تست هالند : در حال حاضر تست شخصیت هالند اگر نگیم بهترین ، یکی از بهترین تست های شخصیت می باشد که بطور کامل تمامی جنبه های شخصیتی فرد را تعیین کرده و نتیجه بسیار دقیقی به فرد ارائه می دهد. در این بخش ما در مشورت خانه تست هالند رایگان را قرار داده ایم که پس از پاسخگویی کامل به سوالات ، جواب تست توسط کارشناسان ما تحلیل شده و به شکل کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

لطفا توجه فرمائید که  جواب تست ها توسط نیروی انسانی مجموعه انجام می پذیرد تا بهترین و دقیق ترین تحلیل خدمت شما عزیزان ارائه شود چرا که معمولا تحلیل رباتیک و نرم افزاری به هیچ وجه قابل اعتماد نیست. پس با دقت هر چه تمام تر لیست سوالات را پر نمایید. در زیر ابتدا یک توضیح کوتاهی درباره تست هالند آنلاین می دهیم ، در صورتی که اطلاعات کافی درباره تست دارید به پایین صفحه مراجعه نمایید.

تست هالند چیست؟

آزمون هالند توسط روان شناس جان هالند در دهه 70 ایجاد شده است.  آزمون هالند یا هلند شغل (RIASEC) ، به تئوری مشاغل و انتخاب شغل مبتنی بر تیپ های شخصیتی اشاره دارد. این یک تست شخصیت است که می توانید انجام دهید تا ببینید برای چه نوع شغل مناسب هستید. این آزمون افراد را به 6 دسته اصلی شغلی تقسیم می کند که معمولاً با اختصار RIASEC به آنها اشاره می شود.

تست هالند ابزاری قدرتمند برای دسته بندی افراد بر اساس نوع شخصی آنهاست که بر اساس Holland Code طراحی شده است و هدف اصلی آن کمک به شما در یافتن شغل مناسب و تشکیل شغل است. با انجام این آزمون میتوانید گام شناخت و آگاهی زیادی در مورد خود داشته باشید.

آزمون شخصیت هالند یک تست سریع و ساده است. شامل 240 سوال است و تکمیل آن کمتر از 20 دقیقه طول می کشد. از شما خواسته می شود فعالیت های خاصی را که به شما علاقه مند می شوند مشخص کنید ، باید کاملا به این فکر کنید که آیا از انجام چنین فعالیتی لذت می برید یا نه.

تست هالند
در تست هالند ، بیشتر مردم یکی از شش تیپ شخصیتی هستند: واقع بینانه ، جستجوگر ، هنری ، اجتماعی ، قراردادی و متهور.

در نظریه هالند ، بیشتر مردم یکی از شش تیپ شخصیتی هستند: واقع بینانه ، جستجوگر ، هنری ، اجتماعی ، قراردادی و متهور.

افرادی از یک تیپ شخصیتی که با هم کار می کنند یک محیط کاری متناسب با نوع آنها ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، وقتی افراد هنری در یک شغل با هم هستند ، یک محیط کاری ایجاد می کنند که به تفکر و رفتار خلاق پاداش می دهد.

همچنین شش نوع اساسی از محیط کار وجود دارد: واقع بینانه ، تحقیقی ، هنری ، اجتماعی ، سازمانی ، متعارف.  

افراد محیط هایی را جستجو می کنند که بتوانند از مهارت ها و توانایی های خود استفاده کرده و ارزش ها و نگرش های خود را بیان کنند. به عنوان مثال ، شخصیت های جستجوگر به جستجوی محیط های متفکرگرایانه می پردازند. افراد هنری به دنبال محیط هنری هستند و موارد دیگر.

افرادی که کار در محیطی شبیه به تیپ شخصیتی خود را انتخاب می کنند به احتمال زیاد موفق و راضی هستند. به عنوان مثال ، افراد هنری اگر شغلی را انتخاب کنند که دارای محیط هنری باشد ، مانند موفقیت برای معلم رقص در یک مدرسه رقص ، محیطی توانایی خلاقیت و بیان بسیار ارزشمند است.

اگر با افرادی کار می کنید که تیپ شخصیتی مانند شما دارند ، قادر خواهید بود بسیاری از کارهایی را که می خواهند، انجام دهید و در کنار آنها احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

راهنمای تست هالند

تست در پنج مرحله ارائه می شود که عبارتند از:

1- فعالیت ها : این بخش شامل 66 سوال می باشد که هر سوال دارای دو گزینه بله و خیر می باشد و شما باید در صورتی که به آن شغل علاقمند هستید گزینه بله و در صورت عدم علاقه گزینه خیر را انتخاب کنید.

2- تجربه : این بخش نیز دارای 66 سوال بصورت بله و خیر می باشد و شما بایستی در جواب هر سوال که تجربه آن را دارید گزینه بله و در صورت عدم تجربه انجام آن گزینه خیر را انتخاب کنید.

3- مشاغل: بخش سوم دارای 86 سوال می باشد و شما باید در جواب سوالات به شغلی که علاقمند هستید و احساس بهتری دارید گزینه بله و در صورت عدم علاقه گزینه خیر را انتخاب کنید.

4- خود سننجی ها – توانایی ها : بخش 4 و 5 در واقع یک بخش می باشد ولی ما برای راحتی و درک بیش تر این بخش رابه دو قسمت تقسیم کرده ایم. این بخش دارای 6 سوال می باشد و شما باید در این بخش به میزان توانایی خود در هر سوال بین 1 تا 7 امتیاز دهید.

5- خود سنجی ها – مهارت ها : این بخش نیز شامل 6 سوال می باشد و شما باید به میزان مهارت خود در سوال پرسیده شده از یک تا هفت امتیاز دهید.

تست هالند

Step 1 of 6 - مشخصات فردی

نام*
نام خانوادگی*

جنسیت*

شش نوع شخصیت تست هالند

توصیف انواع شخصیت هالند به انواع ایده آل یا خالص اشاره دارد. تیپ های شخصیتی هالند به صورت بصری با یک مدل شش ضلعی نشان داده می شوند. انواع نزدیک به یکدیگر در شش ضلعی دارای بیشترین خصوصیات مشترک هستند. آن دسته از دورترین فاصله ها ، یعنی مخالف های شش ضلعی ، کمترین اشتراک را دارند.

طبق نظریه جان هالند ، اکثر افراد یکی از شش تیپ شخصیتی هستند: واقع گرا ، جستجوگر ، هنری ، اجتماعی ، قراردادی و متهور.

تست هالند در زمینه شناسایی شغلی به شما کمک می کند مواردی را که بیشتر دوست دارید شناسایی کنید ، محیط کار و دانشگاه پر رونق ، امیدوار کننده و چالش برانگیز و مشاغل و رشته های دانشگاهی را که مناسب شما هستند ، شناسایی می کند.

در ادامه مشخصات هر نوع شخصیت تست هالندرا در زیر شرح می دهیم:

تست شخصیت هالند
تست شخصیت هالند در زمینه شناسایی شغلی به شما کمک می کند مواردی را که بیشتر دوست دارید شناسایی کنید

1- تیپ شخصیتی واقع بین

دوست دارد با حیوانات ، ابزارها یا ماشین ها کار کند. به طور کلی از فعالیت های اجتماعی مانند آموزش ، شفابخشی و آگاه سازی دیگران اجتناب می کند.

 • مهارت خوبی در کار با ابزار ، نقشه های مکانیکی یا الکتریکی ، ماشین آلات ، یا گیاهان و حیوانات دارد.
 • برای موارد عملی که می توانید مشاهده کنید ، لمس کنید و از آنها استفاده کنید مانند گیاهان و حیوانات ، ابزار ، تجهیزات یا ماشین ها ارزش زیادی دارد و خود را عملی ، مکانیکی و واقع بینانه می بیند.

2- تیپ شخصیتی اجتماعی

دوست دارد کارهایی را برای کمک به مردم انجام دهد مانند ، آموزش ، پرستاری ، یا کمک های اولیه ، ارائه اطلاعات ؛ به طور کلی برای دستیابی به یک هدف از استفاده از ماشین آلات ، ابزارها یا حیوانات خودداری می کند.

 • در تدریس ، مشاوره ، پرستاری یا دادن اطلاعات مهارت دارد.
 • ارزش های کمک به مردم و حل مشکلات اجتماعی ؛ و
 • خود را مفید ، دوستانه و قابل اعتماد می داند.

3- تیپ شخصیتی جستجوگر

علاقه به مطالعه و حل مسائل ریاضی یا علوم دارد. به طور کلی از هدایت ، فروش یا اقناع مردم اجتناب می کند. دوست دارد مردم را هدایت و ترغیب کند و چیزها و ایده هایی بفروشد. به طور کلی از فعالیتهایی که نیاز به مشاهده دقیق و تفکر علمی ، تحلیلی دارند ، اجتناب می کند.

 • در درک و حل مسائل علوم و ریاضیات مهارت دارد.
 • خود را دقیق ، علمی و فکری می بیند.
 • سرمایه گذار
 • در هدایت مردم و فروش چیزها یا ایده ها مهارت دارد.
 • برای موفقیت در سیاست ، رهبری یا تجارت ارزش قائل است.
 • خود را پرانرژی ، جاه طلب و خوش مشرب می بیند.

4- تیپ شخصیتی هنری

دوست دارد فعالیتهای خلاقانه مانند هنر ، نمایش ، کاردستی ، رقص ، موسیقی یا نوشتن خلاق را انجام دهد. به طور کلی از فعالیتهای مرتب یا تکراری پرهیز می کند.

 • از توانایی های هنری خوبی برخوردار است – در نویسندگی خلاق ، نمایش ، هنرهای دستی ، موسیقی یا هنر.
 • برای هنرهای خلاق ارزش قائل است – مانند نمایش ، موسیقی ، هنر یا آثار نویسندگان خلاق. و
 • خود را رسا ، اصیل و مستقل می بیند.

5- تیپ شخصیتی قراردادی

کار با اعداد ، سوابق یا ماشین ها را به صورت مجموعه ای منظم دوست دارد. به طور کلی از فعالیت های مبهم و بدون ساختار جلوگیری می کند.

 • در کار با سوابق و اعداد نوشته شده به روشی منظم و منظم مهارت دارد.
 • برای موفقیت در تجارت ارزش قائل است.
 • خود را منظم می بیند و در پیروی از یک برنامه مشخص مهارت دارد.

6- تیپ شخصیتی متهور ( کارآفرین)

کسانی که مشاغل سخت دارند به نقش های رهبری متمایل هستند. آنها مایل به پذیرش چالش ها و برونگرا و همچنین پرخاشگر هستند. مشاغل سازمانی شامل میزبان رستوران ، فروشنده خرده فروشی ، وکیل ، مدیر اجرایی ، سرآشپز و خریدار عمده یا خرده فروشی است.

 • افرادی که دارای تیپ های شخصیتی مبتکرانه هستند ، اقناع کننده هستند.
 • آنها به طور کلی کاریزماتیک هستند و از مهارت های زیادی در سخنرانی در جمع برخوردار هستند.
 • افراد کارآفرین برای موفقیت ، موقعیت ، پول ، اعتبار و شانس رهبری ارزش قائل هستند.
 • این افراد اغلب در سبک کار خود قاطع هستند.
تست هالند آنلاین
تست هالند آنلاین برای شناسایی ارزش های اصلی و نیازهای اساسی فرد استفاده بکار می رود

تست هالند Holland چگونه می تواند به شما در انتخاب رشته و شغل کمک کند؟

تست هالند برای شناسایی ارزشهای اصلی و نیازهای اساسی فرد استفاده بکار می رود و این ابزار یک ارزیابی سریع و در نتیجه یک کد سه حرفی ارائه می دهد که به مردم کمک می کند خود را بهتر درک کنند. اگر به دنبال یافتن موفقیت در کار هستید ، بهتر است برای شناخت شخصیت و علایق خود آزمون هالند را انجام دهید.

تست رغبت ‌سنج شغلی هالند برای گروه‌های سنی 12 سال به بالا مناسب بوده و طیف وسیعی از کاربران شامل دانش آموزان دبیرستان، دانشجویان و کارجویان عام را پوشش می‌دهد. البته در تست‌های تخصصی استعدادیابی تحصیلی و شغلی، با توجه به گروه سنی افراد، از نسخه ویژه نوجوانان تست هالند در تست‌های هدایت تحصیلی و انتخاب رشته کنکور، و از نسخه ویژه بزرگسالان در تست‌های استعدادیابی شغلی استفاده شده است.

شرکت کنندگان در تست هالند یک ارزیابی را انجام می دهند که سوالات مربوط به شش تیپ شخصیتی متمایز را مطرح می کند. پس از اتمام آزمون ، شخص کد خاص خود را دریافت می کند. دانستن رمز شخصیت سه رقمی به افراد کمک می کند تا خودآگاهی پیدا کنند ، تحقق یافته و به موفقیت شغلی دست یابند.

تست هالند رایگان
شرکت کنندگان در تست هالند رایگان یک ارزیابی را انجام می دهند که سوالات مربوط به شش تیپ شخصیتی متمایز را مطرح می کند.

آزمون هالند یک ابزار ارزیابی محبوب است که استفاده از آن به شما در یافتن شغلی کمک می کند که سطحی از رضایت شخصی را ارائه دهد. اعمال ، احساسات و رفتارهای فرد در محل کار همه به میزان مناسب بودن آنها در محیط بستگی دارد. ارزیابی و شناسایی کد شخصیتی سه حرفی شما اولین قدم برای یافتن موفقیت و رضایت در کار است. این موفقیت ناشی از تطابق سبک شخصیتی شما با محیط های کاری مناسب است که بیان ارزش ها و مهارت های شما را فراهم می کند.

هنگامی که نوع شخصیتی منحصر به فرد خود را شناسایی کردیم ، می توانیم شغلی متناسب با آنها پیدا کنیم. از آنجا که می توانیم شباهت هایی را با دو یا سه زمینه نشان دهیم ، این یک ابزار مفید برای محدود کردن جستجوی شغلی ما است. یافتن محیط ایده آل برای مطابقت با تیپ های شخصیتی ما به معنای رضایت و موفقیت در ما است. اکثر مشاوران شغلی توصیه می کنند که در وهله اول مشاغلی را که بیشترین همخوانی را با دو یا سه کد برتر شما دارند در نظر بگیرید ، زیرا این امر باعث ایجاد تناسب بهتر و اصطکاک کمتر بین شخصیت / علایق و نوع شغلی که انتخاب کرده اید می شود.

به عنوان مثال ، انواع شخصیت های واقع گرایانه به احتمال زیاد در حرفه های معماری ، دو و میدانی ، نجاری ، جراح یا دندانپزشکان سرآمد هستند. کسانی که شخصیت جستجوگر دارند ، بعنوان مهندس یا استاد می توانند در مشاغل عملگرایی سرآمد باشند.

کسانی که شخصیت هنری دارند در مشاغل هنری (همانطور که از نامش پیداست) و همچنین در شغل های کارآفرینی ، طراحان محصول یا معماران نیز برتری خواهند داشت. شخصیت های اجتماعی از کمک به دیگران لذت خالصی می یابند ، به این معنی که به احتمال زیاد در مشاغل پرستار ، مشاور ، معلم ، درمانگر یا حتی خدمات مشتری موفق خواهند بود.