هستند که باعث ایجاد پیامدهای منفی در افراد می باشد و رابطه مستقیمی با مشکلات زناشویی و خانوادگی دارد که با مشاوره و آموزش صحیح میتواند درمان کرد.

همچنین عدم آموزش زن و شوهر در مورد مسائل جنسی و اطلاعات ناقص درمورد عملکرد جنسی، ترس از عدم موفقیت در روابط زناشویی جنسی، ارتباطات ضعیف آمیزشی و جنسی، احساس گناه و استرس و اضطراب از برقراری رابطه جنسی از شایعترین عوامل ایجاد مشکلات جنسی زوجین می باشد.

مشکلات و اختلالات عملکرد جنسی شامل اخـتلال میـل جنسـی کم کـار در مـردان، اخـتلال علاقه (برانگیختگی جنسی)، اختلال نعوظی، انزال زودرس، تـــاخیر انـــزال، اخـــتلال ارگاســـمی در زن، اخــتلالات درد (دخــول تناســلی- لگنــی) و … است که با مشاوره زناشویی یا همان مشاوره جنسی قابل حل می باشد.

رضایت جنسی برای بیشتر زوجین مهم است. افراد در مورد کیفیت رابطه زناشویی خود و همچنین احساس رضایت جنسی خود و رضایت جنسی شریک زندگی خود نگران هستند. برخی از زن و شوهرها برای مقابله به طور خاص با مشکلات و اختلالات جنسی به دنبال یک کشاور زناشویی یا همان مشاور جنسی خوب هستند.

لیست موضوعات مشاوره جنسی که در ادامه می خوانید

فهرست مطالب

برای دریافت کامل ویدئوها ایمیل خود را وارد کنید تا برای شما ارسال گردد.

اختلال عملکرد جنسی و عوامل مرتبط با آن

اختلال عملکرد جنسی می تواند هر چیزی باشد که مانعی در لذت بردن از فعالیت جنسی باشد. اختلال عملکرد زناشویی با کیفیت پایین زندگی همراه است و با سایر علائم همراه (به عنوان مثال ، اضطراب یا افسردگی) مرتبط است. افرادی که دارای اختلال عملکرد جنسی هستند دچار آسیب پذیری ، احساس گناه ، شرم ، ترس از طرد شدن ، احساس عدم کفایت ، ناامیدی ، تنهایی ، انزوا ، خشم ، گفتگوی منفی با خود و دلسردی می شوند.

تحقیقات نشان داده است که 45٪ از زنان و 38٪ از مردان نوعی اختلال عملکرد جنسیتی دست و پنجه نرم می کنند. در میان زنانی که با این اختلال دست و پنجه نرم می کنند ، 35٪ با مشکلات ارگاسم دست و پنجه نرم می کنند.

اختلاف در میل جنسی گاهی اوقات منجر به عصبانیت و کینه می شود و می تواند به سایر حوزه های زندگی یک زن و شوهر نیز منتقل شود و کل رابطه را تحت تأثیر قرار دهد.

یکی از بزرگترین موانع برقراری رابطه جنسی راضی کننده عدم اعتماد است. تجارب منفی جنسی و الگوهای فرهنگی ، مذهبی یا والدین نیز میتوانند بر میل جنسی افراد تاثیر بگذارند.

سلامت فیزیکی ، ذهنی و احساسی بر میل جنسی تأثیر می گذارد. شرایط و داروها تأثیر زیادی بر میل جنسی دارند. بسیاری از موارد افت ناگهانی یا تدریجی میل جنسی به دلایل عاطفی مانند استرس ، خستگی یا افسردگی مربوط می شود که با یک مشاوره جنسی می توان از بسیاری از این موارد جلوگیری کرد.

مشاوره جنسی
مشکلات جنسی می تواند بر تمامی روابط زناشویی زندگی تاثیر گذار باشد.

مشاوره جنسی یا سکس درمانی چه کمکی می کند؟

وقتی یک زن و شوهر با یک مشکل زناشویی روبرو می شوند ، سعی می کنیم بفهمیم که هر یک از آنها چگونه می توانند در این مسئله سهیم باشند. lah,vi [ksd

مشاوره رابطه یا جنسی می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت روانشناختی و جنسی فرد یا زوجین بگذارد.درمان جنسی مانند سایر روش های درمانی زمانی مفیدتر است که همه طرفین صادقانه نگرانی های مطرح شده را در نظر بگیرند و برای حل آنها تلاش مشترک داشته باشند. در زیر به کمک هایی که می توانیم از طریق مشاور دریافت کنیم اشاره می کنیم:

مشاوره جنسی در چه مواردی مفید است:

 • کمبود میل جنسی
 • صمیمیت بعد از خیانت
 • اختلاف زن و شوهر در انگیزه های جنسی
 • صمیمیت بعد از بچه دار شدن
 • مقاربت دردناک
 • اعتیاد به جنسیت و یا رفتار اجباری
 • مشکلات دستیابی به ارگاسم.

مشاوره زناشویی جنسی به این موارد محدود نمی شود ، اما اینها مهمترین دلایلی است که ممکن است فرد یا زوجین برای جستجوی یک سکس تراپ واجد شرایط انتخاب کنند.

این مشاوره می تواند در زمینه های مختلف جسمی و عاطفی که می تواند در رضایت جنسی تداخل ایجاد کند ، مانند اختلال نعوظ ، میل جنسی کم و موارد دیگر به شما و شریک زندگی شما کمک کند.

مشاوره جنسی از چه طریقی می تواند روابط زن و شوهر را بهبود بخشد:

 • تقویت ارتباطات عاطفی و جنسی
 • تقویت احساسات و جنسیت از طریق تمرینات جنسی
 • تقویت درک نیازها ، خواسته ها و خواسته های جنسی یکدیگر
فواید مشاوره جنسی
مشاوره جنسی می تواند بسیاری از مشکلات جنسی مانند مقاربت دردناک ، مشکلات ارگاسم ، افزایش میل جنسی و غیره را درمان کند.

آیا من و همسرم نیاز به مشاوره جنسی داریم؟

افراد و زوجین به دلایل مختلف به دنبال مشاور جنسی می روند. موارد زیر برخی از رایج ترین دلایل است:

 • میل جنسی ناسازگار (یک شریک می خواهد همیشه رابطه جنسی داشته باشد ؛ یک شریک به ندرت می خواهد)
 • بی حوصلگی جنسی (یکی یا هر دو شریک زندگی از رابطه جنسی خود خسته شده اند)
 • میل جنسی کم (یک یا هر دو شریک زندگی شخصی علاقه ای به فعالیت جنسی ندارند)
 • کنار آمدن با خیانت
 • تأثیر رفتارهای جنسی اجباری بر روابط و در نتیجه پریشانی شخصی

اگر از رابطه زناشویی خود ناراحت هستید ، یا احساس می كنید موانعی وجود دارد كه می تواند شامل روابط صمیمیت جسمی یا جنسی با همسرتان باشد ، شما ممكن است به مشاوره رابطه یا رابطه جنسی درمانی نیاز داشته باشید.

مشاوره جنسی سرویسی است که توسط مشاوران ازدواج و درمانگران جنسی به زن و شوهر هایی که دارای مشکلات رابطه ، صمیمیت جسمی یا اختلال عملکرد جنسی هستند ، از طریق جلسات حضوری یا آنلاین و تلفنی ارائه می شود.

سکس تراپی
سکس تراپی یا مشاوره جنسی می تواند در صورت داشتن هر کدام از علایم کاهش میل جنسی ، بی حوصلی جنسی ، ناسازگاری جنسی و غیره به شما کمک کند

مسائل یا سوالات مشترک در مشاوره جنسی

سوالات و مشاوره زناشویی جنسی
سوالات و مشاوره زناشویی یا جنسی اغلب بین زوجین مشترک می باشد که از عدم تمایل جنسی تا هویت جنسی را شامل می شود

دلایل زیادی وجود دارد که چرا زوجین در مورد روابط خصوصی خود از یک مشاور جنسی یا یک درمانگر روابط جنسی کمک می گیرند. موضوعات معمول عبارتند از:

عدم تمایل جنسی :

میل جنسی پایین گاهی اوقات می تواند به دلیل فشارهای خارجی مانند استرس یا خستگی ، به عنوان یک عارضه جانبی از برخی داروها ، به عنوان یک واکنش فیزیکی به یائسگی ، بارداری یا سایر تغییرات هورمونی ، یا به عنوان یک علامت از یک قطع ارتباط ایجاد شود.

بعضی اوقات کمبود میل جنسی برای زن و شوهر مسئله ساز تلقی نمی شود ، اما بیشتر اوقات ، یک یا هر دو نفر در این رابطه بدنبال بهبود اوضاع و لذت بردن از زندگی جنسی بهتر هستند.

نداشتن رابطه جنسی:

گاهی اوقات میل جنسی کم یا مهار حرکات جنسی باعث می شود که زن و شوهر رابطه جنسی کمتری برقرار کنند یا زندگی جنسی نداشته باشند و به احتمال زیاد ماه ها رابطه جنسی با یکدیگر نداشته باشند.

. این وضعیت احساس ناامیدی ، گناه و خجالت را دامن می زند و اغلب منجر به نارضایتی شدید از رابطه و خطر یا ترس از خیانت می شود. زن و شوهرهایی که رابطه خصوصی کمی دارند یا هیچ رابطه جنسی ندارند اغلب از صحبت در مورد مسائل جنسی پرهیز می کنند و خود را در حال عقب نشینی بیشتر و دورتر از یکدیگر می دانند. عدم صمیمیت جنسی همچنین می تواند باعث از بین رفتن روابط عاطفی بین زن و شوهر شود. lah,v [ksd

عدم رضایت از رابطه جنسی:

گاهی اوقات یک یا هر دو نفر در یک رابطه عاشقانه بیش تر از این می توانند از فعالیت جنسی خود لذت ببرند. این ممکن است در نتیجه موانع عاطفی ، روانی یا فرهنگی خاصی باشد که مانع توانایی فرد برای برخورداری از صمیمیت جسمی می شود .ممکن است فردی در رسیدن به ارگاسم مشکل داشته باشد ، یا ممکن است خیلی زود ارگاسم کند. یک مشاور جنسی یا یک سکس تراپی می تواند در این زمینه به شما کمک کند تا تعیین کنید که چه چیزی ممکن است باعث بروز این مشکل می شود.

اختلال در نعوظ یا مشکلات مربوط به حفظ نعوظ یا ارگاسم:

این اغلب یک مشکل جسمی است که ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد. یک درمانگر روابط جنسی یا مشاوره جنسی می تواند در صورت لزوم شما را به پزشک معرفی کند.

ناسازگاری میل جنسی بین همسران:

زوج های متاهل غالباً با اختلاف در میل جنسی به مرکز مشاوره روابط زناشویی مراجعه می کنند. یکی از طرفین رابطه جنسی بیشتری می خواهد ، دیگری کمتر. یکی از وضع موجود راضی است ، دیگری ناراضی است.

برای بیشتر افراد ، صمیمیت جنسی جنبه بسیار مهمی از روابط آنها است و برای برخی از آنها یک مولفه اساسی یک رابطه سالم و شاد است. مانند هر جنبه دیگر از ازدواج یا رابطه شما ، برقراری تعادل صمیمیت صحیح در روابط شما نیاز به مذاکره ، تعهد و سازش دارد و این بحث ها می تواند با کمک و میانجیگری یک مشاور باتجربه جنسی یا ازدواج سودمند باشد.

هویت جنسی:

اگر یک فرد در مورد هویت جنسی خود گیج باشد ، بدیهی است که این می تواند تأثیر زیادی بر توانایی او در صمیمی بودن جنسی با شریک زندگی خود داشته باشد. اگر فکر می کنید ممکن است در مورد هویت جنسی خود گیج شده باشید ، ممکن است بخواهید به صورت جداگانه در مشاوره شرکت کنید تا به شما کمک کند احساسات خود را برطرف کنید و جنسیتان را بهتر درک کنید.

مزایای مشاوره جنسی

با کلیک روی هر گزینه می توانید توضیحات مربوط به آن گزینه را مشاهده کنید.

تجربه ضربه جنسی می تواند تجربه لذت جنسی را فوق العاده دشوار کند. در حقیقت ، آنچه به عنوان فعالیت جنسی توافقی آغاز می شود ، می تواند برای شریکی که با ضربه جنسی زندگی می کند تحریک کننده باشد.

کار با آسیب جنسی اغلب با راهنمایی و پشتیبانی یک متخصص آموزش دیده بسیار بیشتر امکان پذیر است. پرداختن به آسیب های جنسی در یک محیط جنس درمانی می تواند باعث بهبودی فرد آسیب دیده شود و بینشی را برای شریک زندگی وی فراهم کند که چگونه حمایت و درک کند.

هنگامی که یک زن و شوهر در برقراری ارتباط با مشکل روبرو می شوند ، می تواند تقریباً در همه عرصه های روابط آنها مشکل ایجاد کند ، به خصوص که مربوط به سلامت جنسی و اختلال عملکرد جنسی باشد. اگر ارتباط نادرست غالباً منجر به عصبانیت ، احساس جریحه دار شدن یا بی اعتمادی شود ، دستیابی به صمیمیت جنسی ممکن است سخت باشد. یادگیری راه های بهتر برقراری ارتباط می تواند به بهبود مشکلات گذشته کمک کند و درهای جدیدی در آینده باز شود.

یکی از رایج ترین دلایلی که زوجین برای برقراری ارتباط جنسی تلاش می کنند ، ناشی از داشتن یک خیال یا خواسته جنسی توسط یک شریک زندگی است که شریک زندگی دیگر در آنها سهیم نیست. در مشاوره جنسی درمانی ، زوجین می توانند راه هایی پیدا کنند تا بتوانند از این تفاوت ها به روشی سالم استفاده کنند. شما ممکن است به یک سازش برسید یا به شکلی مولد به ریشه خواسته های ناسازگار خود برسید.

یک یا هر دو شریک ممکن است متوجه شوند که با گذشت زمان ، میل جنسی آنها ضعیف تر شده است. آنها ممکن است برای تحریک یا حفظ علاقه جنسی به شریک زندگی خود تلاش کنند. مشاوره جنسی فضایی ایمن را برای بحث در مورد میل جنسی و کشف راههایی برای بازگشت به زندگی جنسی منظم و شاد فراهم می کند.

زوجین اغلب تغییراتی را در طول زندگی جنسی خود ذکر می کنند. این موارد اغلب شامل تغییر در میل جنسی ، تغییر در دفعات برخوردهای جنسی و غیره است. تغییر در تعداد دفعات یا مدت زمان رابطه جنسی باعث می شود که افراد سلامت ازدواج یا کیفیت عشق از طرف همسر خود را زیر سوال ببرند. تغییرات در طول زمان می تواند طبیعی باشد ، اما این یکی دیگر از جنبه های ازدواج شماست که ممکن است سکس تراپی شما بخواهد آن را کشف کند.

مرزهای ازدواج شما بسیار مهم است و در زندگی جنسی شما بسیار مهم است. مشاور جنسی می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه آنها را تنظیم کنید و به آنها پایبند باشید.

مزایای مشاوره جنسی یا مشاوره زناشویی
مشاوره جنسی مزایای بسیار زیادی که می تواند از ضربه جنسی جلوگیری کرده و به بازتوانی قدرت جنسی کمک کند

چگونه یک مشاور جنسی خوب و مورد اطمینان پیدا کنیم؟ ا

اگر شما و همسرتان در روابط زناشویی خود با مشکل روبرو هستید ، ممکن است از گفتگو با یکی از همکاران سکس تراپی حرفه ای ، اخلاقی و واجد شرایط استفاده کنید. اکثر مشاوران در درمان مسائل جنسی تخصص دارند و همه همکاران مشاور جنسی ما کار با مسائل مشترک جنسی را تجربه می کنند.

اگر می خواهید مشاوره بیشتری دریافت کنید ، میتوانید از خدمات مشاوره جنسی مرکز مشورت خانه استفاده نمایید.

پاسخ به سوالات مشاوره جنسی

حقیقت این است که همه ما در مورد رابطه جنسی سوال داریم. همه ما می خواهیم بدانیم که آیا از نظر جنسی نرمال هستیم. ما می خواهیم بدانیم افراد دیگر چه می كنند و می خواهیم بدانیم که چگونه می توانیم رابطه جنسی خود را بهتر کنیم. در ادامه برای پاسخ دادن به سوالاتی می پردازیم که ممکن است برای شما قبل از اقدام به دریافت مشاوره جنسی پیش بیاید:

مشاوره جنسی هم برای افراد و هم برای زوجین است. افراد به دلایل مختلفی امکان دارد از خدمات مشاوره جنسی استفاده نمایند. افراد ممکن است برای غلبه بر چالش های جنسی مانند احساس قطع رابطه جنسی ، دشواری در رسیدن به ارگاسم ، رابطه جنسی دردناک ، میل جنسی نامناسب ، اختلال در عملکرد نعوظ یا به برای یافتن چگونگی ایجاد رابطه بهتر حتی به یک درمانگر جنسی مراجعه کنند.

مراجعین ما افراد عادی هستند که می خواهند روابط و زندگی جنسی آنها به بهترین شکل ممکن باشد. برخی ازدواج کرده اند ، برخی هرگز رابطه ای نداشته اند ، برخی والدین هستند.

مشاوره جنسی یا سکس تراپی با یک اصول اخلاقی دقیق از همان استانداردهای حرفه ای درمانگران ، روانشناسان و مشاوران پیروی می کند. بیشتر کاری که در مشاوره انجام می شود بحث در مورد چالش های فعلی و راه های حل آنها است. بیشتر اطلاعات و آموزش را به افراد ارائه می دهند. تکالیف فعالیت جنسی برای انجام داده می شود. همچنین از عروسک ها ، کمکها و نمودارها برای کمک به تصویرسازی در صورت نیاز استفاده می شود.

 در یک رابطه طولانی مدت ، نوسانات میل جنسی طبیعی است. اما وقتی رابطه جنسی شما وجود ندارد و احساس می کنید بیشتر شبیه یک هم اتاقی هستید تا یک شریک عاشقانه ، احتمالاً زمان آن فرا رسیده است که ریشه اصلی این مشکل را پیدا کنید.

برای بی میلی جنسی دلایل بی شماری وجود دارد ، از تستوسترون کم تا افسردگی. بیشتر مردان ترس زیادی از ناامید کردن شریک زندگی خود دارند. به محض اینکه احساس ناامیدی میکنند، اغلب از نظر عاطفی و برقراری رابطه جنسی کنار می روند تا از غرور خود محافظت کند.

برای زنان نیز استرس و خستگی و احساس بی حوصلگی اغلب می تواند مانع از میل جنسی آن ها شود. همچنین تمرکز بر تربیت کودک ، مشغله های کاری یا یک ضربه عاطفی مثل خیانت باعث میشه که یکی از شرکای زندگی تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشند.

یک زندگی جنسی خوب و سالم نیاز به کار دارد و رابطه جنسی عالی نیاز به تلاش زیاد دارد. اگر می خواهید زندگی جنسی فعال و رضایت بخشی داشته باشید ، باید به عنوان یک تیم با هم کار کنید تا آن را هیجان انگیز نگه دارید. برنامه ریزی رابطه جنسی در دوره های شلوغ میتواند بسیار موثر باشد.

درست است که ازدواج چیزهای زیادی نسبت به رابطه جنسی دارد ، با این حال ، رابطه جنسی چیزی است که به نظر می رسد کلی ما را تحت تأثیر قرار می دهد ، و این امر آن را به یک اولویت اصلی تبدیل می کند.

از نظر جسمی ، مزایایی در سطح بیوشیمیایی وجود دارد. هنگام برقراری رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسن ، هورمون تسکین دهنده استرس ترشح می شود. این امر برای ایجاد همدلی بیشتر بسیار مهم است.

از نظر احساسی ، برای سلامت روان شما فواید زیادی دارد. امنیت عاطفی و ارتباطی را تجربه می کنید که اضطراب را کاهش می دهد ، احساس تنهایی و غم و اندوه مرتبط با افسردگی را از بین می برد و باعث افزایش عزت نفس می شود.

برای مردان ، سه اختلال شایع جنسی که احتمالاً وجود دارد:

 • اختلالات انزال
 • اختلالات نعوظ
 • میل جنسی مهار شده

همچنین تعدادی از عوامل روانشناختی وجود دارد که می تواند کاهش محسوسی در میل جنسی ایجاد کند ، از جمله افسردگی ، اضطراب و تجربیات آسیب زا. تعارض روابط و مشکلات صمیمیت در روابط نیز می تواند به کاهش میل جنسی تبدیل شود.

 1. میل جنسی کم
 2. اختلالات برانگیختگی
 3. مشکل در ارگاسم
 4. مقاربت دردناک

همانطور که در مورد مردان مشاهده می شود ، کاهش میل جنسی می تواند ناشی از استرس ، کمبود خواب ، مصرف مواد مخدر و الکل و تعدادی از داروهای مختلف از جمله داروهای ضد افسردگی و قرص های جلوگیری از بارداری باشد.

پرسش و پاسخ

25 آوریل 2021
صادقی

با سلام من یک دختر 18 ساله هستم که تازه ازدواج کردم ، سه ماه عقد بودیم الانم بیشتر از یک هفته است که عروسی کردیم اما شدیداً از نزدیکی با شوهرم میترسم و به محض اینکه شوهرم میخواد منو لمس کنه ، جیغ و داد میکنم و شوهرمم چون آدم بسیار عاطفی و احساسی هستش ، دلش برام میسوزه و کناره گیری میکنه و ادامه نمیده ، بیشتر دلم برای شوهرم میسوزه ، نمیدونم چکار کنم؟ دست خودم نیست خیلی میترسم خواهش میکنم کمکم کنید دیگه خیلی ناراحتم و نمیدونم چکار کنم؟

25 آوریل 2021
مشورت خانه

با سلام خدمت شما؛ این ترس شما احتمالا ریشه در گذشته شما و جو خانوادگی و آموزه های غلط اطرافیان داره… باید بدونین که این واهمه کاملا بی مورد و بی جهت هست ، لزومی نداره که بترسین، مطمعنا در زندگی دردها و رنجها و مسایل بسیار سخت تر و شدیدتری برای شما پیش اومده که براتون قابل تحمل بوده و این مورد نباید باعث دلهره و استرس شما باشه.
از لحاظ جنسی ، بدن خانمها کاملا با نظم و اتوماتیک گونه هست ، اصلا جای نگرانی نیست. تمام فکرها و ذهنیت های منفی و نگران کننده ای که در وجود شما هست رو دور بریزین و اطمینان داشته باشین که این موضوع اصلا اون چیزی نیست که شما فکر میکنید.
فقط کافیه که آقا داماد یه مقدار کار خودشو بلد باشه و حوصله به خرج بده و آرام آرام کار خودشو پیش ببرد. این آقا ، شوهر و یار و رفیق شماست ، دشمن شما که نیست که شما از ایشون بترسید!
پس آرام باشید و خوش بینانه تر به مساله نگاه کنید ، میفرمایید که ایشون یک انسان مهربان و احساساتی هم هست بنابر این دلیلی برای ترس و نگرانی شما وجود نداره. وقتی که شما مطمعن بشید که قرار نیست کاری انجام بشه ، قطعا استرس نخواهی داشت و با تمام وجود از رابطه لذت خواهی برد.
تا چند شب , فقط بغل کردن و نوازش و… تا جسم و ذهن شما کاملا آماده و برانگیخته بشه و در یک وقت مناسب آرام آرام در یک فضای لذت آمیز ، رابطه رو پیش ببرید.
براتون آرزوی موفقیت دارم

25 آوریل 2021
نایینی

با سلام ، راستش من در مورد روابط جنسی سوال دارم ، امیدوارم که خوب جوابمو بدید. سوالم کوتاه هست اما خیلی برام مهم و حیاتی است.
من و شوهرم خدا رو شکر مشکل آنچنانی با هم نداریم. فقط میخوام بدونم که چجوری توی روابط جنسی لذت بیشتری به شوهرم بدم؟
البته شوهرم چیزی نمیگه ، ولی حس میکنم از لحاظ جنسی ناراضی هست؟لطفا راهنماییم کنید که چکار کنم که لذت بیشتری ببره و کاملا راضی باشه؟

25 آوریل 2021
مشورت خانه

سلام و وقت بخیر، سؤال خوبیه و قطعا سؤال خیلی از دوستان هست. بهتره بگیم مردان در رابطه جنسی چه میخواهند؟
اول خوشرو و خوش اخلاق بودن شماست ، زنان خوشرو و خندان , خیلی زیبا به نظر می آیند و برای مردان جذابیت دارند. همین امر در قدم اول باعث کشیده شدن شوهر به سمت شما خواهد شد , دوم ضرورت عشوه گری و ناز کردن های به جا هست , البته نازهای شیرین و جذاب ، نه نازهای که به دل آدم نچسبه و بیشتر شوهر رو از شما دور کنه…..باید مهارت داشته باشین در این امر و با ترفندهای خاصی اونو به طرف خودت بکشین , همچنین , لباسهای زیر خوشرنگ , خوش بو بودن و…با تمام وجود ، آتش همدیگر رو شعله ور کنید ، هر چه این آتش شعله ور تر باشد ، انفجار شدیدتر خواهد بود و مطمعنا میزان رضایت بسیار بالا خواهد رفت که روی اخلاق و رفتار شما هم تأثیر به سزایی خواهد گذاشت و عشق و مهرتون نسبت به همدیگه شدت خواهد گرفت.
موفق باشید

25 آوریل 2021
محمدلو

با سلام خانمی هستم 24 ساله
6 ساله ازدواج کردم و توی این سالها از نظر جنسی و روابط زناشویی هیچی برا شوهرم کم نذاشتم جوری که ما هرروز و شده روزی 2 بار هم رابطه داشتیم و همیشه شوهرم شگفت زده میشد ولی متاسفانه 1 ساله که شوهرم خودارضایی میکنه و فکر میکنه من بی خبرم و من همیشه که این کارو میکنه بیدارم و میبینمش.خیلی ناراحتم و با خودم میگم چی براش کم گذاشتم؟ تا حالا که دست رد به سینش نزدم! در ضمن بنده از نظر زیبایی هم چیزی کم ندارم به حد کافی هم بهش محبت میکنم و… من چطور با این قضیه کنار بیام؟ وقتی میبینمش تو این حالت بشدت سردم میشه. هرسری که دیدمش تو این حالت به ترفند هایی بهش نزدیک شدم و نشون دادم که مثلا من چیزی ندیدم و بعدش هم باهاش رابطه برقرار کردم که توی فشار نباشه .خیلی احساس شکست میکنم،درکل خیلی احساس بدی دارم چطور با این مشکل کنار بیام؟

25 آوریل 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما،علت عمده این رفتار ایشون ، میتونه تصاویر تحریک کننده در فیلمهای پورن در سایت ها و کانالهای فضاهای مجازی میتونه باشه که به علت ماهر بودن بازیگران و جاذبه شدید و سطح تحریک کنندگی فراوان این فیلمها که در اصل حرکتها و نمایشهای این شخصیت ها و بازیگران ، به نوعی غیر واقعی است و شاید در عمل اینگونه حرکتها و نمایشها امکان پذیر نباشه! متأسفانه فضایی به وجود میاد که جاذبه و رضایت زن و شوهرها در نزد یکدیگر کم میشه و در عوض ممکنه به خیانت یا خود ارضایی هر کدام از طرفین یا یکی از آنها منجر بشه!
زوجین باید بپذیرند که اینگونه تصاویر ، غیر واقعی است و همسرانشان هم بازیگران فیلمهای پورن نیستند. بنابراین سطح توقعات خودشونو پایین بیارن و واقعیت رو بپذیرند و به جای وهم و خیالپردازی های جنسی ، به فکر ایجاد صمیمیت و روابط درست و حقیقی با همسر خود باشند.توقعات باید در حد معقول باشه و در صدد ترک یکسری عادتها باشند تا صمیمیت در محیط خانه به وجود بیاد. مسلما انسان وقتی که ازدواج میکنه ، با وجود اینکه دلش میخواد که وارد خیلی از مسایل بشه اما دیگه باید در قبال همسرش احساس تعهد و مسعولیت کنه و خودشو کنترل کنه تا در فضای خانه عشق و صمیمیت به وجود بیاد و باعث شیرینی زندگی مشترک بشوند.
بنده به شما توصیه میکنم که یه جورایی به شوهرتون بفهمونید که در جریان خود ارضایی ایشون هستین ، باهاش به طور دوستانه اما با یک قاطعیت خاص صحبت کنید و دلیل این رفتارش رو ازش بخواین که براتون توضیح بده ، دیگه نمیشه همش خودتون رو به اون راه بزنین و اون هم همیشه کار خودشو بکنه و این رفتارش رو ادامه بده…اما خواهشا جنگ و دعوا نباشه ، با صحبت کردن های منطقی و درست میشه تا حدود زیادی مشکل رو حل کرد و به یک نتیجه گیری و راهکار درست رسید. براتون آرزوی شادکامی میکنم

25 آوریل 2021
حیدری

من یک آقای 29 ساله هستم , چهار ساله که ازدواج کردم مشکل من زود انزالی هست ، خانمم از این لحاظ ناراضی هست من همیشه قبل از خانمم ارضاء میشم و دیگه نمیتونم ادامه بدم و خانمم از لذت ارضاء شدن توسط من محروم میمونه , به همین دلیل ناراضی هست و عصبانی و پرخاشگر شده , من بهش حق میدم که ناراحت و عصبانی باشه , خواهش میکنم کمکم کنید و بهم راه حل بدید که این مشکل تا حدودی حل بشه و من و خانمم بتونیم رابطه خوب و دو طرفه و رضایت بخش داشته باشیم. من از این موضوع خیلی ناراحت هستم

25 آوریل 2021
مشورت خانه

میشه گفت معمولا مردها خیلی زودتر از خانمها به ارضاء جنسی میرسند و زود انزالی مشکل بسیاری از آقایون هست و این هنر مرد هست که بتونه خودشو نگه داره و زمان انزال و ارگاسم رو طوری کنترل و تنظیم کنه که با خانم همزمان بشه. شما ابتدا برای لذت بردن بیشتر شخص خودت از رابطه و بعد هم مسئولیتی که در قبال خانمت داری ، باید به این مسئله اهمیت بدی و اقدامات لازم رو انجام بدی. در هر صورت به عنوان شوهر این خانم ، باید بتونی از نظر مسایل جنسی لذت لازم رو بهش بدی و نیازهای جنسی ایشون رو به درستی تأمین کنی. برای درمان بهتره با مشاوران سامانه در ارتباط بوده تا از راهکارهای ارائه شده استفاده کنید.

26 آوریل 2021
نادری

با سلام بنده آقایی 27 ساله هستم خانمم 25 سالشه. خانمم هر موقع میل جنسیش میزنه بالا به سمت من میاد و خیلی پر انرژی و پرتحرک عمل میکنه و من در اون هنگام چه حوصله داشته باشم و چه خسته و بی حوصله باشم ، تمام سعیم رو میکنم که راضی باشه و هیچگاه بدخلقی نمیکنم اما متأسفانه ایشون فقط به فکر خودشه و تنها وقتی خودش دلش میخواد ، خوب عمل میکنه اما هر وقت من دلم بخواد و ایشون در اون موقع به دلایلی حوصله نداشته باشه ، همش با اخم و بدخلقی رفتار میکنه و نارضایتی خودشو نشون میده و هیچ حرکت خاصی که بخواد منو راضی نگه داره ، از خودش بروز نمیده و این باعث دلسردی من میشه.
لطفا در این باره راهنمایی کنید

26 آوریل 2021
مشورت خانه

با سلام خدمت شما؛بله مسلماً رفتار خانم شما خودخواهانه است و باید بداند که زندگی مشترک خود خواهی را برنمی تابد و همه کارها باید در جهت راضی نگه داشتن همدیگه باشه و در زندگی زناشویی من وجود نداره و باید فقط در جهت ما شدن و خشنودی و رضایت اقدام شود. اما بهتر است که شما هم موقعی اقدام کنید که هر دوتای شما راضی باشید و اون لحظه دلتون بخواد و همگام و هم قدم باشید ، البته که ایشون هم باید سعی کنه این رفتارش رو کنار بذاره و یاد بگیره که زندگی مشترک یعنی رضایت هر دو طرف…حتی بعضی وقتها که انسان حال و حوصله کافی برای عشقبازی یا برقراری روابط جنسی نداره ، بهتره که پیش طرف مقابل وانمود کنه که راضی هست و مشکلی نداره تا باعث دلگرمی بشه ، چون هنگام رابطه جنسی ، روحیه ها و احساسات شکننده تر و لطیف تر از هر زمانی است و خیلی زودتر دلخوری پیش میاد و دل میشکنه. این موارد مهم رو خانمها و آقایون حتما در نظر داشته باشند و رعایت کنند. اما فکر میکنم شما هم در این مورد عملکردتون ضعیف باشه و یکسری موارد رو رعایت نمیکنید و لازم هست که سطح آگاهیهاتون رو در مورد مسایل جنسی و احساسی و مخصوصا طبع و خلق و خوی خانمها بالا ببرید و با آگاهی پیش برید و اقدام کنید. شما باید ابتدا یکی دو ساعت قبلش ایشون رو از لحاظ روحی روانی آماده کنید و بهش حس دوست داشته شدن و خواسته شدن بدین و از جذابیت های جسمی و روحی و رفتاریش تعریف و تمجید کنین و از کلمات و جملات محبت آمیز نسبت به ایشون استفاده کنید ، بعد هم با ایشون شروع کنید به عشقبازی بسیار نرم و ملایم و یک رابطه بسیار لذت بخش رو با همکاری هم تجربه کنید.
پاینده و سرافراز باشید

26 آوریل 2021
حسین زاده

با سلام خدمت مشاور عزیز.
ما دو ساله که عروسی کردیم،شوهرم توی مسایل جنسی خیلی ضعیف بود اما میشه گفت به لطف و همت راهنمایی های شما چند روز پیش واقعا یک رابطه جنسی عالی رو با هم تجربه کردیم، ایشون اصلا بلد نبود چجوری توی اینگونه مسایل رفتار کنه و یکسری کارها رو انجام بده اما برای اولین بار من لذت لازم و حقیقی رو از این لحاظ بردم و خودش گفت که مدتیه ازخدمات مشاوره شما استفاده کرده و خیلی ذهنش بازتر شده و به آگاهیها و حقایق بسیاری دست پیدا کرده ، ضمن تشکر و قدردانی از شما ،یک سوالی که در این زمینه داشتم اینه که بهترین وقت برای مسایل جنسی چه موقع هست و آیا باید این مسایل از روی برنامه ریزی خاص و ساعات مشخصی باشه یا اینکه هر وقت دلمون خواست موردی نداره؟ ممنون از سایت خوبتون

26 آوریل 2021
مشورت خانه

درود بر شما دوست گرامی و بسیار خوشحالم از رضایت شما عزیزان.
بنده همیشه تاکید دارم که زن و شوهر از همه لحاظ مخصوصا از نظر مسایل جنسی که پایه و اساس روابط زندگی مشترک هست ، باید خیلی با همدیگر راحت باشند و اصلا این موضوع رو به خودشون سخت نگیرند و هم برای خودشون و هم برای شریک زندگیشون باید اینگونه مسایل رو در اولویت زندگیشون قرار بدهند ، چرا که رضایت از مسایل جنسی ، رضایت و خرسندی از زندگی مشترک را به همراه خواهد داشت و بسیار موجب ایجاد صمیمیت و عشق و عاطفه در روابط خواهد شد. پس به این موضوع بسیار اهمیت بدهید و هیچگاه وقت و زمان مشخصی رو در نظر نگیرید و هر جا لازم دونستید به این امر بپردازید.تعداد دفعات هم هر چقدر که در طول هفته تونستید انجام بدید و نگران آسیب رسیدن به بدنتون نباشید. روابط جنسی زیاد نمیتونه چندان آسیب زننده به بدن باشه ، در هر صورت وقت برای استراحت لازم هم همیشه هست و انسان در زمانهایی هم قرار میگیره که به ناچار ممکنه تا چند وقت براش مقدور نباشه که به اینگونه مسایل بپردازد. شما ناراحت تعداد دفعات نباشید و هر جا و هر وقت فرصت براتون پیش اومد و دلتون خواست ، کوتاهی نکنید و انجام بدید و لذت ببرید.
پاینده و پیروز باشید

28 آوریل 2021
محمد

با سلام خدمت مشاوران عزیز مشورت خانه، من آقایی 28 ساله هستم و سه ساله که ازدواج کردم , همسرم 24 سالشه.همسرم بیشتر مواقع بعد از پایان رابطه جنسی , خیلی عصبی و ناراحت به نظر میرسه ، نمیدونم چرا اینجوری میشه؟ وقتی که شروع میکنیم مشخصه که خیلی راضی هست و خوشش میاد اما بعد از پایان یافتن یه جورایی حالت پرخاشگری به خودش میگیره و اخم روی چهرش میاد و من از این اخلاقش خیلی اذیت میشم و گاهی کارمون به دعوا میکشه.
البته اینو هم بگم که خانم بنده یه مقدار خجالتی و کم رو هست و توی مسایل جنسی شرم و حیا داره ولی معلومه که گرم مزاج هست و دوست داره که زیاد رابطه برقرا کنیم اما بعد از رابطه حالش زیاد خوب نیست و عصبانی و بداخلاق میشه ، به نظر شما علت ناراحتی ایشون چیه؟ لطفا مشاوره بدید

28 آوریل 2021
مشورت خانه

با سلام خدمت شما؛
به احتمال بسیار زیاد علت ناراحتی و عصبانیت خانم شما نرسیدن به ارگاسم در پایان رابطه باشه. از آنجایی که ایشون در مسایل جنسی مزاجش گرم هست و دلش زیاد رابطه میخواد و در شروع کار هم راضی و پر انرژی هست اما بعد از اتمام ، حالت خشم و ناراحتی بهش دست میده ، میتونه علتش عدم به ارگاسم رسیدن و ارضاء نشدن ایشون باشه و در این حالت مطمعنا با واکنش شدید و عصبانیت و پرخاشگری و نارصایتی وی روبرو خواهیم شد.
شما فرمودید که ایشون قدری خجالتی و کم رو هست که متأسفانه همین امر باعث شده که ایشون حرف دل خودشو به موقع و به صورت اصولی نزنه و این حرف نزدن به صورت یک گره در گلوش گیر کنه و به صورت ناجور و پرخاشگرانه بروز کنه و در نهایت با نارضایتی تمام صحنه رو ترک کنه.ادامه یافتن این جریان بسیار ویرانگر و نگران کننده است و سرانجام بد و ناخوشایند و خطرناکی رو در پی خواهد داشت و هم خود این خانم در آینده ممکنه دچار مشکلات و فشارهای روحی روانی آزار دهنده و رنج آوری بشه و هم زندگی مشترک شما را با تنش های جدی و آسیب زا روبرو میکند و پایه های این زندگی را سست و متزلزل میسازد. شما متأسفانه به عنوان همسر این خانم ، اطلاعات کافی درباره طبع و زمان و چگونگی به ارگاسم رسیدن و مسایل مربوط به خانمها در روابط جنسی را ندارید و فکر میکنم که عملکرد بسیار بد و نامطلوبی در این زمینه دارید ، باید اولا اطلاعاتتون رو در این زمینه بالا ببرین و ثانیا نسبت به خانمتون به عنوان همسر و شریک زندگی بیشتر احساس مسئولیت و توجه کنین و اهمیت بدین و همچنین بیشتر باهاش صحبت کنین و بهش انگیزه و امید بدین که در هر رابطه و زمینه ای با شما راحت صحبت کنه و نیازها و خواسته هاش رو بدون شرم و خجالتی به شما بگه و خلاصه به عنوان زن و مرد با همدیگه راحت و بی پرده باشید.
آرزوی موفقیت

11 می 2021
نعیمه

با سلام و تشکر از سایت بسیار خوبتون
بنده خانمی هستم 27 ساله , دو ساله که ازدواج کردم ، در مسایل جنسی آدم گرم مزاجی هستم و شهوتم زیاد هست و علاقه فراوان به مسایل جنسی دارم ، اما متاسفانه شوهرم خیلی زود انزال هست و به محض اینکه شروع میکنیم , با کوچکترین تحریکی ارضاء میشه و من توی حسرت میمونم و خیلی از این بابت اذیت میشم.
دکتر هم رفتیم و چندین راه رو امتحان کردیم اما فایده نداشته.
متاسفانه بخاطر همین مسئله نسبت به هم سرد شدیم و خیلی دیر به دیر روابط جنسی برقرار میکنیم.
تو رو خدا اگه میشه یه راهی جلوی پای ما بذازید که این مشکل تا حدودی برطرف بشه.

11 می 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛
اگه واقعا میخواید از رابطتون لذت لازم رو ببرید و شوهرتون دیرتر به نقطه اوج برسه ، باید اول زمان معاشقه رو بیشتر کنید ، در ابتدا فقط بوسیدن و … و ایشون با دستهاش همه جای بدن شما رو لمس کنه و ماساژ بده و البته شما هم قسمتهای مختلف بدن ایشون رو لمس کنید. زمان نسبتا زیادی رو به این کارها ادامه بدید و هنگامی که نزدیک به ارگاسم شما فرا رسید ، دخول صورت بگیره ، اگه زمان معاشقه زیاد باشه ، به مرور روی دیر انزال شدن ایشون هم تأثیر خواهد گذاشت.
نکته اساسی دیگر این است که بابد سعی کنید که زمان رابطه شما در ساعات اولیه صبح و بعد از چندین ساعت خواب ، اتفاق بیفته ، چون در اون موقع ، بدن کاملا استراحت کرده وضعیت هورمونهای جنسی در بالاترین حالت می باشد ، به همین دلیل شوهر شما هم توانایی و کشش بیشتر و بهتری از این لحاظ خواهد داشت و هم آلت ایشون بهترین نغوظ را در این لحظات دارا می باشد که همین عوامل در دیرتر انزال یافتن ایشون تاثیر بسزایی دارد.
نکته بعدی اینکه تعداد دفعات مقاربت شما باید در طول هفته زیاد باشه و فاصله نزدیکی کردن شما به حداقل برسه و زود به زود رابطه جنسی برقرار کنید و حتی بعضی وقتها اگر انزال شوهر شما خیلی سریع اتفاق افتاد ، بعد از چند ساعت دوباره مجددا شروع به رابطه کنید و این بار با معاشقه طولانی مدت ادامه بدید. وقتی که فاصله مقاربت کم باشه و زود به زود رابطه برقرار بشه ، تحریک پذیری و حساسیت آلت کمتر خواهد بود و در نتیجه دیرتر به نقطه اوج و انزال خواهد رسید و فرصت برای لذت بردن و لذت دادن بیشتر و بهتر خواهد بود.
سربلند و پیروز باشید

12 می 2021
سارا

با سلام خدمت عوامل سایت مشورت خانه. من خانمی 28 ساله و متأهل هستم که در دوران حاملگی به سر می برم. متأسفانه میلم به رابطه جنسی خیلی کم شده و حتی میتونم بگم متنفر هم شدم. این مشکل از یک طرف و آزارهای شوهرم هم از طرف دیگر که زود به زود از من رابطه جنسی میخواد و من واقعا اذیت میشم. نمیدونم چکار کنم؟ وقتی که نارضایتی خودمو از برقراری رابطه نشون میدم و اعتراض میکنم که این کار رو نکنه و میگم که الان حس و حالشو ندارم , ایشون به شدت عصبانی میشه و بد و بیراه میگه و دعوا راه میندازه.
الان مدتیه ما سر این موضوع خیلی اختلاف و بگو مگو داریم. لطفا راهنمایی کنید

12 می 2021
مشورت خانه

بی میلی و تنفر از روابط جنسی در برخی خانمها و بعضی دوره های حاملگی کاملا طبیعی است ، این حس ناخوشایند راجع به موارد دیگه هم میتونه باشه که انسان از چیزهای دیگه ای هم بدش بیاد. مسایل جنسی هم میتونه در برخی خانمها یا دوره های بارداری شدت بیشتری بگیره و بیشتر از قبل باعث لذت اونها بشه که این خوش آمدن ها و بد آمدن ها همه از تغییرات هورمونی و واکنشی بدن در دوران بارداری است و یک امر طبیعی و عادی است. شوهر شما هم باید این اطلاعات رو کسب کنه و شما رو درک کنه. صبوری و تحمل بیشتری به خرج بده و با شما همراهی کنه که خدای نکرده از لحاظ جسمی و روحی روانی ، مشکلی برای شما و جنین پیش نیاد. در این زمینه باهاش صحبت کنید ، نکات لازم رو بهش بگید و ازش بخواید که حال شما رو درک کنه و این مسایل رو رعایت کنه،خلاصه با آرامش با همدیگه حرف بزنید و نکات ضروری رو به هم بگید.
بیشتر اختلافات بین زن و شوهرها معمولا از نا آگاهی و عدم اطلاعات لازم و شناخت از سیستم جسمی و روحی یکدیگر هست که اگر سعی بشه به موقع موارد لازم رو در مورد روح و جسم خودتون و علایق و سلایقتون به همدیگه بگویید. مطمعناً خیلی از مشکلات و اختلافات حل خواهد شد و کار به جاهای بد کشیده نمیشه.

13 می 2021
negin

با سلام خدمت مشاور عزیز
من خانمی 19ساله هستم سه ماهه که عقد کردم و شوهرم 22 سالشه ، مشکل من اینه که شوهرم خیلی خجالتیه البته من خودمم خجالتی هستم اما ایشون دیگه به کلی فوق العاده آدم کم رویی هست و توی این مدت هنوز دستش به من نخورده منم بسیار آدم شهوتی و گرم مزاج هستم و خیلی دلم میخواد که معاشقه و حتی رابطه جنسی داشته باشیم و آرزو میکنم که همدیگرو بغل کنیم و عشق و بوس و…
معلومه که شوهرم هم دلش میخواد اما به خاطر مسافت و محل زندگی ما که یه مقدار از هم دور هستیم دیر به دیر بهم سر میزنه و وقتی هم که میاد به خاطر خجالتی بودنش , فرصتی پیش نیومده که با هم معاشقه یا رابطه برقرار کنیم و من سخت توی حسرتش موندم. واقعا خیلی دلم میخواد با هم خلوت کنیم و به عشقبازی بپردازیم.
لطفا راهنمایی کنید که چکار کنیم که این اتفاق زودتر بیفته؟؟

13 می 2021
مشورت خانه

خب طبیعی هست که بعد از عقد انسان دلش بخواد که با شوهرش معاشقه و رابطه داشته باشه ، در هر صورت غریزه و میل جنسی در وجود همه انسانها هست و نسبت به این امر احساس نیاز دارند.
مخصوصا وقتی که با یک نفر محرم بشی و به همدیگه حلال بشید،شما متعلق به همدیگر هستید و این حق شماست که از وجود هم لذت ببرید و همدیگر رو به اوج برسونید.
هر دو نفر شما سنتون کم هست و تجربه ای در این زمینه ندارید و تا حالا از این مسایل براتون پیش نیومده ، به همین خاطر برای شما سخت هست که به معاشقه و لمس یکدیگر بپردازید. بار اول هم بیشتر اوقات برای افراد یک امر خجالت بخش هست و ممکنه افراد نتوانند به راحتی روشون به هم باز بشه مخصوصا برای شما دو نفر و بیشتر آقا داماد ، که میفرمایید خیلی کم رو و خجالتی هست ولی مطمعنا سختی کار ، همون دقایق اولیه هست و اگه این شرم در لحظات اولیه شکسته بشه دیگه برای همیشه کار برای شما راحت و بی دغدغه خواهد شد.
به این منظور توصیه میکنم که این بار که آقا داماد به منزل شما تشریف فرما شدند ، به یک بهانه ای ایشون رو به اتاق خودتون یا یکی از اتاق های منزلتون بکشونید، مثلابه بهانه دیدن عکس ها و تصاویر یاهر بهانه دیگری ، با هم خلوت کنید و کنار هم بنشینید و با خوشرویی و خنده به تماشای اونها بپردازید و با این بهانه به هم نزدیک بشید. مردها خیلی زود تحریک میشن اما خیلی از مردها به خاطر اینکه فکر میکنن خانمها ممکنه خوششون نیاد واکنش خوبی نشون ندهند ، براشون سخت هست و خجالت میکشند که ابراز عشق کنند یا به معاشقه بپردازند ، شما کافیه که با رفتارتون چراغ سبز نشون بدید و استارت اولیه رو بزنید ، مطمئن باشید وقتی استارتش زده بشه ، دیگه ایشون دست بردار نخواهد بود و تا آخرش ادامه میده ، داماد منتظر یک جرقه کوچیک از سمت شماست ، پس شما این جرقه رو بزن و بقیه کار رو بسپار به ایشون ، البته در بین معاشقه هم ایشون رو همراهی کن و سرد و بی روح نباش و با کمک هم لحظات شاد و مفرحی و لذتبخشی رو برای همدیگه رقم بزنید.

06 ژوئن 2021
حدیث

سلام خسته نباشید.جدیدا همسرم تو رابطه جنسی چیزای از من میخواد ک واقعا برام سخته احساس بدی بهم دست میده دوست داره جوری لمثش کنم وکارهایی انجام بدم ک انگار اون‌ ی زنه و من ی مرد.. خیلی اینکارش اذیتم میکنه و اعصابم خورد میشه نمیدونم باید چیکار کنم تن ب خواست هاش بدم یا نه احساس میکنم با اینکار زنانگی خودم و مردنگی خودش زیر سوال میره .. کمکم کنید

06 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز عشقبازی زوجین به هر شکلی ازنظراسلام و علوم روزپسندیده است وتاجایی که ضرر به بدن نرسد باید پیش رفت
آقایان بعضیهاشون تمایل به تحریک با دست و.. یه امر عادی محسوب میشود
شما هم بایدخواسته هایتان راباکوچکترین خجالت بگوئید شاید ایشان فکرمیکندشما نظرمشخصی ندارید
کلا کارایی که بیشتر مورد رضایت شماست بگوید انجام دهند وقتی شما هم اظهارنظرکنید عشقبازی دوطرفه خواهدشدواتنهاازطرف اومدیریت نمیشود

08 ژوئن 2021
محرمی

باسلام و خسته نباشید
همسرم با اینکه چندین بار بهش تذکر داده ام همیشه میخواهد که من از نظر جنسی اماده باشم،گاهی شبها واقعا خسته ام با ور رفتن هایش اصلا نمیگذارد شب بخوابم و وقتی خودش ارضا شد میخوابد و من بدخواب میشوم. اصلا انگار نمیفهمد.نمیدانم چرا اصلا درکم نمیکند. همه این حرفهارو بهش زدم ولی اهمیت نمیدهد. به نظرتان چه کار کنم؟ضمنا ما دوران عقد هستیم

08 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام
دوست عزیز وظیفه شما تمکین همیشه وهمه جا است والبته باید بدونید که همسر شما احتمالا آموزش همسرداری ندیده وهمسرداری بلد نیست وبا روحیات خانمها اشنا نیست  با معرفی چند تا کتاب همسرداری برای همسرتون وسعه صدر کم کم به ایشون اموزش دهید

13 ژوئن 2021
مرکزی

سلام
میشه لطف کنین درباره الزامات رابطه جنسی و اینکه چیکارکنیم که روابط جنسی مون یکنواخت نشه؟
توضیح بدین. ممنون و خدا قوت

13 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام
اگر رابطه ی عاطفی قوی بینتان وجود داشته باشد، بر کیفیت رابطه ی زناشوییتان بسیار مؤثر خواهد بود. در مورد رابطه ی جنسی تان با هم صحبت کنید. انتظارات و پیشنهاداتان را با هم مطرح کنید.
در نوع لباس خواب، لباس زیر، آرایش و عطرتان تنوع ایجاد کنید. حتی به دکور اتاق خوابتان، رو تختی، نور چراغ خواب یا آباژور اهمیت دهید و هر بار در یکی از آن ها تنوع ایجاد کنید.
یک شب می توانید اتاق خوابتان را پر از شمع کنید، یک شب گل خوش بو و طبیعی در اتاقتان قرار دهید و یا از یک موسیقی ملایم استفاده نمایید. اگر عشق واقعی در رابطه تان باشد، رابطه ی جنسی تان هیچ گاه تکراری نخواهد شد

14 ژوئن 2021
رقیه

سلام سوالم اینه که در دوران نامزدی چون دو طرف به هم محرم هستند میتوانند رابطه جنسی داشته باشند؟
من می‌گویم که زن و شوهر هستیم و می‌توانیم راحت باشیم، اما او می‌خواهد که برخی حدود را رعایت کنیم تا به خانه خودمان برویم و گویا خانواده ایشان هم چنین رسمی دارند.
البته شب‌ها هم در منزل ما و هم در منزل آنها کنار هم هستیم،اماهنوز نتوانسته‌ایم به یک فصل مشترک در این موضوع برسیم.!؟؟

14 ژوئن 2021
مشورت خانه

شما شرعا و قانونا زن و شوهر هستید و هیچ منعی برای رابطه زناشویی تان وجود ندارد.
رابطه کامل حتی اگر منجر به بارداری شود بلامانع است و به اصطلاح پیگرد قانونی ندارد ؛اما این همه ماجرا نیست؛ بهتر است در حد ارضا ولی سطحی رابطه داشته باشید و رابطه ی کامل را به وقتی که زیر یک سقف رفتین موکول کنید.

15 ژوئن 2021
الی

سلام خسته نباشید
من زمانی که با همسرم رابطه دارم اون خیلی ساکته و خیلی کم حرف میزنه و من این رفتارش رو دوست ندارم به نظر شما چکار کنم؟

15 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام خدمت شما
در حین رابطه عاقلانه تر این است که کمتر صحبت شود و روی لذت تمرکز شود. مردان با سکوت، ولی زنان با الفاظ هیجان جنسی خود را نشان میدهند.
در رابطه میتوانید این را از همسرتان بخواهید. مهم رابطه گرم و عالی است،الفاظ میتواند کمک کننده باشد،ولی لازمه ارتباط خوب نیست.

25 ژوئن 2021
مغانی

سلام
من تازه باردارم میخواستم بدونم رابطه جنسی در حاملگی از چند ماهگی شروع میشه از سه ماه ب بعد ضرر نداره اخه من نمیخوام منو شوهرم سرد شیم

25 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
اگه بارداری شما ایمن و از نوع پرخطر نباشه، می تونین تا زمانی که راحت هستین، با استفاده از پوزیشن های راحت و عدم شدت و فشار به شکم، به رابطه تون ادامه بدین و انزال داخل واژن هم داشته باشین.
تنها توصیه ای که میشه، اینه که بهتره در سه ماهه پایانی، انزال داخل واژن نداشته باشین و احتیاط بیشتری داشته باشید تا فشار غیر طبیعی وارد نشود.
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله رابطه جنسی در دوران بارداری که در همین سایت منتشر شده رو مطالعه کنید

25 ژوئن 2021
حامدی

سلام خسته نباشین
چرابعداز ازدواج برخی زوجین نسبت به هم سرد می شوند؟ چه کار کنیم بعد از ازدواج نسبت به هم سرد نشویم؟

25 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
اگر به انگیزه های اصلی ازدواج در زنان و مردان نگاه کنیم دو نیاز بین همه آنها مشترک است و آن دو شامل نیازهای جنسی و عاطفی است که در ابتدای رابطه بین دختر وپسری که قصد ازدواج دارند دغدغه انها محسوب میشه و فکر و ذهنشون رو به خودش مشغول میکنه
اما متاسفانه در ادامه زندگی این دو نیاز بدیهی و عادی شده و کمتر به آنها توجه میشود وبسیاری از زوجین غرق در سایر نیازهایشان که حتی بسیاری از آنها فرعی است میشوند و فراموش میکنند که چه اشتیاقی برای ارضای این دو نیاز داشته اند
حتی برخی عنوان میکنند که باید به سایر نیازها پرداخت
سوال من از این عزیزان این است که اگر شما به آب نوشیدن نیاز دارید ایا الان که مثلا 20 یا 30 سال است آب نوشیده اید میشه گفت دیگه آب ننوشید؟؟
خوب نیازهای جنسی و عاطفی هم همانند نیاز به آب است
البته این نکته رو باید توجه کرد که همچنانکه میزان مصرف آب در سالهای زندگی متفاوته طبیعتا میزان نیازهای جنسی و عاطفی انسان هم در طول عمرش متفاوته ولی هرگز از بین نمیرود
پس اگر از سردی زندگی مشترک خود بعد از ازدواج میترسید باید به ارضای این دو نیاز اهمیت بدهید
البته شیوه ارضای این دو نیاز در مرد و زن متفاوت است و ندانستن همین موضوع نیز باعث شده امروزه به عنوان دلایل اصلی سردی رابطه و به تبع ان طلاق و جدایی زوجین حتی در سالهای ابتدای زندگی شود
پس توجه به این نیاز ها و تفاوت شکل ارضای آن در زن و مرد از اصول اساسی برای جلوگیری از سردی زندگی بعد از ازدواج می باشد.

25 ژوئن 2021
نیک پور

سلام متشکر از سایت خوبتون
سوالی که داشتم، آیا ریختن مایع منی در بدن زن،برای بدن زن مفید می باشد؟
از بین روشهای پیشگیری از بارداری کاندوم بهتر است یا قرص؟

25 ژوئن 2021
مشورت خانه

با سلام دوست محترم
در مورد منفعت مایع منی برای زن تا امروز هیچ نکته علمی گفته نشده است.
در مورد روش های پیشگیری به شرایط خودتان بستگی دارد ولی در کل در صورت نداشتن حساسیت به کاندوم ،در ابتدای شروع زندگی ،کاندوم روش بهتری برای پیشگیری می باشد.

26 ژوئن 2021
احمدیان

سلام وخسته نباشید خدمت شما یه سوال داشتم که واسم خیلی مهمه.
شوهرم بعداز نزدیکی علاقه ای به خوابیدن توآغوش من رو نداره و من دوست دارم موقع خواب بغلش کنم. بنظرشما من چیکارکنم که به خواستم برسم؟

26 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام
معمولا بیشتر آقایون بعد از رابطه جنسی احساس خواب آلودگی و کوفتگی دارن … این احساس در ترکیب با خستگی کل روز ( در صورت رابطه در آخر شب ) تمام انرژی آقایون رو خالی می کنه.
معمولا اگه بعد از رابطه جنسی حتی با آقایان حرف های عاشقانه بزنید، اونا فقط تایید می کنند! و از نظر احساسی سرد به نظر میرسن ولی باید بدونین که این حالت طبیعی و موقت هست.
این موارد رو با همسرتون در میان بگذارید و با هم اجرا کنید :
1- پس از اتمام رابطه، محل رو سریع ترک نکنید
2- پس از رابطه به هم پشت نکنید … به صورت و چشمهای هم نگاه کنید و از این کلمات ( حتی شده مصنوعی ) استفاده کنید :
تو بهترینی – تو جذاب ترین زن / مرد دنیا هستی – دوستت دارم – عاشقتم – دیوونتم – تو گرم ترین هستی و …
3- سعی کنید تایم و محیط رو عوض کنید … اگر همیشه شب و در اتاق خواب رابطه دارین این بار صبح و در پذیرایی رابطه برقرار کنید
4- به محض اتمام رابطه، حرف از خرید و خرج کردن و مسایل دیگه به میان نیارین … سعی کنید تا لحظه خوابیدن از رابطه تون صحبت کنید و تعریف کنید.

01 جولای 2021
سمیرا

سلام.من یک ساله که ازدواج کردم .طی یک سال رابطه جنسی زیادی داشته ایم .وهردوی ما هفت هشت کیلو کم کرده ایم نسبت به قبل از ازدواج ایا مشکل از رابطه ی جنسی زیاد است؟ و آیا رابطه جنسی زیاد باعث لاغری میشه؟؟؟؟؟

01 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
منظور از رابطه جنسی زیاد چیست ؟ باید مشخص بشه که ایا شیدایی جنسی است یا خیر طبیعی است وعلت کاهش وزن هردوی شما از چیست برای پاسخگویی جزییات بیشتری لازم است

03 جولای 2021
نمکی

سلام مشاور عزیز، ممنون از سایت خوبتان
من ده ساله ازدواج کردم همسرم مردخیلی پاک وخوبیه ولی ازلحاظ جنسی اصلا مایل نیست باهم باشیم ولی یکسره میگه برامن یه زن بگیر اینطوری باشه واونطوری باشه این مورد برام خیلی زجراوره وحتی بی تفاوتیاش ولی الان یکساله خودم قرص فلوکسیتین میخورم منم تاحد خیلی زیادی سرد شدم ولی خب این روندو دوست ندارم درضمن ما دوتا دخترداریم که خیلی دلم میخواد محبت کردن و ببینن و یادبگیرن
نمیدونم چیکارکنم که اولا تمایلش بیشتربشه و ثانیا ازمدام گفتن اینکه زن میخوام وبرام زن بگیر دست برداره واقعا این حرفاش ازارم میده لطفا راهنماییم کنید

03 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
این درخواست همسر شما غیر منطقی است و قبول آن به این سبک دوستی باعث دور شدن او از شما و دلبستگی به ان فرد میشود. به او بگویید که اولویت او باید در زندگی حفظ زندگی خود باشد و اگر کمک به دیگران پایه های زندگی را سست کند کمک شما بیهوده است. پس سعی کنید با او گفتگو کنید و بگویید که زنان از لحاظ رابطه ی جنسی هیچ تفاوتی باهم ندارند. پس این بیشتر جنبه ذهنی و روانی دارد که او این خواسته را دارد و نه نیاز واقعی. این خاصیت تنوع طلبی مرد است و نه نیاز جنسی، چون نیاز جنسی با تکرار برطرف میشود ولی نیاز روانی نه.
باید حتما با یک مشاور و سکستراپ در تماس باشید تا این مساله به روش علمی و شاید دارو درمانی حل شود. و البته تکنیک های بهبود رابطه شما نیز میتواند موثر باشد. برای فراموش کردن آنزن هم اول باید ارتباط را قطع کنید. خیلی صریح و مودبانه از همسرتان بخواهید که برای حفظ زندگی اش رابطه را قطع کند. بگویید که این رابطه از لحاظ شرعی هم مشکل دارد و محبت شما را کم خواهد کرد. سعی کنید با ایجاد تنوع و جذابیت بیشتر تلاش کنید تا حضور افراد دیگر کمرنگ شود. سعی کنید تمام احساستان را یکجا خرج نکنید و کاری کنید او بشما ابراز علاقه کند. ابراز علاقه بخودی خود محبت و وفاداری را افزایش میدهد.
تماس با مشاور را فراموش نکنید چون امکان تکرار این مساله در صورت حل نشدن موضوع زیاد است.

03 جولای 2021
حکیم

سلام خسته نباشید خانمی هستم 32ساله ..مشکلی که دارم موقع نزدیکی با همسرم اصلا نه تحریک میشم نه ارضا ولی جلوو شوهرم وانمود میکنم که ارضا شدم وقتی میپرسه میگم آره شدم ..عذاب وجدان دارم که چرا بهش دروغ گفتم ولی اگرم نگم گیر میده باید ارضا شی یا چرا نشدی …البته برای سرد مزاجیم خیلی دکتر رفتم دارو هم مصرف کردم ولی تاثیر نداشته اصلا میل به این کار ندارم وحس میکنم شوهرمم داره مثل خودم سرد میشه ..نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

03 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
ارگاسم نشدن زن و یا دیر به ارگاسم رسیدن از سری مشکلاتی است که امروزه بسیاری از زنان دچار آن هستند. یکی از اصلی ترین دلایل بروز این مشکل ، نوع تربیت اجتماعی زن در سنین جوانی است. شما دچار این مشکل نیستید .
همسر شمادر طول رابطه مدام در حال کلنجار رفتن با دو مسئله هست و فکرش مشغول آن است. یکی خود را نگه دارد و دیگری اینکه بتوانند شما را ارگاسم نماید! عادی باشید .مدت در شما طبیعی است.
بهتراست پوزیشن های دیگر رو امتحان کنید و وقت بیشتری بذارید و سعی کنید تا زمانی که شما ارضا نشدید همسرتون ارضا نشن.
در زوجها نحوه ارضا به تمایلات و حرکات طرفین بستگی داره اینکه از چه چیزی خوششون بیاد و لذت ببرن. جز وقت بیشتر گذاشتن و داشتن تمرکز و فکر نکردن به چیزی جز رابطتون و حرف زدن با هم راهکار دیگه ای نیست و تمامیه موارد به خودتون و تمرکزتون برمیگرده.
برای مکانیسم روانی زنان و مردان در این رابطه دو مدت زمان متفاوت تعریف شده. بطور معمول اقایان بعد از ۲ دقیقه و خانمها ۲۰ دقیقه هست. رساندن این دو مدت زمان بستگی به میزان اطلاعات و مهارت هر دو شماست. اینکه میگید بعد از فیلم دیدن ارضا شدید نشان از این است که پیش نوازی کمی داشتید. مورد دیگر اینکه دغدغه ذهنی در مورد زود ارضا شدن دارید که رابطه جنسی یک رابطه مفرح و لذت بخش و تفریحی هست.پس لزومی به زود تمام کردن این فعالیت نداشته باشید. توصیه میکنم ذهنیت اینکه زود ارضا بشید را از سر خارج کنید. پیش نوازی را زیاد کنید و در اخر توصیه اکید من به ندید عکس ها و فیلمهای پورنو ست که بسیار اسیب رسان هستند.

04 جولای 2021
طیبی

سلام من ۲۶ماهه عروسی کردم شوهرم از لحاظ جنسی بهم توجه نمیکنه..نه به قبل عروسیمون نه به بعدش همش بهم میگف ناتوان جنسی..همش دعوابودسررابطه جنسی چون ما رسم نداریم ..والا آرایش میکنم امانه هروزدوسه روزیبارلباس میپوشم ..یعنی ازلحاظ بهداشتیم بخودم میرسم..چن بارزبانی بهش گفتم نیازموبرطرف کن سنگ رویخم کرد بعد میگه تو ابراز نمیکنی که نیاز داری بغلش میکنم میبینم تحریک میشه اماخودشو میکشه کنار اما خودش بخوادبرعکسه…از زندگیم سردشدم چیکارکنم روبیارم به خودارضایی که گناهه..اعصابم خوردمیشه یبارنمیگه چته..هممون ازدواج کردیم که به بیراهه نکشیم اماانگاربرعکسه..اخرشم من متهم..لطفاکمکم کنین خسته شدم بخدا

04 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
دلزدگی زناشویی روندی تدریجی است و ذره ذره در تن روان ما ته نشین می شود. دلزدگی زناشویی آن قدر موثر است که حتی می تواند بدن ما را هم درگیر کند.
دلزدگی زناشویی سه نشانه دارد : نشانه های جسمی یکی از این عوامل است. بعضی افراد اصلاً دلزدگی را یک نوع احساس خستگی تعریف می‌کنند. غیر از خستگی و کسالت، دلزده‌ها علامت‌هایی مثال بی‌حالی، سردردهای مزمن، دردهای شکمی و بی‌اشتهایی یا پرخوری هم از خودشان نشان می دهند. دلزده‌ها از نظر جسمی هم از پا می افتند.
نشانه‌های عاطفی دلزدگی : دلزده‌ ها قبل از هر چیز احساس آزردگی می کنند. آن‌ ها حس می‌کنند در زندگی مشترک اذیت می‌ شوند و تمایلی به حل مشکلات نشان نمی‌دهند و امیدی هم ندارند مشکلاتشان حل شود. گاهی این ناامیدی و اندوه آنان را به وادی افسردگی می کشاند. آنها احساس پوچ و بی معنایی دارند حس می کنند کسی را در زندگی ندارند که از آنها حمایت عاطفی کند.
نشانه‌های روانی دلزدگی : دلزده‌ها خودشان را باور ندارند و خودشان را دوست ندارند. درست همین احساسات را نسبت به همسرشان هم دارند. آنها دیگر نه همسرشان را قبول دارند و نه می توانند او را دوست داشته باشند.
در روزهای اول ازدواج همه چیز تازه و هیجان‌برانگیز است اما وقتی که همه چیز تکراری شد، زن و شوهر کم کم از هم دلزده می شوند. در این مواقع با گذاشتن انرژی برای رابطه می‌توان آن را همچنان هیجان برانگیز نگه دارد. سعی کنید همسرتان را غافلگیر کنید، هر چند وقت برنامه دو نفره هیجان برانگیز برای هم بگذارید. به هم ابراز احساسات کنید. اگر مشکلی هم پیش آمد با هم مطرحش کنید یا با مشورت گرفتن از یک مشاور خانواده آن را حل کنید.

04 جولای 2021
قنبرپور

سلام و خسته نباشیدِِ.
من 21 و همسرم 28 ساله هستن .بچه آخر خانواده هستم. همسرم بچه اول خونواده هستشِِِ.مشکل من اینجاس که زودعصبانی میشم ازکارای همسرم و حاضرجوابی میکنم و امابعدش ناراحت میشم.
این باعث شده که تورابطه جنسی سردبشم باهمسرمِ.
چیکارکنم تابتونم درست شم؟
لطفاکمکم کنید

04 جولای 2021
مشورت خانه

روانشناسان عقیده دارند که زندگی زناشوئی اصولاً یک نوع نزاع دوستانه است و اختلاف خلقت بین آن دو ایجاب می کند که با یکدیگر پرخاش و نزاع کنند. منتها خداوند حکیم طوری این دو جنس مخالف را با همدیگر جوش داده و بین آن ها الفت ایجاد کرده است که پرخاش ها و تندخوئی ها در برخی از اوقات ثمربخش واقع شده ، نظام خانواده و اجتماع از این راه برقرار می گردد.
از این رو کمتر خانواده ای است که در طول زندگی زناشوئی خود دچار بحران ها زودگذر نشود. غالباً اختلافات جزئی و کلی در اکثر خانواده ها بین زن و شوهر امری است طبیعی که نه تنها به مراحل خطر و بحران شدید و جدائی نمی کشد بلکه دنبال آن یک نوع محبت و سازش پدید می آید و در حقیقت یکنواختی در زندگی را که عامل برخی از گرفتاری های خانوادگی است از بین می برد و از این جهت پیدایش تندخوئی های آرام و لطیف به هیچ وجه جای نگرانی نیست.

06 جولای 2021
خزایی

مشاور عزیزسلام و خسته نباشید .خانمی هستم ۴۲ ساله . شهوتم بسیار زیاده و مطلقه ام و دائم در فکر های ناجور هستم اما تا به حال فقط خودارضایی میکنم با نیاز جنسی ام چیکار کنم؟لطفاراهنماییم کنید

06 جولای 2021
مشورت خانه

سلام پرسشگرعزیز ،شما نیاز به ازدواج وهمسرگزینی دارید وتاخیر این کار گناه ومعصیت بدنبال دارد.
یكی از عوامل موثر بر میزان شهوت، نوع تغذیه فرد می باشد، ما نیز در پاسخ به سوال شما به برخی از انواع خوردنی هایی كه در كاهش یا افزایش میل جنسی موثر هستند اشاره می كنیم :
الف) خوراكی هایی كه تاثیر مثبت بر میل جنسی دارند :
1. ویتامین A : ویتامین A از ویتامینهای محلول در چربی است كه نقش اساسی در تولید مثل ایفا می كند.
2. ویتامین های گروه ب : از ویتامینهای گروه ب، تیامین (1B)، ریبوفلاوین (B2) و نیاسین (B3) لازمه میل جنسی كافی می باشد.
3. ویتامین C : ویتامین C جهت عملكرد سالم غدد جنسی لازم است.
4. ویتامین E : ویتامین E به تولید هورمونهای جنسی كمك كرده و گردش آنها را بهتر می كند.
ب) خوراكی هایی كه تاثیر منفی بر میل جنسی دارند :
1. كافئین : مصرف بیش از حد نوشیدنی های كافئین دار از طریق فرسودگی غدد فوق كلیوی باعث كاهش میل جنسی می گردد.
2. چربی های اشباع شده : مصرف بیش از حد چربی های اشباع شده باعث رسوب كلسترول در مویرگهای متعدد آلت تناسلی می شود.
3. الكل : اثر مخربی بر قدرت مردانگی دارد و منجر به ناتوانی جنسی و كوچك شدن بیضه ها در مردان می شود

07 جولای 2021
نعیمی

سلام مشاور عزیز خوبین٬
سوالی که دارم مربوط میشه به زن پسرخالم، اینا ۷ماهه ازدواج کردن پسرخالم ۲۶ و زنش ۲۲ساله هست مشکلی که دارن باعرض پوزش مربوط به همخوابیشون میشه شوهرش به اجبار وادار میکنه که از پشت رابطه داشته باشن اونم درهفته یکبار ولی زنش خیلی اذیت میشه چیکارکنه تا یکم شوهرشو راضی کنه که اینکارو نکنه زنش حتی تا مرز طلاق هم رفته ولی میگه من به پدرومادرم چی بگم خجالت میکشم بگم بخاطر همخواب نشدن میخام جداشم ؟شوهرشم به گفته خودش مجبورش میکنه به این رابطه الان چیکار کنه؟؟من خیلی دلم میسوزه دوس ندارم اینا ازهم بخاطر این چنین مشکلی طلاق بگیرن لطفا راهنمایی کنین لازمه برن مشاوره؟؟؟؟ممنون

07 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
این خانم با مشاور سکسولوژی تماس بگیرن تا راهنمایش کنه که چطور بتواند همسرش رو ارضا کند که نیازی به همخوابی از پشت نباشد.

08 جولای 2021
ملکی

سلام وقتتون بخیر
اگر بچه ها رابطه جنسی مان را ببینند چیکار کنیم ؟؟

08 جولای 2021
مشورت خانه

اگر کودکی به طور اتفاقی وارد اتاق خوابتان شد، قبل از هر چیزی نباید آشفته و وحشت زده شوید، بلکه خونسردی خود را حفظ کنید و هرگز فرزندتان را به خاطر وارد شدن به اتاق خواب یا دیدن رابطه جنسی، سرزنش یا دعوا نکنید، چرا که با این کار به نگرانی‌های او می‌افزایید.
کودکان مشاهده صحنه روابط زناشویی والدین را نوعی خشونت می‌دانند. به ویژه اگر پدر و مادر رفتار درستی با کودک‌شان نداشته باشد.
شاید والدین پیش خودشان فکر کنند که کودک صحنه‌ای را که دیده، فراموش می‌کند اما باید گفت تماشای صحنه رابطه جنسی والدین توسط کودک مشکلات روانی متعددی مانند ابهام‌های سادومازوخیستی (آزارگری-آزارخواهی) در مورد رابطه جنسی، اضطراب و افسردگی، شهوانی شدن کودک، ترس از تنهایی، آسیب‌پذیری و… به وجود می‌آورد.
در صورتی که کودک از شما سوال پرسید، برایش توضیح دهید چیزی که اتفاقی شاهدش بوده، به معنی دعوا و خشونت بین پدر و مادر نیست، با زبان کودکانه و ساده به او بگویید: وقتی مامان باباها همدیگر را خیلی دوست دارند، یکدیگر را در آغوش می‌گیرند، نوازش می‌کنند، می‌بوسند و می‌خندند تا عشق‌شان را به هم نشان دهند.

10 جولای 2021
مظفری

من و همسرم ازدواج دوممون هست.از زندگیم راضیم ولی از رابطه نزدیکیم نه.همسرم تو رابطه زود ارضا میشه شایدم من میگم زود .پیش نوازی خوبی نداریم من خوب تحریک نمیشم دوس دارم تو رابطه همسرم از من از رابطه جنسیم تعریفی تمجیدی حرف سکسی ولی همسرم حرفی نمیزنن و میگن روم نمیشه یا شاید بلد نیستن.تنوع نداریم تو رابطه و من اینارو دوس ندارم

10 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
شما به دوموضوع اشاره داشتید حیا وخجالتی بودن همسرتان درمعاشقه و بیان و دوم زودانزالی.
هر دو مورد موارد مهمی است که باید به آن جدا پرداخت. زودانزالی باید درمان شود.
اشما کلیپ ها و ویس هایی رو ازاتاق خواب برای ایشان تهیه کنید و اطلاعات ایشان را بالاببرید.

10 جولای 2021
نامور

سلام علیکم
دامادم بعد از تولد فرزندش در رشته دکترا قبول شد و ادامه تحصیل داد و حدود پنج سال طول کشید ودر این مدت پنج سال رابطه زناشویی اش را با دخترم قطع کرد و دخترم خیلی باهاش صحبت کرد که من از لحاظ روحی و جسمی آسیب می بینم دامادم گفت من باید تمرکزم را روی درسم بگذارم نمیتونم رابطه داشته باشم و روز بروز سردی بین اشون شدت گرفت تا اینکه درسش تموم شد و الان سه سال هست که درسش تموم شد و دکتراش گرفت البته بگم با هم در یک شرکت همکار هستند و دخترم هم مهندس هست.
حالا دامادم هر چی اصرار و التماس میکنه به دخترم که رابطه داشته باشیم دخترم به شدت اظهار نفرت و لجباری میگنه و اجازه نمیده و کارشون به مشاجره کشیده میشه.
دامادم با من در میون گذاشته که راه چاره ای پیدا کنم البته من خیلی با دخترم صحبت کردم که گذشت کن فراموش کن میگه نه حرفی که بخاطر درسش به من زده دیگه هیچ احساسی بهش ندارم فقط به خاطر پسرم باهاش زندگی میکنم
واقعا نمیدونم چکار کنم. شما رو به خدا راهنمایی کنید تا کار به جدایی نکشه.

10 جولای 2021
مشورت خانه

سلام پرسشگرعزیز
متاسفانه دختر شما دچار سرخوردگی جنسی شده است و باید با یک سکستراپ مشاوره کند تا درمان شود.

18 جولای 2021
ناشناس

سلام من پسری تقریبا ۱۶ ساله هستم و هنوز محتلم نشدم میخواستم ببینم این ، مشکل هست؟ و اینکه تا چه زمانی صبر کنم و بعدش با والدین در میان بگذارم؟

18 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز و با تشکر از اینکه به سایت خودتون خوش آمدید. خیر دوست عزیز اینکه تا الان در خواب ارضا نشده اید مشکلی ندارد و نمی توان آن را یک مشکل در نظر گرفت. مشکل زمانی می باشد که در عملکرد جنسی شما اختلالی مشاهده شده باشد. اگر از نظر اندام جنسی مشکلی ندارید نیازی به نگرانی نیست.

20 جولای 2021
رضاپور

سلام خسته نباشید.من دوران عقدم هست ازهردوطرف توفشارم خانواده خودم اجازه نمیدن برم خانه نامزدم وازاون طرف انها اصراردارن برم خونشون میگن دیگه خانم عقدی هستی.بعدم سر رابطه جنسی مشکل داریم با هم.دوست ندارم دوران نامزدی، رابطه جنسی کامل داشته باشم موندم چکارکنم راهنمایی میخوام؟

20 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز و گرامی:
معمولاً دوران عقد را دوران شناخت در زمینه های: اعتقادات، ارزش ها، باورها، انتظارات و … می نامند. این دوران طلایی باعث می شود که دختر و پسر بهتر یکدیگر را شناخته و با روحیات و خواسته های هم آشنا شوند. شناخت جنسی نیز که یکی از مهم ترین شناخت ها است در این دوران شکل می گیرد. انتظار جنسی یکی از مهم ترین مسائل و گاهی مشکل ساز ترین موضوعات پیش آمده در این دوران است. توجه به این نکته ضروری است که شما و همسرتان بعد از عقد شرعا زن و شوهر هستید اما زن و شوهری که زندگی مشترکتان را هنوز آغار نکرده اید و وابسته به پدر و مادرتان هستید. این یعنی شما باید برخی از چهارچوب های زندگی دوران تجرد را همچنان حفظ کنید.
این چهارچوب ها می گوید که شما باید در دوران عقد از فرصت محرمیت و نزدیک تر شدنتان برای شناخت بیشتر استفاده کنید.
در این بین حد متوسطی از روابط نزدیک جسمی می تواند عاطفه میان شما را تقویت کند و شما را با روحیات هم بیشتر آشنا کند اما این حد، اگر نادیده گرفته شود و رابطه جنسی کاملی شکل گیرد، شما قدرت تصمیم گیری در آینده را از دست خواهید داد و همچنین ترس و نگرانی از مسایلی مثل: احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته خانم، کمتر شدن اشتیاق دوطرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر عروسی و…نیز وجود دارد
توصیه می گردد که در خصوص انتظارات و نیاز های جنسی خود با همسرتان آزادانه صحبت کنید ولی صحبت های شما نباید جنبه تحریک کردن داشته باشد تا به خوبی بتوانید رابطه خود را مدیریت کنید.
محدودیت های خود را با همسرتان در فضایی صمیمانه در میان بگذارید و از ایشان بخواهید که تا برگزاری مراسم عروسی با شما همراهی لازم را داشته باشند. معاشقه را در رابطه برای رفع نیاز های همسرتان همراه با خویشتن داری فراموش نکنید.
شاد باشید و سربلند.

20 جولای 2021
ثنایی

سلام خسته نباشید
جوانی هستم۲۱ساله ، حدود هفت ماه میشه که ازدواج کردم , اما واقعا خجالتی هستم و به خاطر اینکه توی یه خانواده ای بزرگ شدم که خیییلی مذهبی بودن و همیشه ما رو سرزنش میکردن که به جنس مخالف نزدیک نشید و با دخترا هیچ رابطه ای نداشته باشید. همیشه ما رو از جهنم میترسوندن و خیلی ما رو چشم و گوش بسته بار آوردن ، رفیقام و دوستام هم مثل خودم بودن , در نتیجه الان نمیتونم از عهده روابط زناشویی بربیام و اصلا هیچی بلد نیستم و به درستی نمیتونم بهش نزدیک بشم و ارتباط درست برقرار کنم؟ و مشخصه که همسرم هم خیلی ناراضیه , چون اصلا بلد نیستم چکار کنم؟ الانم زنم قهر کرده و چند روزیه خانه باباش رفته ,
حتی یه بار پیش خواهرم گفته بود که داداشت اصلا مرد نیست و من خیلی بهم برخورد ، اینقد از این حرفش غصه خوردم که نزدیک بود دق کنم.
الان میخوام لطف کنید و خوب منو راهنمایی کنید که برای روابط زناشویی و ایجاد روابط جنسی درست و نزدیکی کردن و عشقبازی چکار کنم؟

20 جولای 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛
متاسفانه برخی از خانواده ها مذهب و دین رو در گوشه گیری و محروم شدن از لذتهای دنیوی میدونن , در صورتی که اصلا این طور نیست و دین خوب دینی هست که هم دنیای ما رو آباد کنه و هم آخرت ما رو و اسلام به هیچوجه مخالف لذت ها و رفاه و آسایش دنیا نیست و تا جایی که در جامعه باعث بی بند و باری و فساد و آزار و اذیت دیگران و خودمون نشیم ، دست ما رو باز گذاشته که از زندگیمون لذت ببریم و از امکانات رفاهی استفاده کنیم و غرایز و امیال درونی انسان نباید نادیده گرفته شده و سرکوب بشوند ، بلکه اینها راه داره و دستورات لازم از طرف اسلام در حد متعارف و معمول داده شده.
پدر و مادر و خانواده شما اشتباه کرده اند و با هدف خیر و بدون اینکه خودشون بخوان در حق شما بد کرده و ستم روا داشته اند که اینجور شما رو چشم و گوش بسته بار آوردند و الان شما با بن بست مواجه شدید.
به هر حال گذشته ها گذشته و شما هم خدا رو شکر هنوز جوان هستید و جا برای جبران دارید.
باید دیدگاه خودتو نسبت به زندگی کاملا تغییر بدی و وارد یک دوره جدید از زندگی بشی.
از این به بعد فکر و اندیشه خودتو باز کن و بهش پر و بال بده و با پذیرش اینکه دنیا باید محل شادی و لذت ما باشه , زندگیتو از سر بگیر.
با خودت تکرار کن که ما باید هم به خودمون لذت بدیم و هم به دیگران ، شاد باشیم و شادی بیافرینیم.
مثل یک مرد برو خانمتو به خونه برگردون ، شرم و حیا و خجالت رو به کلی کنار بذار و از لاک دفاعی بیرون بیا و از این به بعد نقش یک.مهاجم رو بازی کن.
توی یک خانه خلوت هیچکس مزاحم شما دو نفر نیست ، هردوتای شما متعلق به یکدیگر هستید و روابط شما هم کاملا آزادانه و مشروع هست.
به این فکر کن که جنابعالی به عنوان یک مرد از چه چیزی باید بترسی و خجالت بکشی!!!
هیچ دلیلی برای خجالت کشیدن شما وجود ندارد.

21 جولای 2021
ششگلانی

با سلام من خانمی ۲۷ساله هستم ، سه ساله که ازدواج کردم و همسرم ۳۲سالشه مشکل من اینه که همسرم توی ابراز احساسات و روابط عاطفی ضعیف هست و بیشتر مسایل جنسی براش مهمه و توی مسایل جنسی واقعا استادانه و ماهرانه عمل میکنه و من حتی بعضی وقتها که ممکنه با نارضایتی تن به سکس بدم باز چنان آتش منو برافروخته میکنه که واقعا جذب میشم و لذت لازم رو میبرم اما چه فایده که بعد از روابطه جنسی دوباره خبری از عشق و علاقه و ابراز محبت و رفتارهای عاشقانه نیست تا رابطه ی بعدی…!!!
من واقعا میخوام که شوهرم از لحاظ عاطفی و محبتی قوی عمل کنه و در طول روز نوازشم کنه و حرف ها و رفتارهاش محبت آمیز باشه اما هیچگاه اینجوری نبوده و تازه شکایت هم داره و بهم میگه که تو از لحاظ جنسی خوب منو راضی نمیکنی و از این لحاظ ضعیف و کم تحرک هستی!!
یعنی فکر میکنم دست پیش میگیره که پس نیفته!
حالا از شما مشاور عزیز میخوام که در این مورد منو مشاوره بدید و کمکم کنید که بدونم راه درست چیه و…؟؟

21 جولای 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛
اینها تفاوتهای بین زن و مرد هست که شما با اونها درگیر هستید و اگر تفاوتهای همدیگر را به درستی بشناسید و سر دربیارید و از خصلتهای وجودی جنس مخالف آگاهی های لازم رو داشته باشید و به این تفاوتها و خلق و خوهای غریزی و خدادادی همدیگر احترام بذارید ، خیلی از مشکلات حل خواهد شد.
هدف خانمها از ارتباط با جنس مخالف ابتدا برآورده شدن نیازهای عاطفی و دریافت عشق و محبت است و بعد از آن که خانم از لحاظ عاطفی سیراب شد و روح و روانش از این بابت آرام گرفت ، آنوقت آمادگی این را پیدا میکند که از لحاظ جنسی برانگیخته شود و موضوع و دلیل دومش از برقراری ارتباط ، مسایل جنسی و سکسی است اما در مردان وضعیت به شکل دیگری است ، جنس مذکر در همان ابتدا مسایل جنسی را جستجو میکند و هیکل و اندامهای زن را در نظر میگیرد و برانداز میکند و نگاه و فکر و خیالش به برقراری رابطه جنسی است ، مرد پیوسته از لحاظ سکس آمادگی دارد و زمان نیاز نیست تا یک مرد برای مسایل جنسی آمادگی پیدا کند.
یعنی اولویت اول مرد ، مسایل جنسی است و بعد از آن مسایل عاطفی و احساسی براش اهمیت داره. یعنی در هر دو جنس هم مسایل عاطفی و هم مسایل جنسی مهم و قابل اهمیت است اما اولویت این دو در زن و مرد فرق میکند.
پس شما با توجه به این خصلت ها و تفاوتها ، نسبت به هم عمل کنید و احترام بذارید به این تفاوتها ، هم شوهرتون باید برای خواسته های شما ارزش و احترام قایل باشه و سعی کنه طبق اون ویژگیهای جنسیتی و طبیعی عمل کنه و رضایت شما رو به دست بیاره و هم شما نسبت به ایشون…
پس بهتره این مشکلات رو با گفتگوهای سالم و منطقی و البته با لحن احترام آمیز با همدیگه حل و فصل کنید.
بهتره که هر دو نفر شما کمک کنید و پیش زمینه های روابط عاشقانه رو بنا کنید ، با چشم در چشم شدن و نگاههای عمیق ، صحبت کردن بیشتر با هم ، تشکر و قدر دانی از همدیگر و خندیده و شیطنت کردن بیشتر با هم و… به این روابطتتون روح و شاخ و برگ بدید تا یک جو صمیمی و دوستانه و عاشقانه در محیط خانه به وجود بیاد.
یادتون باشه که در زندگی مشترک ، روابط جنسی و روابط عاطفی رو نمیشه از همدیگه جدا کرد ، این دو با هم طنیده شده اند و میشه گفت که رابطه عاطفی میلی جنسی رو شعله ور میکنه و همچنین رابطه جنسی باعث به وجود آمدن روابط عاشقانه و مهر و محبت میشود.
پاینده و شاد کام باشی

21 جولای 2021
سلما

با سلام من خانمی ۲۵ساله هستم دو ساله که ازدواج کردم و الان دوران حاملگی رو طی میکنم. رابطه من و شوهرم پیش از حاملگی خیلی خوب بود و هم از لحاظ عاطفی و هم از لحاظ جنسی با هم گرم و صمیمی بودیم و بگو بخند زیاد داشتیم ولی از وقتی حامله شدم شوهرم نسبت بهم سرد شده و کمتر بهم نزدیک میشه و اصلا دیگه مثل قبل رفتار نمیکنه , اون صمیمیت گذشته تا حدود زیادی از بین رفته و…
فکر میکنم چون به خاطر حاملگی ، شرایط روحی و جسمی و تیپ و قیافه و اندامم تغییر کرده و فرمم بد شده ، شوهرم رفتارش اینجوری تغییر کرده باشه و نسبت بهم بی میل شده باشه!! آخه من الان بیشتر از قبل به محبت و نوازش ایشون نیاز دارم اما ایشون از من فاصله میگیره و اونطوری که باید , رفتار نمیکنه , من خیلی دلم داره ازش میشکنه و دلخورم از دستش.
نمیدونم چجوری بهش بفهمونم که باهام صمیمی تر باشه و مثل قبل بهم دلگرمی و امید بده؟؟
لطفا راهنماییم کنید

21 جولای 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛
شاید یه مقدار زود بار دار شده باشید و شوهرتون انتظار این رو نداشته که به این زودی این جریان پیش بیاد!! به همین دلیل یه مقدار سرد شده باشه!
ولی از یه طرف هم شما و شوهرتون چندان هم سنتون برای بچه دار شدن کم نیست و در هر صورت بعد از ازدواج گام بعدی فرزند هست که به زندگی رنگ و بو بدهد…
الان هر دوتای شما باید خوشحال باشید که یک اتفاق زیبا میخواد بیفته و با شادی و سرور منتظر آمدن فرد سوم به زندگیتون باشید.
حالا درسته که خانم ها هنگام باردار شدن ممکنه یه مقدار از ریخت و قیافه بیفتند و تغییراتی در اندام و هیکلشون رخ بده و یا سنگین تر و کم تحرک تر بشوند اما دوران حاملگی هم زیباییها و لذت های خودشو داره و باید به عنوان یک دوران #طلایی ازش یاد بشه.
شوهر شما باید بداند که زن باردار مقدس است و به غیر از خودش یک روح و یک نفس دیگر از جنس خودش را در خود میپروراند و با خود حمل میکند و این نیاز به رسیدگی و توجه و اهمیت بسیار دارد.
دوران حاملگی نباید باعث فاصله افتادن بین زوجین گردد. بلکه باید به هم نزدیکتر نیز بشوند.
تحولات و دگرگونیهایی که به واسطه وجود جنین در بدن شما رخ میده نباید در شما تنبلی یا بی اهمیتی نسبت به برخی مسایل به وجود بیاورد!
جدای از این اتفاق شما به عنوان یک زن , نباید وظیفه زن بودن و همسر بودنت رو در این زمان فراموش کنی و فکر و ذکرت جنین داخل شکم و پرداختن به قضیه بارداری و تحولات بوجود آمده در روح و جسمت باشه. در کنار این جریان نقش همسرداری رو فراموش نکن ، خودت رو برای شوهرت زیبا و خاص کن ، توجهات قبلی رو در حد توانت بهش داشته باش و لباسهای متنوع و خوشرنگ براش بپوش.
ایشون هم که صد در صد باید شما رو درک کنه و با این وضع و اوضاع و محدودیتهایی که برای شما به وجود آمده کنار بیاد و بیشتر از قبل به شما توجه کنه. اما شما هم به نوبه خودت کوتاهی نکن.
این اتفاق زیبا میتونه شما رو به هم نزدیکتر کنه ، سیاست داشته باش و با زیرکی عمل کن ، با هم زیاد حرف بزنید ، با همدیگه از بچه و شیرینیها و جذابیت های کوچولوتون سخن بگید ، وقتی که بیاد و بهتون بابا و مامان بگه…
از لباس هایی که قراره براش بخرید ، از خنده هاش و از گریه هاش. از همین حالا به عشق کوچولوتون اسباب بازیها و عروسکهایی رو تهیه کنید و با هم ادای کوچولوها رو در بیارید.
بعضی وقتها در حضور شوهرت به شکمت اشاره کن و صداتو مثل بچه ها نازک کن و مثلا از زبون بچت بگو:”بابایی کجایی؟ چرا نمیای باهام بازی کنی؟” و با این ترفند شوهرت رو به سمت خودت بکِش و…
یا اگه دلت چیزی میخواد یا میوه و خوراکی خاصی رو طلب میکنی ، از زبون بچه به باباش بگو که برات تهیه کنه. مثلا بگو:بابایی من امروز هوس فلان چیز رو کردم , برام میخری؟
بعد هم که برات تهیه کرد ، باز از زبون بچه بگو:آخ جون بابایی من بهترین بابای دنیاست ، چقد به فکرمه!! نمیذاره عقده ی هیچی تو دلم بمونه!!
با این اقدام هم صمیمیت بین خودت و شوهرت به وجود میاری و هم تشویقش میکنی و هم حس قدرت و مردانگی رو در ایشون زنده میکنی و بهش روحیه میدی…
خلاصه این بچه حاصل عشق شماست ، ترکیبی از شما دو نفر است و این باید باعث بشه که شما به هم نزدیکتر بشید و عشق شما به هم شدیدتر از قبل باشه.
از همین حالا از حضور بچه و جمع سه نفره حرف بزنید و این رو یک اتفاق زیبا بدونید و به همدیگه انرژی و روحیه بدید و از زندگیتون لذت ببرید.
شادکام و کامروا باشید

22 جولای 2021
سلیمی

با سلام. خانمم هر موقع میل جنسیش میزنه بالا به سمت من میاد و خیلی پر انرژی و پرتحرک عمل میکنه و من در اون هنگام چه حوصله داشته باشم و چه خسته و بی حوصله باشم ، تمام سعیم رو میکنم که راضی باشه و هیچگاه توی سکس بدخلقی نمیکنم اما متأسفانه ایشون فقط به فکر خودشه و تنها وقتی خودش دلش میخواد ، خوب عمل میکنه اما هر وقت من دلم سکس بخواد و ایشون در اون موقع به دلایلی حوصله نداشته باشه ، همش با اخم و بدخلقی رفتار میکنه و نارضایتی خودشو نشون میده و هیچ حرکت خاصی که بخواد منو راضی نگه داره ، از خودش بروز نمیده و این باعث دلسردی من میشه.
لطفا در این باره راهنمایی کنید

22 جولای 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛
بله مسلماً رفتار خانم شما خودخواهانه است و باید بداند که زندگی مشترک خود خواهی را برنمی تابد و همه کارها باید در جهت راضی نگهداشتن همدیگه باشه و در زندگی زناشویی من وجود نداره و باید فقط در جهت ما شدن و خشنودی و رضایت ما اقدام شود.
اما بهتر است که شما هم موقعی اقدام کنی که هر دوتای شما راضی باشید و اون لحظه دلتون بخواد و همگام و هم قدم باشید ، البته که ایشون هم باید دیگه این رفتارش رو کنار بذاره و یاد بگیره که زندگی مشترک یعنی رضایت هر دو طرف…
حتی بعضی وقتها که انسان حال و حوصله کافی برای عشقبازی یا برقراری روابط جنسی نداره ، بهتره که پیش طرف مقابل وانمود کنه که راضی هست و مشکلی نداره تا باعث دلگرمی بشه ، چون هنگام رابطه جنسی ، روحیه ها و احساسات شکننده تر و لطیف تر از هر زمانی است و خیلی زودتر دلخوری پیش میاد و دل میشکنه.
این موارد مهم رو خانمها و آقایون حتما در نظر داشته باشند و رعایت کنند.
اما فکر میکنم شما هم احتمالا در این مورد عملکردتون ضعیف باشه و یکسری موارد رو رعایت نمیکنید و لازم هست که سطح آگاهیهاتون رو در مورد مسایل جنسی و احساسی و مخصوصا طبع و خلق و خوی خانمها بالا ببرید و با آگاهی پیش برید و اقدام کنید.

22 جولای 2021
پوران

با سلام من بعضی وقتها در حین رابطه جنسی و حتی در زمان دخول ، نعوذم رو از دست میدم و آلتم شُل میشه. البته قبلا اینجوری نبودم , الان مدت یک سالی هست که اینجوری شدم
هم خودم اذیت میشم و هم میترسم که خانمم احساس بدی نسبت بهم پیدا کنه و ازم سرد بشه.
لطفا بفرمایید علتش چیه و آیا راه درمانی داره ، کلا چجوری با این مشکل کنار بیام؟

22 جولای 2021
مشورت خانه

اگه نداشتن نعوذ مشکل همیشگی شماست که در اون صورت باید بترسید و جهت درمان اقدام کنید چون مشکل جدی هست و یک اختلال شدید پزشکی به حساب میاد و مربوط به مشکلات هورمونی یا نقص و عملکرد نادرست دستگاه تناسلی یا کلا سیستم بدن و مشکلات دیگر هست و نباید دست کم گرفته بشه اما وقتی که گهگاهی اینجوری میشه ، کاملا طبیعی هست و مربوط به شرایط و موقعیتهای خاصی هست که برای هر کسی ممکنه پیش بیاد.
گاهی بر اثر خستگی ناشی از کار یا استرس و اضطراب و مشکلات روحی روانی یا در برخی موارد دلخوری از همسر و یا نداشتن حال و حوصله ی کافی ، ممکنه نعوذ آلت صورت نگیره یا به طور ناقص و کم صورت بگیره ، که در صورت بهتر شدن شرایط ، مشکل رفع خواهد شد.
سعی کنید در بهترین حالت که هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ روحی روانی آمادگی دارید ، وارد رابطه بشید و قبل از رابطه حتما دلخوریها و نگرانی هاتونو رفع کنید و با یک روحیه مثبت و شاد این عمل رو انجام بدید…
وقتی که بدن شما استراحت لازم رو کرده باشه و نیز در آرامش و شادی هم به سر ببرید و هیچگونه دلخوری هم از همدیگه نداشته باشید ، مطمعنا زود هم نسبت به همدیگه تحریک خواهید شد و آلت شما هم مثل سنگ سفت خواهد شد و با تشنگی و ولع فراوان بهترین لذت را از رابطه خواهید برد.
همچنین سعی کنید فاصله زمانی مناسب و لازم بین روابط برقرار باشه و هر دفعه که میخواید رابطه جنسی انجام بدید حداقل دو روز یا سه روز فاصله باشه که بدن و دستگاه تناسلی استراحت لازم رو کرده باشه و تشنه تر و هیجانی تر باشید.
سعی کنید قبل از رابطه هم حتما همدیگر رو تحریک کنید و حتما معاشقه داشته باشید و چه با گفتار و چه با لمس نقاط مختلف بدن همدیگه و بوسه و لب گیری و دیگر اعمال تحریک پذیر همدیگر رو حسابی آماده کنید در این صورت به احتمال زیاد ، نعوذ به درستی شکل میگیره و کاملا برای دخول آماده و تشنه و مشتاق خواهید شد…
موفق و پیروز باشید

24 جولای 2021
نقدی

من خانمی هستم ۴۰ ساله مدت ۲۵ ساله با همسرم دارم زندگی میکنم مدتی هست پی بردم همسرم در گوشیش فیلمها و عکسهای مبتذل داره چند بار اون نفهمیده پاکشونکردم اما متاسفانه تازگیها پی بردم که قبل از نزدیکی اول این فیلمها رو نگاه میکنه خیییلی اعصابم بهم ریخته اصلا تحملش برام سخت شده ودیگه در برابر احساسش نمی تونم عکس العملی نشون بدم از خودم هم بدم میاد همش احساس میکنم اون من حسی که داره برا خودمن نیست ازتون خواهش میکنم کمکم کنیید بگییدباید چکارکنم و ازتون راهنمایی می خوامم ممنون از لطفتون

24 جولای 2021
مشورت خانه

سلام پرسشگر عزیز
دیدن صحنه های غیراخلاقی زمان نطفه بسته شدن و داشتن جنین منع شده. اگرشما نیت فرزنددارشدن ندارید باید این مسئله برای شما حل شده باشد چراکه ایشان فعل حرام موقع نگاه کردن به صحنه هادارد اما بامحرم خودش خلوت دارد و لذت اومشروع است.
گناه او حق الله هست و هیچ ارتباطی باشما ندارد سعی کنید لذتی که میخواهید را داشته باشید. یکی ازدلائل پناه بردن به این فیلم ها عدم اعتمادبه نفس مرد است یا عاجز بودن همراهی کردن زن ، مردانی که فکرمیکنند نمیتوانند آماده شوند و رغبتی ندارند ولی بابد پاسخگوی همسر باشند دچار این آلودگی میشوند.

25 جولای 2021
توسلی

باسلام بنده یک آقای ۲۷ساله و متأهل هستم نزدیک به سه ساله ازدواج کردم. خانمم چندان میلی به روابط جنسی نداره , اوایل بهتر بود اما الان اصلا خوب نیست و وقتی که من میرم سمتش و شروع میکنم ذوق و شوقی از خودش نشون نمیده ولی بدش هم نمیاد بعد از اینکه شروع میکنیم و تقریبا به آخرهاش میرسیم یه مقدار خیلی کم همراهی میکنه اما به هیچوجه رضایت بخش نیست. من خودم بسیار گرم مزاج هستم و در هفته سه بار سکس میخوام. بیشتر وقتها هم انجام میدم , خانمم مخالفت هم نمیکنه اما اشتیاقی هم در ایشون نمیبینم. از اول ازدواج غیر از یکی دو ماه اول , هیچگاه ایشون برای روابط جنسی به سمت من نیومده یا حرکت خاصی از این لحاظ انجام نداده که من حس کنم که دلش میخواد!!
آیا میشه گفت که ایشون سرد مزاج هست؟ یا مشکل خاصی داره؟ من کلا چکار باید بکنم؟ راهی هست که بهتر بشه؟ من واقعا از اینکه بی میلی ایشون رو میبینم و با من همراهی نمیکنه منم دیگه خسته شدم و دارم نسبت بهش دلزده و سرد میشم.

25 جولای 2021
مشورت خانه

با درود خدمت شما؛
فکر نمیکنم که خانم شما سرد مزاج باشه چون در هرصورت درسته که میل نشون نمیده اما هیچگاه مخالفت هم نمیکنه. شما باید با سیستم بدن خانمها آشنایی لازم رو داشته باشید و بشناسید.
خانمها هم از لحاظ روحی و هم از نظر جسمی تفاوتهایی با آقایون دارند. یک خانم برای برانگیختگی و آمادگی لازم از لحاظ جنسی باید ابتدا روح و روانش آماده باشه. وقتی که قبلش از نظر روحی نتونسته باشی مهیا و تحریکش کنی , بازی کردن با جسمش چندان سودی نخواهد داشت. احتمال میدم که ایشون در طول روز از شما ناراحتی ها و آزردگی خاطر داشته باشه ، به همین دلیل نمیتونه با شما همراه بشه!!
یا اینکه کلا استرس و اضطراب و نگرانی هایی در ایشون وجود داره , حتی احتمال داره به افسردگی خفیف مبتلا باشه. خلاصه اینکه در طول روز باید بهش محبت کنی و شوخی و خنده با ایشون داشته باشی و نوازشش کنی و باهاش بیشتر حرف بزنی و درد دلهاشو بشنوی. بهش ابراز علاقه و محبت کن ، بهش بگو که دوسش داری و عاشقشی. چند ساعت قبل از نزدیکی هم سعی کن بهش نزدیک بشی و نوازشش کنی و هم ببوسیش و بغلش کنی و دستهاشو بگیری و قسمتهای مختلف بدنش رو لمس کنی تا حس در ایشون به وجود بیاد و بعد از چند ساعت که به رختخواب میرید و میخوای وارد مسایل جنسی بشی , باز به آرامی شروع به نوازشش کن و حرفهای عاطفی و محبت آمیز بزن و از خصلتها و زیباییهای ظاهری و رفتارهای خوبش تعریف و تمجید کن و آرام آرام شروع به لمس و بوسه از بالا به سمت پایین کن و با حرکات رمانتیک و نرم مرحله به مرحله پیش برو و از ایشون هم بخواه که همراهی کنه و قسمتهای تحریک پذیر شما مخصوصا آلت تناسلی شما رو لمس کنه و…
چند وقت که این کارها رو مرتب انجام دادی و حس کردی که تغییراتی در ایشون حاصل شده و برانگیخته تر و فعال تر عمل میکنه. در طول روز همین کارها رو تکرار کن و ایشون رو حسابی برانگیخته کن و شبها یه مقدار شروع کن بعد با زیرکی خودتو کنار بکش و کاری کن که ایشون به سمت شما بیاد تا با این ترفند یاد بگیره که گهگاهی هم ایشون برای روابط جنسی پیش قدم بشه.
خلاصه سیستم خانمها هم از لحاظ شخصیتی و هم از لحاظ جسمانی و اندامی پیچیده تر هست و باید وقت و زمان بیشتری برای تحریک و ایجاد ذوق و شوق و برانگیختن اونها صرف بشه.
مخصوصا از لحاظ روحی روانی بیشتر بهش توجه کن و ابراز عشق و محبت زبانی رو از یاد نبر و همیشه چه با زبان و چه با رفتار و چه با نوازش و نگاه و لبخند زدن بهش , روح و روانش رو جلا بده و به سمت خودت بکشونش…
سربلند و سرافراز باشید

26 جولای 2021
رضا

سلام خسته نباشیدمن چن ماهه ازدواج کردم د ولی میلی ب سکس ندارم یا هم میکنم ارضا نمیشم یا بشمم اسپرم خارج نمیشه ازم همش خود ارضایی میکنم لطف کنید راهنماییم کنید ممنون

26 جولای 2021
مشورت خانه

با سلام و درود
اگه نداشتن نعوذ مشکل همیشگی شماست که در اون صورت باید بترسید و جهت درمان اقدام کنید چون مشکل جدی هست و یک اختلال شدید پزشکی به حساب میاد و مربوط به مشکلات هورمونی یا نقص و عملکرد نادرست دستگاه تناسلی یا کلا سیستم بدن و مشکلات دیگر هست و نباید دست کم گرفته بشه اما وقتی که گهگاهی اینجوری میشه ، کاملا طبیعی هست و مربوط به شرایط و موقعیتهای خاصی هست که برای هر کسی ممکنه پیش بیاد.
خوراكی هایی كه تاثیر مثبت بر میل جنسی دارند :
1. ویتامین A : ویتامین A از ویتامینهای محلول در چربی است كه نقش اساسی در تولید مثل ایفا می كند.
2. ویتامین های گروه ب : از ویتامینهای گروه ب، تیامین (1B)، ریبوفلاوین (B2) و نیاسین (B3) لازمه میل جنسی كافی می باشد.
3. ویتامین C : ویتامین C جهت عملكرد سالم غدد جنسی لازم است.
4. ویتامین E : ویتامین E به تولید هورمونهای جنسی كمك كرده و گردش آنها را بهتر می كند.
موفق باشید

26 جولای 2021
عارفه

مشکل من مربوط میشه به اتاق خواب.من بااینکه سه ماه هست که عروسی کردم اما هنوز موقع رابطه کمی درد دارم و از دخول هیچ حسی به من دست نمیده جز درد و ترس.همسرم هم همش موقع رابطه و یا بعدش ازم میپرسه که خوشت میاد دوس داری! در واقع از دلم که بخوام بگم جوابم نه هست ولی نمیدونم به شوهرم چی بگم.؟ و اینکه میگن حتما نباید از دخول ارضا شد و از ناحیه …. هم میشه ارضا شد.اما من از اون قسمت هم ارضا نمیشم…در واقع سوال اصلیم اینکه که چکار کنم و چطوری میشه ارضا شد؟ ببخشید اگه این سوالات من خیلی باز مطرح شد

26 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
اگر شماهنگام برقراری ارتباط جنسی دچار درد می شوید، مطمئناً این مسئله باعث نگرانی و ناراحتی شما شده است. این نگرانی و ناراحتی به کلی شهوت جنسی شما را خاموش می کند و همین مسئله باعث می شود دفعه بعد درد بیشتری را تجربه کنید.
متاسفانه، مقاربت دردناک در اکثر موارد می تواند تاثیرات احساسی بسیار مخربی بر یک رابطه داشته باشد. گاهی اوقات حتی پیش می آید که زوج هایی به خاطر این مشکل از هم جدا می شوند. با در نظر گرفتن این مسائل دیگر واضح است که باید سریعاً به دنبال راه چاره ای برای مشکل خود باشید.
عوامل مختلفی می توانند در بروز مقاربت دردناک تاثیرگذار باشند که خیلی از آنها چندان جدی نیستند. اما برخی از این عوامل کاملاً جدی هستند.

27 جولای 2021
نیکی

با سلام خدمت شما بزرگوار .ببخشید همسر من بشدت سرد مزاج هستند واصلا میلی به نزدیکی ندارند وهمیشه جدا میخوابه واین منو بشدت ازار میده .میشه راهنماییم کنید .ممنونم
بعضی وقتا هم که بهش میگم میگه امروز نه فردا. فردا میشه باز میگه نه پس فردا اصلا دلش نمیخواد ومنم بخاطر این کاراش باهاش خرف نمیزنم کلا عصبی شدم .مخصوصا جدا خوابیدنش ازارم میده . وقتاییم که پیش هم میخوابیم همش خروپف میکنه.

27 جولای 2021
مشورت خانه

بسیاری از مردانی که با بی‌میلی جنسی مراجعه می‌کنند، وقتی با دقت بیشتری بررسی می‌شوند، گاه به اختلال جنسی همزمان دیگری مبتلا هستند. به‌عنوان نمونه، مردانی که به ناتوانی جنسی و اختلال در نعوظ دچار هستند، در صورتی که برای درمان آن اقدام نکنند، به تدریج میل و رغبت خود را به روابط زناشویی از دست می‌دهند.
ناسازگاری‌‌های زناشویی نیز از علل دیگری است که ممکن است باعث مهار و سرکوب میل‌جنسی در مردان شود. این نوع بی‌میلی جنسی، ثانویه به سایر مشکلات و اختلال‌های خارج از بستر، رخ می‌دهد.
انواع و اقسام استرس‌ها نیز از دیگر علل مهم کاهش میل جنسی در مردان به شمار می‌روند. استرس‌های شغلی،اختلال‌های خواب، استرس تولد فرزند ناخواسته، استرس‌های اقتصادی و نظایر اینها فرد را به بی‌میلی جنسی دچار می‌کند.
علل بی‌میلی جنسی در مردان هرچه که باشد نیازمند بررسی و درمان به‌موقع است. بی‌میلی‌های جنسی در مردان را به خوبی می‌توان با شناسایی و رفع علل زمینه ‌ساز آن درمان کرد. نکته مهم در درمان بی ‌میلی جنسی مردان این است که مبتلایان به بی ‌میلی جنسی نباید خودسرانه به دارودرمانی اقدام کنند زیرا علاوه بر عوارضی که این‌ گونه داروها در صورت مصرفی بی ‌رویه دارند، گاه به علت بی ‌توجهی به منشأ بی ‌میلی جنسی بی ‌اثر خواهند بود یا به ‌صورت مقطعی اثر می‌کنند.

27 جولای 2021
یلدا

من دوست پسردارم که به قصد ازدواج حرف میزنیم از رابطه جنسی حرف میزنه چون من نمیتونم خودم کنترل کنم نمیذارم حرف بزنه من خودم احساس میکنم گرمم ولی اونم گرمه چون با حرفای عادی شهوتم میاد از پرسید ازم کجا میدونی گرمایی هستی منم جوابشو نمیدونستم چی بگم از اینجا میدونم که گرمایی هستم چون اکثرا دوستام بهم میگن که گرمایی هستی خوش بحال شوهرت. چیکار کنم حالا؟وارد رابطه جنسی بشم؟؟

27 جولای 2021
مشورت خانه

دوست عزیز اولا دقت کن که پسرها اغلب با ترفند قصد ازدواج به دختران پاک نزدیک میشوند اماهمیشه قصدشان ازدواج باشما نیست یا ممکن است ابتدا باشد اما به تدریج به دلایلی منصرف شوند پس مراقب باش که همه ی سرمایه های عاطفی وروانی وجسمی ات رادراختیارش قرار ندهی.
دوم اینکه یکی از نشانه های عدم صداقت پسر همینست که در دوران اشنایی بتدریج گفتگوها وتقاضاهای جنسی را مطرح کند این نشان میدهد که بدنبال رفع نیاز است. یک پسر سالم هرگز عشقش را لجنمال نمیکند چون بعدا نمیتواند به اواعتماد کند.
سوما این گفتگو ها علمی نیست ودلیل بر گرمی در روابط جنسی هم نیست ، شما هردوجوان هستید و دراوج نیاز این کاملا طبیعیست که دراین سنین به راحتی تحریک میشوید والبته باید از افکارتان مراقبت کنید تا به گناه نیفتید اما اگر میخواهید خود را ازین جهت بشناسید باید با یک مشاور خانواده جهت مشاوره قبل ازدواج در تماس باشید.

27 جولای 2021
رها

سلام توروخدا کمکم کنید من رابطه ام باهمسرم خیلی خوبه ولی به خاطردرد ازپشت اصلا نمیتونم باهاش رابطه انجام بدم برای همین میترسم که یکی دیگه ازپشت راضیش کنه چکارکنم که ازپشت راضی نگهش دارم و دردم نیاد؟

27 جولای 2021
مشورت خانه

رابطه مقعدی از جهاتی شبیه خودارضایی در آقایان هستش . یعنی برخی از ویژگی هایی خودارضایی در رابطه ی مقعدی هم دیده میشه که یک به یک بهش می پردازیم :
در رابطه ی مقعدی مثل خودارضایی ، فقط خود آقا هستش که لذت جنسی می بره . طبیعتا خانم ها از رابطه ی مقعدی لذت جنسی نمی برند چون عصب های تحریک جنسی در ناحیه مقعد وجود ندارن . بخش مهمی از لذتی که برخی از خانم ها ممکنه از رابطه ی مقعدی ببرند مربوط به لذتی هستش که شوهرش حس می کنه . این لذت یا بهتره بگیم احساس رضایت از خود ، مربوط به رضایت شوهرشون هستش . یعنی وقتی می بینه شوهرش داره لذت می بره اینم ممکنه یه جورایی لذت ببره . همون طور که عرض شد جنس این لذت ، مثل لذت رابطه ی مهبلی نیست و اثرات مثبت اون رو روی جسم و روح خانم نداره .پس در رابطه ی مقعدی فقط یک نفر لذت جنسی میره .

28 جولای 2021
ناجی

مدتی بنده بشدت سرد مزاج شدم و اصلا میلی به قرابت ندارم و وقتی همسرم درخواستی داره برام مثل شکنجه میمونه البته در طی این چند سال این حسم نوسان داشته ولی خودم دلیل کم یا زیاد بودنشو مسائل روانی اون دوره میدونستم ولی الان تقریبا تو یک وضع نسبتا آرام هستیم ولی علت بی میلیمو نمیدونم

28 جولای 2021
مشورت خانه

در مـیان عوامل بی میلی زنان به همبستری، عنصر تغذیه و وراثت را نمی‌توان نادیده گرفت ولی عـوامـل روانـی و عاطفی بیش از امور دیگر مؤثر است.
نـبـایـد فـرامـوش كـرد كـه زن و مرد در اظهار مشكلات خانوادگی و جنسی خود به یك شیوه رفـتـار نمی‌کنند.
از آنجا كه مردان شرم و حیای كمتری دارند مسائل خود را به طور علنی با دوستان و آشنایان مطرح می‌کنند و از یكدیگر راه چاره می‌جویند، ولی زنان اغلب درباره‌ی این قبیل امـور بـه هـیـچ كـس حتی به محارم خود چیزی نمی‌گویند.
بنابراین تنها نشانه‌ای كه می‌توان از طـریـق آن بـه خرسندی یا ناخرسندی آنان در موضوعی پی برد رفتار آن‌هاست.به همین دلیل اگـر شـوهـر كـم تجربه و ساده اندیشی داشته باشند بزودی به مشكل آنان پی نخواهد برد و سال‌ها اندوه و نارضایتی ایشان طول خواهد كشید و شناخته و درمان نخواهد شد.
در حـقـیـقـت گـذشـت دوران زنـدگـی زنـاشـویی است كه به افراد می‌فهماند آنچه در هر زمان می‌دانسته‌اند نسبت به تجربه‌های بعدی ناقص بوده است و كمتر كسی را بدون در نظر گرفتن تجربه‌های بعدی می‌توان یافت كه به خطایی كه مرتكب می‌شود معترف باشد.
بـه هـر تـقـدیـر بـاید پذیرفت كه لذت نبردن از آمیزش وقتی برای مدتی طولانی ادامه یابد برای زن اخـلاقـی ثـابـت و ثـانوی به وجود می‌آورد كه همان سرد مزاجی است و معمولاً نیز با روش‌های دیـگـر نمی‌توان وی را به آمیزش علاقه‌مند ساخت، زیرا او به واقع از این كار خاطره شیرینی ندارد و تماس تناسلی نیز بدون تحریك و ارضا، نه تنها علاقه ساز نیست كه گاهی حتی تنفر آور است.
اگر با یک سکس تراپ در ارتباط باشید مشگل شما حل میشود.

27 اکتبر 2021
نگار

سلام
می خواستم بگم که من الان دو هفته که ازدواج کردم هر موقع که باهم رابطه انجام میدیم خون میاد البته شوهر من این جا کار نمی کنه فقط پنج شنبه ها وجمعه ها مرخصی میگیره میاد واون موقع که ما می خوایم رابطه انجام بدیم خون میاد چیکار باید بکنم البته پیش دکتر رفتم مامائی چند تا بهم قرص داد می خواستم بدونم که من چیکار کنم

27 اکتبر 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
رگه های خونی در بدن خانم به مدت یک ماه اول هرازگاهی باتوجه به اینکه همسرشما دورازشمازندگی می کنید وسکس هرشب نمیباشد دورازذهن وتجربه نیست
داروی داده شده ازطرف ماما باعث انبساط دهانه رحم شمامیشود خوب است

13 دسامبر 2021
هدی

سلام خدا قوت
خانمی 45 ساله هستم 25 ساله باهمسرم با مشکلات بسیار فراوان زندگی با آبرویی را همراه با دو فرزند 22ساله دختر و12ساله پسر سپری کردیم شوهرم در ظاهر ودورا دور شخصیت موجهی دارد ولی من همیشه در زندگی مشترک در فشار روحی وجنسی قرار داشتم در کل درکم نمی کنه وهمیشه در بدترین شرایط باید مسائل جنسیشو فراهم کنم و بد رفتاریهاش هم بعد از این برنامه معولا ادامه داره و سپاسگزاری نمیکنه بعضی وقتها خسته میشم و فکرهای شیطانی مثل فرار می کنم لطفا راهکارهایی برای آرامش خودم وبچه هابدین چون کلا هممون غیر عادی شدیم(بارفتن پیش مشاور کاملا مخالفه)

13 دسامبر 2021
مشورت خانه

دوست عزیز اگر مشکل شما به این حادی که عنوان میکنید باشد باید حضورا به یک مشاور وروانشناس حاذقی مراجعه کنید تا به صورت دقیق مشکل شما را بررسی کند تا با خیال راحت وبدون عذاب وجدان تصمیم گیری کنید.گاهی وقت ها انسان ها باید بین بد وبدتر یکی را انتخاب کنند شما اشاره خاصی به اصل اختلاف وچگونگی آن نکرده اید.

البته نگرانی شما بجاست چرا که بزرگ کردن فرزند در محیطی که دایم مشاجره ودعوا باشد بسی سخت تر است برای خود فرزند.پس با دیدی باز توسط فردی متخصص این مشکل را پیگیری کنید.موفق باشید