تست روانشناسی : تست های روانشناسی در زمینه راهنمایی ، مشاوره و روانشناسی جایگاه مهمی دارند. تست روانشناسی توسط سازمان ها و افراد مختلفی برای جمع آوری اطلاعات معتبر و قابل اعتماد در مورد افراد استفاده می شود.

به دلیل اطلاعات ارزشمندی که از چنین تست هایی انتظار می رود ، استاندارد سازی تست های روانسنجی ضروری است. بسیاری از مشاوران ، روانشناسان و سایر متخصصان از آزمون های  روانشناسی در جسات خود استفاده می کنند.

تست روانسنجی می تواند مفهومی ترسناک باشد ، اما در حقیقت ، ابزاری قدرتمند و بسیار مفید است که برای کمک به افراد طراحی شده است. این ارزیابی ها می تواند به افراد  کمک کند تا مشخص کند کدام یک از مشکلات را در درمان برطرف می کند (به ویژه هنگامی که فرد بیش از یک مسئله را دارد) ، و همچنین بسیاری از مشکلات دیگر در دنیای واقعی فرد را میتوان تشخیص داد.

آزمون روانشناسی همچنین می تواند اختلالات خاص را تشخیص دهد تا اهداف مناسب برای افراد  را با توجه به تشخیص دقیق تر ، تنظیم کند. به عنوان مثال ، فردی که از اضطراب رنج می برد ممکن است تست روانسنجی را انتخاب کند تا اختلال خود را به اختلال اضطراب تعمیم یافته ، اختلال استرس پس از سانحه یا ترس از هراس محدود کند.

لیست موضوعات مشاوره تست روانشناسی و روانسنجی که در ادامه می خوانید

فهرست مطالب

برای دریافت کامل ویدئوها ایمیل خود را وارد کنید تا برای شما ارسال گردد.

تست هالند

تست هالند یکی از معروفترین تست های شخصیت در روانشناسی می باشد که کاربردهای بسیارفراوانی دارد و می تواند اطلاعات بسیار مفید و دقیقی را درباره شخصیت شما ارائه دهد.

تست شخصیت هالند بطور کلی مردم را در شش دسته به لحاظ شخصیتی قرار می دهد که عبارتند از : واقع بینانه ، جستجوگر ، هنری ، اجتماعی ، قراردادی و متهور یا کار آفرین.

با کمک این تست شما می توانید کار مناسب با شخصیت خود را بیابید و با کنار هم قرار گرفتن در محیطی کاری که شخصیت مشابه شما دارند ، کارایی شما افزایش یافته و احساس راحتی بیش تری نیز می کنید. از این رو این تست برای سازمان ها نیز که نیروی کار انسانی زیادی دارند می تواند مفید باشد.

ما در مشورت خانه تست رغبت سنجی شغلی هلند را بصورت کامل و آنلاین قرار داده ایم و شما عزیزان می توانید بصورت رایگان از این تست استفاده نمایید. برای ورود به صفحه تست هالند روی لینک زیر کلیک نمایید

اگر کودکی در مدرسه مشکل دارد ، آزمایش و ارزیابی روانسنجی می تواند به شناسایی یک معلولیت خاص کمک کند ، و به کودک امکان می دهد از امکانات مناسب برخوردار شود. هنگامی که مسائل رفتاری یا مسائل مربوط به کنترل تکانه در محیط خانه یا مدرسه وجود دارد ، می توان کودکان را نیز ارزیابی کرد. گزارش های تست ها می تواند به مدارس یا سایر افراد حرفه ای برای درمان مشکلات موجود کمک کند. jsj v,hkakhsd

بعضی اوقات ، در مواردی از پرونده های حقوقی ، می توان از تست روانشناسی برای تعیین اینکه آیا فردی برای دادرسی مناسب است یا اینکه از نظر روانی – احساسی صلاحیت دارند ، استفاده کرد. تست روانسنجی گاهی اوقات می تواند در تعیین صلاحیت والدین مفید باشد.

فرایند تست می تواند شامل هر دو تست رسمی – هنجاری و ارزیابی باشد که توسط یک روانشناس مجاز تفسیر می شود. بسته به نگرانی ها و مشکلات ارائه شده ، مجموعه ای از آزمایشات و همچنین ارزیابی بالینی توسط روانشناس انتخاب می شود.

تست روانشناسی
تست روانشناسی و روانسنجی ، اطلاعاتی کامل از تاریخچه فرد ، جدول زمانی علائم و تأثیر آن بر عملکرد را فراهم می کند.

تست روانشناسی و روانسنجی ، اطلاعاتی کامل از تاریخچه فرد ، جدول زمانی علائم و تأثیر آن بر عملکرد را فراهم می کند. این یک چارچوب برای پرداختن به مسائل فرد و درک بهتر از چگونگی مفیدترین مداخله / مشاوره درمانی است. jsj v,hksk[d

هدف اصلی تست های روانشناسی شناخت بهتر شخص و رفتار اوست. اهداف ارزیابی روانسنجی درک بهتر نقاط قوت و ضعف فرد ، شناسایی مشکلات احتمالی شناخت ، واکنش احساسی و ارائه توصیه هایی برای درمان / اصلاح است.

انواع تست های روانشناسی عملکرد فرد را در یک زمان مشخص اندازه گیری می کنند  و اطلاعات سریع از یک شخص ارائه می دهند.

تقریباً تمام آزمایش های روانشناسی توسط یک روانشناس مجاز (یا کارآموز) انجام می شود و یک فرایند رسمی است که نیاز به آموزش و تخصص گسترده دارد. روانشناسان تنها متخصصانی هستند که به طور ماهرانه در زمینه اجرای و تفسیر تست های روانشناسی آموزش دیده اند.

روانشناسان ما بهترین تست ها را برای تشخصی بالینی افراد ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر روانشناسان ما تماس بگیرید.

طبقه بندی تست های روانشناسی و روانسنجی

1- تست کاغذ و مداد

تست کاغذ و مداد بر ارزیابی توانایی یادگیرنده از طریق نوشتن مواد به ویژه: کاغذ و قلم متمرکز است.

این بدان معناست که دانش فراگیران برخلاف تست های شفاهی یا عملی از طریق ابزاری کتبی سنجیده می شود. تست های کاغذ و مداد شامل تست های عینی و انشا است

2- تست عینی و انشا

تست عینی محبوب ترین نوع تست روانشناسی است که از زمان آزاد شدن آموزش و پرورش و ثبت نام در مدارس استفاده می شود. در تست هدف ، از فراگیران انتظار می رود که از بین چندین گزینه، مورد مناسب را انتخاب کنند. این تست نه تنها به امتحانات آکادمیک محدود می شود بلکه معمولاً در استخدام ، تست های استعداد ، کنکور و غیره به کار می رود.

تست انشا تست هایی است که در آن ناظر باید ایده های خود را سازماندهی کند و جملاتی بنویسد ، گاهی اوقات برای پاسخ به هر سوال در چندین صفحه قرار می گیرد.

بنابراین سوالاتی که باید پاسخ داده شوند ، با توجه به زمان موجود و مقدار پاسخ هایی که برای هر سوال کافی در نظر گرفته می شوند ، معمولاً کم هستند. بیشتر تست های مدارس تست های نوع انشا است. همچنین مستلزم آن است که به جای انتخاب پاسخ ، پاسخ ایجاد کند.

3- تست استاندارد و غیر استاندارد

تست استاندارد دارای محتویات یا موارد مشابه برای همه افرادی است که در آن تست شرکت می کنند. چنین محتوا یا مواردی برای افرادی که تست برای آنها طراحی شده است از قبل تعیین شده است.

به عبارت دیگر ، هر تست روانشناسی استاندارد در زمان شرکت در تست ، تغییر نمی کند. هر آنچه در این تست وارد شده است برای همه وجود دارد و هیچ گزینه انتخابی برای پاسخ دادن به جز انتخاب گزینه یکنواخت نیست

تست های غیراستاندارد تست هایی هستند که در آنها موارد یا محتویات ، امتیازدهی و تفسیر از قبل تعیین نشده است. این شاخص ها بیشتر به عهده آزمایش کننده گذاشته می شود تا از صلاحدید وی متناسب با نظرات و شرایط استفاده کند.

تست های غیراستاندارد در بیشتر موارد فاقد خصوصیات روانسنجی هستند. نمونه هایی از تست های غیراستاندارد تست های ساخته شده توسط معلم در کلاس است. به عنوان مثال ، دو یا چند معلم ممکن است با استفاده از همان طرح کار ، یک موضوع را آموزش دهند ، اما در تست ، هر یک تصمیم می گیرد که تست خود را تنظیم کند.

چنین آزمایشی استاندارد نیست. همچنین یک مشاور ممکن است تصمیم بگیرد چند سوال برای مراجع طراحی کند تا اطلاعات خاصی را جمع آوری کند.

تست روانشناسی و روانسنجی
تست های روانشناسی و روانسنجی به دسته های متعددی مانند تست کاغذ و مداد ، تست عینی و انشا و غیره تقسیم می شوند

4- تست شخصیت

تست های شخصیت ابزاری برای سنجش جنبه های عاطفی یا غیرعقلانی رفتار هستند. می توان از آنها برای سنجش جنبه هایی از شخصیت مانند ثبات عاطفی ، دوستی ، انگیزه ، تسلط ، علایق ، نگرش ها ، رهبری ، جامعه پذیری و درون گرایی – برونگرایی استفاده کرد.

روش های مختلفی برای ارزیابی شخصیت در مشاوره وجود دارد ، مانند روش مصاحبه ، روش تست رفتاری ، مقیاس درجه بندی ، سنجش شخصیت و تکنیک های فرافکنی.

5- تست علاقه

از تست روانشناسی علاقه گاهی اوقات برای اندازه گیری احساس دوست داشتن یا دوست نداشتن ، نگرانی یا کنجکاوی فرد نسبت به یک فعالیت استفاده می شود.

تست های علاقه شامل ارزیابی شخصی ، مصاحبه ، لیست چک و سایر موجودی ها است. در اینجا فرد  به سوالاتی پاسخ می دهد که احتمالاً مربوط به علایق مختلف به ویژه در زمینه های شغلی ، مانند موسیقی ، هنر ، دو و میدانی و غیره است

تست روانسنجی
تست انفرادی و گروهی ، تست کلامی یا غیرکلامی از دیگر طبقه بندی های تست روانشناسی و روانسنجی هستند

6- تست انفرادی و گروهی

تست انفرادی آزمایشی است که در آن واحد فقط یک نفر آزمایش می شود و آزمایش کننده باید پاسخ آزمایش شده یا قضاوت وی درباره این پاسخها را مشاهده و ضبط کند. آزمایشات مربوط به کودکان خردسال و بزرگسالان بی سواد معمولاً این الگو را دارد.

تجزیه و تحلیل توانایی خواندن ، TAT ، تست های طراحی بلوک ، تست ارقام جاسازی شده (EFT) و مقیاس هوش وکسلر برای کودکان (WISC) نمونه هایی از تست های فردی هستند. از آنها زیاد استفاده نمی شود زیرا نیاز به زمان زیادی دارد.

تست های گروهی به دو یا چند نفر مربوط می شود که دارای رابطه یا ویژگی های مشترکی هستند و گروهی را به منظور مشاوره یا آزمایش – آموزش تشکیل می دهند.

بیشتر این آزمایشات ، به استثنای تست هایی که برای کودکان خردسال و بزرگسالان بی سواد انجام می شود ، تست گروهی است. آنها معمولاً نیاز به پاسخ کتبی دارند.

سوالات خود یا مطالبی که باید به آنها پاسخ داده شود ، ممکن است به صورت کتبی باشد یا بر روی صفحه نمایش داده شود یا توسط تست کننده صحبت شود یا بازتولید شود.

7- تست کلامی یا غیرکلامی

تست روانشناسی کلامی تست هایی هستند که در آنها پاسخ های صوتی مستقیم نقش دارند. آنها در ارزیابی برخی از مهارتهای زبان یا سایر اشکال دانش استفاده می شوند ، و آنها معمولاً بخش قابل توجهی از امتحانات را تشکیل می دهند. تست های کلامی می توانند ماهیتی فردی یا گروهی داشته باشند. در تست های کلامی ، مدیران تست با موضوع یا افراد دارای ارتباط چهره به چهره هستند.

تست های غیرکلامی تست هایی هستند پاسخ ها نوشته می شوند. این می تواند به صورت تست عینی یا انشا باشد.

8- تست های استعداد

استعداد ممکن است به عنوان صفتی مشخص شود که توانایی فرد در انجام کار در یک منطقه معین یا به دست آوردن یادگیری لازم برای عملکرد در یک منطقه مشخص را مشخص کند. این یک توانایی ذاتی را فرض می کند که می تواند از طریق یادگیری یا تجربه دیگر به حداکثر خود برسد. استعداد شرط تناسب اندام فرد است ، که یکی از جنبه های اساسی آن آمادگی وی برای کسب مهارت ، توانایی بالقوه و آمادگی برای ایجاد علاقه به استفاده از توانایی های اوست.

تست روانسنجی استعداد تستی است که توانایی بالقوه فرد را در فعالیتی از نوع تخصصی و در محدوده محدود اندازه گیری می کند. تست روانشناسی استعداد به طور کلی در راهنمایی دانش آموزان ، به ویژه در انتخاب مشاغل ، و همچنین در پذیرش در مدارس و کالج ها استفاده می شود. تست های استعداد برای مشاغل ، موسیقی ، هنر ، ارتش و غیره وجود دارد.

تست روانشناسی و روانسنجی
تست های پیشرفت ، تست هوش از جمله تست های کاربردی روانشناسی و روانسنجی می باشند

9- تست های پیشرفت

همانطور که از نام آن مشخص است ، یک تست پیشرفت برای ارزیابی سطح موفقیت در یک موضوع خاص مانند خواندن ، ریاضیات  ، شیمی ، تایپ و نوشتن ، رسم فنی و غیره طراحی شده است. بیشتر تست های مدرسه تست پیشرفت است .

این ها تست هایی هستند که برای سنجش میزان مهارت فرد در یک زمینه خاص از دانش یا مهارت انجام می شوند. این هدف برای آزمایش توانایی عملکرد یک فرد ، معمولاً پس از گذراندن یک دوره است. آنها عمدتا تست های ساخته شده توسط معلم هستند. به عنوان مثال می توان به تست های کلاس ، تست های پایان ترم و غیره اشاره کرد.

10- تست هوش

اینها تست هایی هستند که برای سنجش توانایی عقلی طراحی شده اند. این تست ها ابتدا توسط آلفرد بینه در فرانسه طراحی شد. نمونه هایی از تست های هوش موجود شامل مقیاس هوش بینه ، مقیاس هوش استنفورد بینه ، ماتریس های پیشرونده ریون ، مقیاس هوش ورنون و مقیاس هوش وکسلر است.

آن ها معمولاً شامل مواردی در یک یا چند مورد زیر هستند: استدلال منطقی ، توانایی عددی ، تسلط کلمه (واژگان) ، درک کلامی ، درک فضایی و غیره

11- سیاهه شغلی

سیاهه شغلی مربوط به تجارت یا شغل است. تست های شغلی ماهیتاً مانند تست های استعداد است.

این ها برای آزمایش علاقه یا استعداد فرد به یک حرفه معین است. آنها در انتخاب افراد به مشاغل مختلف کمک می کنند.

استفاده از تست روانشناسی در مشاوره

برای انتخاب افراد برای یک شغل

تست ها توسط موسسات و سازمان ها (مانند کالج ها ، کارفرمایان) برای پذیرش برخی افراد و رد دیگران استفاده می شوند. تصمیم برای استخدام یک فرد یا پذیرش دانشجو تصمیم انتخاب است.

گاهی اوقات موسسات ، مدارس و دانشگاه های مختلف می خواهند افرادی را برای انجام یک نوع کار یا دیگری انتخاب کنند.

انتظار می رود کسانی که علاقه خود را به این مشاغل نشان می دهند مورد تست قرار گیرند تا مناسب بودن آنها برای این مشاغل مشخص شود.

بنابراین تست روانسنجی برای تعیین علایق ، توانایی ها ، استعداد آنها در این مشاغل انجام می شود. از امتیازات ثبت شده در چنین تست هایی برای انتخاب نهایی استفاده می شود.

استخدام

برای اختصاص دادن انواع مختلف مشاغل به افراد بر اساس داده های موجود و شرایط و توانایی های فرد در سازمان ها و بخشهای مختلف یک صنعت و غیره میتوان از تست های روانشناسی استفاده کرد.

تست موفقیت

یک دوره تحصیلی ایجاب می کند که همه فراگیران به سطح خاصی از دانش و مهارت مورد نیاز برسند. بنابراین تست های موفقیت برای تعیین میزان موفقیت حاصل شده است.

تست های روانشناسی
انتخاب افراد برای یک شغل از جمله کاربردهای روانشناسی و روانسنجی می باشند

طبقه بندی افراد

تست های روانسنجی
طبقه بندی افراد ، پیش بینی عملکرد فردی نیز از مزایای تست های روانشناسی و روانسنجی می باشند

از تست های روانشناسی می توان برای طبقه بندی افراد بر اساس سن ، سطح هوش ، دامنه عقب ماندگی ذهنی ، دسته های انحراف رفتار و غیره استفاده کرد.

پیش بینی عملکرد فردی

برای بدست آوردن اندازه گیری توانایی ، استعداد ، موفقیت و سایر خصوصیات ، تست هایی داده می شود که به مشاور نتایجی می دهد که می تواند بر اساس آن تصمیم بگیرد. در پیش بینی ، مشاور قادر خواهد بود عملکرد فردی را در کارهای آینده و احتمال موفقیت در دوره های مختلف یا مشاغل پیش بینی کند.

تست تشخیصی مشکلات دانش آموزان

این تست ها با هدف تحلیل نقاط قوت و ضعف آزمایش کننده در یک منطقه خاص از یادگیری است که می توان علت شکست یا مشکلات یادگیری را از آن نتیجه گرفت ، بنابراین اقدامات درمانی مناسب می تواند انجام شود.همچنین از تست های تشخیصی مشکلات دانش آموزان در زمینه زبان ، اعداد ، سازگاری اجتماعی ، روابط والدین و وضعیت مربوطه استفاده می شود.

پاسخ به سوالات تست روانشناسی و روانسنجی

آزمون های برای ارزیابی فکری ، یادگیری و عملکرد عاطفی و یا رفتاری افراد بکار می رود.آزمون های روانشناسی کمک می کند

افراد نیازها ، نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد خود را بهتر درک می کنند و اطلاعاتی در مورد تشخیص ارائه می دهند. علاوه بر این ، تشخیص زودرس مسائل اساسی می تواند منجر به نتایج بهتری از نظر مداخله و درمان شود.

آزمون های روانشناختی یک فرایند رسمی است که از طریق آن روانشناسان رفتار را مشاهده و اندازه گیری می کنند تا به تشخیص و درمان برسند. معمولاً روانشناسان می دانند که شخص به دلیل علائمی که دارد با آن دست و پنجه نرم می کند. با این حال ، وقتی این مسئله نامشخص است ، تست روانشناختی می تواند به روشن شدن وضعیت کمک کند. آزمون شامل یک مصاحبه بالینی ، بررسی سوابق ، داده های مشاهده ای ، آزمایش های روانشناسی و بازخورد است.

آزمونهای استفاده شده آزمونهای “استاندارد” هستند. این بدان معناست که آنها توسط محققان توسعه و ارزیابی شده اند و ثابت شده است که در اندازه گیری صفت یا اختلال موثر هستند. آزمون ها بر اساس هنجارهایی ساخته شده اند تا بتوان نتایج را با “یک فرد متوسط” یا با رفتار افرادی که مشکل خاصی مانند ADHD ، افسردگی یا اختلال دو قطبی دارند مقایسه کرد.

آنها مانند آزمون های آکادمیک نیستند که پاسخ درست یا غلط وجود داشته باشد ، و هیچ مطالعه ای برای انجام آن وجود ندارد. این تست ها فقط به ما کمک می کنند تا بفهمیم بهترین راه کمک به شما چیست.

آزمون های روانشناسی برای جمع آوری نمونه ای از دانش ، مهارت ها و حافظه فرد در یکی از موارد زیر بکار می رود:

دوران کودکی: وقتی کودکی از نظر آکادمیک یا رفتاری با مشکلات قابل توجهی روبرو می شود ، آزمون می تواند مشخص کند که آیا مسئله به یادگیری ، توجه ، تمرکز و یا عوامل عاطفی مربوط است.

جوانان: هنگامی که جوانان در حال بررسی تغییرات شغلی یا تغییراتی در توانایی توجه ، تمرکز یا به خاطر سپردن هستند ، ممکن است آزمون توانایی تشخصیص مشکلات را داشته باشد.

بزرگسالان: هنگامی که فردی دچار ناامیدی از دست دادن آشکار حافظه است ، آزمون می تواند نقاط قوت و ضعف شناختی را اندازه گیری کند و برای ارزیابی مهارت های زندگی روزمره ، مانند توانایی رانندگی و زندگی مستقل ، اندازه گیری عینی ارائه دهد.

تست های روانشناختی یکپارچه نیستند. روانشناسان مجموعه خاصی از ارزیابی ها و آزمون ها را برای هر فرد خاص انتخاب می کنند و هر کسی نمی تواند ارزیابی روانشناختی انجام دهد. روانشناسان بالینی دارای مجوز برای آموزش ارزیابی ها و تفسیر نتایج به طور ماهرانه آموزش دیده اند.

در بسیاری از موارد ، روانشناسانی که آزمون ها را انجام می دهند ، بیماران را با روان درمانی معالجه می کنند. برخی از روانشناسان فقط بر ارزیابی بیماران تمرکز دارند و پس از تشخیص آنها را برای درمان به سایر متخصصان ارجاع می دهند.

پرسش و پاسخ

25 آوریل 2021
ماهی

با سلام
من دخترم ۲۰ماهشه و نه فقط به گفته خودم بلکه به گفته دیگرون هوش خیلی بالایی داره.البته خودم هم توی زمان تحصیل چند بار تست ای کیو دادم و هربار نمره خیلی بالابی کسب کردم، دلم نمیخواد دخترم مثل من استعدادهایش رو توی خودش خفه کند واز هوشش بهره ای نبره ودوست دارم از الان هوشش رو تقویت کنم، لطفا راهنمایم کنید برای این منظور چه کاری میتونم کنم ؟

25 آوریل 2021
مشورت خانه

در مورد سوال هوش باید بگم که هوش هم وراثتی هست و هم اکتسابی،یعنی فرزند شما هوش خوبش را مسلما هم از شما گرفته و هم از پدرش.ولی قسمت اعظم هوش اکتسابی هست و با یک محیط غنی آموزشی ساخته خواهد شد.این دقیقا تایید فرمایشات شماست که دنبال راه حلی هستید که ظرفیت هوشی فرزندتون را افزایش بدید و فقط به هوش وراثتی اکتفا نکنید.

11 ژوئن 2021
حسینی

دخترم کلاس دوم هست اصلا انگیزه برا درس خوندن نداره تمرکز سر کلاس نداره خیییییلی ریلکسه اصلا به خودش سختی نمیده چه جوری براش انگیزه ایجاد کنم؟آیا تستی هست که متوجه بشیم مشکل کجاست؟معلمشون میگه اگه حواسشو جمع کنه خوب درسو متوجه میشه ممنون از زحماتتون

11 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
ابتدا بایداز میزان تمرکز فرزندتان را بدانیم ، وثانیا میزان هوش وگیرایی ایشان وثالثا میزان تحصیلات خانواده« پدرومادر»
بااین سه بررسی راهکارهایی برای انگیزه ونشاط در درس وتلاش داده میشود
بهتراست با مشاورین ما ارتباط داشته باشید تابافرزندتان به گفتگو وهرسه موارد را بررسی کند
موفق باشید

11 ژوئن 2021
کمیلی

پسر من ۱۷ سالشه باهاش صحبت میکنم به حرف گوش نمیده از ریاضی خیلی ضعیفه حساب کتاب بلد نیست الان ازش بپرسم ۵۰+۶۵ چند میشه باید با انگشت حساب کنه بعدش حول میشه ی جواب نادرست میده از صحبت هایی که باهاش میکنم معنی حرفهارو نمیدونه ولی از کامپیوتر موبایل فوله خودم فکر میکنم ،مشکل چیه؟

11 ژوئن 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
ابتدا باید از میزان هوش وقدرت تحلیل فرزند شما مطمئن شویم تابراساس آن راهکارهای علمی وعملی ارائه داریم
علائم نشان میدهد فرزند شما ازهوش مادون متوسط برخوردارهست
انسانها برحسب توانایی گیرایی متفاوتند و نمیتوان انها را باهم مقایسه نمود. البته نظر پزشک در این موضوع حتما معتبر است.
در مورد هوش و فعالیت باو فشار وارد نکنید و انتظارتان را بالا نبرید تا در اینده دچار مشکل نشود.
 در این مواقع باید حتما اورا تشویق کنید و انگیزه بدهید،سرکوفت و اشکال گرفتن بسیار مضر است. میتوانید با گذاشتن جایزه باو کمک کنید. از طرفی او باید از طرف کسانی که برای حرفشان اهمیت قایل است این نکاترا بشنود که اگر تلاش نکند هوش او باو کمکی نخواهد کرد. مثلا معلم یا دوستان نزدیکش باید باو کمک کنند.و یا حتی فردی که مورد قبول وتایید نوجوانتان است واسط شود

10 جولای 2021
جنتی

سلام خسته نباشید من یک دختر ۲۳ساله هستم مجردم هستم میخوام راهنمایی کنی من وقتی با طرف مقابل حرف میزنم به صورت مامان نگاه میکنم انگار فکر میکنم مامان داره یاد میده و مامانم میگه به طرف مقابل نگاه کن نه من من خیلی استرس میگیرم حرف هام و یادم میره با تشکر لطف جواب بدی ممنون میشم راهنمایی کنید

10 جولای 2021
مشورت خانه

سلام دوست عزیز
لازم است شما با مرکز مشوره ما تماس گرفته و تست های اعتماد به نفس و آزمون تثبیت شخصیت و موارد بلوغ را پرکنید و ارزیابی شوید.